برگزیده های پرشین تولز

با هیچی پول چیکار میشه کرد؟

saeedh1371

Registered User
لایک‌ها
178
اقا تو هرکاری رفتی ، بهت توصیه میکنم حرفه ای باشی
برات یه مثال از خودم بزنم. یک ماهه دنبال یه برنامه نویس پایتون برای نوشتن یک کد میگردم. تو سایت پونیشا که همه ادعای فریلنسری میکنن، با بیست نفر صحبت کردم، سه نفر بعد یک هفته گفتن نمیتونیم..........
ما ادعای زیادی داریم . اگر بتونیم حرفه ای بشیم تو یک کار (واقعا حرفه ای) قطعا درامد عالی داری

mohammad_rabiyi

Registered User
لایک‌ها
753
سلام
گفتم اینجا فقط همین یه سوالو کم داره، بپرسمش.
کلا با پولای کم یا حتی هیچی چه کارایی میشه انجام داد که درامد داشت، به جز گدایی و البته برا استخدامم که بدون پارتی سخته
درود

شهر شما جون میده واسه میوه خشک کردن

پیک ارزونی هر میوه ای، خریداری کن و خشکش کن، قبل از عید همه رو بفروش

s.david.s

کاربر فعال بورس و بانکداری
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
مثلا دیدم mdfکارا برا کمد دیواری واقعا چارتا طرح یاد گرفتن همونو سریع میبرن نصب میکنن خدا تومن میگیرن، ولی این کاره کلی دستگاه گرون میخواد
کار فوق العاده ای هستش
دستگاه لازم نیست
شما تبلیغ میکنی ، کار رو اندازه میگیری ، طرح رو میزنی ، قرار داد میبندی ، کار رو رو کاغذ خورد میکنی بدونی چند تا ورق لازم داری و یراق آلات و اقلام مورد نیاز رو لیست میکنی ، ورق و اقلام کارگاهی رو تهیه میکنی میفرستی کارگاه ، اقلام نصبی هم محل نصب میبری
کارگاه هم لازم نیست واس خودت باشه . واس یه کارگاه خوب الان بالای 5 تومن سرمایه لازم داری ، تازه کارگاه عالی نباشه ها
یه کارگاه برش میکنه ، یه کارگاه نوار میزنه ، بعد توی کارگاه برش مونتاژ میکنن
اگه کار به cnc یا المان های خاص نیاز داشته باشه سفارشات مجزا هم نیاز داری بعد همه اینا یا توی کارگاه یا محل نصب ، اجرا میشه
نصاب هم لازم نیست خودت باشی . نصاب میاد برات نصب میکنه
شما فقط کلیت کار رو هندل میکنی و طراحی ها رو انجام میدی

اگه هم بخوای حاشیه سودت بیشتر باشه :
0 - یه دفتر ، متر ، مداد
1 - یه وانت آریسان میگیری ، باربند کفی میندازی ، با یکم طناب و مشما و مقوا و تسمه حمل بار
2 - ابزار نصب ، گازور ، فارسی بر ، کمپرسور باد ، جعبه ابزار کامل ، دریل معمولی و شارژی و .... ( به شرطی که خودت نصب رو یادبگیری اونم با شاگردی )
3 - از اندازه گیری تا تحویل کار با خودته . فقط کارای کارگاهیش رو واگذار میکنی
4 - سرمایه هم به غیر خرید بند 0 ، 1 و 2 شامل هزینه های تبلیغاتی و بازاریابی و رفت و آمد ها و همینطور نقدینگی برای خرید ها تا قبل از مراحل تسویه با مشتری

در مورد سخت یا آسون بودنش :
کار سخت و فرسایشی هست ولی اگه تخصص داشته باشی و علاقه هم داشته باشی و بتونی حرفه ای بشی میتونی ادامه بدی . باید تک باشی توکارت وگرنه رقیب که قیمت شکنی بکنن زیاده

درمورد سود دهیش :
عالیه . روی هر کار شما حداقل 30% و حداکثر 50% و حتی بالاتر ( هرچی تیغت ببره بسته به خاص بودن کار و مشتری ) میتونی سود بکنی
یه کار ساده 50 تومنی میتونه راحت از 10 تا 15 تومن سود بده
البته اگه اشتباهات کارت زیاد باشه یا بد کار بکنی یا اینکاره نباشی ، ممکنه ضرر بدی

Masood1996

Registered User
لایک‌ها
180
درود

شهر شما جون میده واسه میوه خشک کردن

پیک ارزونی هر میوه ای، خریداری کن و خشکش کن، قبل از عید همه رو بفروش
آره اینم میشه ولی من الان واقعا هیچی سرمایه ندارم، و همینطور دست تنهام، وگرنه مثلا دامادمون زمین کشاورزی داره، 100 کیلو تنباکو داره الان، بهش میگم بیا تنباکو میوه ای تولید کنیم، نمیخواد ریسک کنه یا هرچی، انجام نمیده و منم تنهایی انجام بدم سودشو اون ببره خیلی راحت نیستم

کار فوق العاده ای هستش
دستگاه لازم نیست
شما تبلیغ میکنی ، کار رو اندازه میگیری ، طرح رو میزنی ، قرار داد میبندی ، کار رو رو کاغذ خورد میکنی بدونی چند تا ورق لازم داری و یراق آلات و اقلام مورد نیاز رو لیست میکنی ، ورق و اقلام کارگاهی رو تهیه میکنی میفرستی کارگاه ، اقلام نصبی هم محل نصب میبری
کارگاه هم لازم نیست واس خودت باشه . واس یه کارگاه خوب الان بالای 5 تومن سرمایه لازم داری ، تازه کارگاه عالی نباشه ها
یه کارگاه برش میکنه ، یه کارگاه نوار میزنه ، بعد توی کارگاه برش مونتاژ میکنن
اگه کار به cnc یا المان های خاص نیاز داشته باشه سفارشات مجزا هم نیاز داری بعد همه اینا یا توی کارگاه یا محل نصب ، اجرا میشه
نصاب هم لازم نیست خودت باشی . نصاب میاد برات نصب میکنه
شما فقط کلیت کار رو هندل میکنی و طراحی ها رو انجام میدی

اگه هم بخوای حاشیه سودت بیشتر باشه :
0 - یه دفتر ، متر ، مداد
1 - یه وانت آریسان میگیری ، باربند کفی میندازی ، با یکم طناب و مشما و مقوا و تسمه حمل بار
2 - ابزار نصب ، گازور ، فارسی بر ، کمپرسور باد ، جعبه ابزار کامل ، دریل معمولی و شارژی و .... ( به شرطی که خودت نصب رو یادبگیری اونم با شاگردی )
3 - از اندازه گیری تا تحویل کار با خودته . فقط کارای کارگاهیش رو واگذار میکنی
4 - سرمایه هم به غیر خرید بند 0 ، 1 و 2 شامل هزینه های تبلیغاتی و بازاریابی و رفت و آمد ها و همینطور نقدینگی برای خرید ها تا قبل از مراحل تسویه با مشتری

در مورد سخت یا آسون بودنش :
کار سخت و فرسایشی هست ولی اگه تخصص داشته باشی و علاقه هم داشته باشی و بتونی حرفه ای بشی میتونی ادامه بدی . باید تک باشی توکارت وگرنه رقیب که قیمت شکنی بکنن زیاده

درمورد سود دهیش :
عالیه . روی هر کار شما حداقل 30% و حداکثر 50% و حتی بالاتر ( هرچی تیغت ببره بسته به خاص بودن کار و مشتری ) میتونی سود بکنی
یه کار ساده 50 تومنی میتونه راحت از 10 تا 15 تومن سود بده
البته اگه اشتباهات کارت زیاد باشه یا بد کار بکنی یا اینکاره نباشی ، ممکنه ضرر بدی

آره به نظر منم سوددهیش خوبه ولی چیزی که هست من برای تک تک این کارا باید برم پیش غریبه ها، ینی کمک دست ندارم، آشنا ندارم پیشم باشه یا کمکم کنه و تازه میگم آسونه، ولی یهو انجام میدم میبینم نه خیلی فرق داشته با انتظاراتم
بعد مشکل بعدیم اینه که دوس ندارم تو شهر خودم زندگیمو بسازم(کوچیکه، هر سال سهمیه ی آب کمتر میشه و آب نداریم، بیماری پوستی دارم و گرمای اینجا تشدیدش میکنه و ...) و میخوام برم شهر بزرگتر مث شیراز و حس میکنم اینجا شروع کنم برای همچین کاری، حداقل 4 5 سال باید همینجا بمونم تا کارم راه بیوفته تازه، اگه راه بیوفته
و فک نکنم 5 تومن بشه ها، اینجاها که خیلی ارزونه دو سه سال پیش حداقل قیمتیش 5تومن و ماهی 500 بوده برای خونه ی 100 متری، حالا مثلا مغازه 20 متریم باشه فک کنم همین حدود شه، ولی برا دو سال پیش

از بد روزگار تخصصای صددرصدیمم درآمدزایی خاصی ندارن، وگرنه الان تعمیرات کامپیوتر و لپ تاپ و کل قسمت نرم افزاری اینا، طراحی گرافیک، نقاشی و ساخت چیزای تزئینی و یه چیز دیگه که نمیدونم اسمش چیه(مراسم و همایش و اینا هماهنگ و اجرا میکردم) بلدم، ولی کسی نمیخواد اینا رو.

بالا