برگزیده های پرشین تولز

با چی انجمن بسازم

ariaieboy

Registered User
لایک‌ها
256
سلام دوستان من تا حالا با این سه تا اسکریپت کار کردم
vb
ipb
xen
کلا وی بی رو که بزارید کنار حرفش رو نزنید اصلا بدرد نمی خوره حالا موندم بین ipb و xenforo کدوم رو انتخاب کنم برای انجمنی که قراره بزنم

در ضمن اگر سیستم بهتر از اینا سراغ داریدم می تونید پیشنهاد بدید

نکته: فقط هرکی می گه مثلا زنفورو دلیلشم بگه یا مثلا می گه ای پی بی دلیلش رو بگه

واقعا ممنون که راهنمایی می کنید

desiner_web

Registered User
لایک‌ها
97
دوست عزیز هر یک از انجمن ساز ها مزیت و معایب خودشون رو دارند . هیچ کدام بهترین نیستند متفاوت هستند گروه های سازنده هر یک از انجمن ساز های فوق استدلال هایی را برای خود دارند که بهترین منبع برای جمع آوری اطلاعاتشون وبسایت های خودشون هستند و در این میان شما گزینشگر خواهید بود . تحلیل کنید و انتخاب کنید با توجه به پشتیبانی هایی که در ایران از این انجمن سازها انجام میشود بهتون پیشنهاد میکنم اونی که بهترین پشتیبانی را دارد انتخاب کنید

ariaieboy

Registered User
لایک‌ها
256
دوست عزیز هر یک از انجمن ساز ها مزیت و معایب خودشون رو دارند . هیچ کدام بهترین نیستند متفاوت هستند گروه های سازنده هر یک از انجمن ساز های فوق استدلال هایی را برای خود دارند که بهترین منبع برای جمع آوری اطلاعاتشون وبسایت های خودشون هستند و در این میان شما گزینشگر خواهید بود . تحلیل کنید و انتخاب کنید با توجه به پشتیبانی هایی که در ایران از این انجمن سازها انجام میشود بهتون پیشنهاد میکنم اونی که بهترین پشتیبانی را دارد انتخاب کنید
خوب من پشتیبانی ها رو دیدم هر دو تقریبا مثل همه الان امکانات ملاکه این که کدوم امکاناتش بیشتره و ساده تره و کاربر پسند تره و...

desiner_web

Registered User
لایک‌ها
97
فکر کنم پی تی هم از این اسکریپت استفاده میکنه به نظر من از جهت یوز فریندلی بود بهترین گزینه است و هم از نظر امکانات و کارآیی...http://xenforo.com/

Quen

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,805

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,241
به نظر من ipb گزینه خوبی هست

payam-nice

Registered User
لایک‌ها
3,274
اینکه vb به درد نمیخوره به نظرم ناانصافی هست!
درضمن انتخاب سیستم انجمن یه جورایی به موضوع سایت هم مرتبط هست ولی من خودم از زنفورو بیشتر خوشم میاد. و تنها عیبی که داره نداشتن پشتیبانی فارسی هست.

Ali-Ahmari

Registered User
لایک‌ها
4,881
اینکه vb به درد نمیخوره به نظرم ناانصافی هست!
درضمن انتخاب سیستم انجمن یه جورایی به موضوع سایت هم مرتبط هست ولی من خودم از زنفورو بیشتر خوشم میاد. و تنها عیبی که داره نداشتن پشتیبانی فارسی هست.
یه پشتیبانی نصفه O نیمه ای داره

ashkan 261

Registered User
لایک‌ها
25
زنفارو رو انتخاب کن
دلیل : هماهنگی با همه سیستم ها ، یعنی اگر بخوای به ویبی یا ipb تبدیل کنی فقط یک دکمه نیاز داری و برعکس
هسته بسیار انعطاف پذیر ، میتونی هر کاری که تصور میکنی باهاش انجام بدی اما vb و ipb انقدر خشک هستن که به این آسونیا نمیشه حتی ویرایششون کرد
هماهنگی هسته سیستم از زمان استارت با html5 و css3 اما دو سیستم دیگه بتازگی با این دو زبان هماهنگ شدن
امکاناتی که روی سیستم های دیگه هست به طور پیش فرض روی این سیستم نصبه و منابع مصرفیش خیلی پایینه
ارور های سیستم عموما از دیتابیس هست که به آسونی رفع میشه اما اونیکی سیستم ها از هر سوراخشون یه ارور بیرون میاد
پراکندگی آیتم های زنفارو انقدر کم هست که به راحتی و بدون پرسش میشه به هدف مورد نظر رسید
هماهنگی کامل با سرویس های پرداخت و اس ام اس و cron های مختلف
هماهنگکی با cms های دیگه که عملا با ویبولتین و ipb نمیشه این هماهنگی رو برقرار کرد
سئوی قوی تر و کاربرپسند تربودن سیستم ........

Quen

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,805
از لحاظ انعطاف پذیری هیچی mybb نمیشه، البته زنفورو یه CMS پولی هست و مسلما بهتر از mybb هستش من همه این انجمن سازها را امتحان کردم اگه CMS پولی میخواید زنفورو و اگه CMS مجانی میخواید mybb

البته mybb هم نسبت به زنفورو یه سری مزایایی داره از جمله پوسته موبایل عالی (البته به صورت پلاگین هست) که قابل اختصاصی کردن هستش. ویرایشگر sceditor هم براش هست که هیچی از ویرایشگر زنفورو کم نداره... پوسته هاش هم انصافا قشنگ تر از زنفورو هستن. فقط mybb یه کم از لحاظ notification/alert system ضعیف هست که اونم با نصب پلاگین حل میشه

Last edited:

ahmad4u

Registered User
لایک‌ها
31
اگه میخوای حرفه ای باشی IPB

PG co

Registered User
لایک‌ها
660
یک سری اسکیریپ هست واسه ساختن انجمن سرچ کن خودت میفهمی چی میگم ویبولتون بهترینشه که انجمن شاپ کیپرز استفاده میکنه

ariaieboy

Registered User
لایک‌ها
256
بله بنده که قبل تر از اینم کلا دست از وی بی کشیده بودم

بیشتر بین ای پی بی و زنفورو می خواستم ببینم کدوم رو انتخاب کنم که ای پی بورد رو انتخاب کردم چون هم پشتیبانی فارسیش قوی تره هم تعداد مد ها و هک هاش خیلی بیشتره

بالا