منتخب بازارچه

با CPU AMD 2500 تا چه حد overclock كنم ؟

Kave_777

کاربر تازه وارد
من cpu AMD 2500 barton با مين A7v600 Asus دارم مي خواستم بدونم تا چه حدي مي تونم overclocking كنم و ايا اينكارو بكنم اصلا يا نا ؟ فن هم اوريجينال خود amd هست ممنونم

aenemamir

کاربر تازه وارد
ببين بستگي به power supply هم داره
تو بذار تا آخرين درجه ممكنه ببيني روشن نميشه بايد پله پله امتحان كني ببيني سيستم وسط كار وضعش چه جوري
خاموش مي كنه يا نه باهاش كارايي كه معمولا مي كني رو انجام بده مثلا اگه رندر مي كني .
اين كارو انجام بده تا درجه اي كه سيستم خاموش نكنه . step-by-step

asa2000

کاربر تازه وارد
به نقل از Kave_777 :
من cpu AMD 2500 barton با مين A7v600 Asus دارم مي خواستم بدونم تا چه حدي مي تونم overclocking كنم و ايا اينكارو بكنم اصلا يا نا ؟ فن هم اوريجينال خود amd هست ممنونم
دوست عزيز هيچ عقل سليمي سي پي يو اوركلاك نميكنه اونم AMD همينجوريشم كه بايد با نيتروژن مايع خنك بشه چه برسه وقتي كه اورش رو هم بكشي !

pay

کاربر تازه وارد
به نقل از asa2000 :
دوست عزيز هيچ عقل سليمي سي پي يو اوركلاك نميكنه اونم AMD همينجوريشم كه بايد با نيتروژن مايع خنك بشه چه برسه وقتي كه اورش رو هم بكشي !
با این که من با با این که من با overclock کردن موافق نیستم ولی خب بعضی از cpu ها قابلیت overclock شدن بهتری نسبت به بقیه دارن ( به خاطر پارامترهای حرارتی ) که 2500+ هم یکی از این cpu هاست و بهتر overclock می شه.
ضمنا اگه تو جدول پایین نگاه کنین می بینین که حداکثر حرارت قابل تحمل توسطcpu های AMD که از هسته Barton استفاده می کنن 85 درجه هست در مقابل cpu های مشابه اینتل 69 درجه پس بارتون ها بهتر می تونن overclock رو تحمل کنن ضمنا توان مصرفی شون هم اگه دقت کنین کمتر هستش.
راجع به نيتروژن هم اگه نگاه کنین آخرین سری cpu های اینتل 103W توان مصرفی شونم هست در مقابل 89W !!!
خودتون قضاوت کنین!
http://www6.tomshardware.com/cpu/20040601/socket_939-01.html

fireboy

Registered User
اگر خواستي انجام بدي !!... يه فن مطمئن روش سوار كني كه خيالت راحت تر بشه!.

aenemamir

کاربر تازه وارد
خب استادان مي تونين براي اطمينان سيستمو جوري تنظيم كنين كه مثلا روي 70 درجه خاموش شه يا وارنينگ بده

aenemamir

کاربر تازه وارد
هه ببين چه جوري ميشه كه وارنينگ مي ده ؟ :blush:
ويژگي مادربورداست يا نرمافزاري هم ميشه ؟

Shahab3

کاربر تازه وارد
به نقل از Kave_777 :

من هم از اين نوع CPU ها استفاده مي كنم و تجربه من نشان داده كه اين CPU ها Overclock نمي شوند ولي اگر مين تو Doual chanel را ساپورت كند خيلي خوب جواب مي دهد.

بالا