برگزیده های پرشین تولز

بحث و تبادل نظر در مورد گوشی های سامسونگ Samsung D900 & U600 ٠

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351
مازیار جان توی D900 نمی‌شه زنگ SMS دل‌خواه انتخاب کرد:

واسه مقایسه و تحلیل کوشیا فقط کافیه نسلشون ذکر بشه.. مثلا همه گوشی هایی که از نسل برد K750 هستند تو SE ها میتونن قابلیتهای مشابه داشته باشن.. عملا از D500 تا D900 همگی 1 ساختار دارن..سری U ساختار رو شکستن..

زنگ SMS برای سری فوق الذکر محدود به قطعات خود گوشیه ولی راه دور زدن داره ( یکم مشگله چون باید با اتصال پایه های خاص به پروگرمر انجام بشه) ارزشش رو نداره..

من یه گوشی زیمنس داشتم که Mp3 پخش نمیکرد کلا.. در صورتی که ساختارش با M75 یکی بود.. یه برنامه کوچیک کارو حل کرد.. بعد مشگل دوم پخش نشدن Mp3 بجای زنگ بود که اونم با یه مسئله مسخه که میشد یه کلیپ رو بجای زنگ گذاشت حل کردم با 1 کیلیپ 1در1. :دی
الان فکرشو میکنم میبینم انقدرا هم ارزش دستکاری نداشت..

Mohammadirani@

Registered User
لایک‌ها
10
*
راستی این دوستمون که بین U600 و D900 مونده بد نیست یه نگاهی به عکس زیر هم داشته باشه:

D900U600.JPG

در کل من U600 رو بیش‌تر دوست دارم و ترجیح می‌دم.

من به خاطر باتری و خوندن اسناد افیس میخوام D900 رو بگیرم .. شما به خاطر ظاهرش میگید U600 ?

Mohammadirani@

Registered User
لایک‌ها
10
واسه مقایسه و تحلیل کوشیا فقط کافیه نسلشون ذکر بشه.. مثلا همه گوشی هایی که از نسل برد K750 هستند تو SE ها میتونن قابلیتهای مشابه داشته باشن.. عملا از D500 تا D900 همگی 1 ساختار دارن..سری U ساختار رو شکستن..

زنگ SMS برای سری فوق الذکر محدود به قطعات خود گوشیه ولی راه دور زدن داره ( یکم مشگله چون باید با اتصال پایه های خاص به پروگرمر انجام بشه) ارزشش رو نداره..

من یه گوشی زیمنس داشتم که Mp3 پخش نمیکرد کلا.. در صورتی که ساختارش با M75 یکی بود.. یه برنامه کوچیک کارو حل کرد.. بعد مشگل دوم پخش نشدن Mp3 بجای زنگ بود که اونم با یه مسئله مسخه که میشد یه کلیپ رو بجای زنگ گذاشت حل کردم با 1 کیلیپ 1در1. :دی
الان فکرشو میکنم میبینم انقدرا هم ارزش دستکاری نداشت..
ممنون Rax عزیز نکته جالبی بود ...

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351
من به خاطر باتری و خوندن اسناد افیس میخوام D900 رو بگیرم .. شما به خاطر ظاهرش میگید U600 ?

اگه فقط هدفت خوندن اسناد افیسه به اینا کارت راه نمیوفته.. بین A1200 و P990 یکی رو انتخاب کن...

samanlyric

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اول یه خبر خوش. الان دیدم که توی U700 بالاخره مشکل پروفایل‌‌نداشتن سامسونگ حل شده:

Samsung has finally adopted ringing profiles
GetThumbNail.aspx

پس این رو هم از لیست مشکلات حذف کنید و تا حالا سه تا از مشکلاتی که گفتم حل شده.

*

ظاهر و این‌که جدیدتره و امکاناتش بیش‌تره و یه سری مشکلاتی رو که D900 داشته این نداره. باتری U600 درسته از D900 ضعیف‌تره، اما در هر حال مثه مثلا Nokia 6300 بد نیست. در مورد اسناد آفیس هم اطلاعی ندارم.
به هر حال تصمیم با شماس. جفتشون خوبن.

Mohammadirani@

Registered User
لایک‌ها
10
اگه فقط هدفت خوندن اسناد افیسه به اینا کارت راه نمیوفته.. بین A1200 و P990 یکی رو انتخاب کن...
منظورم کل شرایطی بود که مد نظر دارم

دوربین خوب ، منشی تلفنی و قابلیت نمایش اسناد افیس و PDF فارسی

PHA

Registered User
لایک‌ها
4
گوشی های سری p سونی اریکسون تقریباً تمام چیزهایی که می خوای دارن منهای منشی تلفنی !
که اون هم به نظر من سیستم پیغام صوتی مخابرات امکانات بیشتری رو نسبت به منشی تلفنی میده .
نظر من هم p1 یا p990 هست مخصوصاً بخاطر صفحه بزرگترش .

Mohammadirani@

Registered User
لایک‌ها
10
گوشی های سری p سونی اریکسون تقریباً تمام چیزهایی که می خوای دارن منهای منشی تلفنی !
که اون هم به نظر من سیستم پیغام صوتی مخابرات امکانات بیشتری رو نسبت به منشی تلفنی میده .
نظر من هم p1 یا p990 هست مخصوصاً بخاطر صفحه بزرگترش .
سیستم پیغام صوتی مخابرات داستانش چی هست ؟

PHA

Registered User
لایک‌ها
4
تشریف می برید امور مشترکین درخواست فعال سازی میدید.
فعال که شد میتونید تمام تماسهای ورودی رو دایورت کنید روی شماره پیغام صوتی که درست مثل یه منشی تلفنی میتونید صدای خودتون رو ضبط کنید و ...
امکانات دیگه ای هم داره ... مثلاً اگر به تلفن جواب ندید بعد از یه تعداد زنگ مشخص میره روی پیغام گیر ... یا مثلاً اگر در محدوده پوشش شبکه نباشد بطور اتوماتیک میره رو پیغام گیر ... اگر پیغامی هم اومد با SMS بهتون اطلاع میده و میتونید با شمارش تماس بگیرید و پیغام رو بشنوید ... پیغامها رو پاک کنید و ....
درکل یه سرویس ارزش افزوده هست و هزینه آبونمان ماهیانه هم نداره .

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351
منظورم کل شرایطی بود که مد نظر دارم

دوربین خوب ، منشی تلفنی و قابلیت نمایش اسناد افیس و PDF فارسی

خرو خرما باهم میشه ایا؟ اگه هدفت استاد افیس بطور صرف بود 9300 و 9500 باخطر طراحی خاص صفحه کاربرد داشتن..

دوربین خوب + PDF فارسی ( فونت طبعا نه تکسچر) رو من بعید میدونم براحتی کنار هم پیدا کنی اونم حتی تو صفحه 320-240 هم دیدن 1 سند افیس و یا PDF عذاب اوره..

حتما تا حالا امتحان نکردی پس امتحان کن تا بفهمی.. الان همین پرشین تولز رو با GPRS تو گوشیت باز کن.. فرض کن داری سند افیس میخونی..

Mazi

* مدیر موبایل و اسمارت فون ها* مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,457
مازیار جان توی D900 نمی‌شه زنگ SMS دل‌خواه انتخاب کرد:

حقیقتش من با U600 رفقا امتحان کردم و دیدم میشه زنگ اس ام اس عوض بشه...با D900 اون یکی از بچه ها یادم رفت دیگه چک کنم...و چون ذهنیت داشتم که با U600 شده فکر کردم که D900 هم چون جدیده میشه...که خب مثل اینکه اشتباه کردم//

به هر حال من کماکان نظرم رو D900 هست....حتی میتونید D900i رو بخرید که رادیو هم داره و دیگه تقریبا چیزی از U600 کم نداره...ضمن اینکه باتری بهتری داره از U600 که دوستان هم گفتن...

یه چیز دیگه هم بگم:

به نظرم بدنه D900 مقاوم تر و کلا بهتر هست...ضمن اینکه یکم درسته چاقتره ولی کار باهاش خیلی راحت تره...چون هم اون 2-3 تا دکمه بالاش حساس به تماس نیستن و دکمه معمولی هست و هم اینکه کلا کشویی و راحتی تو دستش به نظر راحت تر میاد...

البته نظر شخصی من هست ها...شاید یکی U600 رو بهتر بدونه...به هر حال خودتون تصمیم نهایی رو میگیرید..

Mohammadirani@

Registered User
لایک‌ها
10
تشریف می برید امور مشترکین درخواست فعال سازی میدید.
فعال که شد میتونید تمام تماسهای ورودی رو دایورت کنید روی شماره پیغام صوتی که درست مثل یه منشی تلفنی میتونید صدای خودتون رو ضبط کنید و ...
امکانات دیگه ای هم داره ... مثلاً اگر به تلفن جواب ندید بعد از یه تعداد زنگ مشخص میره روی پیغام گیر ... یا مثلاً اگر در محدوده پوشش شبکه نباشد بطور اتوماتیک میره رو پیغام گیر ... اگر پیغامی هم اومد با SMS بهتون اطلاع میده و میتونید با شمارش تماس بگیرید و پیغام رو بشنوید ... پیغامها رو پاک کنید و ....
درکل یه سرویس ارزش افزوده هست و هزینه آبونمان ماهیانه هم نداره .
ممنون دوستان ... پیغام گیر صوتی مخابرات سوال کردم دردسر های خودش رو داره به پای منشی تلفنی نمی رسه .. هم از نظر هزینه هم از نظر پایداری ...

انتخاب من هم D900 هست .. D900i متاسفانه ویرایش افیس و PDF پشتیبانی نمیکنه . .

Pooriaf

Registered User
لایک‌ها
0
یک سوال!
گوشی هلی سامسونگ در شبکه مخابرات ایران خوب جواب میدن؟
مشکل آنتن دهی و... وجود نداره؟

PHA

Registered User
لایک‌ها
4
منظور از هزینه و پایداری چیه ؟
گفتم که یه سیستم ارزش افزوده هست یعنی هزینش همون هزینه تماس شما با مخابرات برای شندین پیغام هست ولا غیر ! در مورد پایداری هم نمی دونم منظورتون چیه ولی من تو این 3 سالی که فعالش کردم مشکل خاصی باهاش نداشتم . انتخاب با شماست
297.gif

Mohammadirani@

Registered User
لایک‌ها
10
یک سوال!
گوشی هلی سامسونگ در شبکه مخابرات ایران خوب جواب میدن؟
مشکل آنتن دهی و... وجود نداره؟
این طور که من شنیدم الان گوشی هایی که ساخته میشه از نظر انتن دهی مشکلی ندارن .. رقابت دیگه انتن دهی نیست .. رقابت سر ظاهر و امکانات ه ...

Mohammadirani@

Registered User
لایک‌ها
10
منظور از هزینه و پایداری چیه ؟
گفتم که یه سیستم ارزش افزوده هست یعنی هزینش همون هزینه تماس شما با مخابرات برای شندین پیغام هست ولا غیر ! در مورد پایداری هم نمی دونم منظورتون چیه ولی من تو این 3 سالی که فعالش کردم مشکل خاصی باهاش نداشتم . انتخاب با شماست
297.gif
همون هزینه ای منظوره که باید شماره صندوق صوتی رو بگیرید و پیغام رو بشنوید .. این گوشی قراره دست یه استاد دانشگاه باشه .. دانشجو رو که میدونید چقدر حرف میزنه سر نمره و ... :دی

پایداری هم منظورم این هست که هر جا انتن دهی خوب باشه میتونید به صندوق صوتی دست رسی داشته باشید .. پس زیاد نمیشه روش حساب کرد مخصوصا تو ساعت های اوج ترافیک .

Mohammadirani@

Registered User
لایک‌ها
10
راستی یه سوال دیگه از D900

روی این گوشی مثلا میشه یه دیکشنری جاوا با فرمت jar نصب کرد ؟ چه محدودیت هایی تو نصب داریم .. دنبال گیم و .. نیستم فقط دیکشنری یا نقشه های شهر ها تحت جاوا ...

ممنون .

Mazi

* مدیر موبایل و اسمارت فون ها* مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,457
جاوا رو اینها نصب میشه ولی خیلی دردسر داره...چون مثل نوکیا یا سونی اریکسون نمیشه فایل خام رو ریخت تو گوشی و اینستال کرد....

2 راه دارید:

1- یه سیم کارت ایرانسل گیر بیارید وصل شید به اینترنت و یه راست از اینترنت فایل رو دانلود کنید...اینجوری گوشی میشناسه فایل رو و نصبش میکنه...( دقت میکنید چقدر مسخره هست...همون فایل با کابل یا بلوتوث به گوشی داده بشه نمیشناسه ولی از اینترنت دانلود بشه میشناسه!!!)

2- گوشی رو هک کنید و با نرم افزارهای مخصوصی و دادن کد ویژه میتونید منوی جاوا رو باز کنید و نصب کنید...

توصیه من راه اول هست...

بالا