• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

بحث و گفتگو پیرامون خدمات بانکی

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
14,226
آی کاپ

پیشخوان مجازی رسالت

فقط این قسمت برآورد تسهیلات رو داره. که طبق اون پولی که واریز شده نشون میده
من میخوام قبل از واریز بفهمم چقدر بهم وام میده که ببیم میصرفه اصلا پول بذارم اینجا؟

1698649060435.png

parviz_r

کاربر فعال بخش کار و سرمایه
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
18,050
فقط این قسمت برآورد تسهیلات رو داره. که طبق اون پولی که واریز شده نشون میده
من میخوام قبل از واریز بفهمم چقدر بهم وام میده که ببیم میصرفه اصلا پول بذارم اینجا؟

مشاهده پیوست 1328199
گزینه برآورد تسهیلات داره

شماره حساب و میزان قسطی رو که می تونید پرداخت کنید
وارد میکنید

حدود تقریبی میزان وام و زمان باز پرداخت نشون میده

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,730
تو این خرید اعتباری ها (تالی و ...)، نوشته بودن اگه به موقع تسویه نکنید، رتبه اعتباری منفی می گیرید. حالا چرا به خاطر تسویه به موقع، رتبه اعتباری ندادن هنوز تو سایتای اعتبارسنجی، بدون رتبه هستم؟

✔️ Google Star

Registered User
لایک‌ها
55
تو این خرید اعتباری ها (تالی و ...)، نوشته بودن اگه به موقع تسویه نکنید، رتبه اعتباری منفی می گیرید. حالا چرا به خاطر تسویه به موقع، رتبه اعتباری ندادن هنوز تو سایتای اعتبارسنجی، بدون رتبه هستم؟
تیام جان سوال بنده هم هست و در کل فکر نمیکنم تاثیری برای نمره اعتبار سنجی داشته باشند.

parviz_r

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
18,050

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,730
تیام جان سوال بنده هم هست و در کل فکر نمیکنم تاثیری برای نمره اعتبار سنجی داشته باشند.
اون دفعه اعتبار باجت گرفته بودم. تسویه کردم، پرداخت کردم پول از حساب کم شد اما تائید نشد، به حسابم هم برنگشت. تماس گرفتم، گفتن برای اینکه رتبه اعتباری منفی نگیری، دوباره پرداخت کن ما پولو بهت بر می گردونیم. اون روز نرم افزارشون داشته بروزرسانی میشده اختلال داشته. دوباره پرداخت کردم اونام پولو به حسابم انتقال دادن
دیگه نمی دونم. اگه نمره اعتباری منفی داره، باید نمره اعتباری مثبت هم داشته باشه دیگه.

✔️ Google Star

Registered User
لایک‌ها
55
اون دفعه اعتبار باجت گرفته بودم. تسویه کردم، پرداخت کردم پول از حساب کم شد اما تائید نشد، به حسابم هم برنگشت. تماس گرفتم، گفتن برای اینکه رتبه اعتباری منفی نگیری، دوباره پرداخت کن ما پولو بهت بر می گردونیم. اون روز نرم افزارشون داشته بروزرسانی میشده اختلال داشته. دوباره پرداخت کردم اونام پولو به حسابم انتقال دادن
دیگه نمی دونم. اگه نمره اعتباری منفی داره، باید نمره اعتباری مثبت هم داشته باشه دیگه.
تیام جان متاسفانه مشکلی که هست کارمندان همه بانکها و خصوصا پشتیبانی تلفنی بانکها نظرات و پاسخهای متفاوتی دارند حتی در مورد سوالات ساده بانکی.

به عنوان مثال بنده کارت عابر بانکم را به دلیل شکستگی تعویض نمودم و هنگام تعویض, کارمند بانک فرمودند رنگ و شماره کارت را هم تغییر دهم؟
که بنده برای تنوع از ایشان تشکر کردم و پذیرفتم و بعد از دریافت کارت عابر بانک جدید با رنگ و شماره جدید که در عرض چند دقیقه انجام دادند همان روز در منزل بررسی نمودم که با تعویض شماره کارت شماره شبا بنده کاملا عوض شده! ولی شماره حساب تغییر نکرده.

بانک تقریبا نزدیک است فردای روز تعویض به بانک مراجعه نمودم (شعبه شلوغ و بزرگی است) و شاید باور نفرمایید که حداقل از 5 / 6 کارمند سوال کردم که
آیا با تعویض شماره کارت عابر بانک شماره شبا هم تغییر میکند ؟ پاسخ کارمندان و خصوصا رئیس شعبه بسیار جالب بود

پاسخ رئیس شعبه : بله ممکن است و بستگی به سیستم دارد
و پاسخ کارمندان : غیر ممکن است / شاید/ بله قطعا / بستگی به سیستم دارد / بستگی به نوع حساب دارد و غیره ...

مثال دوم : چند هفته پیش از کارمندان محترم همین شعبه در خصوص تفاوت دسته چک حقیقی و حقوقی سوال پرسیدم
پاسخ رئیس شعبه : هیچ تفاوتی ندارد
و پاسخ کارمندان : حقوقی اعتبار بیشتری دارد / تفاوتی ندارد / با دسته چک حقوقی نمیتوان ضامن دیگران شد / حقیقی اعتبار بیشتری دارد و غیره ...

مثال سوم : در سیستم اعتبار سنجی (رتبه بانکی) وضعیت تاهل بنده متاهل ثبت شده! ولی بنده مجرد بوده و هستم
از طریق بانک و مرکز اصلی سیستم اعتبار سنجی پیگیری تلفنی نمودم و وضعیت تاهل بنده بعد از یک روز به مجرد تغییر یافت منتها بعد از گذشت کمتر از 1 ماه دوباره متاهل نمایان شده و به دلیل نداشتن وقت و البته حوصله توضیح دوباره فعلا اقدام نکردم و در کل نگرانم که دوباره اصلاح شود ولی باز وضعیت تاهل بنده از مجرد به متاهل تغییر یابد.

عذرخواهی میکنم عرض بنده طولانی شد منتها شاید این توضیحات بنده نیاز بود تا ذهنیت پیدا نمایید و پاسخ سوال شما مشخص شود که پاسخی غیر از احتمالا ندارد.
سلامت و پایدار باشید 🙏

parviz_r

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
18,050
پارامترهای جدید در مدل جدید اعتبارسنجی

مهران محرمیان، معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی:

🔹 مدل جدید اعتبارسنجی به طور کامل پیاده سازی شده که یکی از پایه های اصلی تشکیل آن هوش مصنوعی است و هم اکنون در حال اخذ اطلاعات از سازمان‌های مختلف برای تکمیل پایگاه داده مربوط به این کار هستیم.

🔹 علاوه بر مباحث چک برگشتی ، پرداخت تسهیلات و رفع تعهد ارزی و .... مهمترین مواردی که به مدل جدید اضافه شده است، شامل سجل محکومیت‌های مالی، صدک‌بندی افراد در دریافت یارانه، بدهی مالیاتی و جرایم راهنمایی رانندگی می‌شود.
پرداخت قبوض (آب و برق و گاز و تلفن)، جریمه رانندگی،...

✔️ Google Star

Registered User
لایک‌ها
55
پارامترهای جدید در مدل جدید اعتبارسنجی

مهران محرمیان، معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی:

🔹 مدل جدید اعتبارسنجی به طور کامل پیاده سازی شده که یکی از پایه های اصلی تشکیل آن هوش مصنوعی است و هم اکنون در حال اخذ اطلاعات از سازمان‌های مختلف برای تکمیل پایگاه داده مربوط به این کار هستیم.

🔹 علاوه بر مباحث چک برگشتی ، پرداخت تسهیلات و رفع تعهد ارزی و .... مهمترین مواردی که به مدل جدید اضافه شده است، شامل سجل محکومیت‌های مالی، صدک‌بندی افراد در دریافت یارانه، بدهی مالیاتی و جرایم راهنمایی رانندگی می‌شود.
پرداخت قبوض (آب و برق و گاز و تلفن)، جریمه رانندگی،...
پرویز جان سلام
یک دنیا ممنونم از اطلاعات جدید متاسفانه این مورد صدک‌بندی افراد در دریافت یارانه را متوجه نشدم و در واقع گیج شدم!
ممنونم میشم راهنمایی نمایید / پیشاپیش سپاسگزارم 🙏

parviz_r

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
18,050
پرویز جان سلام
یک دنیا ممنونم از اطلاعات جدید متاسفانه این مورد صدک‌بندی افراد در دریافت یارانه را متوجه نشدم و در واقع گیج شدم!
ممنونم میشم راهنمایی نمایید / پیشاپیش سپاسگزارم 🙏

✔️ Google Star

Registered User
لایک‌ها
55
تشکر منتها متاسفانه مطلبی در خصوص صدک‌بندی افراد در دریافت یارانه نیافتم!
در واقع معنی صدک‌بندی افراد را میدانم منتها ارتباط و نحوه تاثیر صدک‌بندی افراد در دریافت یارانه بر اعتبارسنجی را گیج شدم.

parviz_r

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
18,050
تشکر منتها متاسفانه مطلبی در خصوص صدک‌بندی افراد در دریافت یارانه نیافتم!
در واقع معنی صدک‌بندی افراد را میدانم منتها ارتباط و نحوه تاثیر صدک‌بندی افراد در دریافت یارانه بر اعتبارسنجی را گیج شدم.
هرچی صدکت بالاتر باشه، وضع مالیت بهتر، توان باز پرداخت قسط بیشتر

هرچی صدک پایین تر، یارانت بیشتر، بعنوان وثیقه ازش استفاده کنی

✔️ Google Star

Registered User
لایک‌ها
55
بهترین و راحت ترین روش دریافت وام اگر تجربه دارید دوستان بهم بگید وام لازم دارم شدید
دوست عزیز متاسفانه بنده هم مثل شما اطلاعات خوبی ندارم منتها پیشنهاد میکنم مواردی از جمله مبلغ وام / درصد وام و غیره ... را بنویسید تا سایر دوستان راهنمایی نمایند
موفق باشید

parviz_r

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
18,050
ارائه دسته چک جدید و انتقال وجه در همراه بانک‌ها منوط به ثبت اطلاعات در سامانه املاک و اسکان

مدیر اداره نظارت بر ن.ظام‌های پرداخت بانک مرکزی:

تا پایان این ماه، ارائه دسته چک‌های جدید تنها با ثبت اطلاعات متقاضی در سامانه املاک و اسکان امکان‌پذیر می‌شود. در گام بعدی، امکان انتقال وجه در همراه بانک‌ها وجود نخواهد داشت.

https://uploadkon.ir/uploads/c80a27_23VID-20231127-211841-980.mp4

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
14,226
این اپ بانک ملیه حالا بانک رسالت، نه سایتش نه اپ ندارن همچین چیزی . پس از کجا بفهمم چقدر بریزم توش تا چقدر وام بده؟ اون قسمت اعتبار حسابش هم سرکاریه
Screenshot_20231123_234225.jpg

parviz_r

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
18,050
بالا