• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

بحث و گفتگو پیرامون خدمات بانکی

Amadea

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
1,720
بعد از این که اینترنت بانک ملی ثبت نام کردم و رفتم شعبه ای که درخواست تحویل رمز یکبار مصرف کردم، مسئولش می گه کلا سیستم رعد توی اصفهان فعال نشده. از این دستگاه 60 تومنی ها داریم اگر می خواید. :confused: منم گفتم نه قربان، خیلی ممنون. همون 16 تومن هم که بابت رعد می گرفتن خودش زیادی بود. :general710:

parviz_r

کاربر فعال بخش کار و سرمایه
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
18,050
باز خوبه
رفتم شعبه برای فعال سازی نام کاربری
صورتحساب اینترنتی
https://ebank.bmi.ir/mbsweb/bankmelli/login.aspx
با اینترنت بانک اشتباه گرفته، وا صلا کلمه و واژه رعد #717* نشیده بودن

Amadea

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
1,720
زنگ زدم 64140، می گه اصلا همچو چیزی نیست، رعد همه جا فعاله. احتمالا انفورماتیکشون باید تقاضا کنه واسشون فعال کنیم که ما هم این کار رو می کنیم اگر درخواست کنن.

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
بانک ملت اینترنتش غیر فعاله
نوشته تا اطلاع ثانوی
مرکز ارتباطشونم که مشغوله
کسی خبر داره ؟

Amadea

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
1,720
من هنوز موفق نشدم یکبار رمز بانک ملی رو دریافت کنم. در پیگیری ها زنگ زدم شعبه مرکزی توی سپه، بعد یکیشون می گه واسه اینترنت باید رمز دوم کارت رو به کار ببرید دیگه. یعنی نمونه ان. باید جک مورد داشتیم در موردشون به کار برد.

belak24

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
430
من ده میلیون دارم و میخام یه سپرده بلندمدت باز کنم و بعد از روی اون کارت اعتباری بگیرم(کارت اعتباری که بشه بدهی رو قسطی پرداخت کرد).
کدوم بانک رو پیشنهاد میدید؟

Amadea

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
1,720
توی بانک صادرات اگر 1 میلیون از حساب برداری از باجه های بانک، 600 تومن کارمزد کم می کنه؟ کسی اطلاع داره قضیه چیه؟

Amadea

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
1,720
همه بانکها اینجورین.
خب این سقف داره؟ مثلا 200 تومن از خودپرداز که کارمزد نداره، توی خود بانک تا چقدر کارمزد نداره؟ یا اصولا فرقی نمی کنه، هر چی برداری توی خود بانک کارمزد داره؟

amir3408

Registered User
لایک‌ها
1,416
خب این سقف داره؟ مثلا 200 تومن از خودپرداز که کارمزد نداره، توی خود بانک تا چقدر کارمزد نداره؟ یا اصولا فرقی نمی کنه، هر چی برداری توی خود بانک کارمزد داره؟

بهش میگن کارمزد پرداخت چک سایر شعب....همه بانکها این قانون رو دارند و بعضیا شاید از بعضی مشتریا نمیگیرن اون به خاطر لطف کردنه....حتی 10 تومنم بگبیری میتونن این مبلغ رو ازت بگیرن..

خودپرداز هم بدون کارمزد نیست...وقتی 200 تومن از خودپرداز یه بانک دیگه میگیری، بانک خودت 1600 تومن به جای شما میسلفه....ولی خودپردازهای بانک خودت کارمز رد و بدل نمیشه.

parviz_r

کاربر فعال بخش کار و سرمایه
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
18,050
  • Like
Reactions: ugi

xms

Registered User
لایک‌ها
387
چکاوک به تهران آمد/ چک‌ها معتبر می شوند

سامانه مبادله الکترونیک چک (چکاوک) با هدف حذف گردش فیزیکی چک بین شبکه بانکی و افزایش اعتبار آن از فردا - شنبه - در تهران شروع به کار خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار ایسنا، در حالی به اذعان رییس کل بانک مرکزی در چهار سال گذشته حدود 23 میلیون چک برگشتی در شبکه بانکی ثبت شده و امنیت این حوزه، اقتصاد و بازار را تحت تاثیر قرار داده که بانک مرکزی در راستای ساماندهی و نظم بخشی به چک و مبادلات آن طراحی و راه‌اندازی سامانه چکاوک را در دستور کار خود قرار داد.

با راه‌اندازی سامانه چکاوک، بررسی اعتبار مالی درخواست کننده چک الکترونیکی شده و نتیجه برای بانک صادرکننده به شکل آنی اعلام می‌شود.

در روش سابق، چک ها در داخل هر منطقه پس از 48 ساعت کلر می شد و این موضوع وقتی بین دو شهر که در یک منطقه بودند انجام می شد زمانی بیشتر از 48 ساعت نیاز داشت. اما با راه اندازی سامانه چکاوک و ارسال تصویر چک به بانک مبدا، این زمان به 24 ساعت و کمتر کاهش می‌یابد.

سامانه چکاوک هم اکنون در 12 استان کشور اجرایی شده و به گفته مقامات بانک مرکزی تا اسفند سال جاری در سراسر ایران اجرایی می شود.

این در حالی است که از فردا- ششم دی ماه- سامانه چکاوک در بانکهای استان تهران نیز راه اندازی شده و گردش چک در آن انجام خواهد شد.

پیش از این حکیمی- مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات بانک مرکزی- در مورد سامانه چکاوک گفته بود که در این سامانه برای امنیت بیشتر از گواهی نماد استفاده شده تا جاعلین با استفاده از نرم افزارها، در تصاویر چک تغییر ایجاد نکنند. همچنین با راه اندازی این سامانه، دسته چک ها استانداردسازی و در ابعاد و ویژگی های یکسان عرضه خواهند شد.

رئیس کل بانک مرکزی نیز با انتقاد از آمار بالای چک های برگشتی در شبکه بانکی ابراز امیدواری کرده بود که با راه اندازی سامانه چکاوک و بررسی الکترونیکی اعتبار مالی درخواست کننده چک واعلام آنی نتیجه برای بانک صادرکننده ، شرایطی فراهم شود که اعطای دسته چک به متقاضیان و مشتریان با حداکثر دقت صورت گرفته و نظامی ایجاد شود تا بانک‌هایی که موجودی لازم ندارند، چک‌هایشان قابلیت تهاتر در اتاق پایاپای را نداشته باشد.

سیف همچنین تاکید کرده بود که چکاوک به عنوان سامانه پردازش فرآیند چک‌ ها با هدف حذف گردش فیزیکی چک‌ها بین شبکه بانکی مراحل اجرایی می شود و اعتماد را به چک برخواهد گرداند.

انتهای پیام

azita57

Registered User
لایک‌ها
109
انواع وام....
موسسه کوثر 6 ماه پول رو بخوابونی به صورت قرض الحسنه یک برابر وام میده قرض الحسنه
و مدت بازپرداختشم یک سالست و هر تعداد 6 ماهی که اضافه تر بخوابونی یک برابر دیگه به وامت اضافه میشه و دوبرابر به مدت بازپرداخت اضافه میشه قرض الحسنه هم هست و ضامن کسر از حقوق می خواد
موسسه کوثر وام دیگم داره که من شرایطش رو نمیدونم

...........................

موسسه عسگریه 6 ماه پول رو قرض الحسنه بخوابونی یک برابر وام میده با سود 4 درصد و با ضامن کسر از حقوق
البته موسسه عسگریه انواع وامهای دیگه هم داره......

موسسه آرمان دو ماه پول رو قرض الحسنه بخوابونی یک برابر وام میده با سود 16 درصد و یک مدل دیگه هم وام میده با سود 14 درصد که اونو نپرسیدم

بانک تجارت وام تعمیرات خونه میده 20 میلیون با ضامن گفت سودش 30 درصده

موسسه ثامن اگر پولتونو 2 ماه بخوابونید دوبرابر وام میده اگر 3 ماه بخوابونید 3 برابر با ضامن کسر از حقوق و گواهی اشتغال و سود 22 درصد

بانک مسکن 5 الی 10 میلیون وام جعاله برای تعمیرات خونه بالای 10 سال ساخت میده
اوراق حق تقدم مسکن میده برای خرید خونه و ساخت خونه که باید 7-8 میلیون هزینه کنی بخری و وام 35 میلیونی میده با بازپرداخت 12 ساله با سود 16 درصد
و یک وام خرید خونه دیگه هم هست که یک سال 10 میلیون قرض الحسنه میخوابونید و 20 میلیون می گیرید سود 14 درصد و بازپرداخت 12 ساله
و به زوج های جوان 50 میلیون وام خرید خونه میده با شرایط ذکر شده
البته تحقیقات در مورد انواع وامها و موسسات و بانکها هنوز ادامه داره اطلاعات بیشتر پیدا کردم می گم بهتون
.............................................................................
خودم هم یه وام میخوام 30 -40 میلیون با بازپرداخت 6 سال به بالا اگر کسی سراغ داره بهم بگه لطفا

Last edited:

sarbaz20

Registered User
لایک‌ها
9
دوستان در مورد تسهیلات در قبال سپره کسی گرفته یا خبر داره چه جوری؟

azita57

Registered User
لایک‌ها
109
دوستان در مورد تسهیلات در قبال سپره کسی گرفته یا خبر داره چه جوری؟
بانک سینا و موسسه ثامن وو بانک آینده خبر دارم وام در قبلا سپرده میدن حتا فکر کنم بانک تجارت هم در قبلا سپرده بده اما این یکی رو مطمئن نیستم اما خودم از ثامن دارم و یکی دیگه هم از سینا داره

توی سینا 90 درصد سپرده رو وام میده با سود 28 درصد
ثامن هم 80 درصد سپرده رو وام می ده
مدت باز پرداخت حداکثر 5 ساله هست

azita57

Registered User
لایک‌ها
109
دوستان کسی اگر وام 35 میلیونی با باز پرداخت 6 سال به بالا با سود 14 یا 16 درصد سراغ داشت بگه لطفا

Rezanol

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
14
یه سوال داشتم ممنون میشم حتما راهنماییم کنیم
برای 10 میلیون تومن چجوری سپرده ای و کدوم بانک بهتره
میخوام هم سودش بالاباشه
هم اینکه بتونم هر وقت خواستم از حساب پول برداشت کنم یا پول بریزم و مثلا از اون روز سود 12 میلیون حساب بشه (کم و زیادش کنم با کارت...)

همچین چیزی هست؟
بهش چی میگن؟ روز شمار؟
بعد روز شمار کوتاه مدت بلند مدت چه فرقی باهم دارن

اگر بانک خوبی با این شرایط هم میشناسید معرفی کنید همین امروز فردا میخوام بزارم
میتونم به این پول چند ماه دست نزنم اگر پیشنهاد بهتری برای سپرده های اینجوری هم هست بگید

یه دنیا ممنون

بالا