برگزیده های پرشین تولز

برای ایجاد یک انجمن برای سایت چیکار باید کرد

havzhen

Registered User
لایک‌ها
8
سلام خدمت همه دوستان
در مورد ایجاد یک انجمن برای یک سایت چیکار میشه کرد
بعضی از سایتها ایجاد انجمن رو به صورت رایگان در اختیار قرار میدن کدوم بهتره؟ ولی اسم سایتشون باید باشه
بهترینشون کدوم سرویس هست؟ کدوم سایت چه رایگان چه پولی
ممنون از همه دوستان

متالیک

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
285
phpbb
mybb
smf
همشون فارسی، رایگان و نصب ساده است.

vb هم هست که نال شده و لایسنسیه! و از همشون بهتره...

KeywordCountry

Registered User
لایک‌ها
0
مجانی می خوای smf

از اون بهتر ویبالتین هست که نال ش را نمی تونی نصب کنی چون خیلی حساسان و سریع شکایت می کنن
ولی invision هستش که می شه نال هم کردش و نصب کرد بی مشکل

نصب این فاروم ها هم کاری نداره
4 5 تا کلیک ساده است

EhsanETS

Registered User
لایک‌ها
1
من خودم شخصا از smf استفاده می کنم. هم راضیم هم نه. باید با کدهاش زیاد ور رفت تا به چیز دلخواهت برسی. قبلا از phpbb استفاده می کردم. الان هم پیشنهاد می کنم اگر رایگان می خوای از phpbb استفاده کن.
اگرم پولی که vb حرف نداره

Shemshad

Registered User
لایک‌ها
32
من خودم شخصا از smf استفاده می کنم. هم راضیم هم نه. باید با کدهاش زیاد ور رفت تا به چیز دلخواهت برسی. قبلا از phpbb استفاده می کردم. الان هم پیشنهاد می کنم اگر رایگان می خوای از phpbb استفاده کن.
اگرم پولی که vb حرف نداره
اولين سرويس انجمن ساز ايران با 4 دامنه مستقل !

www.ParsBoard.com

فقط با چند كليك صاحب انجمن دلخواه شويد !

پ.ن : الان در حال انتقال به سرور قوي تري هستيم كه تا 24 ساعت اينده سايت بالا مياد !

موفق باشيد

Fandogh

کاربر فعال انیمیشن
کاربر فعال
لایک‌ها
42
یه سوال! اینهایی که مجانین خطر هک شدن بیشتری نسبت به وی بی دارن یا امن هستن؟

Desperadoz

Registered User
لایک‌ها
5

تمام CMS ها خطر هک شدن دارن چه رایگان چه تجاری !
بستگی به ساختار و پشتیبانی داره سیستم های رایگان مثل Mybb امنیت خوبی دارن اگر همیشه به روز باشند و آخرین نسخه استفاده کنید.

Shemshad

Registered User
لایک‌ها
32

خطر هك شدن از 3 طريق امكان پذير هست !

1. هك يوزر و پسورد شما
2. هك سرور سايت
3. هك سيستم اصلي كه بايد نسخه بالايي باشه !

بستگی به ساختار و پشتیبانی داره سیستم های رایگان مثل Mybb امنیت خوبی دارن اگر همیشه به روز باشند و آخرین نسخه استفاده کنید.

سيستمي كه سايت ما ازش استفاده ميكنه PHPBB هست @
به نظر من phpbb از mybb خيلي خوب تر باشه !

به زودي هم به phpbb3 ( كه 3 در حد VB هست ) ارتقا داده ميشه انجمن ها !

Desperadoz

Registered User
لایک‌ها
5
خطر هك شدن از 3 طريق امكان پذير هست !

1. هك يوزر و پسورد شما
2. هك سرور سايت
3. هك سيستم اصلي كه بايد نسخه بالايي باشه !

سيستمي كه سايت ما ازش استفاده ميكنه PHPBB هست @
به نظر من phpbb از mybb خيلي خوب تر باشه !

به زودي هم به phpbb3 ( كه 3 در حد VB هست ) ارتقا داده ميشه انجمن ها !

خوب من تقریباً 4-5 سالی هست با هر دوی این سیستم ها کار میکنم
از نظر امکانات و راحتی در نصب پلاگین و SEO همچنین امنیت MyBB بهتر هست.
PHPBB 3 هم در حد VB نیست به هیچ وجه کلاً در حد VB نداریم :happy: و شاید PHPBB 3 تا 20٪ امکانات VB را داشته باشه الان نزدیکترین و شبیه ترین سیستم به VB همان MyBB هست یک قالب Vbulletin هم داره که اگر کمی روش کار کنیه طرف در نگاه اول با Vbulletin قابل تشخیص برای افراد اماتور نیست.

PHPBB هم سیستم قدیمی هست ولی با اومدن MYBB و SMF تا و پشتیبانی نه چندان قدرتمند رقابت را به این 2 سیستم واگذار کرد.

شخصاً کار با CMS ها را با PHPBB شروع کردم و سیستم قدیمی و پر سابقه ای هست.

یکی از مشکلات دیگه PHPBB فشار زیادی هست که روی سرور میاره و MyBB به مراتب این فشار کمتر هست و VB هم خیلی کمتر از MyBB .

Last edited:

Khepele Sibilo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
16
اونجور که می خوندم SMFش پیشنهاد می دن، اما کلا امنیت همه معادل امنیتی هست که خود شما می تونین حفظ کنین

دقیق نمی دونم شما از دید کدوم استفاده، انجمن رو می خواین، معمولا انجمن سازها از دید ادمین آسون هستن، اما به نظر من SMF از دید کاربر هایی که میان استفاده کنن آسون و راحته ! یعنی به شخصه خودم وقتی وارد انجمنی که با SMF هست میشم راحتترم ، فقط سن SMF نسبت به بقیه کتره که باعث شده انجمن های قدیمی و اصلی با این نباشن. یعنی زمانی که راه میفتادن SMF نبود، بعد هم برای پشتیبانی و .. به سمت پولی ها رفتن !

SMF2 شدیدا نقایصش حل شده، خوب به پای پولی ها مشخصه که نباید برسه، اما در کل پیزی کم نمیارین

Amenocy

کاربر فعال برنامه نویسی
کاربر فعال
لایک‌ها
602
ُMybb و SEO شوخی میکنی ؟ اصلا mybb تنها ضمینه ای که مشکل داره سئو هست .

امنیت هم نمیشه گفت ! چون همه سیستم ها احتمال هک شدن دارد . حتی اگه هسته اصلی هک نشه ممکنه یه پلاگینی که شما نصب میکنی باگ داشته باشه . اصلا" نمیشه از نظر امنیت مقایسه کرد .

SMF هم که نسخه فعلی هیچی نداره که ! منتظر نسخه 2 هستیم . ( منظور امکانات مدیریتی هست وگر نه از نظر ساختار برنامه نویسی از همه حتی وی بی و ای پی بی هم بهتره ) .

MEHDIshop

Registered User
لایک‌ها
0
همون طور که دوستان فرمودند شما چند راه دارید :

1) نسخه های رایگان بگیرید : البته این نسخه ها قانونی هست و لی خوب چون که از اسمش معلومه رایگان هست میزان هک ها و پلاگین های در حد منطقی باید انتظار داشته باشید

2) سیستم های غیر رایگان نال : این سیستم ها که فروشی هست وباید کلی خرج کنید را میان نال شدش را در نت قرار می دهند تا شما ازشون استفاده کنید مثلا همین وی بولتین نال شده
جهت نصب سیستم نال باید هاست وارز بگیرید وگرنه شک نکنید سیستم شما روی هوا خواهد پرید مخصوصا اگر وی بی نصب کنید

3) خرید سیستم های پولی : بهترین گزینه ویبولیتن هست که اگر خریدی از امکانات بالایی برخوردار خواهی شد تازه امنیت هم درسته 100% تامین نمیکنه اما با پرداخت 200 دلار اولیه که بماند ، با پرداخت 60 دلار در هر سال می تونید هک های امنیتی و نسخه های امن ترش را نصب کنید بازم بستگی داره امنیت

اول یه سیستم مجانی نصب کن اولش گمون نکنک بازارت بگیره و لذا کسی نمیاد زحمت هک بده به خودش اما اگر کارت گرفت و درامدت تامین شد برو نسخه پولی بخر

Desperadoz

Registered User
لایک‌ها
5
ُMybb و SEO شوخی میکنی ؟ اصلا mybb تنها ضمینه ای که مشکل داره سئو هست .

امنیت هم نمیشه گفت ! چون همه سیستم ها احتمال هک شدن دارد . حتی اگه هسته اصلی هک نشه ممکنه یه پلاگینی که شما نصب میکنی باگ داشته باشه . اصلا" نمیشه از نظر امنیت مقایسه کرد .

SMF هم که نسخه فعلی هیچی نداره که ! منتظر نسخه 2 هستیم . ( منظور امکانات مدیریتی هست وگر نه از نظر ساختار برنامه نویسی از همه حتی وی بی و ای پی بی هم بهتره ) .

:blink:
من فکر کنم شما شوخی می کنید یا اطلاع ندارید.
تنها سیستمی که به راحتی الان پسوند صفحاتش Html هست و Meta جدا برای هر پست و موضوع داره Mybb هست.
از نظر SEO هم در ساختار پست ها و تاپیک ها مناسب ترین هست تقریبا‍ به VB خیلی شبیه هست.

Fandogh

کاربر فعال انیمیشن
کاربر فعال
لایک‌ها
42
با عرض پوزش از صاحب تاپیک...

یه سوال دیگه!! امکان انتقال از یکی به دیگری وجود داره؟ مثلا اول mybb باشی بعد همون بانک رو ببری رو vb (ظاهرا همشون با mysql کار می کنن)

Desperadoz

Registered User
لایک‌ها
5
با عرض پوزش از صاحب تاپیک...

یه سوال دیگه!! امکان انتقال از یکی به دیگری وجود داره؟ مثلا اول mybb باشی بعد همون بانک رو ببری رو vb (ظاهرا همشون با mysql کار می کنن)

بله MyBB یک Convertor داره که اکثر سیستم ها را میشه به MyBB انتقال داد.
همچنین Vbulletin که اسکریپت قدرتمندی به نام Impex داره و امکان میده که شما از اکثر سیستم ها و حتی پورتال ها به Vbulletin اطلاعات را انتقال بدید.

Shemshad

Registered User
لایک‌ها
32
خوب من تقریباً 4-5 سالی هست با هر دوی این سیستم ها کار میکنم
از نظر امکانات و راحتی در نصب پلاگین و SEO همچنین امنیت MyBB بهتر هست.
PHPBB 3 هم در حد VB نیست به هیچ وجه کلاً در حد VB نداریم :happy: و شاید PHPBB 3 تا 20٪ امکانات VB را داشته باشه الان نزدیکترین و شبیه ترین سیستم به VB همان MyBB هست یک قالب Vbulletin هم داره که اگر کمی روش کار کنیه طرف در نگاه اول با Vbulletin قابل تشخیص برای افراد اماتور نیست.

PHPBB هم سیستم قدیمی هست ولی با اومدن MYBB و SMF تا و پشتیبانی نه چندان قدرتمند رقابت را به این 2 سیستم واگذار کرد.

شخصاً کار با CMS ها را با PHPBB شروع کردم و سیستم قدیمی و پر سابقه ای هست.

یکی از مشکلات دیگه PHPBB فشار زیادی هست که روی سرور میاره و MyBB به مراتب این فشار کمتر هست و VB هم خیلی کمتر از MyBB .

مطمئنيد MYBB بهتر از PHPBB هست !؟

من گفتم در حد زيادي به وي بي نزديكه ! ( طبيعتا وي بي بهتر چون پوليه )

;)

Desperadoz

Registered User
لایک‌ها
5
مطمئنيد MYBB بهتر از PHPBB هست !؟

من گفتم در حد زيادي به وي بي نزديكه ! ( طبيعتا وي بي بهتر چون پوليه )

;)

بله تا حدودی به نظر من و چند سالی که باهاشون کار میکنم MyBB بهتر هست.
در مورد VB هم شما MyBB رو نصب کنید متوجه می شوید که به VB خیلی شبیه هست
این یک نمونش که البته به نظر من خیلی خوب روی قالب کار نشده و ساده هست : http://mahab.ir/
روش کار بشه تقریباً واسه افراد عادی قابل تشخصی نیست با وی بی :rolleyes:
یادش بخیر من سال گذشته با MyBB و قالب VB و کار روی قالب یک VB تقریباً درست کردم

Last edited:

Amenocy

کاربر فعال برنامه نویسی
کاربر فعال
لایک‌ها
602
:blink:
من فکر کنم شما شوخی می کنید یا اطلاع ندارید.
تنها سیستمی که به راحتی الان پسوند صفحاتش Html هست و Meta جدا برای هر پست و موضوع داره Mybb هست.
از نظر SEO هم در ساختار پست ها و تاپیک ها مناسب ترین هست تقریبا‍ به VB خیلی شبیه هست.
بنده اطمینان دارم که شما از سئو هیچی نمیدونید یا شوخی میکنید .

1- مای بی بی کجا فول css و تیبل لس هست ؟ همه قالب هایش هم فول تیبل هستند .

2- مای ببی کجا به شما اجازه میده که متا تگ برای بخش ها و دسته بندی ها و تایپک ها به صورت دستی ست کنید ؟

3- مای بی بی کجا به شما اجازه میدهد که تایتل را با URL ریرایت شده از هم مجزا کنید ؟

4- ما بی بی کجا به شما اجازه میدهد که ساختار درختی در URL برای دسته بندی ها و تایپک ها داشته باشید ؟

5- مای بی بی برای تایپک های یکسان آدرس های مختلف ایجاد میکند که وحشتناک است ! وحشتناک ! ( البته اگر از سئو اطلاعاتی داشته باشید ) .

6- اگر فقط قرار بر html بودن پسوند صفحات بود که سئو دیگر معنی نداشت !!

با همه این تفاسیر بنده به قدرت مای بی بی واقفم و الان هم در انجمن جدیدم از مای بی بی استفاده میکنم .

و همچنین معیار های سئو سلیقه ای نیز هستند ولی بیان کردن این که " مناسبترین است " بدون معیار و ملاک ! ؟ ؟ ! !

برای سئو وی بی و پی اچ پی بی بی بهتر هستند . به نظر من .

Last edited:

Desperadoz

Registered User
لایک‌ها
5
بنده اطمینان دارم که شما از سئو هیچی نمیدونید یا شوخی میکنید .

1- مای بی بی کجا فول css و تیبل لس هست ؟ همه قالب هایش هم فول تیبل هستند .

2- مای ببی کجا به شما اجازه میده که متا تگ برای بخش ها و دسته بندی ها و تایپک ها به صورت دستی ست کنید ؟

3- مای بی بی کجا به شما اجازه میدهد که تایتل را با URL ریرایت شده از هم مجزا کنید ؟

4- ما بی بی کجا به شما اجازه میدهد که ساختار درختی در URL برای دسته بندی ها و تایپک ها داشته باشید ؟

5- مای بی بی برای تایپک های یکسان آدرس های مختلف ایجاد میکند که وحشتناک است ! وحشتناک ! ( البته اگر از سئو اطلاعاتی داشته باشید ) .

6- اگر فقط قرار بر html بودن پسوند صفحات بود که سئو دیگر معنی نداشت !!

با همه این تفاسیر بنده به قدرت مای بی بی واقفم و الان هم در انجمن جدیدم از مای بی بی استفاده میکنم .

و همچنین معیار های سئو سلیقه ای نیز هستند ولی بیان کردن این که " مناسبترین است " بدون معیار و ملاک ! ؟ ؟ ! !

برای سئو وی بی و پی اچ پی بی بی بهتر هستند . به نظر من .

بنده هم اطمینان دارم شما از SEO چیزی نمیدونی و شوخی هم فکر نکنم علتش همین هست و بس ! یا 4 تا مقاله خوندین فکر کردین خیلی SEO می دونی ! یا کلاً با هیچ کدوم از این CMS ها کار نکردین خواستی بگو چند تا کتاب در زمینه SEO هم بهت معرفی کنم بهتر از این مقالات روزنامه هاست به خدا !

1-از کی تا حالا phpbb قالب هاش CSS و Tabless بوده ؟ اصلاً کدوم سیستم انجمن ساز Tableless هست و Template های ایجاد شده با Table نداره ؟

2-MyBB خودش عنوان و متن تاپیک را در Desc متا قرار میده خلاصش رو در ضمن کدام سیستم به صورت دستی Keyword یا Desc متا میگیره ؟ در رایگان ها ؟

3-MyBB حداقل یک آرشیو مثل VB داره که تا حدودی نواقص رو جبران میکنه و همان پسوند HTML هم چیز کمی نیست .

4-شما آدرس تاپیک هایی که PHPBB برای مهمان ایجاد میکنه را ندیدی ؟‌!!!! افتضاح ترین URL هست برای مهمان که موتور های جستجو هم با همین آدرس ها مواجه می شوند

من نگفتم SEO در MYBB خدا هست ! ولی نسبت به سیستم های رایگان دیگه مخصوصاً PHPBB از نظر SEO خیلی بهتر هست VB هم که با اینا قابل مقایسه نیست.

اینکه شما میگی SEO در PHPBB بهتر از MYBB هست واقعاً شوخی بزرگی هست و جای دیگه نفرمایید خوب نیست :happy:
از نسخه 2 PHPBB تا حالا بیش از 100 تا Mod واسه این سیستم اومده که کمی جبران کنه نقص SEO این سیستم رو و هیچ کدام هم کامل جوابگو نبودند.

کلاً با افراد شوخ بحث خوشم نمیاد شما هر جور دوست داری فکر کن
تاپیک این بنده خدا رو هم منحرف کردیم !
موفق باشی دوست SEO دان ! :happy:

Last edited:
بالا