منتخب بازارچه

بررسی تخصصی Nokia 6303i classic

spamer*girl

Registered User
تاریخ عضویت
11 مارس 2010
نوشته‌ها
71
لایک‌ها
3
محل سکونت
آخر دنیا
سخن پایانی

اکنون به جایی بازگشتیم که قبلا بودیم. برخی چیزها تغییر کرده اند اما این تغییرات بر تجربه کار با گوشی تاثیر چندانی نمی گذارند. گرچه این رابط جدی تا حدی ما را راضی کرد اما به نظر می رسد باید تحولی جدی در آن صورت داده شود.

قیمت گوشی با توجه به بدنه فلزی آن می تواند برگ برنده Nokia 6303i classic در بازار باشد. Nokia 6303i classic گوشی خوبی است اما رابط S40 محدودیت هایی را به گوشی تحمیل می کند که باید آن ها را هم در نظر داشته باشید. البته با توجه به قیمت گوشی و مخاطبین هدف آن نمی توان این محدودیت ها را مشکلی جدی تلقی کرد.

اما پیش از آنکه برای خرید این گوشی راهی بازار شوید می توانید به تعدادی از گزینه های جایگزین آن هم نگاهی بیاندازید.

یکی از گزینه های مسلم Nokia 6303i classic است که به یک دوربین با قابلیت فوکوس خودکار و ضبط ویدیویی VGA با نرخ 15 فریم بر ثانیه مجهز است. اگر کارت حافظه micoSD کوچکتر و رابط قدیمی تر آن را کنار بگذاریم ، 6303 در سایر بخش ها با 6303i یکسان است.

اگر بخواهید می توانید در مورد سری های جدید که به خط تولید کلاسیک راه یافته اند هم فکر کنید.Nokia C5 قیمت بالاتری نسبت به 6303i classic دارد اما گیرنده GPS و سیستم عامل سیمبین بهای هزینه اضافی پرداختی را دارند.

البته می توانید گوشی های دو سال پیش را هم در نظر داشته باشید. آن ها زمانی جزو برترین گوشی های بازار بوده اند اما اکنون تقریبا قیمتی برابر با 6303i classic دارند و قابلیت های مشابه با آن هم عرضه می کنند.

Samsung U800 Soul B (البته اگر بتوانید هنوز آن را پیدا کنید) از قابلیت های خوبی چون شماره گیری هوشمند و مرورگر اسناد آفیس برخوردار است و علاوه براین در سایر مشخصه ها چون دوربین سه مگاپیکسلی با فوکوس ثابت و بدنه فلزی با 6303i classic مشترک است.برتری دیگر U800 توانایی پشتیبانی آن از شبکه های 3G است.

گوشی های لمسی ارزان قیمتی هم در بازار دیده می شوند و می توانید با پرداخت چنین هزینه ای به آن ها هم دست پیدا کنید. LG KP500 Cookie ، LG GD510 ، Samsung S5233 Star و حتی Nokia 5230 در این رده جای می گیرند.

حتی اگر در حال حاضر قیمت این گوشی بالا به نظر بیاید ، بازهم Nokia 6303i classic بازار خاص خود را خواهد داشت. این گوشی دقیقا همان چیزی است که بسیاری به دنبال آن بوده اند. مطمئنا از هزینه چنین بهایی برای آن ناامید نخواهید شد .
 
بالا