برگزیده های پرشین تولز

بررسی دلار تک نرخی ۱۲۲۶ تومانی

وضعیت
موضوع بسته شده است.

LAPD

Registered User
لایک‌ها
598
صرافی 1260 میخره ولی فروش هم نداره .. در اصل یه جورایی تعطیل هستند ..
اینا تعطیل نیستن , 1260 که میگی میخره بعد به مشتری هایی که میشناستشون یا همکاراش یا از طریق نوچه هاش میفروشه 1600 , الکی که نمیاد بشینه اونجا !!

SherlockHolmes

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
825
من از خدامه دلار بشه 1200 . ولی نمیشه به این دلیل که هر کسی رو من میبینم میگه دلار ک هبیاد پایین وقته خریده ! بقال , چقال , مکانیک , لاستیک فروش , بیکار . نتیجه اینکه با این حجم تقاضا احتمالا دلار توی دنیا کمیاب بشه ! چه برسه به ایران .

drdexter

مدیر بازارچه و اقتصاد - فروشنده معتبر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
3,550
اینا تعطیل نیستن , 1260 که میگی میخره بعد به مشتری هایی که میشناستشون یا همکاراش یا از طریق نوچه هاش میفروشه 1600 , الکی که نمیاد بشینه اونجا !!

نگرفتی اینجا رو :دی 1260 میخره که یه موقع ضرر نکنه . الان از فروش اسکناس پر سود تر حواله هست . مستقیم میفرسته واسه حواله ;)

jahan hamed

کاربر فعال تاریخ و گردشگری
کاربر فعال
لایک‌ها
808
من سرتیتر خوندم منتها یه سوال داشتم از استارتر وقتی دلار 1226 نیست چیو میخواد بررسی کنه؟؟؟؟اصلن بررسی داره؟؟؟؟خود بانک هم الان نمیتونه این قیمت بده چه بررسه به صرافی

LAPD

Registered User
لایک‌ها
598
نگرفتی اینجا رو :دی 1260 میخره که یه موقع ضرر نکنه . الان از فروش اسکناس پر سود تر حواله هست . مستقیم میفرسته واسه حواله ;)

حواله هاشون که از دوبیه و با درهم , اکثر کسایی هم که حواله میزنن واسطن اگه هم قرار باشه اسکناس خارج بشه جمع میشه میره دست اصلیا
اصلا گنده های این کار نقدی کار نمیکنن . بچه بازیه براشون

LAPD

Registered User
لایک‌ها
598
من سرتیتر خوندم منتها یه سوال داشتم از استارتر وقتی دلار 1226 نیست چیو میخواد بررسی کنه؟؟؟؟اصلن بررسی داره؟؟؟؟خود بانک هم الان نمیتونه این قیمت بده چه بررسه به صرافی

خب همینی که گفتی خودش یه جور بررسیه !!
یعنی دلار 1226 تومنی کشک !! یعنی یه کلاه گشاد رفت سر ملت !! اینا بررسیه دیگه !
البته هنوز مشخص نیست این قیمت وارد صرافیا میشه یا نه. تا دو سه روز دیگه این اتفاق نیفته دلار و سکه میترکه !

Vahid1984

Registered User
لایک‌ها
2
این تک نرخی، تو کدوم کشورای دیگه هست؟ یا این فقط ماییم؟

hosseinhajian

Registered User
لایک‌ها
159
بچه ها کی الان گفتگوی خبری شبکه 2 رو دید؟
وزیر اقتصاد که میگفت دلار فیزیکی اصلا دست مردم نمیدیم!!!
پس چه جوری و از کجا فیزیکی بخریم؟
باز همون بازار آزاد 1800 راه می افته که!

mmforouzan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اگر فردا و پس فردا دلار واقعا 1226 تومن به تماميه افراد عرضه نشه هم دلار هم سكه قيمتش فضايي ميشه. همه كه واردات نميخان كنن يا مسافر و دانشجو نيستن يك سري مي خان مهاجرت كنن يكيو ميشناسم خونشو فروخته 700 ميليون تومن و داره مي ره امريكا مجبوره ريالشو به دلار تبدبل كنه ولي نيست هيچ جا مجبوره از صرافي غير مجاز بخره حتي به قيمت 2000 تومن(چون مجبوره) امسال مثل اين زيادن يا مثلا من ماه پيش مالزي بودم و سهم دلارمو گرفتم هفته ديگه دارم مي رم استراليا حداقل براي كارم 10000 دلار لازم دارم كي مي خواد اينو تامين كنه؟ تو دسته بندي بانك مركزيم كه نمي گنجم مجبورم از بازار آزاد بخرم 2000 تومن پس شك نكنيد اگر بانك مركزي چندين ميليارد دلار تا فردا و پس فردا نريزه تو بازار ( كه يك دهم اين مبلغ هم موجودي ارزي نداره و فقط با دروغ مي خاد اوضاع رو آروم نشون بده آخه اگه دلار داشت كه اينهمه فيلتر كردن سايتها و قاچاق اعلام كردن حمل دلار و بگير و ببندها معني نداشت) قيمتها نجومي بالا خواهد رفت شايد قيمت 3000 تومن براي دلار امريكارو با چشم ببينيم يا حتي بالاتر

sajjadmaham

Registered User
لایک‌ها
72
دلار فیزیکی که هیچی غیر فیزیکی هم به زور میدن من یه حسابی دارم تو ترکیه تا حالا موفق نشدم حتی 1 دلار با نرخ بانکی به حسابم واریز کنم ایشالا که از این به بعد اینطوری نیستو همه چی درس میشه.حتی واسه زدن لیره هم کلی مدرک میخوان
بچه ها کی الان گفتگوی خبری شبکه 2 رو دید؟
وزیر اقتصاد که میگفت دلار فیزیکی اصلا دست مردم نمیدیم!!!
پس چه جوری و از کجا فیزیکی بخریم؟
باز همون بازار آزاد 1800 راه می افته که!

sajjadmaham

Registered User
لایک‌ها
72
ظاهرا بر اساس نرخ تورم تعیین میشه یعنی اختلاف تورمی دلار و ریال که واسه دلار 3 درصد هست و برای ریال تقریبا 21 درصد که اختلافشون 18 درصد میشه که نسبت به آذر ماه سال گذشته که قیمت دلار1039 تومن بوده محاسبه کردن که 18 درصدش میشه 187 تومن و به 1039 تومن سال قبل 187 تومن اضافه کردن , 1226 بدست اومده .
حالا فلسفه 1226 چی بوده؟ چطوری به این عدد رسیدن؟

tablighbashi

Registered User
لایک‌ها
16
باور کنید هیچ کس رنگ دلار 1226 تومنی رو نخواهد دید.دلار مسافرتی هم اول پولشو تو بانک میگیرن یه ورق پاره میدن،بعد که تشریف بردید فرودگاه بعد که از گیت خروج خارج شدید با اون ورق پاره 1000 دلار میدن،تازه اگه اونجا دلار داشته باشن
این دستورالعمل جدید هست
بعد شما توقع دارید با این حرکات صهیونیستی که میخوان دلار به مسافر و یا دانشجو و مردم بدبخت بدن ،تو بازار دلار 1226 تومنی بریزن
بزودی دلار میزنه بالاتر از دفعه قبل....

stifler

Registered User
لایک‌ها
1,410
کلا یه خالی بستن که قیمت بازار رو چند روز بیارن پایین تر!

mmforouzan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
1000 تا محدوديت براي دادن دلار اين كه نشد تك نرخي اين يعني زور و فشار كه نتيجه نخواهد داشت. 1000 نفر خودم شخصا ميشناسم كه تو محدوديتهاي شما(مسافر دانشجو وارد كننده) قرار نمي گيرند ولي دلار لازم دارند مثلا براي مهاجرت يا براي سرمايه گذاري تو يه كشور ديگه (مالزي امريكا كانادا) مثلا براي امريكا ويزاي سرمايه گزاري 1ميليون دلاره خيليها الان ريالشو دارن ولي چه جوري به دلار تبديلش كنند خدا مي دونه( حواله هم نميكنند آخه) مجبورند يا طلا بخرند ببرند يا برن عراق دلار بگيرند يا تو بازار آزاد بخرند اينجا هم كه كسي نميفروشه تا دوباره بره بالاي 2200 كه همه فروشنده بشن. اوضاع خيلي داغونه بخصوص براي اونايي كه مي خان برن از ايران:( اميدواريم هر چه زودتر حل شه:( حداقل قيمتم مي خان ببرن بالا كارامون انجام شه و بتونيم دلار زياد بخريم

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805
به نظر میرسه کلا سر کاریه

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا