• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

بررسی وضعیت ADSL مخابرات

camaro

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
دوستان هیچ برنامه قند شکنی مثل س ا ی ف و ن 3 و امثالهم برای من وصل نمیشه از این بابت ترسیدم هزینه کنم چیز پی ان و صاکث بگیرم گفتم شاید مخابرات حرکت زده اونا هم کار نمیکنه . حالا وضعیت اونا چجوریه ؟ افرادی که استفاده میکنن با اونا مشکل نداشتن ؟

paiom

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
دوستان هیچ برنامه قند شکنی مثل س ا ی ف و ن 3 و امثالهم برای من وصل نمیشه از این بابت ترسیدم هزینه کنم چیز پی ان و صاکث بگیرم گفتم شاید مخابرات حرکت زده اونا هم کار نمیکنه . حالا وضعیت اونا چجوریه ؟ افرادی که استفاده میکنن با اونا مشکل نداشتن ؟

با صاکث هم سرعت صفحه باز کردن افتضاحه. مخصوصا سایتهایی که با HttpS شروع میشن مثل سرچ گوگل و Google Play
دیشب یه سرچ تو گوگل زدم ، رفتم 5 دقیقه بعد برگشتم هنوز در حال لود کردن بود. یعنی میخواستم سرمو بکوبم تو مونیتور !!!

نمیدونم چیکار دارن میکنن. کلاً یه ماهه اینترنت درست حسابی نداریم.

به پشتیبانی هم زنگ میزنی میگه ما هم نمیدونیم کی درست میشه !!!!!!

h4w1d

Registered User
لایک‌ها
16
این سری داستان چیز پی ان مثل اینکه خیلی جدی شده و دارن یه کارایی میکنن....
انجمن no-filter که کلن از دسترس خارج شد...(ملت نرن راه جدید کشف کنن : خ خ خ )
"دبير شوراي عالي" و "رئيس مركز فضاي مجازي كشور" :
در مورد وی پی ان و ها بگویید

از آخر این ماه وی پی ان و های غیر قانونی در کشور جمع می شود.

پورت بسته می شود؟

بله بسته می شود و وی پی ان مجاز، وی پی ان قانونی است. شما نمی توانید از آن بعنوان ابزار دور زدن فیلترینگ استفاده کنید. وی پی ان استفاده از پروتکل های رمز گذاری شده است. وی پی ان در دنیا برای این هست که شما هنگام مبادله اطلاعات و ... از یک نقطه به نقطه دیگر، این اطلاعات رمز گذاری شده تا فردی نتواند به راحتی به آنها دسترسی پیدا کند. معمولا هم در کارهای مالی، بانکی یا سفارتخانه ها استفاده می شود که سفارتخانه ها از این نوع ارتباطات استفاده می کنند. صحبت شد که خدمات قانونی وی پی ان ابتدا ایجاد شده و راه اندازی شود و بعد ابزارهای دور زدن فیلترینگ بسته شود. این ابرازهای دور زدن فیلترینگ که پورت هایشان بسته شود آنوقت سایتها درخواست خواهند داد تا هاستینگ خود را داخل کشور بیاورند. بعد سایتهای بیرون از ایران مجبور می شوند هاست خود را داخل ایران بیاورند.
------------------------------------------------------------------------------------------
این طرح و اجرا کنن و تموم شه همه چی آروم میشه....

h4w1d

Registered User
لایک‌ها
16
یک نفر کارشناس IT بگه واقعا میشه تمام راه های دور زدن فیلتر رو از بین برد؟؟؟حتی ثاکث؟

چون ما همه از ***** پیروی می کنیم و ایشونم گفتن "ایرانی می تواند" پس ما می توانیـــــــــــــــــم...

pool

همکار بازنشسته
لایک‌ها
10,697
از مردم که بخاری بلند نمیشه شاید محمود کلشون کنه :D توی ج ا هیچ رأیی ندادم شناسنامم پاک پاک اما این دفعه به محمود و شرکا رأی میدم

paiom

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
یک نفر کارشناس IT بگه واقعا میشه تمام راه های دور زدن فیلتر رو از بین برد؟؟؟حتی ثاکث؟

من کارشناس آی تی نیستم، ولی بخاطر این ریشی که تو اینترنت سفید کردم :D به نظرم نمیشه ثاکص رو بست. چون ثاکص و https از پورت ssl استفاده میکنن و اگر اون رو ببندن ، همه سایتهایی که با HttpS شروع میشن مثل جی میل و سرچ گوگل و.... رو نمیشه باز کرد. مثل الان که سرعتش رو خیلی کم کردن و خیلی به سختی باز میشن.

البته بعید نیست که سرچ گوگل هم ببندن بگن بیاین از میهن سرچ و ایمیل ملی استفاده کنید. اون موقع دیگه ....

Last edited:

Koosha_Raisi

Registered User
لایک‌ها
325

کارشناس آی تی نیستم اما چون کسی نبود بگم این رو که همه این ها پورت داره دیگه ! ساکس از کجا وصل می شه ؟

بله می تونند در 10 دقیقه کل راه هایی که فکرش رو می کنید رو از بین ببرند. اما خب این کار به خودشون ضرر می زنه !

برای همین امکان نداره پورتی رو به جز موقت ببندند . اما بله امکانش هست.

h4w1d

Registered User
لایک‌ها
16
مرسی از جوابتون،فقط 1 سوال الان که میخوان قانونی خودشون چیز بی ان بدن خب مگه نمیشه به صورت ازاد رو همون پورتی که اونا اشتراک میدن ما هم استفاده کنیم؟؟

وی پی ان ی که ازش حرف میزنن حتما سایتایی که سرورشون خارج از ایران هست باز شه!!
الانم که افت سرعت دیده میشه روی سایت های خارج از ایران بیشتر محسوسه.....
اینا هر کاری بخوان بکنن میشه...حتی اگه بخوان روی همین پورت ssl همه به جز فیس بوک باز شه!!
مهم اینه راه در رو چه خواهد بود : خ خ خ

pejii

Registered User
لایک‌ها
724
مرسی از جوابتون،فقط 1 سوال الان که میخوان قانونی خودشون چیز بی ان بدن خب مگه نمیشه به صورت ازاد رو همون پورتی که اونا اشتراک میدن ما هم استفاده کنیم؟؟

وی پی انی که شرکت های توضیع اینترنت در ایران ارائه میدند با اون وی پی انی که شما برای دور زدن محدودیت ها استفاده میکنید فرق میکنه، این سرویس یک رابطه ارتباط دیتا بین دو دستگاه / روتر و یا شبکه در دو نقطه از کشور/شهر هست. برای مثال رابطه شرکت شما در کرج رو با رایانه شخصی شما در تهران برقرار میکنه یا دو شبکه شرکتی/خانگی در دو نقطه از کشور..... هزینه اش هم به قیمت خون پدرشونه :wacko:

Koosha_Raisi

Registered User
لایک‌ها
325
وی پی ان ی که ازش حرف میزنن حتما سایتایی که سرورشون خارج از ایران هست باز شه!!
الانم که افت سرعت دیده میشه روی سایت های خارج از ایران بیشتر محسوسه.....
اینا هر کاری بخوان بکنن میشه...حتی اگه بخوان روی همین پورت ssl همه به جز فیس بوک باز شه!!
مهم اینه راه در رو چه خواهد بود : خ خ خ

وی پی ان دولتی عین همون وی پی ان هایی هست که این ISP ها می دند. فقط برای ارتباط P2P بین دو نقطه و Secure کردن و رمز گذاری مسیر.

Tehranshahr

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
384
وی پی ان دولتی عین همون وی پی ان هایی هست که این ISP ها می دند. فقط برای ارتباط P2P بین دو نقطه و Secure کردن و رمز گذاری مسیر.

خوب اینکه اصلا نیازی به ارائه نداره، اینو همه میتونن تو ویندوز و لینوکس براحتی راه اندازی کنن!

MehdiOmnia

Registered User
لایک‌ها
215
نميدونم ماله من اينطوري شده يا كلا اينطوريه ؟
جيميل كه دو هفتس باز نميشه
گوگل سرچ هم بسيار كند باز ميشه
اصن يه وزي
مركز حافظ

Koosha_Raisi

Registered User
لایک‌ها
325
ازتباط Point to Point بین کلاینت های شرکت ، فقط کافیه یکی از کامپیوتر هاشون رو سرور کنن.

خب وی پی ان Encrypt می کنه مسیر رو دیگه کارش کلا همینه اصل کار ارتباط Secure و امن هست. استفاده ش برای ما ایرانیا فندق شکستنه.

Tehranshahr

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
384
خب وی پی ان Encrypt می کنه مسیر رو دیگه کارش کلا همینه اصل کار ارتباط Secure و امن هست. استفاده ش برای ما ایرانیا فندق شکستنه.

میدونم اما منظور من این بود که نیازی به ارائه از سوی مخابرات نیست.

D-olarba-Z

Registered User
لایک‌ها
111
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران: ما قیمت اینترنت را افزایش نمی‎دهیم
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران وعده داد: شرکت مخابرات تعرفه‎های دسترسی به اینترنت را افزایش نخواهد داد بلکه افزایش در کیفیت سرویس و خدمات خواهد بود.

مهندس "مظفر پوررنجبر" در گفت‎وگو با خبرنگار سیتنا (citna.ir) تاکید کرد: تلاش ما بر این است که یک مسیر استاندارد را در پیش بگیریم که همه‏‎ی مردم بتوانند از پهنای باند خوب استفاده کنند و در این راستا تلاش می‎کنیم کیفیت سرویس و خدمات ارائه شده توسط این شرکت در جای جای کشور را افزایش دهیم.

وی در پایان تاکید کرد: شرکت مخابرات ایران قیمت دسترسی به اینترنت را افزایش نخواهد داد.

pooria-ir

Registered User
لایک‌ها
2,424
الان برا مام حجمی شد؟؟

Sent from my WT19i using Tapatalk 2

paiom

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
اون طور که من تو چند سایت خوندم، سرویس حجمی به دلخواه مشترکه. یعنی اگه بخوای میتونی سرویستو حجمی کنی.
الان از 2828 هم پرسیدم گفت، هنوز چیزی به ما نگفتن.
خدا کنه همین جوری باشه ، وگرنه اگه بخوان همه رو حجمی حساب کنن که بیچاره میشیم.

Last edited:

ghoo

Registered User
لایک‌ها
157
اینترنت من از یک ساعت پیش قطع شده هر بار هم می خواهم کانکت بشم ارور 678 میده

کس دیگه ای هم این مشکل براش پیش آمده؟

بالا