• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

بلا استفاده شدن کارت های گرافیک جهت ماین اتریوم

sanaka

Registered User
تاریخ عضویت
5 نوامبر 2012
نوشته‌ها
1,867
لایک‌ها
966
محل سکونت
Under World

ماینرهای اتریوم در ایستگاه پایانی؛ به زودی کارت‌های گرافیک بلا استفاده می‌شوند​


در یک خبر بسیار خوب برای گیمرها و البته آنهایی که نگران گرمایش زمین هستند، طی ماه‌های آینده استخراج اتریوم با کارت گرافیک متوقف خواهد شد و مصرف ماینرهای این ارز دیجیتال بیش از 99.9 درصد کاهش می‌یابد. جزئیات نویدبخش را در ادامه همین نوشتار بخواهید.
بر اساس اعلام بنیاد اتریوم (Ethereum Foundation)، طی ماه‌های پیش رو اتریوم از رویه مبتنی بر اثبات انجام کار (Proof of Work) یا همان ماینینگ با کارت گرافیک، به رویه مبتنی بر اثبات سهام (Proof of Stake ) مهاجرت می‌کند. با این اتفاق دیگر با کارت گرافیک نمی‌توان Ethereum ماین کرد و انتظار می‌رود کارت‌های گرافیک کنونی ماینرها بلا ستفاده شوند یا به استخراج یک ارز دیگر روی بیاورند. همچنین این تغییر موجب کاهش شدید مصرف انرژی ماینرها خواهد شد که تخمین زده می‌شود حدود 99.95 درصد کاهش پیدا کند.
AYKlgHaA.jpg

غیرممکن شدن ماین کردن Ethereum با کارت گرافیک می‌تواند به کاهش تقاضا و کاهش قیمت‌ها هم بیانجامد.
طبق اعلام بنیاد اتریوم تخمین زده می‌شود ماینرهای اتریوم در حال حاضر 5.13 گیگاوات برق مصرف می‌کنند که با مصرف برق یک کشور با اندازه متوسط برابری می‌کند. اما با تغییر رویه اتریوم، مصرف برق ماینرها به 2.262 مگاوات کاهش می‌یابد که با مصرف یک شهر کوچک در آمریکا با 2100 خانوار برابری خواهد کرد.
e3bccbb3-5194-4f7a-b1f6-4899799c2816.png

به این ترتیب انرژی مصرف شده به ازای هر تراکنش اتریوم به مراتب کمتر از بیت کوین خواهد بود. در حال حاضر بیت کوین از نظر مصرف انرژی یک فاجعه به تمام عیار است.
احتمال پایان روزهای سیاه تا چندماه دیگر
هرچند بنیاد اتریوم تاریخ مشخصی را اعلام نکرده است، اما می دانیم طی ماه‌های آینده اتریوم از رویه مبتنی بر PoW به PoS تغییر پیدا می‌کند، بنابراین دیگر ماینرها به کارت‌های گرافیک خود نیاز نخواهند داشت. در این رویه جدید ماینرها بر اساس دارایی اتریوم خود سکه جدید به دست می‌آورند و دیگر نمی‌توان با خریداری کارت‌های گرافیک بیشتر به سود بیشتری دست پیدا کرد.
انتظار می‌رود بخش بزرگی از کارت‌های گرافیک و حتی لپ تاپ‌های مورد استفاده ماینرهای اتریوم روانه بازار لوازم دست دوم شوند و بخشی نیز برای استخراج ارزهای دیگر مورد استفاده قرار بگیرد.
323232.PNG

در حال حاضر استخراج اتریوم با کارت گرافیک و حتی لپ تاپ بسیار سودآور است و به همین دلیل ماینرها به هیچ چیز رحم نمی‌کنند. جالب اینکه در حال حاضر هیچ گونه ارز مطرح دیگری وجود ندارد که بتواند کارت‌های گرافیک مورد استفاده برای استخراج اتریوم را به سمت خود بکشد و احتمالاً بسیاری از ماینرها کارت‌های خود را روانه بازار خواهند کرد.
حتی اگر ماینرها بخواهند با کارت‌های گرافیک کنونی خود یک ارز دیگر استخراج کنند، احتمالاً سودآور نخواهد بود و فروش کارت‌های دست دوم به صرفه‌تر باشد.

خبات کریمی
شهر سخت افزار
 
بالا