برگزیده های پرشین تولز

بهترين تنظيمات براي كانن a620

tablighat

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام …لطفا هر چه سريعتر راهنمايي كنيد كه براي تنظيمات كانن آ620 بايد چكار كنم كه توي سالن كنسرت كه چراغها تقريبا خاموش هستن بتونم عكسهايي باهاش بگيرم كه كمترين نويز را داشته باشن؟
سرعت شاتر را چي تنظيم كنم (در فواصل دور و نزديك) همينطور ايزو زا روي چند بزارم؟
تنظيمات خاصي براي ديافراگمش لازمه؟
آيا بهترنيست كه بزارمش رو حالت اتوماتيك و عكس بندازم؟
بعدش اگه نور به اندازه كافي بود چه تنظيماتي انجام بدم؟ ايزو را بايد تغيير بدم سرعتها را دستكاري كنم؟
كلا اگه بزارمش رو اتوماتيك چه تو تاريكي باشه چه روشنايي آيا خودش استاد ميشه با شرايط ؟
لطفا توضيح بدين من بي سواد چه كار كنم؟ :(

phoyo_live

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
13
به نقل از tablighat :
سلام …لطفا اگر ممكنه سريعا راهنمايي كنيد منو كه براي تنظيمات كانن آ620 بايد چكار كنم كه توي سالن كنسرت كه چراغها تقريبا خاموش هستن بتونم عكسهايي باهاش بگيرم كه كمترين نويز را داشته باشن؟
سرعت شاتر را چي تنظيم كنم (در فواصل دور و نزديك) همينطور ايزو زا روي چند بزارم؟
تنظيمات خاصي براي ديافراگمش لازمه؟
آيا بهترنيست كه بزارمش رو حالت اتوماتيك و عكس بندازم؟
بعدش اگه نور به اندازه كافي بود چه تنظيماتي انجام بدم؟ ايزو را بايد تغيير بدم سرعتها را دستكاري كنم؟
كلا اگه بزارمش رو اتوماتيك چه تو تاريكي باشه چه روشنايي آيا خودش استاد ميشه با شرايط ؟
لطفا توضيح بدين من بي سواد چه كار كنم؟
هر توضيحي هست درباره اين ايزو و شاتر و ديافراگم در شب و روز دور ونزديك لطفا به من بگو ..... ممنونم :blush:

خوب مبارک باشه دوست عزيزم . بحث مبسوطي هست نميشه اينجوري گفت . اما چندتا راهنمايي ميکنم . يک : ايزو زياد باعث ميشه تو تاريکي عکس روشن تر بشه اما براي چاپ نويز زياد خواهد بود که بايد تست کني و ببيني که چطور هست . دو: ديافراگم باز هم باعث ميشه عمق ميدان رو از دست بدي که بازم براي چاپ مشکل سازه . سوم: شاتر پايين هم باعث ميشه روشنتر بشه عکست .اما در شاتر پايين لرزش دست مشکلسازه و باعث بلور شدن تصوير ميشه که بايد سه پايه همراه داشته باشي.(که فکر نکنم بتوني ببري) . من دو تا توصيه ميکنم . 1. تو حالت اتوماتيک استفاده کن (قبلش تو خونه يکم با دوربين کار کن و ببين جواب ميده بهت يا نه) . 2. از حالتهاي پيشفرض که به MODE يا SCANE معروف هستن استفاده کن . حالاتي که براي شبه مثل night shot يا party يا nigth porterit . خلاصه امتحان کن ببين چي ميشه . اما من چندتا تنظيم استاندارد رو هم ميگم که براي فاصله زير 4.5 متر هستش که ميتوني ازشون استفاده کني :
1. شاتر 1/30 دياف 3.4 (از 3تا 5) ايزو 200 يا 100 فلاش عادي.
2. " 1/60 " 2.9 (از 2تا 3) ايزو 100 فلاش عادي.

اميدوارم خوشبگزره و موفق باشي.

tablighat

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام ... دوست عزيز ممنونم .... :blush:
بالاخره من تو تاريكي از چه ايزويي استفاده كنم ؟ يك جا ديدم با ايزوي 50 تو شب عكس انداخته بودن !!! نويز نداشت
بعدش من موندم تو پوزيشن هاي مختلف چطوري اين تنظيمات را عوض كنم ... فكر كنم اگر بزارم روي اتوماتيك بهتر باشه ؟
تو اتوماتيك هميشه يك سرعت خاص براي شاترش داره يا اينكه هر دفعه بسته به موقعيت عوضش ميكنه ؟
همينطور ايزو در حالت اتوماتيك بسته به موقعيت بالا و پايين ميشه يا اينكه تو حالت اتوماتيك بايد خودم عوضشون كنم؟
كاش ميشد شما كه اينقدر واردين كنسرت استاد شجريان را مي اومدين و اين بار سنگين را از دوش من برميداشتين !!!‌:(

phoyo_live

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
13
دوست عزيزم وقتي ميگي اتوماتيک يعني از ايزو و فوکاس و قدرت فلاش و کنترل نويز و دياف و عمق ميدان و شاتر و اي وي و وايت بالانسو و .... رو همه رو خودش به بهترين نحو تنظيم ميکنه . بله دوربينهايي هست که تو ايزو 40 يا 50 عکسهايي ميگرن که دوربينهاي کامپکت تو ايزو 800 هم نميتونن به اون روشني بگيرن . ميگم که بستگي به کيفيت و سايز و نوع سنسورت داره. بذار تو اتوماتيک خودش کارشو بلده فقط فلاش رو هم روشن بذار. تو مدهاي مختلف خودش بصورت پيشفرض تنظيم ميشه شما نيازي نيست کاري کني. فعلا" که ما اين سعادتو نداريم و نصيب شما شده که به صداي اسطوره اي استاد گوش بديد ، يا اون نواختن زيباي کلهر . انشا الله خدا به ما هم رو کنه و استاد بيان اهواز هم يه کنسرت بر پا کنه.

tablighat

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام ...
چند تا مشكل پيدا كردم با اين آ620 توي كنسرت ...
اول اينكه اونجا نميشد فلاش بزني و بدون فلاش عكس ميگرفتم از فاصله 10 متري عكسها همش طوري بود كه انگار دستم ميلرزيد ... ولي وقتي موقعيتي پيش ميومد و من فلش ميزدم اين اتفاق نميافتاد و حالت لرزش نداشت عكسها ...
اصولا اين آ620 لرزه گير داره ؟
يكي ميگفت چون فلش نميزدي ديافراگم مدت بيشتري باز ميمونه و چون سوژه در حال تكان خوردنه اين حالت شبح مانند ايجاد ميشه !!!!!
ولي وقتي فلش ميزدم اين مشكل ايجاد نميشد ....
مسئله بعدي اين بود كه من آخر كنسرت رفتم جلو و 3 متري استاد شجريان وايستادم ... بعدش در كمال خونسردي 10 دقيقه مدام عكس ميگرفتم رو حالت اتوماتيك ... بعضي وقتها از زوم اپتيك هم استفاده كردم ... در اون لحظه نور خيلي كافي بود ... چون چراغهاي سالن روشن بود ... ولي عكسهاي من نويز دارن !!!!!
علتش چي ميتونه باشه ؟؟؟؟
باز هم پانزدهم دارم ميرم كنسرت ... اين دفعه در شرايطي كه نور كافي باشه و فاصله هم 4 متر باشه چكار كنم كه عكسهاي بدون نويز بگيرم ؟؟؟؟
توي حالت اتوماتيك چجوري ميشه ايزو را دستي تنظيم كرد ؟
اين كانن آ620 راهنماي فارسي نداره ؟
ممنون ميشم به اين سوالات من جواب بدين !:blush:

ramin_njf

کاربر فعال دوربین دیجیتال
کاربر فعال
لایک‌ها
5
طبق تجربه خودم

درمورد عکاسی بدون فلاش در نورکم میتونم بگم که چون شاتر بیشتر باز میمونه حرکت سوزه و حرکت دست

روی کیفیت عکس تاثیر میذاره

در نور نا کافی حتی با استفاده از فلاش استفاده از زوم باعث نویز میشه چونکه فاصله واقعی بشتر است از

فاصله ای است که عکس گرفته میشه در نتیجه نور فلاش قدرت کافی برای ان فاصله واقعی رونداردشاید بالابردن

ایزو یه مقدار کمک کنه

اینهارو من گفتم ولی توضیحات اصولی رو از ارسلان امیر افشین و رضا باید شنید

tablighat

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
كسي درباره تنظيمات بهتر حرفي نداره ؟
-------------------
من دفترچه آ620 را مطالعه كردم و ديدم ميشه لنزش را عوض كرد و لنز تله و وايد روش سوار كرد .. زنگ زدم نمايندگي گفتم اين لنز ها را از كجا گير بيارم گفت ما هنوز واردشون نكرديم تا 1 ماه ديگه مياريم ... كسي هست كه سراغ داشته باشه لنز تله مخصوص پاورشات آ620 را ؟
ممنون ميشم آدرس دقيق بدين.
اين كانن پاورشات آ620 لرزه گير نداره ؟ چكار ميشه كرد كه موقع عكاسي دست آدم نلرزه ؟

phoyo_live

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
13
نه خير براي زومهاي بالا لرزه گير ميذارن . بايد بگم که خيلي خوب نيست استفاده از اين کانورترهاي لنز چون باعث ميشه 2 يا 3 مرتبه دياف تنگتر بشه که باعث تاريکي بيشتر عکس ميشه . در ضمن لنز دوربينهاي کامپکت به هيچ وجه در نمياد و فقط اين لنزها روش سوار ميشن . اين کانورتورها رو هنوز کسي وارد نکرده . اگه هم وارد بشه قيمت زيادي دارن.

بالا