برگزیده های پرشین تولز

بهترین سخت افزارها برای انجام پروژه های اینترنت اشیا

behidoco

کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت
30 می 2017
نوشته‌ها
48
لایک‌ها
3
محل سکونت
اصفهان
همانطور که می دانید فناوری اینترنت اشیا هر روزه در حال رشد است و روزی که تمام دستگاه ها بتوانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند چندان دور نیست. اگر که ما نتوانیم خودمان را با این فناوری تطبیق دهیم از روند بهبود زندگی عقب خواهیم ماند و این موضوع چندان جالب نیست. با استفاده از این لینک شما می توانید از روند تغییرات این فناوری در طول زمان آگاه شوید. بنابراین در این مقاله تصمیم دارم سخت افزارهایی که شما می توانید برای عملیاتی ساختن پروژ های اینترنت اشیا خود استفاده کنید را معرفی کنم تا دید نسبتا بهتری برای شروع فعالیت در اینترنت اشیا داشته باشید.

در مقاله های قبلی ما در مورد زبان برنامه نویسی پروژه های اینترنت اشیا به طور مختصری صحبت کردیم در این قمست بعد از معرفی سخت افزار ها یکی از آنها را انتخاب کرده و به شروع آموزش آن به صورت تخصصی تر می پردازیم.

با ما همراه باشید.

آردوینو :

Arduino-Yun-300x134.jpg


آردینو بردی است که هم قابلیت پشتیبانی از اتصال Ethernet و هم Wi-Fi را داراست. پردازنده آن ATmega32u4 که ارتباط به صورت USB را پشتبانی می کند. ماژول AR9331 مسئول پشتیبانی از خدمات Ethernet و Wi-Fi است. بنابراین به اتصالات اضافی برای برقراری ارتباط با اینترنت نیازی ندارید. بنابراین شما با استفاده از این ویژیگی به قابلیت های دیگری هم به راحتی می توانید دست پیدا کنید که همین موضوع یکی از اصلی ترین توانمندی های این برد برای انجام پروژه های اینترنت اشیا محسوب می شود.

رسپری پای:

raspberry-pi-300x134.jpg


این سخت افزارها بردهایی هستند با اندازه ای کوچک. دارای پورت هایی هستند که شما می توانید به راحتی موس و یا کیبرد خود را به آن متصل کنید. همچنین دارای پورت HDMI برا اتصال سیمی به اینترنت. این برد قابلیت های زیادی برای اجرای پروزه اینترنت اشیا شما در اختیارتان قرار می دهند.ESP8266 :

esp8266-1-300x134.jpg


این سخت افزار در واقع یک ماژول Wi-Fi است که شما می توانید از طریق ارتباط UART و اتصال به اینترنت به هر دستگاهی متصل شوید. پین های ورودی و خروجی این برد ها این امکان را در اختیار شما قرار می دهند که به راحتی برنامه خود را برای پروژه اینترنت اشیا پیاده سازی کنید.Beaglebone Black :

Beaglebone-Black-300x134.jpg


این سخت افزار هم عملکردی مشابه رسپری پای را داراست. دارای پردازنده ARM Cortex A8 است.برای اتصال به اینترنت از HDMI پشتیبانی می کنند. می توان گفت از لحاظ قیمتی قیمت کمی دارند. این سخت افزار دارای قدرت محاسباتی بالایی است. همچنین دارای فرکانس مناسبی برای بوت کردن بسیاری از سیستم عامل هاست.شما می توانید برای پروژه اینترنت اشیا خود از هر بردی که دلخواهتان است استفاده کنید. ولی در میان این بردها برای اینکه شما با اینترنت اشیا آشنا شوید و اولین پروزه اینترنت اشیا خود را همراه با آموزش های اینترنت اشیا ما ایجاد کنید پیشنهاد ما استفاده از بردهای رسپری پای است.

برای اطلاع بیشتر از برد رسپری پای به این لینک مراجعه فرمایید.
منبع:بهیدو
 
Last edited by a moderator:

Errick

Registered User
تاریخ عضویت
8 ژانویه 2008
نوشته‌ها
1,632
لایک‌ها
173
محل سکونت
تهران - اصفهان
بالا