• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

به هم خوردن شبکه با نصب adsl

markarian

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
برای استفاده از اینترنت adsl باید ip سرور رو از حالت دستی بردارم که باعث میشه شبکه به هم بخوره . نوع مودمم tp-link هستش چون از سوییچ استفاده میکنم مودمم به سوییچ وصله و سوییچ به کارت شبکه فکر نمی کنم مشکل از این باشه . ip سرور یا کانکشن جدید باید ساخت ؟

after23

Registered User
لایک‌ها
11
برای استفاده از اینترنت adsl باید ip سرور رو از حالت دستی بردارم که باعث میشه شبکه به هم بخوره . نوع مودمم tp-link هستش چون از سوییچ استفاده میکنم مودمم به سوییچ وصله و سوییچ به کارت شبکه فکر نمی کنم مشکل از این باشه . ip سرور یا کانکشن جدید باید ساخت ؟

سلام. دوست عزیز مهم اینه که ip تمام اعضای شبکه ( کلاینت ها و سرور و مودم و ...) در یک رنج باشند (مثلا 192.168.1.1 , 192.168.1.2 , 192.168.1.3 , ...) احتمالا ip مودم که معمولا 192.168.1.1 است ( البته در بعضی از مودم ها 192.168.2.1 است مثل مودم های مارک SMC) با رنج ip شبکه ی شما متفاوت است.
راه حل : یا ip مودم را تغییر دهید به یک ip در رنج ip های شبکه و یا ip تمام سیستم ها را در رنج ip مودم تنظیم کنید.
بازم سوالی بود درخدمتم ـ موفق باشید.

after23

Registered User
لایک‌ها
11
راستی قضیه DHCP هم اینه که خود مودم به دستگاه های دیگر ip در رنج ip خودش میدهد که احتمالا شما ip سرور را بصورت اتوماتیک گذاشتید که از DHCP داره ip میگیره ولی کلاینت ها رو دستی ip دادید و این دو رنج ip با هم سازگار نیستند.

Amir_dre

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
DHCP رو disable نکن ، برو تو مودم ip سرور و سیستم هایی که ip دستی دارن رو رزرو کن روی mac address و رنج ip مودمت رو با سرور یکی کن
اگر هم ip سرورت 192.168.1.1 ، ip مودومت رو مثلا بزار روی 192.168.1.100 , gateway سیستم هایی که ip دستی دارن رو بزار 192.168.1.100

MTCNA

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نظر من در مودم دکمه کلید را بزن و رستارت میشود اگر فایل backup دارید بعد از رستارت فایل از backup را restore بزن.

amirtj

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1

با سلام

بعضی از دوستان جواب را میدانند ولی توضیحشان کم است. به طور خلاصه شما لازم نیست ip را از حالت دستی خارج کنی فقط ip وسیله ای که به اینترنت وصل است را در default gateway وارد کن .
IP TP-LINK:192.168.1.1

در صورت داشتن سوالی دیگر به سایت آموزش کاربردی شبکه مراجعه کن و سوال خود را در بخش نظرات بپرس.

koroosh_kabir

Registered User
لایک‌ها
11
دوست من
اگر مودم به سرور وصل هست و سرور به کلاینت سرویس اینترنت میده، می تونی کلاینت ها رو آی پی دسته توی رنج مودم بدی. و یا می تونی یه کارت شبکه اضافه روی سرور وصل کنی و اینترنت رو به این کارت بدی و اینترنت این کارت شبکه رو روی شبکه به اشتراک بذاری( در این حالت کلاینت ها آی پی قبلی رو حفظ می کنند). اگر مودم به طور جداگانه به سرور و کلاینت ها سرویس میده، که مودم خودش dhcp داره و به کلاینت ها و سرور رنج آی پی میده.

موفق و پیروز باشید.

بالا