برگزیده های پرشین تولز

به چه میوه,غذا و نوشیدنی علاقه دارید و از کدام متنفرید؟

Radiohead

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
184
بر خلاف بالایی !

من کلا به چند مورد شدیدا آلرژی دارم ! یعنی عمرا طرفشون نمیرم !!! بادمجان هم از همین قشر هست !!!

کلا مرغ خیلی دوست دارم ! البته فقط سینه میخورم ! کباب محبوب ترین غذای من هست ! هیچ چیزی رو با کباب عوض نمیکنم (جوجه/گوشت خیلی فرقی نداره !) بعد از خورشت ها هم قیمه رو میپسندیم ! قرمه سبزی هم خیلی دوست ندارم ! همین !

کلا فست فودی هم چیزبرگر میخورم معمولا ! کلا پیتزا به من نمیسازه ! یعنی بدم نمیاد ولی اصولا هیچ وقت هم میلم نمیاد !!!

- من کلا آدم بد غذایی هستم !
به بادمجون آلرژی داری یعنی اینکه دوست نداری و از مزه اش بدت میاد یا اینکه واقعا آلرژی و حساسیت داری و خارش میاره؟

غذاهایی مثل چلوکباب و زرشک پلو و ... فکر کنم باب طبع اکثریت اشه. من اسم نبردم ولی دلیل نداره دوست نداشته باشم.

برخلاف بالایی، کلا خوش خوراک تشریف دارم!

آلبالو پلو ؟؟؟ لابد باهسته :D
بی نهایت خوشمزه ست (البته اگه خوشمزه درست شده باشه!). نکنه نخوردی؟ :D

jerak

Registered User
لایک‌ها
0
پستتو پاک کن آدم زخم معده میگیره !
1041.gif

آخه چلا؟
169.gif

Bili_Joe

Registered User
لایک‌ها
19
باور كنين تا حالا نخوردم ! ( البته من خودم از فن هاي آلبالو هستم و ترشي و مربا و كلا هر چيزي كه مربوط به آلبالو ميشه رو با ولع تمام ميخورم ، ولي تا حالا آلبالو پلو نديدم ! )

چه شكلي هست حالا ؟

پهلوان

Registered User
لایک‌ها
8
زمانیکه دانشجو بودم تو شهرستان صابونات استان فارس کلی غذای صابوناتی بخورد دانشجو میدادند

Radiohead

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
184
باور كنين تا حالا نخوردم ! ( البته من خودم از فن هاي آلبالو هستم و ترشي و مربا و كلا هر چيزي كه مربوط به آلبالو ميشه رو با ولع تمام ميخورم ، ولي تا حالا آلبالو پلو نديدم ! )

چه شكلي هست حالا ؟
ای بابا! آلبالو پلو نخوردی؟ :eek: نصف عمرت بر فناست!

البته من آشپز نیستم ولی خب، آلبالو داره، زعفرون، میشه با گوشت و آب شور گوشت یا مرغ و آب مرغ صرف شه! ولی با گوشت یه چیز دیگه ست! طعم غذا میتونه ترش باشه یا شیرین. به ذائقه هر کس بستگی داره. ولی من همه جوره اش رو دوست دارم!

DIXIE CHICKS

Registered User
لایک‌ها
661
ای بابا! آلبالو پلو نخوردی؟ :eek: نصف عمرت بر فناست!

البته من آشپز نیستم ولی خب، آلبالو داره، زعفرون، میشه با گوشت و آب شور گوشت یا مرغ و آب مرغ صرف شه! ولی با گوشت یه چیز دیگه ست! طعم غذا میتونه ترش باشه یا شیرین. به ذائقه هر کس بستگی داره. ولی من همه جوره اش رو دوست دارم!
من ترش مزه و با مرغ دوست دارم

Bili_Joe

Registered User
لایک‌ها
19
خوب اين كه نشد آلبالو پلو . اين ميشه خورشت آلبالو با پلو . ( هرچند كه همينشم من نخوردم ) ولي يه چيزي تو اين مايه ها خوردم كه از قضا اونم خيلي خوشمزست . خورشت آلو .
اگه داري يه چندتا عكس از اين آلبالو پلو يا همون خورشت آلبالو بذار ببينم چجوريه . اصلا اشتها برنگيز هست يا نه !

DIXIE CHICKS

Registered User
لایک‌ها
661
خوب اين كه نشد آلبالو پلو . اين ميشه خورشت آلبالو با پلو . ( هرچند كه همينشم من نخوردم ) ولي يه چيزي تو اين مايه ها خوردم كه از قضا اونم خيلي خوشمزست . خورشت آلو .
اگه داري يه چندتا عكس از اين آلبالو پلو يا همون خورشت آلبالو بذار ببينم چجوريه . اصلا اشتها برنگيز هست يا نه !
نه آقا. آلبالو رو هسته می کنن می ذارن تو یه ظرف لعابی می پزه. بسته به ذائقه شکر اضافه می کنی. مرغ رو می ذاری می پزه بعد با مخلفات گردو و پسته سرخ می کنی. آلبالو رو صاف می کنی تا آبش بره بعد همه رو زعفرانی می کنی می ذاری وسط برنج سفید تا دم بیاد. به همین خوشمزگی :دی

مادر من که این جوری درست می کنه.

Bili_Joe

Registered User
لایک‌ها
19
نه آقا. آلبالو رو هسته می کنن می ذارن تو یه ظرف لعابی می پزه. بسته به ذائقه شکر اضافه می کنی. مرغ رو می ذاری می پزه بعد با مخلفات گردو و پسته سرخ می کنی. آلبالو رو صاف می کنی تا آبش بره بعد همه رو زعفرانی می کنی می ذاری وسط برنج سفید تا دم بیاد. به همین خوشمزگی :دی

هوم ! به يه بار امتحانش ميارزه . دستور پختت كپي شد رو هاردم :) .
در روزهاي آتي يدونه درست ميكنم ببينم چجوري ميشه ( البته من فقط دستور پخت رو به والده محترم ميدم و زحمت خوردن رو ميكشم ! )

پهلوان

Registered User
لایک‌ها
8
من اگر روزی برم خواستگاری میگم دست پخت دخترتون چطوره؟

persia_dj

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0

منم آلبالو پلو دوسدارم ولی با گوشت قلقلی

H-C

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
414
به بادمجون آلرژی داری یعنی اینکه دوست نداری و از مزه اش بدت میاد یا اینکه واقعا آلرژی و حساسیت داری و خارش میاره؟
غذاهایی مثل چلوکباب و زرشک پلو و ... فکر کنم باب طبع اکثریت اشه. من اسم نبردم ولی دلیل نداره دوست نداشته باشم.
برخلاف بالایی، کلا خوش خوراک تشریف دارم!

حقیقتش یه مشکلی دارم باهاش !

خرمالو که میخوری میبینی دهن آدم یه جوری میشه ؟!! چی میگن بهش ؟! بادمجان میخورم همونطوری میشم ! بعد کلا هم باب میل من نیست ! کدو هم نمیخورم ! کلم پلو و ... نمیخورم !

از غذاهای معمول من دمپختک هم خیلی دوست دارم !! مامانم خوب درست میکنه ! باقالی هست توی برنج ساده و اینا ! البته غذای شمالی هست ظاهرا ! با ماست کلا جواب میده ! بعضی برنج رو زعفرونی میکنن باهاش ! من با رب دوست دارم ولی ! فسنجان هم که کلا اصلا بحثی درش نیست ! شیرین دوست دارم فسنجان رو !

ماکارونی هم خیلی دوست دارم !

بعد کلا آش و آبگوشت بسیار دوست داریم ! عدسی هم باب میل ما هست ! از لوبیا چیتی هم نمیشه گذشت خداییش ! کلا من سر دوست داشتن این غذاهای آبکی مثل بابابزرگم هست !

- من هم آلبالو پلو نخوردم !

Last edited:

DIXIE CHICKS

Registered User
لایک‌ها
661
بادمجان میخورم همونطوری میشم ! بعد کلا هم باب میل من نیست ! کدو هم نمیخورم ! کلم پلو و ... نمیخورم !

حسام، من و تو چه قدر سلایق غذاییمون شبیه :دی

منم بادمجان و کدو و کلم پلو محال لب بزنم. البته ترشی بادمجان کباب خیلی دوست دارم
persiana_iagree2.gif

Freudian

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
اردک. هرچی ازش درومد درومد

بالا