آژانس هواپیمایی
pop up

بوق Ram

شروع موضوع توسط babak_b ‏31 دسامبر 2003 در انجمن بایگانی

1. babak_b

babak_b کاربر تازه وارد

سيستم من تازه از تعمير اومده . موقعي كه مي خوام روشنش كنم ، تصوير نداره و بعد از چند ثانيه (شناسايي فلاپي و سي دي رام و اينها) بوق مي زنه . بوقشم دو تا بوق كوتاه پشت سر هم و بعد يه بوق كوتاه ديگه با فاصله است . حدس مي زنم مشكل از رم باشه ، درسته ؟

2. mammad

mammad مدیر بازنشسته

براي من يك بار دقيقا اينطوري شده بود اما مشكل من پورت Agp بود كه خراب بود رفتم مادر بورد و عوض كردم.
    البته هيچ تصويري نداشت تابلو بود كه از كارت گرافيكه.

3. babak_b

babak_b کاربر تازه وارد

خب مشكل از رم نبود . الان با گرافيك آن بورد تصوير دارم اما نمي تونه به Pci سوئيچ كنه و Cmos Checksum می ده . به نظرت چش ممکنه باشه ؟

4. babak_b

babak_b کاربر تازه وارد

اين مشكل بدجوري داره اذيت مي كنه . كسي نمي دونه چه جوري بايد به كارت گرافيك اصلي سوئيچ كرد ؟ وقتي كار گرافيك آن بورد رو disable مي كنم cmos checksum error می ده .

5. b_amighi

b_amighi کاربر تازه وارد

اين كارتهاي گرافيك Onboard چيزاي خيلي بدي هستند. در مورد اين مشكل شما حدس ميزنم هم بايد بصورت سخت افزاري (با Jumper Setting) و هم بصورت نرم افزاري در Bios كارت گرافيك رو Disable كني.
    البته من هيچ وقت كارت گرافيك Onboard نميخرم و چنين مشكلي نداشتم. قبلا هم نوشتم كه حدس ميزنم به اين شكل باشه. بهتره از روي دفترچه مادربرد اطلاعات بيشتري بدست بياري.

6. amir

amir مدیران قدیمی

سلام
    فكر كردم اينجا بهتر مي توني جوابت رو پيدا كني ، واسه همين انتقالش دادم اين ور!!!

7. boxilink
  8. hardware

hardware کاربر تازه وارد

جامپر Disable کارت گرافیکی رو توی دفترچه مادر بورد می تونی پیدا کنی.
    کارت گرافیکی ات را یک دفعه در بیاور و دوباره جا بزن احتمال خیلی زیاد مشکل کارت گرافیکه.
    اگه مشکلت حل نشد دوباره پیغام بده
    راستی یک کار دیگه هم بکن باطری setup را در بیاور و بعد از پنج دقیقه جابزن تا cmos پاک شود.
    اگه مادر بوردت clear cmos داره که بهتر با همان جامپر پاکش کن.
    ok