برگزیده های پرشین تولز

بیا بگو کجا رفتی.... چی دیدی...

p_namazi

Registered User
لایک‌ها
119
اواخر دی ماه سال گذشته ما با تور طبیعت گردی به جزیره هرمز سفر کردیم
از ترمینال جنوب اتوبوس vip گرفتیم و حدود 30 نفری بودیم. قرار بود 4 روز در جزیره بمونیم.
حدود 20 ساعت تو راه بودیم. و صبح رسیدیم بندرعباس و از اونجا با قایق های مسافر بری رفتیم به سمت جزیره.1 ساعت راه بود
وقتی رسیدیم راه افتادیم در مسیر دور جزیره. حدودا 2 روز با قدم های یواش ما طول کشید البته روزی حدودا 5 ساعت راه میرفتیم و وقتی نزدیک غروب یجا که معمولا کنار دریا بود چارد میزدیم .
یه محلی پیداکرده بودیم که برامون غذا درست میکردم میاورد.
روز آخر رفتیم قلعه پرتقالی ها را دیدیم . رفتیم خونه کنیز و خونه آقای نادعلیان.شب رفتیم بندر عباس خوابیدیم و صبح فردا راه افتادیم به سمت تهران حرکت کردیم.
جزیره واقعا زیبا بود. هر جایی که نگاه میکردی یه رنگ داشت. درسته مثل شمال نبود سبز نبود ولی طبیعتش معرکه بود.
http://forum.persiantools.com/threads/نقش-رنگ-بر-دل-خاك-در-قلب-خلیج-همیشه-فارس.656953/

مهین

Registered User
لایک‌ها
48
سفر به دریاچه زریوار و اورامان تخت
این سفر 3 روز طول کشید و با اتوبوس رفتیم. یک شب در کنار دریاچه خوابیدیم و یک شب در یک شب در سنندج.
تالاب زریوار : تالاب آب شیرین زریبار یا زریوار (به کردی:Zrêbar, Zrêwar) در فاصله ۳ کیلومتری غرب شهر مریوان، در کردستان ایران و از مکان‌های دیدنی و گردشگری این استان است. آب تالاب شیرین است و از تعدادی چشمهٔ کف‌جوش و بارش تأمین می‌شود.
این تالاب بزرگ‌ترین و زیباترین دریاچه‌ی آب شیرین باختر ایران [۱] و یکی از منحصربه‌فردترین دریاچه‌های آب شیرین در جهان بشمار می‌رود
و
اورامان تخت:
اورامان یا هورامان تخت شهری در بخش اورامان شهرستان سروآباد در استان کردستان ایران است. این شهر در منطقه هورامان واقع شده‌است.
مردم اورامان‌تخت به اورامی (هورامی یا اورامانی) سخن می‌گویند که یکی از گویش‌های گورانی است که آن نیز زیرگروهی است از گویش‌های ایرانی شمالغربی. اورامی در گذشته زبان کتابت به شمار می‌آمده و لهجه رسمی بوده است. مردم اورامان تخت مسلمان و سنی مذهب هستند، با این وجود آیین‌های باستانی ایرانی هنوز در حافظه تاریخی برخاسته از نیاکان مردم این منطقه، جای دارد و آن را پاس می‌دارند.
و جالب بگم یک آرامگاه داره اینجا که در قبرستان اونجاس تمام درختای اطراف قبر مملو از نخ و پاچه هایی بود که مردم بنا بر اعتقاداتشون در گره میزدنند. اسمش پیر شالیار بود.
مسافرت خیلی خوب و عالی ای بود ببخشید جمله ها و توضیحاتو از ویکی پدیا براتون در آوردم چون این مسافرت برای بعد از عید بود زیاد توضیحات مفید یادم نبود که از خودم بگم.
مشاهده پیوست 732744 مشاهده پیوست 732748 مشاهده پیوست 732749 مشاهده پیوست 732750 مشاهده پیوست 732751
به هر حال هم عکسها زیباست و هم زیبا توضیح میگی، برام جالب بود ، تمام پستات که راجع به سیاحت بودن رو دوست داشتم، ممنون:general601:

مهین

Registered User
لایک‌ها
48
اواخر دی ماه سال گذشته ما با تور طبیعت گردی به جزیره هرمز سفر کردیم
از ترمینال جنوب اتوبوس vip گرفتیم و تماس 30 نفری بودیم. قرار بود 4 روز در جزیره بمونیم.
حدود 20 ساعت تو راه بودیم. و صبح رسیدیم بندرعباس و از اونجا با قایق های مسافر بری رفتیم به سمت جزیره.1 ساعت راه بود
وقتی رسیدیم راه افتادیم در مسیر دور جزیره. حدودا 2 روز با قدم های یواش ما طول کشید البته روزی حدودا 5 ساعت راه میرفتیم و وقتی نزدیک غروب یجا که معمولا کنار دریا بود چارد میزدیم .
یه محلی پیداکرده بودیم که برامون غذا درست میکردم میاورد.
روز آخر رفتیم قلعه پرتقالی ها را دیدیم . رفتیم خونه کنیز و خونه آقای نادعلیان.شب رفتیم بندر عباس خوابیدیم و صبح فردا راه افتادیم به سمت تهران حرکت کردیم.
جزیره واقعا زیبا بود. هر جایی که نگاه میکردی یه رنگ داشت. درسته مثل شمال نبود سبز نبود ولی طبیعتش معرکه بود.
http://forum.persiantools.com/threads/نقش-رنگ-بر-دل-خاك-در-قلب-خلیج-همیشه-فارس.656953/
سلام، من همیشه تنهایی سفر کردم لذتهای خاص خودشو داره، ولی دلم میخواد گروهی هم سفر کنم تا بتونم مناطق بیابونی و دشتهارو هم راحت ببینم ، لطفأ آدرس و شماره تماس با مدیر گروهتونو بهم اطلاع بدید، ممنون

p_namazi

Registered User
لایک‌ها
119
سلام، من همیشه تنهایی سفر کردم لذتهای خاص خودشو داره، ولی دلم میخواد گروهی هم سفر کنم تا بتونم مناطق بیابونی و دشتهارو هم راحت ببینم ، لطفأ آدرس و شماره تماس با مدیر گروهتونو بهم اطلاع بدید، ممنون
سلام
ممنون که وقت گذاشتین پست ها را خوانیدن. خیلی خوشحال میشم بتونین با ما بیاین مسافرت. مسافرت های دسته جمعی یک خاصیت دیگه داره و به نظر من بیشتر به آدم خوش میگذره. این گروه ما همه باهم راحتن و جمع خیلی دوستانس انقدر توی راه و اتوبوس میگیم و میخندیم که راه برامون کوتاه میشه و وقتی به مکان مورد نظر میرسیم همه باهم و کنار هم هستیم که هیچکی حتی شخصی که جدید آمده هم احساس میکنه چند ساله مارو میشناسه این جوری مسافرت رفتن ما سختی هایی که داره را کم میکنه و هیچ وقت فراموشش نمی کنی. نمیتونم براتون پ.خ کنم چرا؟. لطفا خودتون یک گفتگو ایجاد کنید تا برایتان ارسال کنم شماره ریس گروه را .

p_namazi

Registered User
لایک‌ها
119
دوستان این گروه جزو فعال ترین گروه های گردش گری و کوه نوردی است و مجوز فدراسیون کوه نوردی داره و تور های زیادی به قله های مختلف ایران برده است. اگر علاقه به کوه نوردی و قله نوردی هستین و شاید دوست دارین قله نورد و کوه نورد باشید ولی بخاطر مبتدی بودنتان گروه های دیگر شمارا قبول نکردن در این گروه چه حرفه ای باشی و چه مبتدی ما همه باهم هم قدم میشویم و قله های ایران را صعود میکنم.

مهین

Registered User
لایک‌ها
48
سلام
ممنون که وقت گذاشتین پست ها را خوانیدن. خیلی خوشحال میشم بتونین با ما بیاین مسافرت. مسافرت های دسته جمعی یک خاصیت دیگه داره و به نظر من بیشتر به آدم خوش میگذره. این گروه ما همه باهم راحتن و جمع خیلی دوستانس انقدر توی راه و اتوبوس میگیم و میخندیم که راه برامون کوتاه میشه و وقتی به مکان مورد نظر میرسیم همه باهم و کنار هم هستیم که هیچکی حتی شخصی که جدید آمده هم احساس میکنه چند ساله مارو میشناسه این جوری مسافرت رفتن ما سختی هایی که داره را کم میکنه و هیچ وقت فراموشش نمی کنی. نمیتونم براتون پ.خ کنم چرا؟. لطفا خودتون یک گفتگو ایجاد کنید تا برایتان ارسال کنم شماره ریس گروه را .
سلام، یه بار دیگه تست کن چون تغییراتو ذخیره کردم الان ایمیلمو به نمایش گذاشتم

Mehdiwol

Registered User
لایک‌ها
20,249

Ali.Ghasemi

Registered User
لایک‌ها
104
بنده شمال زیاد میرم
البته چون اونجا اشنا زیاد داریم جاهای خلوت و زیبا که ساکت هست زیاده ولی ادم می ترسه بیاد بگه
فردا پر میشه از ادم و یک سری افراد که با خراب کردن طبیعت و خراب کردن مناظر و ریختن اشغال این زیبایها رو از بیقه می گیرن

p_namazi

Registered User
لایک‌ها
119
بنده شمال زیاد میرم
البته چون اونجا اشنا زیاد داریم جاهای خلوت و زیبا که ساکت هست زیاده ولی ادم می ترسه بیاد بگه
فردا پر میشه از ادم و یک سری افراد که با خراب کردن طبیعت و خراب کردن مناظر و ریختن اشغال این زیبایها رو از بیقه می گیرن
چرا ترس ؟!!! از این میترسیم که افراد دیگر بروند و خرابش کنند . متاسفم که این را میگم این فکر به نظر من اشتباه است . چرا نیایم این مکان ها را معرفی کنیم و در معرفیمون طریقه درست استفاده کردن از منطقه را هم گوشزد کنیم . اینکه همه چیز های خوب را برای خودمان بخواهیم کمی خود خواهی است باید بتونیم با آدما به بهترین شکل ارتباط برقرار کنیم و چه موضوعی بهتر از نشان دادن مکانی که دیدنش برای هر کسی سود است و میتوانیم دلش را شاد کنیم.
من مشتاقم مکان هایی که شما میفرمایید را ببینم و ازتون تقاضا دارم مکان ها را با توضیح و عکس برامون در همین تاپیک قرار دهید. تا بتونیم همه از دیدن آنها لذت ببریم.

Ali.Ghasemi

Registered User
لایک‌ها
104
یکی از جاهای که خیلی افراد میشناسن ( سقالسکار ) توی رشت هستش که جای زیبا هست اما مردم اونجا فرهنگ سازی کردن و نزاشتن خراب بشه و حتی به شبکه ماهواره ای من و تو هم اینجا معرفی کردن
دور و اطراف همین جا همه جاهای هست که ادم دیونه میکنه
اما جاها زیبای هم تو سمت لاهیجان پشت شیطان کوه هم وجود دارد که عالی

amir.tabatabai

Registered User
لایک‌ها
1,251

raminonline

Registered User
لایک‌ها
787
من بیانم زیاد خوب نیس برای همین خلاصه میگم:
همه شهر سرعین اردبیل رو میشناسن ولی کمتر کسی میدونه از همون سرعین دو ساعت که به سمت تلکابین آلواریس بره چه منظره های زیبایی رو میبینه. (البته بهترین ماه اردیبهشته)
با ماشین تا پای تلکابین جاده س که منظره های قشنگی داره. از اونجا به بعد با تلکاپین میرید بالا و از مناظر لذت میبرید (بعضی وقتا میگفتم والپیپر ویندوز XP باید اینجا لنگ بندازه) از بالای تلکابین هم اگه فصل عشایر باشه میتونید برید سمتشون و ازشون خرید کنید(اکثرا بچه ها یا زناشون گیاهای دارویی یا پنیر و ... تو دست میفروشن اگه بخواید)
از شهر سرعین میتونید به یه روستایی به اسم قطور سوئی هم برید اونجا هم خیلی قشنگه (البته روستاش فقط یه آبگرم گوگردی داره که زیاد هم تمیز نیس محیطش نرید بهتره) کوههاش ولی حرف نداره. فقط حواستون باشه خیلی دور از روستا نرید که گرگ و خرس زیاد داره. اگه عشایر دیدید میاید اجازه بگیرید کنارشون چادر بزنید.(اگه اجازه دادن) اگه ندادن اصلا جدا چادر نزنید که خطرناکه (خود روستا اتاقکای کوچیکی داره). آب چشمه هاش و زمین سرسبز چمنی یکدستش. خیلی عالیه. میتونید تو راه هم عسل خیلی خوبی از کندودارای بین راه بگیرید.

javad312

Registered User
لایک‌ها
66
من تابستون رفتم شیراز بعد به سروستان(شهرستان فارس)بعد به استهبان(شهرستان فارس)
شیراز که همه جاش عالیه: خواجوی کرمانی ،باغ های دور بر شیراز،ارگ کریم خان،شاهچراغ
سروستان: کاخ ساسانی رفتم
استهبان:آبشار و چشمه های زیادش،بهتر از همه فصل برداشت انجیر بود اونجا انجیرش واقعا بهترینه

بالا