برگزیده های پرشین تولز

danyalbmw

Registered User
لایک‌ها
170
#اطلاعیه| خیلی مهم

✅در راستای افزایش نقدشوندگی رقم خورد:

🛑حذف حجم مبنای نمادهای دارای صف خرید یا صف فروش طی 20 روز کاری متوالی در بازار پایه فرابورس ایران

یعنی اگر سهمی 20 روز متوالی صف خرید باشد مثل #خعمرا

یا 20 روز متوالی صف فروش باشد مثل #ثقزوی #ثنام #وشمال

روز 21 به بعد حجم مبناشون 1 میشه تا سهم حجم بخوره و صفش جمع بشه
و باز هم تصمیمات شگفت انگیز
این کار نهایت یک روز بتونه صف فروش سهم ها رو با بازار فعلی متعادل کنه، بعد که سهم کامل منفیشو خورد، باز از روز بعدش به مدت 20 روز مهمون صف فروشش هستیم
این هم مثل قانون دامنه نوسان نامتقارن قرار نیست نتیجه قابل توجهی رو بهمون بده

JAVAD 66

کاربر فعال بورس و بانکداری
کاربر فعال
لایک‌ها
2,227
پیرو اطلاعیه دیروز که تو پست قبلی گذاشتم اینم اولین پیام ناظر مربوط به اون اطلاعیه

پیرو اطلاعیه های شماره ۳۴۰۶/الف/۰۰ و شماره ۳۴۰۵/الف/۰۰ مورخ ۱۴۰۰/۱۰/۰۵ این شرکت، تاکید می گردد، حجم مبنای نمادهای معاملاتی (حرهشا۱)، (ساذری۱)، (سنوین۱)، (شکف۱)، (فسدید۱)، (پارتا۱)، (ثقزوی۱)، (ثنظام۱)، (حاریا۱)، (خفناور۱)، (سخواف۱)، (سفارود۱)، (فالوم۱)، (فنرژی۱)، (قجام۱)، (گپارس۱)، (واحصا۱)، (وسنا۱)، (وشمال۱)، (سایرا۱)، (وسالت۱) و (خعمرا۱) از روز چهارشنبه مورخ ۱۴۰۰/۱۰/۰۸ به ۱ تغییر خواهد یافت. مدیریت عملیات بازار فرابورس ایران

mehrshad.aryanfar

Registered User
لایک‌ها
1,080
با درود
حالت فعلی که شاخص 100 واحد میاد پایین 3% ضرر میکنیم ولی 20 هزار واحد بره بالا تازه سر به سر میشم خیلی آموزش پذیر نیست
مخصوصا حالت فعلی که تا چند وقتی پیش شاخص به تحلیل های تکنیکال هم به هیچ عنوان پاسخ نمیداد و الان هم بیشتر اعلام میشه تا شاخص سبز دیدید سریع از سهم هاتون خارج بشید که ممکنه در آینده با ضرر بیشتر منتظر سبز شدن شاخص باشید

درود سهام با P/E تحلیلی پایین و شرکت سودساز و آینده دار و قوی بگیرید خیلی وابستگی به شاخص نخواهید داشت . در عوص موقع بالا رفتن از همه بیشتر بالا می روید .
خیلی به اعلام دیگران کاری نداشته باشید . خودتان تصمیم بگیرید بر اساس تحلیل .

danyalbmw

Registered User
لایک‌ها
170
درود سهام با P/E تحلیلی پایین و شرکت سودساز و آینده دار و قوی بگیرید خیلی وابستگی به شاخص نخواهید داشت . در عوص موقع بالا رفتن از همه بیشتر بالا می روید .
خیلی به اعلام دیگران کاری نداشته باشید . خودتان تصمیم بگیرید بر اساس تحلیل .
چند تا سهم رو جهت بررسی از گروه های مختلف معرفی میکنید؟

mehrshad.aryanfar

Registered User
لایک‌ها
1,080
چند تا سهم رو جهت بررسی از گروه های مختلف معرفی میکنید؟
سهم که زیاد است ولی من معمولا وقتی خودم سهمی را خوب می بینم و قیمت را مناسب خرید همینجا می نویسم . مثلا شرانل را چند روز پیش خریدم و رشد خوبی کرده تا حالا البته هنوز هم قیمتش خوب است ولی خوب وقتی می شد 10% پایینتر خرید و خریدم الان خیلی برای من توجیه خرید ندارد .
به هر حال به نظر من همیشه فرصت های خرید خوبی است ولی نه اینکه شتاب کنیم و با عجله و با حرف این و اون بخریم .
به نظر من شما برای آشنایی بیشتر با بازار نوشته های همین تاپیک به ویژه نوشته های آموزشی را بخونید و اصلا توجهی به نوشته های سیاسی و پست هایی که صحبت از حقوقی و دولت و رانت و حمایت و اینها هست نکنید .
خواندن نوشته های دوست عزیزمون داوود جان s.david.s و نکته برداری به شدت توصیه می شود .
چند سهم که در گروه خود بهتر به نظر می رسند و قیمت بهتری دارند ( توصیه به خرید نیست ):
پیشنهاد من است است که روی حمایت های قوی بخرید و هر زمان قیمتشان مناسب بود بخرید وگرنه اگر گران بخرید باز هم ضرر می کنید . البته با دید بلند مدت این سهامی که نوشتم سودآور خواهند بود .
سیمانی : ساروم
معدنی : کچاد و کگل
فولادی : فسبزوار و فولاد و فخوز
پتروشیمی : نوری و شاراک
پالایشی : شبندر و شاوان
مس : فملی
نفت : شرانل و شسپا
ص.سرمایه گذاری : شستا و صبا
صندوق ثابت : کیان

همه ی اینها را خودم دارم برای همین معرفی کردم وگرنه سهم خوب تا دلتان بخواهد هست فقط وقت می خواهد بنشینی و بررسی کنی و در بیاری .

Last edited:

us12

Registered User
لایک‌ها
410
شستا را برای افزایش سرمایه نگه داریم یا فردا ردش کنم؟

danyalbmw

Registered User
لایک‌ها
170
سهم که زیاد است ولی من معمولا وقتی خودم سهمی را خوب می بینم و قیمت را مناسب خرید همینجا می نویسم . مثلا شرانل را چند روز پیش خریدم و رشد خوبی کرده تا حالا البته هنوز هم قیمتش خوب است ولی خوب وقتی می شد 10% پایینتر خرید و خریدم الان خیلی برای من توجیه خرید ندارد .
به هر حال به نظر من همیشه فرصت های خرید خوبی است ولی نه اینکه شتاب کنیم و با عجله و با حرف این و اون بخریم .
به نظر من شما برای آشنایی بیشتر با بازار نوشته های همین تاپیک به ویژه نوشته های آموزشی را بخونید و اصلا توجهی به نوشته های سیاسی و پست هایی که صحبت از حقوقی و دولت و رانت و حمایت و اینها هست نکنید .
خواندن نوشته های دوست عزیزمون داوود جان s.david.s و نکته برداری به شدت توصیه می شود .
چند سهم که در گروه خود بهتر به نظر می رسند و قیمت بهتری دارند ( توصیه به خرید نیست ):
پیشنهاد من است است که روی حمایت های قوی بخرید و هر زمان قیمتشان مناسب بود بخرید وگرنه اگر گران بخرید باز هم ضرر می کنید . البته با دید بلند مدت این سهامی که نوشتم سودآور خواهند بود .
سیمانی : ساروم
معدنی : کچاد و کگل
فولادی : فسبزوار و فولاد و فخوز
پتروشیمی : نوری و شاراک
پالایشی : شبندر و شاوان
مس : فملی
نفت : شرانل و شسپا
ص.سرمایه گذاری : شستا و صبا
صندوق ثابت : کیان

همه ی اینها را خودم دارم برای همین معرفی کردم وگرنه سهم خوب تا دلتان بخواهد هست فقط وقت می خواهد بنشینی و بررسی کنی و در بیاری .
سپاس از شما
چند تا از این سهم ها مثل شستا و فملی هم مورد پسند خودم هم بود ولی مدت زیادی هستش که تحرک خاصی توشون ندیدم و خالی کردم
مابقی رو هم بررسی میکنم سپاس از شما 🙏🏼

mehrshad.aryanfar

Registered User
لایک‌ها
1,080
سپاس از شما
چند تا از این سهم ها مثل شستا و فملی هم مورد پسند خودم هم بود ولی مدت زیادی هستش که تحرک خاصی توشون ندیدم و خالی کردم
مابقی رو هم بررسی میکنم سپاس از شما 🙏🏼
فملی بد بالا نیومد انصافا . حدود 18-19 درصد پشت سر هم اومد بالا . شستا رو من برای بلند مدت دارم و کاری به کارش ندارم چون میدونم پوشش تورمی خوبی با همون سود نقدی که میده داره و همین برای من کافی است برای سهمی مثل شستا .

mehrshad.aryanfar

Registered User
لایک‌ها
1,080
شستا خیلی به درد کوتاه مدت نمیخوره چون نوسان های خیلی چشمگیری به اون صورت نداره و سهم بزرگی است . بدرد بلند مدت و دریافت سود سالانه میخوره .

mahdian57

کاربر فعال بخش فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
10,751

Nima_20

Registered User
لایک‌ها
1,174
ادامه حماسه سازی در مجامع بورسی ... این بار در مجمع #شپديس

مدیر عامل پتروشیمی پردیس افتخارش این است که وقتی مدیر شده قیمت جهانی اوره 195 دلار بوده و امروز با درایت و مدیریت ایشان قیمت جهانی اوره 880 دلار شده !

Nima_20

Registered User
لایک‌ها
1,174
بورس ما اینو کم داره
یه فیلم دیگه اومده قضیه برعکسه . اونی که کتک میخوره یه سهامداره که در اعتراض به مدیریت رفته نشسته رو صندلی

dk 313

Registered User
لایک‌ها
231
بسته شه یک یا دوماهی بسته میمونه.اگه به پولش نیاز ندارید و ترید نمیکنید خوب برید مجمع اگر نه باید میفروختید

kyle

مدیر بورس و بانکداری
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,201
کسی تسهیلات کارگزاری مفید گرفته ؟

چطوریه ؟بصرفه هست؟
اگه تا یکماه وجه نقد نباشه و سهام باشه
سهام میفروشند؟

danyalbmw

Registered User
لایک‌ها
170
کسی تسهیلات کارگزاری مفید گرفته ؟

چطوریه ؟بصرفه هست؟
اگه تا یکماه وجه نقد نباشه و سهام باشه
سهام میفروشند؟
قدیما اعتباراتی که دریافت میکردیم به همین صورت بود که سهام رو خودشون میفروختن
منتها با توجه به یک سال منفی بودن بازار بورس و هفته هایی که کل مدت همه ی سهم ها -۵ بودند و توانایی فروش نبود؛ احتمالا در سیستم بازنگری شده

JAVAD 66

کاربر فعال بورس و بانکداری
کاربر فعال
لایک‌ها
2,227
✅ ناچاریم مالیات بیشتری بگیریم

احسان ارکانی؛ نماینده مجلس شورای اسلامی:

🔹برای اینکه منابع درآمدی دیگری بتواند جای منابع درآمدی حاصل از فروش کمتر نفت را جبران کند، ناگزیر به تکیه بر درآمدهای مالیاتی کشور هستیم.

🔹 باید به درآمدهای مالیاتی توجه شود زیرا با توجه به مشکلات در بحث فروش نفت و برگشت پول ناشی از فروش نفت به دلیل تحریم‌های بانکی، هر ساله درآمد نفت در بودجه سالانه در حال کاهش است.

Mazi

* مدیر موبایل و اسمارت فون ها* مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,460
✅ ناچاریم مالیات بیشتری بگیریم

احسان ارکانی؛ نماینده مجلس شورای اسلامی:

🔹برای اینکه منابع درآمدی دیگری بتواند جای منابع درآمدی حاصل از فروش کمتر نفت را جبران کند، ناگزیر به تکیه بر درآمدهای مالیاتی کشور هستیم.

🔹 باید به درآمدهای مالیاتی توجه شود زیرا با توجه به مشکلات در بحث فروش نفت و برگشت پول ناشی از فروش نفت به دلیل تحریم‌های بانکی، هر ساله درآمد نفت در بودجه سالانه در حال کاهش است.
اره ناچاریم دست کنیم بیشتر تو جیب مردم .

kyle

مدیر بورس و بانکداری
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,201
قدیما اعتباراتی که دریافت میکردیم به همین صورت بود که سهام رو خودشون میفروختن
منتها با توجه به یک سال منفی بودن بازار بورس و هفته هایی که کل مدت همه ی سهم ها -۵ بودند و توانایی فروش نبود؛ احتمالا در سیستم بازنگری شده
یعنی بزور بیشتر میفروشن ک ضرر شاملشون نشه
ولی یکماهه خیلی بد تسهیسلات

بالا