برگزیده های پرشین تولز

behi16

Registered User
لایک‌ها
556
دوستان یه سوال در مورد خرید عرضه اولیه

مثلا فجهان رو گفتند هر کد حداکثر 8 هزار سهم , با توجه به قیمت 4 میلیون نقدینگی میخواست ,
حالا من با علم اینکه میدونم 99% مواقع حداکثر سهم تعلق نمیگیره سفارش خرید رو 3 هزار سهم میزارم

سوال اینجاست , آیا به من که تعداد کمتری سفارش خرید گذاشتم مشابه افرادی که تعداد حداکثر سهم سفارش خرید گذاشتن تعلق میگیره ؟
یا به همون نسبت تعدادی که به من تعلق میگیره کمتره ؟
فرقی نمیکنه
بعد بسته شدن سفارش ها میان تعداد درخواست ها و حجم هارو توی بالاترین قیمت محاسبه میکنن و میانگین میگیرن.
اونجوری تعداد سهم درخواست دهنده ها مشخص میشه...بالای میانگین باشی همون میانگین تعلق میگیره، پایین هم باشی تعداد سهم درخواستی تعلق میگیره

Quen

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,805
در بازار منفی دیروز در حال جمع آوری سهام با جارو و خاک انداز بودم، حضرت سید داوود (ع) را دیدم که با بیل و فرغون در حال جمع آوری سهام بود، خدمتشان عرض کردم یا امام شما زحمت نکشید اجازه بفرمایید ما کمک کنیم، حضرتش فرمودند پسر جان برو به کارت برس، هیچ نیازی به کمک نیست، خاور کمپرسی اینجا هست.bav3_154fs759111.gif

Quen

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,805
آن فانی مطلق آن باقی برحق آن محبوب الهی آن معشوق نامتناهی آن نازنین انجمن آن بستان معرفت آن عرش فلک و قطب عالم سید داوود بورسمندیان قدس‌الله پادشاه بورس بود بر جمله اساتید و بزرگان از هیچکس چندان کرامت و حکمت نقل نیست که ازو و هیچ کس را چندان اشراف نبود که او را در انواع علوم بورسیه به کمال بود و چنین گویند که در ابتدا علم مالی نزد استاد افتک خوانده بود و در علم تفسیر و احادیث تکنیکال و در علم بنیادی حظی وافر داشت.

نقل است که تمام زندگی و ساعات عمرش زیر نور شمع بر مطالعه بنیاد سهام و تصحیح پرتفوی سپری گردید.

JAVAD 66

کاربر فعال بورس و بانکداری
کاربر فعال
لایک‌ها
2,227
در بازار منفی دیروز در حال جمع آوری سهام با جارو و خاک انداز بودم، حضرت سید داوود (ع) را دیدم که با بیل و فرغون در حال جمع آوری سهام بود، خدمتشان عرض کردم یا امام شما زحمت نکشید اجازه بفرمایید ما کمک کنیم، حضرتش فرمودند پسر جان برو به کارت برس، هیچ نیازی به کمک نیست، خاور کمپرسی اینجا هست.مشاهده پیوست 1260159
البته امروزم با اردر ترس و پائین کشیدن قیمت بدون صف فروش کردن دارن جمع میکنن
خیلی ها فکر میکنن سود یعنی صف خرید دائمی
برای همین با دو تا اردر و پائین کشیدن راحت پیاده میشن...... دو تا سه روز دیگه تو صف خرید بهش عرضه میکنن

saeid.kh

مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
5,966
نوسانگیری از پالایش واقعا طمع داره...
اگه نمیگین که خودرویی ها لیدر هستند، پالایشی ها فعلا نشستن پشت فرمون...
سلام و درود.
دوستان در پورتفوی من ۳۰۰ سهام پالایش وجود داره اما امکان فروشش رو ندارم. یعنی وقتی میخوام درخواست فروش بدم، میگه تعداد سهام اشتباه وارد شده
چند تا سهم دیگه هم همین وضعیت رو دارن.
ممنون میشم توضیح بدید چرا برخی سهم ها اینجوری هستن؟

Quen

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,805
برای همین با دو تا اردر و پائین کشیدن راحت پیاده میشن...... دو تا سه روز دیگه تو صف خرید بهش عرضه میکنن

این چند وقت هرچی خریدم توی منفی بود و هرچی فروختم توی مثبتbav3_154fs759111.gif

هرگز در صف خرید نمیخرم و در صف فروش هم نمی فروشم (چرا؟ چون منِ تازه وارد هم فهمیدم این ملت خیلی خرن و راحت سواری میدن!)

اصلا وقتی شما سهام بنیادی توی دستت هست حتی اگه توی "کفِ کف" هم نخریده باشی بازم نگرانی نداری. حدِ سود برای خودم تعریف کردم که در اون حالت هم فقط قسمتی از اون نماد را می فروشم اما حد زیان تعریف نکردم چون با دید بلندمدتی اینجام و وارد این سیل هیجانات نمیشم! بیاد پایین تازه من خوشحال ترم میشم (حدود 20 آبان یک پول بزرگی دستم میاد بیارم توی بورس در معیّت امام خودمونbav3_154fs759111.gif)

negrasombra

Registered User
لایک‌ها
2,164
واقعا الان تو سهم های خوب هر منفی که می خوره فرصتی هست برای خریدن. من پریروز نقدینگی نداشتم. اما خوشبختانه دیروز نقدینگی کمی دستم اومد، تقریبا اون مقداری که برای خرید این ماه در نظر گرفته بودم. و خریدهای منفی پنجی ام رو زدم.

negrasombra

Registered User
لایک‌ها
2,164
این چند وقت هرچی خریدم توی منفی بود و هرچی فروختم توی مثبتمشاهده پیوست 1260162

هرگز در صف خرید نمیخرم و در صف فروش هم نمی فروشم (چرا؟ چون منِ تازه وارد هم فهمیدم این ملت خیلی خرن و راحت سواری میدن!)

اصلا وقتی شما سهام بنیادی توی دستت هست حتی اگه توی "کفِ کف" هم نخریده باشی بازم نگرانی نداری. حدِ سود برای خودم تعریف کردم که در اون حالت هم فقط قسمتی از اون نماد را می فروشم اما حد زیان تعریف نکردم چون با دید بلندمدتی اینجام و وارد این سیل هیجانات نمیشم! بیاد پایین تازه من خوشحال ترم میشم (حدود 20 آبان یک پول بزرگی دستم میاد بیارم توی بورس در معیّت امام خودمونمشاهده پیوست 1260162)
من دیگه این فروشها رو تو صف های خرید هم انجام نمیدم. فقط می خرم فقط می خرم
223.gif

تا وقتی یه بالای حسابی نیاد حس فروش به آدم دست نمیده.

Quen

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,805
من دیگه این فروشها رو تو صف های خرید هم انجام نمیدم. فقط می خرم فقط می خرم
223.gif

تا وقتی یه بالای حسابی نیاد حس فروش به آدم دست نمیده.
توی صف خرید بفروش، فرداش که صف فروش میشه سهم منفی5 بخرakhond2.gif

m558

Registered User
لایک‌ها
1,486
سلام و درود.
دوستان در پورتفوی من ۳۰۰ سهام پالایش وجود داره اما امکان فروشش رو ندارم. یعنی وقتی میخوام درخواست فروش بدم، میگه تعداد سهام اشتباه وارد شده
از اینجا چک کن ببین اصلا اون سهام را داری
یا فروختی و فقط اسمی مونده روی پرتفو

s.david.s

کاربر فعال بورس و بانکداری
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729

Mazi

* مدیر موبایل و اسمارت فون ها* مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,410
باید این اسماعیلی " :devilish: " به 6 اسماعیلی درج شده برای واکنش به هر پست یعنی اینا "😳:ROFLMAO::love:(y):( :mad: " اضافه بشه:devilish:
این پیشنهاد رو احسان انشالله در سال 1408 همزمان با نصب نسخه جدید زنفورو انجام میده :p

gorbachof4

Registered User
لایک‌ها
1,889
مثل اینکه این هفته هم دوتا عرضه اولیه داریم و فعلا که از این قرار هست که عرضه یکی به روش جدید ترکیبی هست، البته مبلغش کم هست توضیحات داخل لینک زیر هست:

عرضه اولیه سهام شرکت توسعه سامانه‌های نرم‌افزاری نگین به روش ترکیبی در نماد معاملاتی «توسن» چهارشنبه ۲۴ شهریور انجام می‌شود

عکس زیر هم برای شرکت پارس فولاد سبزوار نماد #فسبزوار و فعلا قراره به همون روش عرضه اولیه فجهان عرضه بشه
مشاهده پیوست 1259976
پس با این حساب بازار فردا به چوخ خواهد رفت اونم چه چوخی

امروز دیران خریدم احتمال میدم فردا هم یه مثبت 5 بده

دیگه ناظرها نمیزارن نمادها هر روز صف خرید بشند و بعد از 5 تا مثبت خوردن پیاپی، دائم اون سهم رو به بهانه ظن و دستکاری معاملات دو هفته میبندند تا هم سهامداراش بترسند و سهمشون رو بفروشند تا نماد منفی بشه و هم اینکه از سود بازار عقب بمونه اون نماد، مگر نمادهایی که خود ناظرین توش باشند مثل لپارس که هر روز مثبت 5 هست ولی چون فعلا خود عوامل سازمان بورس و حکومتی ها تو این نماد هستند این نماد رو به بهانه ظن دستکاری نمی بندند ولی وای به روزی که عوامل سازمان بورس و ناظرین بورس از این سهم خودشون خروج بزنند--وای به اون روز!!!!

gorbachof4

Registered User
لایک‌ها
1,889
حذف ارز ترجیحی دارو تا پایان سال
بهرام عین‌اللهی،وزیر بهداشت:

اختصاص ارز ترجیحی ۴۲۰۰ تومانی به دارو زمینه فساد و رانت را ایجاد می‌کند و تا پایان سال این ارز برای دارو حذف خواهد شد. با این کار هزینه داروها از طرف شرکت‌های بیمه به مردم پرداخت خواهد شد/ایبنا
با این خبر احتمالا از فردا دارویی ها قفل صف خرید میشند مخصوصا نماد دیران

kyle

مدیر بورس و بانکداری
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,201
سلام و درود.
سلام
امکانش هست یه بخشی از تعداد سهامهات, سهام جایزه باشه
امکانش هم هست مشکل از کارگزاری باشه

negrasombra

Registered User
لایک‌ها
2,164
توی صف خرید بفروش، فرداش که صف فروش میشه سهم منفی5 بخرمشاهده پیوست 1260166
اینو حتما در نظر می گیرم حتما. واقعیت وقتی می خوام همچین کاری بکنم دست و دلم می لرزه. . . .
52.gif
می ترسم همین هم که دستم دارم از دست بدم و ریال مملکت رو دستم بمونه.
ولی رو پیشنهادت حتما فکر می کنم...

GamesWorld

کاربر فعال ارزهای دیجیتال
فروشنده معتبر
لایک‌ها
6,697
فردا عرضه اولیه هست ؟

siavashx

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
6,661