برگزیده های پرشین تولز

تاپیک جامع در روغن موتور مناسب خودروی شما چیست؟

AMIN-MOGHADDAM

Registered User
لایک‌ها
4,684
تیبا صندوق افتاده دارم تو پارکینگ برای باطل نشدن گارانتی بردم نمایندگی رو هزار تا بود اچار کشی کرد گفت خوش اومدی ...

دوباره زد بازدید ثانویه ده ابان ... دیدم وقت ندارم گفتم روغن و فیلترش رو عوض کنه ...

اول یه روغن اشغال بی نام و نشون داد گفتم نمیخوام بعد روغن lubrifiant آورد

نظرات منفی دیجی کالا عمدتا تایید نمیشن مشاهده میفرمایید بازم چقدر نظر منفی داره ...

متاسفانه خودروسازی ما و خدمات پس از فروش حکم اخاذی از مردم رو داره ، من خودم حاظرم حتی دو برابر بیشتر پرداخت کنم اما روغن مناسبتری بخرم ...

danetey

Registered User
لایک‌ها
367
تیبا صندوق افتاده دارم تو پارکینگ برای باطل نشدن گارانتی بردم نمایندگی رو هزار تا بود اچار کشی کرد گفت خوش اومدی ...

دوباره زد بازدید ثانویه ده ابان ... دیدم وقت ندارم گفتم روغن و فیلترش رو عوض کنه ...

نظرات منفی دیجی کالا عمدتا تایید نمیشن مشاهده میفرمایید بازم چقدر نظر منفی داره ...

متاسفانه خودروسازی ما و خدمات پس از فروش حکم اخاذی از مردم رو داره ، من خودم حاظرم حتی دو برابر بیشتر پرداخت کنم اما روغن مناسبتری بخرم ...
گارانتی محدود به همین دوتاست؟ نمیشه از بیرون بخری بیاری بدی بهشون؟

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,093

اوایل گول بسته بندی عجیب و غریبش رو میخوردم تا اینکه یه بار اتفاقی توی تابستون گیج روغن رو کشیدم و دیدم سطح روغن روی کمترین مقدار ممکنه! به ماشینم حساسم و مطمئن بودم که ایراد از روغن ریزی از کارتل یا جای دیگه نیست-فهمیدم که این روغن بیشتر برای چرخ خیاطی مادربزرگم مناسبه تا روغن موتور ماشین! دیگه ازش نمیخرم چون خطر سوختن موتور مخصوصا توی گرما وجود داره-به عزیزان هم توصیه میکنم توی فصل گرما از فرمول دمایی بالاتری برای ماشینشون برای محافظت بیشتر از موتور مخصوصا توی جاهای پرترافیک استفاده کنن

یکی از کامنت ها

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,093
سرویس اولیه و ثانویه باید پیش خودشون باشه با وسایل خودشون
عجب
خوب اینا هم انگار سودشون رو این چیزاس
یکی نیست بگه خوب جنس خوب بدید مردم تا راضی باشن
هیچی اعتماد نداره به این نمایندگی ها

AMIN-MOGHADDAM

Registered User
لایک‌ها
4,684
عجب
خوب اینا هم انگار سودشون رو این چیزاس
یکی نیست بگه خوب جنس خوب بدید مردم تا راضی باشن
هیچی اعتماد نداره به این نمایندگی ها
چند تا از دوستام همین حرف رو زدن و گفتن کلا بیخیال گارانتی شدن اما به ماشین های نمایندگی که نگاه میکنی اکثرا چند سال هم نیست کار کردن و دچار مشکل شدن خصوصا این کوییک ها

danetey

Registered User
لایک‌ها
367
با این اوصاف بهترین کار اینه تا 5 6 هزار کارکرد بری بیای پیششون اگه مشکلی داری اما تعویض روغن رو دیگه نری و بیرون بریزی چون روغن اشغال ماشین رو مرخص میکنه

the raven

Registered User
لایک‌ها
644
دوستان این واسکازین های liqui-moly,addinol,elf,canada lubrifent ...اینا به نظرتون اصل هستن یا وطنی؟

A.L.I-74

Registered User
لایک‌ها
1,471
دوستان این واسکازین های liqui-moly,addinol,elf,canada lubrifent ...اینا به نظرتون اصل هستن یا وطنی؟
آدینول اصلی هست،الف تقلبیش زیاده
بقیه رو اطلاع ندارم ولی فوکس آلمانی گیر(ایرانیش هم هست البته) میاد موتول هم هست،آدینول خوبه ولی ظاهرا زود خاصیتش رو از دست میده
اگرم ایرانی خواستی بخری پروفیکار خوبه

Last edited:

the raven

Registered User
لایک‌ها
644
بقیه رو اطلاع ندارم ولی فوکس آلمانی گیر(ایرانیش هم هست البته) میاد موتول هم هست،آدینول خوبه ولی ظاهرا زود خاصیتش رو از دست میده
ممنون از راهنماییتون.

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,093
آدینول واقعا گرونه
ولی اینجور که من می دونم تقلبی خیلی کمی داره نسبت به روغن های دیگه

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,093
من قبل از گرونی از بازار توتال تهیه می کردم خدایش راضی بودم
با اینکه یکی گفت اصل نیست و...
امارت پر میشه و..
ولی هر چی هست کیفیت نسب به ایرانی خیلی بهتره

تبخیر خیلی کمی داره
دیجی بزار رو فروش ویژه ارزش خرید داره

الان سوپرپیشتاز شده 260 هزار ( 22مهر1400)
یکی روغن دیگه هم هست که اون روز پیشنهاد داد و اینو ریختم در موتور

روغن موتور خودرو اسپیدی مدل Super Power 20W-50 حجم 4 لیتر​

ولی توتال را تا میریزی نیم ساعت موتور کار می کنه سیاهه سیاه میشه ولی این اسپید من 1000 کار کردم هنوز عسلی هست و تازه داره یواش یواش تیره میشه

gheysar.

همکار بخش خودرو و رانندگی
همکار انجمن
لایک‌ها
4,492
من قبل از گرونی از بازار توتال تهیه می کردم خدایش راضی بودم
با اینکه یکی گفت اصل نیست و...
امارت پر میشه و..
ولی هر چی هست کیفیت نسب به ایرانی خیلی بهتره

تبخیر خیلی کمی داره
دیجی بزار رو فروش ویژه ارزش خرید داره

الان سوپرپیشتاز شده 260 هزار ( 22مهر1400)
یکی روغن دیگه هم هست که اون روز پیشنهاد داد و اینو ریختم در موتور

روغن موتور خودرو اسپیدی مدل Super Power 20W-50 حجم 4 لیتر​

ولی توتال را تا میریزی نیم ساعت موتور کار می کنه سیاهه سیاه میشه ولی این اسپید من 1000 کار کردم هنوز عسلی هست و تازه داره یواش یواش تیره میشه
کثیف نشدن روغن به معنای کیفیتش نیست.
اتافاقا روغن با کیفیت تمام هیدرو کربن نسوخته و جرم و آت آشغال رو جذب خودش میکنه و رنگش زودتر تیره میشه.

gheysar.

همکار بخش خودرو و رانندگی
همکار انجمن
لایک‌ها
4,492
به هیچ وجه معلوم نیست اصل و فیکش.
من خودم بخوام بریزم همون ایرانی (مثلا ایرانول) میریزم و روی خارجی بودنش حساس نیستم فقط و فقط روی ویسکوزیته ش حساس هستم.

mojtabamo

Registered User
لایک‌ها
7
سرویس اولیه و ثانویه باید پیش خودشون باشه با وسایل خودشون
اینطور نیست. سایپا برای سرویس اولیه رفتم، روغن رو گفتم نریخت و ازش تحویل گرفتم که بعدا خودم عوض کنم. روغن هم ایرانی و مناسب بود.
ایران خودرو هم قبل از سرویس 10 هزار تا، روی 5 هزار یکبار خودم عوض کردم و ده هزار تا بردم نمایندگی و اتفاقی برای گارانتی هم نیافتاد.

AMIN-MOGHADDAM

Registered User
لایک‌ها
4,684
اینطور نیست. سایپا برای سرویس اولیه رفتم، روغن رو گفتم نریخت و ازش تحویل گرفتم که بعدا خودم عوض کنم. روغن هم ایرانی و مناسب بود.
ایران خودرو هم قبل از سرویس 10 هزار تا، روی 5 هزار یکبار خودم عوض کردم و ده هزار تا بردم نمایندگی و اتفاقی برای گارانتی هم نیافتاد.
سرویس اولیه یه آچار کشی معمولیه
سرویس ثانویه باید ثبت بشه که از فروشگاهشون روغن و فیلتر گرفتی ... و خدمت گرفتید

mojtabamo

Registered User
لایک‌ها
7
سرویس اولیه یه آچار کشی معمولیه
سرویس ثانویه باید ثبت بشه که از فروشگاهشون روغن و فیلتر گرفتی ... و خدمت گرفتید
نمیدونم این چقدر درسته. تو دفترچه هاشون هم این شرط رو نگذاشتند. اما در هر حال ، اگر خرید روغن ضروری باشه، میشه ازشون خواست که نریزن و تحویل بدن. بهتر از اینه که به خاطر روغن، دوستان قید گارانتی رو بزنن

AMIN-MOGHADDAM

Registered User
لایک‌ها
4,684
نمیدونم این چقدر درسته. تو دفترچه هاشون هم این شرط رو نگذاشتند. اما در هر حال ، اگر خرید روغن ضروری باشه، میشه ازشون خواست که نریزن و تحویل بدن. بهتر از اینه که به خاطر روغن، دوستان قید گارانتی رو بزنن

کسی بخاطر روغن از گارانتی نمیگذره ، این هشداره که آقا رفتی روغن عوض کردی سر هزار تای بعد ببینی وضعیت روغنت چطوریه و زیر سر نذاری که نمایندگی روغن ریخته و حتما خوبه !

این نمایندگی ها حتی فاکتور نمیدن و میگن سیستم قطعه ، مهرمون نیست و ... با تهدید و اجبار باید ازشون فاکتور گرفت ، تا میتونید به این نمایندگی های بی در و پیکر و بنداز برو اعتماد نکنید و بالا سر ماشین باشید ( ناگفته نماند وسطشون نمایندگی حلال خور انگشت شمار پیدا میشه)

mojtabamo

Registered User
لایک‌ها
7
کسی بخاطر روغن از گارانتی نمیگذره ، این هشداره که آقا رفتی روغن عوض کردی سر هزار تای بعد ببینی وضعیت روغنت چطوریه و زیر سر نذاری که نمایندگی روغن ریخته و حتما خوبه !

این نمایندگی ها حتی فاکتور نمیدن و میگن سیستم قطعه ، مهرمون نیست و ... با تهدید و اجبار باید ازشون فاکتور گرفت ، تا میتونید به این نمایندگی های بی در و پیکر و بنداز برو اعتماد نکنید و بالا سر ماشین باشید ( ناگفته نماند وسطشون نمایندگی حلال خور انگشت شمار پیدا میشه)
مثلا این موردی که دوستمون اشاره کرد که به خاطر همین مسایل از گارانتی گذشتن:
چند تا از دوستام همین حرف رو زدن و گفتن کلا بیخیال گارانتی شدن اما به ماشین های نمایندگی که نگاه میکنی اکثرا چند سال هم نیست کار کردن و دچار مشکل شدن خصوصا این کوییک ها

گارانتی ها نمیتونن فاکتور ندن وقتی از گارانتی استفاده بشه برای تعمیر. دست کم ایران خودرو که اخیرا تجربه داشتم اینجوریه. وقتی با گارانتی پذیرش میکنه فاکتور و همه کارهایی که انجام میدن هم پیامک میشه هم از سایت میشه دید و هم کاغذی فاکتور میدن. اون کاغذ و مهر رو نده هم مهم نیست چون تو سامانه ثبت میشه.

بالا