• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

تبدیل پاور کامپیوتر 220 ولت ای سی به پاور 12 ولت دی سی

Bones

Registered User
لایک‌ها
0
سلام
من به یه پاور کامپیوتر احتیاج دارم که با برق 12 ولت دی سی تغذیه بشه اما چون تو بازار پیدا نکردم حالا می خواهم یک پاور 220 ولت و تغییر بدم طوری که با 12 کار کنه اما نمی خواهم اول برق 12 ولت به 220 ولت تبدیل و بعد به پاور ساپلای وصل کنم!
یکمم برق حالیمه سال 2 هستم :blush:

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351
سلام
من به یه پاور کامپیوتر احتیاج دارم که با برق 12 ولت دی سی تغذیه بشه اما چون تو بازار پیدا نکردم حالا می خواهم یک پاور 220 ولت و تغییر بدم طوری که با 12 کار کنه اما نمی خواهم اول برق 12 ولت به 220 ولت تبدیل و بعد به پاور ساپلای وصل کنم!
یکمم برق حالیمه سال 2 هستم :blush:

خوب. زیاد کاری نداره.. یه پاور AT بخر.. مبدل و مدار یکسو کننده و و احتمالا اگه کنار برد یکسو کننده صافی ها هم بردشون بود جدا کن.. از همونجا 12 رو بده توش..

ولی مشگل کار اینکه این روش احمقانه تره تا اینکه اگه واقعا جریان 12 صاف و قوی داری راحت بدی واسه 12 و باقی ولتاژ هارو هم که زیاد نیستن با یه مدار ساده اضافه کنی..

Bones

Registered User
لایک‌ها
0
attachment.php

این نمونه خارجیشه.من نتونستم این و تو بازار پیدا کنم نمیدونم دلیلش چیه! یعنی واقعا استفاده نداره؟

به نظر شما میشود این کار و کرد؟ کسی مقاله ای یا سایتی نمیشناسه که این کار و کرده باشند؟

فایل های ضمیمه

• miniITX.jpg
    miniITX.jpg
    12.3 KB · نمایش ها: 183

Bones

Registered User
لایک‌ها
0
خوب. زیاد کاری نداره.. یه پاور AT بخر.. مبدل و مدار یکسو کننده و و احتمالا اگه کنار برد یکسو کننده صافی ها هم بردشون بود جدا کن.. از همونجا 12 رو بده توش..

ولی مشگل کار اینکه این روش احمقانه تره تا اینکه اگه واقعا جریان 12 صاف و قوی داری راحت بدی واسه 12 و باقی ولتاژ هارو هم که زیاد نیستن با یه مدار ساده اضافه کنی..

شما درست میگید اما من 2 مشکل اینجا دارم
1.برق 12 صاف و قوی به قوله شما ندارم شدیدن نوسان داره(برق ماشین) من می خوام یه جورایی از مدار خوده پاورم برای از بین بردن نوسانام استفاده کنم...
2. فکر نمیکنم انقدر سواد برای طراحی همچین مداری داشته باشم ...
با تشکر از شما

Bones

Registered User
لایک‌ها
0
راستی من همین الان یه پاور ATX که دل و رودش بیرونه! جلومه!

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351
شما درست میگید اما من 2 مشکل اینجا دارم
1.برق 12 صاف و قوی به قوله شما ندارم شدیدن نوسان داره(برق ماشین) من می خوام یه جورایی از مدار خوده پاورم برای از بین بردن نوسانام استفاده کنم...
2. فکر نمیکنم انقدر سواد برای طراحی همچین مداری داشته باشم ...
با تشکر از شما

خوب این فقط 1 راه حل داره... گفتم دیگه بجز مدار یکسو کننده باقی قسمتهای پاور رو لازم داری.. گرچه مدار یکسو کننده هم بمونه ایرادی ایجاد نمیکنه در واقعیت... الان تنها کاری که باید بکنی اینکه بفهمی از ترانس بسبکه پاور های قدیمی فقط 1 خروجی 12 میاد بیرون یا نه .. اگه اره که مشگلت حله..

مدار دوم هم که میگی همون بالایی که خودت گذاشتی یه نمونشه.... خیلی سخت نیست.. برو تو بازار انواع و اقسام شارژهای فندکی ارزون ( موبایلهای از رده خارج و غیره) رو بگیر.. چیزی که لازم داری یه 3.3 و یه 5 هستش.. و در ضمن صاف کردن جریان 12...

بازم راحترین کار ممکن کار کردن رو یه پاور ساده AT هستش نه ATX چون سیستم پاورهای ATX برات دردسر میشه..

Bones

Registered User
لایک‌ها
0
یعنی با حذف کردن ترانس از مدار و با وصل کردن 12 ولت به باقی مدار جواب میده؟
من فکر میکردم برقی ک ترانس میده باید بیشتر از 12 باشه تا بشه 12 بدون نوسانات ولتاژ گرفت. یعنی اینجور نیست؟
بعد پاور من 2 تا ترانس داره.چرا؟
در مورده راه حل دوم من به قسمتی که پاور با مادربوردم در ارتباط هست برای شات داون کردن و... احتیاج دارم من دقیقا به یک پاور ساپلی احتیاج دارم...
مرسی

rezamansouri

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
سلام
سیستم پاور کامپیوتر سویچینگه برای همین دوتا ترانس داره .
ساخت منبع تغذیه سویچینگ یکم سخته ولی در همین فروم خیلی دربارش صحبت شده.
شما بفرمایید باهاش میخواهید چکار کنید تا شاید من و بچه های دیگه به موارد مشابهی برخورد کرده باشیم.

Bones

Registered User
لایک‌ها
0
راستش من برای یک پروژه مسخره احتیاج به نسب یک کامپیوتر در ماشین دارم.اما لب تاپ گرون تموم میشه برای همین میخوام از این در اصل مینی مینبوردها استفاده کنم.....
من پشت شهرداری با جمهوری و گشتم به هرکی میگفتم بد نگام میکردند :D
خلاصه الان یک پاور atx دارم میخوام تبدیلش کنم.تا اینجا که خودم فهمیدم و دوستمون گفت میشه از بعد ترانس مدار استفاده کرد....
خلاصه راهنمایی می خوام
راستی من فورمم سرچ کردم چیزی نبود فورمهای خارجیم میگند امادش هست و کاره احمقانه ای! :(

rezamansouri

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
سلام
شما باید از تبدیل dc:dc استفاده کنید . البته برای افزایش ولتاژ خیلی کار پیچیدست ولی شما کاهش ولتاژ می خواهید . یعنی یک رگولاتور توان بالا . چون جریانهای بالا نیاز دارید . البته راههایی هست که بشه از رگولاتورهای معمولی استفاده کرد مثل استفاده از PWM و فیلتر پایین گذر قبل از رگولاتور تا توان کمتری روی رگولاتور تلف شود . یکم صبر کنید چند تا مدار پیدا می کنم .

Bones

Registered User
لایک‌ها
0
فقط قربونت زیاد پیچیدش نکن این فیلترها رو هم فقط در حد تئوریک می دونم چیه! :D

rezamansouri

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
سلام
این لینکها را ببینید :
دقیقا همون چیزی که می خواهید نیست ولی می تونه ایده بده
http://www.blazelabs.com/e-exp03.asp
http://w5jgv.com/hv-ps1/
http://www.st.com/stonline/products...ement/dc_dc_conversion/related_info/10vlt.htm
http://www.multyremotes.com/DOWNLOAD/var-supply.bmp
http://www.multyremotes.com/DOWNLOAD/PowerSupply.bmp
http://www.multyremotes.com/DOWNLOAD/dualPowerSupply.bmp
خصوصا آخری ها چون شما برای راه اندازی پاور کامپیوتر نیاز به ولتاژ منفی 12 و منفی 5 ولت هم دارید .
در کل کار سختیه . امیدوارم موفق باشید.:)

Bones

Registered User
لایک‌ها
0
اقا این 3 تای آخر خوب بودن بریم دست به کار بشیم!
مرسیی!

بالا