• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

تحصیل در خارج ؟ رویا ؟ دروغ ؟

R3SA

Registered User
لایک‌ها
69
سلام.
1 مدته فکری که دوستم تو ذهنم انداخته مثل خوره داره مغزمو میخوره و باعث شده از درس و خواب و زندگی بیفتم.
برادر دوستم چند سال پیش بعد گرفتم کارشناسی عمران از دانشگاه شریف بورسیه فرانسه گرفت و ارشدشو اونجا با بورسیه گذروند و الان هم داره PHD شو تو انگلستان ( بدون بورسیه ) میگذرونه.
این یه سمت قضیه ست . که همونطور که دیدید طرف تا بحال پول که خرج نکرده هیچ ماهی 1 میلیون تومن هم از دولت ایران حقوق گرفته.
حالا اونور قضیه که البته خیلی فرق داره.
دوستم به فکر افتاده که کارشناسیشو بعد سربازیش (1 سال ازش مونده ) بگیره و برای ارشد و دکترا بره یه کشوری مثل هند یا مالزی.من رو هم بدجور وسوسه کرده که باهاش همراه شم و یه رشته ای که از بچگی آرزوشو داشتم ( دندون پزشکی ) رو اونجا بخونم.
خانوادم اونجوری پولدار نیستن که بتونن ماهی چند میلیون برام خرج کنن(فقط با کار تو کشور مقصد میتونم شهریه بدم) و از طرفی هم سایتایی رو میبینم که به وضع بد این کشور ها اشاره میکنن و اعتقاد دارن شرکتایی که تبلیغ میکنن فقط دروغ میگن و تو اون کشورا برای ایرانیا چیزی جز بدبختی و حقارت نیست.
کمی به نظر غیر منطقی میاد که بشه اونجا هم کار کرد هم درس خوند.( البته یه لیسانسکی از شهید بهشتی دارم )من که نمیتونم با خودم کنار بیام که از این وسوسه بگذرم.
تاپیک زدم ببینم نظر دوستان چیه.
تو این مدت اینقدر در این زمینه تو اینترنت حرفای بی ارزش تبلیغاتی ( چه اونایی که بد میگن چه اونایی که خوب میگن ) شنیدم که واقعا تو این تاپیک حوصله شنیدنشونو ندارم.

Primeval

Registered User
لایک‌ها
25
بهترین راهه اینه که به عنوان مسافرت یک هته یه ماهه بری اون کشور ودانشگاه و کارهای رو که اونجا به یه خارجی میدن ببینی .بعد تصمینم بگیری

R3SA

Registered User
لایک‌ها
69
فکر خوبیه ولی همونم 1 میلیون خرج بر میداره.
البته بهتر از اینه که کل زندگی آدم نابود شه.
متاسفانه متاسفانه بازم میگم متاسفانه ایرانیا یه بدی دارن تجربه شونو بروز نمیدن.
یادمه یه کمی تینیجر تر که بودیم و دنبال خرید گوشی و این چیزا بودیم همه دوستا و یوزرای انجمنا تو اینترنتو فحش میدادم که چرا در مورد گوشی ای که خریدن واقعیت رو نمیگن که تو پاچه ی یکی دیگه هم نره. ایرانی از اشتباهی که کرده هم حمایت میکنه و جلوی اشتباه دوستشو نمیگیره.نمیدونم چرا. خودمم همینم.
الانم یه نظر قطعی در مورد این مساله نیست هر کی حرف خودشو میزنه دولت که مطمئنا براش نمیصرفه مردم برن خارج درس بخونن میگه خارج جیزه.این شرکتای تو ریستی هم که میگن هند و مالزی بهشته .

Primeval

Registered User
لایک‌ها
25
فکر خوبیه ولی همونم 1 میلیون خرج بر میداره.
البته بهتر از اینه که کل زندگی آدم نابود شه.
متاسفانه متاسفانه بازم میگم متاسفانه ایرانیا یه بدی دارن تجربه شونو بروز نمیدن.
یادمه یه کمی تینیجر تر که بودیم و دنبال خرید گوشی و این چیزا بودیم همه دوستا و یوزرای انجمنا تو اینترنتو فحش میدادم که چرا در مورد گوشی ای که خریدن واقعیت رو نمیگن که تو پاچه ی یکی دیگه هم نره. ایرانی از اشتباهی که کرده هم حمایت میکنه و جلوی اشتباه دوستشو نمیگیره.نمیدونم چرا. خودمم همینم.
الانم یه نظر قطعی در مورد این مساله نیست هر کی حرف خودشو میزنه دولت که مطمئنا براش نمیصرفه مردم برن خارج درس بخونن میگه خارج جیزه.این شرکتای تو ریستی هم که میگن هند و مالزی بهشته .

در باره مالزی اطلاع ندارم ولی هند یه حسنی که داره اگه زبان انگلیسی بلد باشی به راحتی حتی با مردم عادیشم میتونی صحبت کنی ومجبور نیستی زبان هندی یاد بگیری .ولی خب تعصبات مذهبیشونم بالاست یعنی بخوای جای کار کنی صاحب کارت باید مسلمون باشه وگرنه یه هندو یا برهمایی بهت کار نمیده

reza_badkonaki

کاربر فعال سریال های تلویزیونی
کاربر فعال
لایک‌ها
325
من در مورد مالزی اطلاعاتی ندارم ! ولی سوالم اینه ! چرا مالزی ؟ چرا هند ؟

تو اون کشورا برای ایرانیا چیزی جز بدبختی و حقارت نیست.

ولی به طو کلی اینو بدونید که اینده هر کسی دست خودشه ! یکی بزرگ میشه یکی هم حقیر ! ربطی هم به ملیت و نژاد نداره !

frog

Registered User
لایک‌ها
36
برو توی فیس بوک ، اونجا بچه های بیشتری هستند که به تازگی رفتتند .

هم اتاقی دانشگام همین چند روز پیش رفت ، فکر کنم اوکلاهوما . چندتای دیگه هم از دوستان هستند که چند مدتی هست مه اونورند .

برات PM می زنم .

ولی اون موردی که در مورد ایرانیا گفتی ، 120 درصد تایید میشه . کلا آدمهای جالبی نیستیم !

شاهزاده خاموش

Registered User
لایک‌ها
0
زندگی توی غربت سخته ، اونوری با تبلیغات زیاد سعی دارن مخ مارو بزنند تا کلی سرمایه به کشورشون روانه سازیم ولی اگر تصمیم گرفتی که بری قبلش با خیلی ها مشورت کن.

Nathan Mckane

Registered User
لایک‌ها
69
هزینه ی دانشگاه های خارج خیلی زیاده. یه دانشگاه انگلیس بود ترمی 25 میلیون شهریه اش بود!!!

poolaky

Registered User
لایک‌ها
40
اون دانشگاهی که می گی 25 میلیون ترمش خصوصی هست و تمام امکانات توش هست اون به درد ایرانی ها نمی خوره

در مورد مالزی هم نمی دونم ولی از کسایی که رفتن شنیدم که می گن خیلی جای باحالی هست و عین بهشت هست

البته اونا برا گردش رفته بودن ولی تو برا درس و کار می ری

R3SA

Registered User
لایک‌ها
69
در باره مالزی اطلاع ندارم ولی هند یه حسنی که داره اگه زبان انگلیسی بلد باشی به راحتی حتی با مردم عادیشم میتونی صحبت کنی ومجبور نیستی زبان هندی یاد بگیری .ولی خب تعصبات مذهبیشونم بالاست یعنی بخوای جای کار کنی صاحب کارت باید مسلمون باشه وگرنه یه هندو یا برهمایی بهت کار نمیده
آخه مسلموناشونم سنی هستن زیاد خوششون نمیاد از ما.
من در مورد مالزی اطلاعاتی ندارم ! ولی سوالم اینه ! چرا مالزی ؟ چرا هند ؟
ولی به طو کلی اینو بدونید که اینده هر کسی دست خودشه ! یکی بزرگ میشه یکی هم حقیر ! ربطی هم به ملیت و نژاد نداره !
آره آدم میتونه با بدبختی 1 سال اولو دووم بیاره بعدش فکر کنم شرایط براش عادی بشه.آدم از اینجا یه شهرستان هم بره بساط همینه فرقی نمیکنه ولی مساله چیزای عجیب غریبه مثلا شنیدم اونجا چون ایرانیا قیافشون با بقیه کاملا فرق داره و همه میدونن ایرانیا بی پناهن سوژه ی دائمی مجرما برای سرقتن.
در مورد این که چرا هند چرا مالزی هم والا این فکر تازه افتازه تو سرم.شنیدم همین کشورا + فیلیپین تحصیل ( به اصطلاح ) ارزونی دارن و بقیه کشورا مثلا انگلیس تحصیل گرونه.
برو توی فیس بوک ، اونجا بچه های بیشتری هستند که به تازگی رفتتند .

هم اتاقی دانشگام همین چند روز پیش رفت ، فکر کنم اوکلاهوما . چندتای دیگه هم از دوستان هستند که چند مدتی هست مه اونورند .

برات PM می زنم .

ولی اون موردی که در مورد ایرانیا گفتی ، 120 درصد تایید میشه . کلا آدمهای جالبی نیستیم !
قبول دارم . آدمای خوبی نیستیم. ممنون پی امتو دیدم.
زندگی توی غربت سخته ، اونوری با تبلیغات زیاد سعی دارن مخ مارو بزنند تا کلی سرمایه به کشورشون روانه سازیم ولی اگر تصمیم گرفتی که بری قبلش با خیلی ها مشورت کن.
ممنون.حتما.ولی فکر کنم از همون تجربه هایی باشه که تا خودت تجربه نکنی تجربه نشه ! چی گفتم.
هزینه ی دانشگاه های خارج خیلی زیاده. یه دانشگاه انگلیس بود ترمی 25 میلیون شهریه اش بود!!!
اروپا یه چیز دیگه ست . امروز استادمون میگفت یه دانشگاه تو انگلیس به نام دانشگاه سلطنتی رفته بود اونجا ایرانیایی رو دید که سالی 40 هزار پوند شهریه میدادن.دیگه خدا 25 میلیونو رحمت کنه.
اون دانشگاهی که می گی 25 میلیون ترمش خصوصی هست و تمام امکانات توش هست اون به درد ایرانی ها نمی خوره

در مورد مالزی هم نمی دونم ولی از کسایی که رفتن شنیدم که می گن خیلی جای باحالی هست و عین بهشت هست

البته اونا برا گردش رفته بودن ولی تو برا درس و کار می ری

واسه گردش که آره بابا آشناها با تور مسافرتی رفتن راضین باید دید برای کار + تحصیل چجوریه.

jahan hamed

کاربر فعال تاریخ و گردشگری
کاربر فعال
لایک‌ها
808
برای مالزی باید بگم که همه دانشگاه ها مورد تایید اینجا نیستند فقط دانشگاه های درجه 1 که تو لیست خودذ سازمان سنجش هست مدارک بالای لیسانس میپذیرند

حواست باشه برای تحصیل کجا میری

jowshany

Registered User
لایک‌ها
270
سلام
اول اینکه سایت زیر رو بخونید :
http://www.applyabroad.org/forum

در مورد مالزی ، نسبت به پولی که خرج می کنید ، به نظر من ارزشش رو داره .
من از دانشگاه مالزی برای نرم افزار کامپیوتر پذیرش دارم و آفرم هم اومده .
اما بی خیالش شدم ، چون دیدم ، توی 2 ، 3 سالی که می خوام توی مالزی (کاردانی به کارشناسی) درس بخونم ، حداقل 30 تومن خرج شهریه دانشگاه ، خورد و خوراک و ... میشه و فکر بعداش رو کردم که دیگه پولی برام نمونده و حتی مدرکش رو هم ایران قبول نداره .
شما تموم سوالاتتون رو از سایت بالا می تونید در بیارید .
من عید نوروز هم اونجا بودم ، اگه سوالی داشتید در خدمتتون هستم .

PRO USER

Registered User
لایک‌ها
114

انگلیسی حرف زدنشون تو سرشون بخوره ، یه دوره باید با لهجشون آشنا بشی :rolleyes:

من رفیقم MMU میره تو مالزی ولی گفت جدیدا از لیست دانشگاه های مورد تایید اینا در اومده !

chinatown

Registered User
لایک‌ها
179
ali_boofaloo الان مالزیه واسه درس !:f34r:

یه مشورت کنین باش !

R3SA

Registered User
لایک‌ها
69
برای مالزی باید بگم که همه دانشگاه ها مورد تایید اینجا نیستند فقط دانشگاه های درجه 1 که تو لیست خودذ سازمان سنجش هست مدارک بالای لیسانس میپذیرند

حواست باشه برای تحصیل کجا میری

سلام
اول اینکه سایت زیر رو بخونید :
http://www.applyabroad.org/forum

در مورد مالزی ، نسبت به پولی که خرج می کنید ، به نظر من ارزشش رو داره .
من از دانشگاه مالزی برای نرم افزار کامپیوتر پذیرش دارم و آفرم هم اومده .
اما بی خیالش شدم ، چون دیدم ، توی 2 ، 3 سالی که می خوام توی مالزی (کاردانی به کارشناسی) درس بخونم ، حداقل 30 تومن خرج شهریه دانشگاه ، خورد و خوراک و ... میشه و فکر بعداش رو کردم که دیگه پولی برام نمونده و حتی مدرکش رو هم ایران قبول نداره .
شما تموم سوالاتتون رو از سایت بالا می تونید در بیارید .
من عید نوروز هم اونجا بودم ، اگه سوالی داشتید در خدمتتون هستم .

انگلیسی حرف زدنشون تو سرشون بخوره ، یه دوره باید با لهجشون آشنا بشی :rolleyes:

من رفیقم MMU میره تو مالزی ولی گفت جدیدا از لیست دانشگاه های مورد تایید اینا در اومده !
خداییش نمیدونستم مورد تایید ایران نیست.اینجوری باشه عمرا نمیرم.
ali_boofaloo الان مالزیه واسه درس !:f34r:

یه مشورت کنین باش !

مچکرم . :)

jowshany

Registered User
لایک‌ها
270
خداییش نمیدونستم مورد تایید ایران نیست.اینجوری باشه عمرا نمیرم.

مچکرم . :)
البته اینطوری نیست که هیچ دانشگاهی مورد تایید نباشه .
لینک زیر رو ببینید :
http://www.msrt.ir/sites/Grad_Dept/Lists/List/view.aspx
اینجا لیست دانشگاه های جهان رو گذاشته .
اینجا هم لیست دانشگاه های مالزی که مورد تایید هست رو گذاشته :
http://www.msrt.ir/sites/Grad_Dept/DocLib/مالزی.htm

R3SA

Registered User
لایک‌ها
69
jowshany کمک خیلی بزرگی کردی.خیلی ممنون.
فکر میکنم دیگه تصمیم گیری قطعیم بمونه تا یکی 2 سال دیگه.
از همه بچه ها ممنون.

بالا