• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

تعريف ها

mohsen1986

کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت
20 سپتامبر 2003
نوشته‌ها
11
لایک‌ها
0
IP Address يک کد شامل مجموعه اي از اعداد است که با چهار نقطه (Dot) از هم جدا شده اند و نمايانگر يک کامپيوتر مشخص برروي شبکه اينترنت است. براي مثال IP Address سايت شرکت Dell برابر است با (.143.166.224.86). وقتي که شما به اينترنت متصل ميشويد ISP(خدمات دهنده اينترنت) شما يک IP Address موقت به کامپيوتر شما اختصاص ميدهد به اين ترتيب کامپيوترهاي ديگر بر روي شبکه اينترنت ميتواند با شما ارتباط برقرار کنند البته اين IP Address موقتي است و هر وقت ارتباط خود را با ISP خود قطع کنيد و بار ديگر وصل شويد ممکن است IP Address ديگري براي کامپيوتر شما در نظر گرفته شود و به اين کد, IP Address ديناميک گفته مي شود. براي آنکه شما بتوانيد وب سروري را ايجاد کنيد به يک IP Address هميشگي که IP Address استاتيک خوانده ميشود نياز داريد که کامپيوتر شما برروي شبکه اينترنت با يک آدرس مشخص هميشه قابل دسترس باشد.

---

Server به کامپيوتري گفته ميشود که به کامپيوترهاي متصل به خود(Client) خدماتي مانند پردازش داده ها و دسترسي به اطلاعات را ميدهد و منابع خود را در اختيار آنها قرار ميدهد.در ضمن يک برنامه کامپيوتر نيز ميتوند نقش خدماتي(Server) را براي برنامه هاي ديگر بازي کند.

---

bps يا (Bits Per Second) استانداردي براي اندازه گيري انتقال داده برروي شبکه است که برابر با تعداد بيت هاي انتقال داده شده در ثانيه است.يک مودم 56K ميتواند در هر ثانيه 56700 بيت داده را انتقال دهد.حرف b در bps نشان دهنده بيت است نه بايت بنابراين از b کوچک استفاده شده.


فكر بسيار جالبي پياده كردي دمت گرم ولي چرا در چند تاپيك  :!:  
من نوشته هاتو كه تعريف چيزيه بزار همين زير بعد برو تاپيكاشونو حذف كن.
 

ehsan

Administrator
مدیر انجمن
Administrator
تاریخ عضویت
5 دسامبر 2002
نوشته‌ها
7,949
لایک‌ها
3,918
محل سکونت
Internet
ممنون محسن جان. البته كاش تعريفهايي كه در يك مقوله ميگنجند رو در قالب يك تاپيك واحد مياوردي كه اينجوري پخش نشن.
 
بالا