برگزیده های پرشین تولز

تفاوت قلعه نویی با مربیان بزرگ

برادر لين حو

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
پس ما همه احمقيم و شما و قلعه نويي باشعوريد!!!! جالب اينجاست كه ژست صحبت كردن شما شبيه ژست قلعه نويي تو برنامه نود فقط بي منطق حرف ميزنيد و به همه توهين مي كنيد مثله قلعه نويي كه اونشب شعورش رو به همه نشون داد!!

جالب اينجاست كه من در مقابل اينهمه حرفهاي منطقي كه زده ام از همه منطق و دليل خواسته ام ولي افسوس يك دليل و استدلال را در اينجا خوردم و شما در مقابل مي گوييد كه من غير منطقي حرف مي زنم! نمي دانم منطق را با چه رنگي بايد نشان دهم!! تا عمدا" و يا سهوا" برداشت اشتباهي نشود!!

عزيز من حرف شما اين بود :
‌ من نميدونم دليل طرفداري شما چيه
و من اونهمه توضيح دادم ولي شما در رد و يا قبول اون دلايل اصلي من كه با رنگ قرمز هم مشخص كردم يك كلمه هم نگفتيد!! ببينيد دلسوزي و كارشناسي در هر مقوله اي اينه كه هركس حرف خودش رو با دليل و منطق بزنه و نه اينكه فقط نقل قولهايي از ديگران رو تكرار كنه و خودش هيچ نظري در برابر راي خودش نداشته باشه!
اين نشون مي ده كه شما اصلا" اهل فوتبال و تعقيب آن بصورت حرفه اي و كارشناسانه نيستيد!!
بنابراين اون حرفي هم كه من زدم رو اشتباه برداشت كرديد! منظور من اينبود كه فريب اينهمه جنجال هاي فريبكارانه و احمقانه روزنامه ها رو نخوريد كه اونا اكثرا" حرفاي احمقانه مي زنن و اگه پنجاه مليون هم مثل اونا اين حرفاي غير منطقي رو بزنن باز ماهيت مطلب عوض نميشه و مطلب احمقانه همچنان احمقانه است ولي شما اشتباه برداشت كرديد و بنابراين اينبار به سبب برداشت اشتباهتان كه منجر به استفاده از اين ادبيات نامربوطتان شده است مي گذرم بشرطي كه تكرار نشود!! شما بجاي اينكه به فوتبال و به نظرات منطقي ديگران اهميت دهيد فقط حساس به راي و نظر ديگران هستيد كه در مورد فوتبال زده مي شود..بهرحال اون حرف من مربوط به جرايد و روزنامه ها بود هر چند كه شامل كسان ديگري هم بشود كه مثل جرايد حرفهاي غير منطقي مي زنند..

برادر لين حو

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
شما اگه دلت برای تیم ملی میسوخت و از یک مربی ناکارآمد اینطوری چشم و گوش بسته دفاع نمیکردی من هیچ وقت از کلمه تعصب(متعصب) استفاده نمیکردم

منظور شما از کارشناس جایگاه طلب چه کسی هست؟ مربی که سالها مربیگیری کرده و موهاشو تو این کار سفید کرده؟ یا کسی که جزو بهترین کارشناس های داوری ایران هست و جایگاه بالاتری در فوتبال ایران برای اون نیست؟!
و بهتره در مورد جوابهای ژنرال، به جای کلمات با حوصله و موقرانه از کلمات سفسطه و طفره رفتن استفاده کنیم که حق مطلب ادا بشه!

شما از زمانی که لیگ برتر شکل گرفته تنها یک اسم دیگر به جز امیر قلعه نوعی به من معرفی کنین که 4 سال سرمربی یکی از این دو تیم بوده باشه و تمام امکانات اعم از بازیکن ، هوادار ، .... رو در اختیار داشته و به قهرمانی نرسیده باشه؟!
شما با خودت سبک و سنگین کن ببنین کسی که تنها یک جام از 8جام داخلی رو بدست اوورده ارزش این همه تعریف و تمجید رو داره؟

و حرف آخر

جدا امیر قلعه نوعی کاری فراتر از گرفتن یک جام داخلی انجام داده؟ اگه ملاک سرمربی تیم ملی شدن گرفتن جام هست تا این دوره تمام مربی هایی که قبل و بعد از امیر قلعه نوعی به جام دست یافتن مستحق گرفتن اینجایگاه هستن

ببينيد دوست عزيز من اونهمه حرف زدم و حرفهاي اصلي ام را دوباره تكرار مي كنم تا اگه اهل بحث و گفتگوي دوستانه و منطقي بوديد ادامه دهيم و بعد از اينهمه وقت گذاشتن به يك نتيجه اي برسيم و الا شما رو به خير و ما را بسلامت..

ببينيد اول در مقابل اون حرفي كه گفتيد يه مربي نشون بديد!..خوب همين مرفاوي! كه با اون همه امكانات و حمايت و غيره نتونست تيمو به قهرماني برسونه!! در حاليكه بعد از قهرمان كردن قلعه نوعي شرايط بسيار آماده و راحت بود كه اينكارو بكنه, ولي نتونست!!! مسئله اصلي اينه كه هر تيمي يه مديريت قوي مي خواد در درجه اول كه همه تيمهاي ايران اين مشكل رو دارند!!.. حتي امسال چيزي كه سايپا رو در كنار بازي هاي زيباش تونست به قهرماني برسونه همين عامل هماهنگي و مديريت قوي بود كه حتي علي دائي هم اين مديريت رو نداشت ولي اين هماهنگي و مديريت قوي در درون خود تيم سايپا و از سوي مديريت بالا اعمال شد كه تونست تيم را به قهرماني برسونه!

بنابراين در موفقيت يك تيم باشگاهي دو عامل هست بازيكنان قدرتمند و بازي زيبا و هم مديريت قوي كه در موفقيت تيم ملي عامل سوم هم اضافه مي شه يعني ليگ قوي چون تيم در برابر فوتبال فرا ملي بايد جواب بده!!

آندو عامل باشگاهي در دوران قلعه نوعي در استقلال وجود داشت و اساسا" قلعه نوعي داراي خصيصه مديريت كارشناسانه و هوشمندانه بالايي هستند همانطور كه خود ذوالفقار نسب هم گفت ولي اشتباه او اين بود كه نمي خواست قبول كند كه هر چند قلعه نوعي جوان است ولي چكار كنيم فعلا" كه مربي بهتري از او نداريم!!حالا پير يا جوان!..و بنابراين بايد در نظر گرفت كه در شرايط فعلي بجاي مواخذه هاي بي نتيجه و تضعيف كننده تيم ملي بهتر است به او زمان و فرصت كافي را بدهيم تا بتواند شرايط مورد نظر خود را در تيم ملي اعمال كند!! آيا بنظر شما يك مربي در يك سال مي تواند تركيب مورد نظر خود را در تيم پياده كند؟ قطعا" در دنياي فعلي كه چند سال طول مي كشد تا بازيكنا آرايش ثابت خود را در تيم ملي پيدا كنند نمي شود!!و اين در حاليست كه بازيكنان ماپير و فرتوت هستند و بيشتر بازيكنان بايد عوض شوند و بنابراين از آن سه عاملي كه عرض كردم عامل اول يعني بازيكنان قدرتمند وجود نداشت كه قلعه نوعي مديريت كند چون اين تيم پير و فرتوت بعد از جام جهاني ما, دو سه سال زمان مي برد كه تغيير كند تا بازيكنان جوان و شايسته وارد تيم ملي شوند و عامل سوم يعني ليگ قوي كه بازيكنان خوب و كادر فني خوب را تربيت و تحويل دهد وجود ندارد و ما فقط از عامل وسطي دوم (مربي) نتيجه مي خواهيم!!.. اصلا" آيا اين شدني هست؟ و يا ما هميشه مي خواهيم خودمان را قول بزنيم و همينطوري يه چيزايي را بعد از باختمون بگيم و بعد هم دوباره همين مسائل تيم ملي بعد از سالها همچنان تكرار شوند ؟؟!!..

بنابراين در نهايت حرف و سوال من اينست:

آيا بدون در نظر گرفتن عامل اول يعني: بازيكنان و زمان بر بودن شكل دهي تيم

و عامل دوم: ليگ ضعيف كه بازيكنان ضعيف و كادر فني ضعيفي را ارائه مي دهد

مي توان انتظار داشت كه تيم ملي ما مطرح و عالي در همه دوره ها باشد؟؟..

check_shark

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
ببينيد دوست عزيز من اونهمه حرف زدم و حرفهاي اصلي ام را دوباره تكرار مي كنم تا اگه اهل بحث و گفتگوي دوستانه و منطقي بوديد ادامه دهيم و بعد از اينهمه وقت گذاشتن به يك نتيجه اي برسيم و الا شما رو به خير و ما را بسلامت..

ببينيد اول در مقابل اون حرفي كه گفتيد يه مربي نشون بديد!..خوب همين مرفاوي! كه با اون همه امكانات و حمايت و غيره نتونست تيمو به قهرماني برسونه!! در حاليكه بعد از قهرمان كردن قلعه نوعي شرايط بسيار آماده و راحت بود كه اينكارو بكنه, ولي نتونست!!! مسئله اصلي اينه كه هر تيمي يه مديريت قوي مي خواد در درجه اول كه همه تيمهاي ايران اين مشكل رو دارند!!.. حتي امسال چيزي كه سايپا رو در كنار بازي هاي زيباش تونست به قهرماني برسونه همين عامل هماهنگي و مديريت قوي بود كه حتي علي دائي هم اين مديريت رو نداشت ولي اين هماهنگي و مديريت قوي در درون خود تيم سايپا و از سوي مديريت بالا اعمال شد كه تونست تيم را به قهرماني برسونه!

بنابراين در موفقيت يك تيم باشگاهي دو عامل هست بازيكنان قدرتمند و بازي زيبا و هم مديريت قوي كه در موفقيت تيم ملي عامل سوم هم اضافه مي شه يعني ليگ قوي چون تيم در برابر فوتبال فرا ملي بايد جواب بده!!

آندو عامل باشگاهي در دوران قلعه نوعي در استقلال وجود داشت و اساسا" قلعه نوعي داراي خصيصه مديريت كارشناسانه و هوشمندانه بالايي هستند همانطور كه خود ذوالفقار نسب هم گفت ولي اشتباه او اين بود كه نمي خواست قبول كند كه هر چند قلعه نوعي جوان است ولي چكار كنيم فعلا" كه مربي بهتري از او نداريم!!حالا پير يا جوان!..و بنابراين بايد در نظر گرفت كه در شرايط فعلي بجاي مواخذه هاي بي نتيجه و تضعيف كننده تيم ملي بهتر است به او زمان و فرصت كافي را بدهيم تا بتواند شرايط مورد نظر خود را در تيم ملي اعمال كند!! آيا بنظر شما يك مربي در يك سال مي تواند تركيب مورد نظر خود را در تيم پياده كند؟ قطعا" در دنياي فعلي كه چند سال طول مي كشد تا بازيكنا آرايش ثابت خود را در تيم ملي پيدا كنند نمي شود!!و اين در حاليست كه بازيكنان ماپير و فرتوت هستند و بيشتر بازيكنان بايد عوض شوند و بنابراين از آن سه عاملي كه عرض كردم عامل اول يعني بازيكنان قدرتمند وجود نداشت كه قلعه نوعي مديريت كند چون اين تيم پير و فرتوت بعد از جام جهاني ما, دو سه سال زمان مي برد كه تغيير كند تا بازيكنان جوان و شايسته وارد تيم ملي شوند و عامل سوم يعني ليگ قوي كه بازيكنان خوب و كادر فني خوب را تربيت و تحويل دهد وجود ندارد و ما فقط از عامل وسطي دوم (مربي) نتيجه مي خواهيم!!.. اصلا" آيا اين شدني هست؟ و يا ما هميشه مي خواهيم خودمان را قول بزنيم و همينطوري يه چيزايي را بعد از باختمون بگيم و بعد هم دوباره همين مسائل تيم ملي بعد از سالها همچنان تكرار شوند ؟؟!!..

بنابراين در نهايت حرف و سوال من اينست:

مي توان انتظار داشت كه تيم ملي ما مطرح و عالي در همه دوره ها باشد؟؟..

جناب لین خو شما قبل از پست جدید زدن یکبار کامل پست منو میخوندین بهتر بود

شما عامل زمان رو که مهمترین عامل هست رو فراموش کردین ، این اصل قضیه هست هیچ مربی تو این دوتا تیم 4سال بصورت متوالی سرمربی نبوده ...... همین مرفاوی که هیچ چیزی از مربیگری حالیش نیست و فقط بدنسازی رو بلده(در همون بدن سازی هم شک هست!) اگه این تیم رو 4سال متوای با حمایت طرفدارن و بازیکنان در اختیار داشته باشه شما مطمئن باشین کی از 8 جام رو میتونه بگیره

سرمربی بزرگ اونی هست که از 8تا جام حداقل بتونه 3یا4 جام رو تصاحب کنه ، در ضمن از صحبتهای خود شما به این نتیجه میرسیم که علی دایی در اولین تجربه مربیگریش که یک سال تمام هم دوام نداشت موفق به گرفتن یکجام شد پس از همین کارنامه و سوابق قبلی به این نتیجه میرسیم که علی دایی خیلی موفق تر از امیرقلعه نوعی بوده(اما من با تمام مزیتهایی که علی دایی برای سرمربی گیری تیم ملی داره با این امر در این زمان موافق نیستم چون تجربه و تحصیلات کاملی رو برای این کار نداره) پس این تنها یک نفر از چندین نفری هست که از امیر قلعه نوعی برتر هستن

لیگ ما با تمام ضعف هایی که داره بازم هم سالی یکی دو بازیکن رو روانه اروپا میکنه و همین سطح کیفی بازیکنان ایرانی رو نشون و اینکه اون بازیکنان در اون لیگها و با داشتن مربیان کارآمد موفق هستند ولی وقتی به یک مربی کوچک مثل امیر قله نوعی میرسن که اونها تنها بدلیل لجبازی با برانکو در پستهای تخصصی خودشون نمیازره نباید انتظار زیادی از اونها داشت ( ما باید این واقعیت قبول کنیم که وقتی بازیکنان یک تیم از مربی خودشون بزرگتر هستن اون تیم نتیجه نمیگیره )

ما با لیگی منسجم تر و با برنامه بهتر ،مطمئنا نتایج بهتری میگیریم . ولی در شرایط کنونی سرمربی خوب کسی هست که با استعداد ها و دانش خودش بتونه تیم رو به جلو ببره و اون کاری رو بکنه که مربی های پیشین در لیگهای به مراتب غیر حرفه ایی تر گذشته انجام دادن

برادر لين حو

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
جناب لین خو شما قبل از پست جدید زدن یکبار کامل پست منو میخوندین بهتر بود

.......

شما عامل زمان رو که مهمترین عامل هست رو فراموش کردین ، این اصل قضیه هست هیچ مربی تو این دوتا تیم 4سال بصورت متوالی سرمربی نبوده ...... همین مرفاوی که هیچ چیزی از مربیگری حالیش نیست و فقط بدنسازی رو بلده(در همون بدن سازی هم شک هست!) اگه این تیم رو 4سال متوای با حمایت طرفدارن و بازیکنان در اختیار داشته باشه شما مطمئن باشین کی از 8 جام رو میتونه بگیره
ما با لیگی منسجم تر و با برنامه بهتر ،مطمئنا نتایج بهتری میگیریم . ولی در شرایط کنونی سرمربی خوب کسی هست که با استعداد ها و دانش خودش بتونه تیم رو به جلو ببره و اون کاری رو بکنه که مربی های پیشین در لیگهای به مراتب غیر حرفه ایی تر گذشته انجام دادن

عزيزم من همه پست شما رو خوندم ولي نمي تونيم كه حالا هي سوالهاي تازه ايجاد كنيم بدون اينكه به سوالهاي گذشته كه اصلي هم هستند پاسخ بديم!هر چند شما به سوالهاي من به تفكيك پاسخ نداديد ولي با اينحال من به سوال اصلي شما كه در مورد مربي موفق در ليگ بود پاسخ دادم و نميدونم منظور شما از اينكه زمان اصله چيه!! يك مربي در يك دوره مي تواند مثل يك بازيكن خودش را كاملا" به همه نشان دهد مثل بازيكني كه در يك دوره استعداهاي خود را بروز مي دهد ولي در باشگاههاي ديگر چون با بازيكنان ديگر جفت و جور نيست و يا درپستش بازي نمي كند نمي تواند تواناييهاي خودش را نشان دهد اين حالت عينا" براي يك مربي نيز هست و يك مربي هم اگر در فصل بعد تيمش توانايي خريد بازيكنان خوب را نداشته باشد نمي تواند براي آنها هم در درون زمين بازي كند!!

با اينحال جالب است كه شما عامل زمان را براي تيم باشكاهي حساب ميكنيد ولي براي تيم ملي كه مهمتر است حساب نميكند كه من مطرح كردم!! و همچنين بالاخره همانطور كه در پست قبليم هم گفته ام من براي اينكه از اصل سوالم دور نشويم از موضع خود كمي عقب نشيني مي كنم و مي گويم حداقل قلعه نوعي يكي از مربيان بزرگ كشور است كه فدراسيون سركار گذاشته و الا بزودي بر مي داشت و اين براي همه مردم مسلمه!!

در واقع مشكلات اصلي اونا نيستن مشكل اصلي جاي ديگه هست كه من چند بار پرسيدم و باز هم مي پرسم

و اون اينه كه در حال حاضر پارامترها و عوامل سرنوشت ساز براي يك تيم تنها مربي نيست و سه عامل زير هستند

1- زمان براي تركيب و ارايش جديد دادن به تيم ملي 2- ليگ قوي تا بازيكنان قوي و كادر فني قوي از آن بيرون بيايند

3- مربي و قدرت مديريت وي

مي توان انتظار داشت كه تيم ملي ما مطرح و عالي در همه دوره ها باشد؟؟

با اين حال حكايت تيم ملي همچنان باقي است و سوالات من هم خواهند ماند تا هركس كه بصورت جدي به فوتبال ايران علاقه مند است روي آنها فكر كند.

موفق باشيد

EAsasha

Registered User
لایک‌ها
2
متاسفانه قلعه نويي براي پ سال ديگه ابقا شد براي مديران فوتبال اين مملكت متاسفم كه هر روز دارن پسرفت ميكنند.

بالا