برگزیده های پرشین تولز

توجه : هارد در بحران !

hwt

کاربر قدیمی پرشین تولز*مدیر سخت افزار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
Newegg-camelegg.png

پیش بینی برای برگشت قیمت ها طبق آخرین پیش بینی حدود 1 سال خواهد بود.

ripek

Registered User
لایک‌ها
3
سلام دوستان

قیمت هارد اکسترنال سیگیت 3.5" 1 ترابایت از نوع exapansion رو می خوام؟

ممنون میشم کسی کمک کنه؟

hwt

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415

Agha_Jo0n

Registered User
لایک‌ها
2,980
مدیرجان قیمت نوی هاردهای زیر هم بدی ممنون میشم

Western Digital My Book Essential 2TB سه و نیم اینچ
هارد 2 ترا اکسترنال سیگیت گوفلکس USB 2 .0 سه و نیم اینچ
وسترن گرین 2 ترابایت اینترنال 64 مگ بافر

مرسی

mx2fix

Registered User
لایک‌ها
313
سلام،
یک مقدرای جستجو کردم؛ خوشبختانه خبرهای خوبی طی روزهای گذشته منتشر شده. اغلب فعالان جهانی بازار سخت افزار بر این باور هستند که مشکل کارخانه های تولید قطعات هارد دیسک تا ژانویه 2012 (یک ماه و نیم دیگه) حل میشه و حداکثر تا فوریه قیمت ها به سطح قبلی خودش نزدیک میشه. اگرچه زمان کمی نیست (2.5 ماه) ولی باز جای شکرش باقیه.
بانکوک پست هم نوشته اگر همه چیز رو به راه پیش بره باز در سه ماهه اول سال 2012 بازار همچنان با 10 تا 20 درصد کمبود عرضه مواجه هست که در نتیجه ی اون، سیر نزولی قیمت ها سرعت کمتری پیدا میکنه.

با این اوصاف میشه امیدوارم بود تا 2 ماه دیگه قیمت ها کاهش نسبی داشته باشه و تا 4 ماه آینده به سطح قبلی خودش برگرده.

mx2fix

Registered User
لایک‌ها
313
سیگیت : تولید هارد تا 1 سال آینده به حال عادی بر نمیگرده : Seagate: HDD Production Won't Return to Normal For 1 Year

آره این رو هم دیدم منتها در واکنش به این خبر کاربرای بعضی سایت ها کامنت گذاشته بودند که اگر سیگیت نتونه زودتر خودش رو جمع کنه با این قیمت ها و کیفیت پایینی که داره با بازگشت وسترن نابود میشه.

بعد فکر می کنم بیشتر این خبرها واسه گرم نگه داشتن بازار باشه تا مردم منتظر نباشن و خرید کنند تا اینها با هزینه اضافی که مردم می پردازن ضرر زیر آب رفتن کارخونه ها رو جبران کنن. ببینید چقدر پستن این 1% سرمایه دار، پول کارخونشونم ما باید بدیم. :D

hwt

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
خوب اخه نکته اینجاست که هنوز مشکل سیل که حل نشده . پس بالاخره این 50 میلیون قطعه هاردی که توی این 1 ماه هم تولید نشده تقاضا رو همچنان بالا نگه میداره . وسترن هم که کارخونه اش هنوز سر پا نشده تو تایلند . پس چطور قراره این اتفاق بیوفته؟:blink:

mx2fix

Registered User
لایک‌ها
313
آره این مشکل سیل رو دیدم هر روز یورو نیوز تو no comment تایلند رو که خیلی جاهاش هنوز یه متر زیر آبه رو نشون میده ولی بیشتر تحلیل هایی که من خوندم خبر از بازگشت قیمت توی حداکثر 6 ماه رو میداد. خرده فروش های بازار هم گفته بودند حدوداً تا سه ماه دیگه.

بعد کمبود هم که دیگه باعث نمیشه بحران تا یکسال ادامه پیدا کنه. البته ممکنه باعث بشه تولیدات جدید با سرعت بالایی فروش بره اما خیلی زود اون تقاضا میخوابه و به سطح قبل برمیگرده مگر اینکه شرکت های تولید کننده هارد دستشون رو بذارن تو دست هم و بخوان بازار رو همینجوری نگه دارن. این استدلال خودمه و شاید غلط باشه. آخه پیش خودم فکر می کنم اگر یک ماه DVD خام به بازار عرضه نشه و بعد از یکماه عرضه به روال قبل برگرده دوباره قیمت میشه همون. نهایتاً به خاطر استرس وارد شده به بازار حداکثر یکماه از روی ترس کم شدن دوباره خرید زیاد میشه و قیمت بالا میمونه اما همینطور که کالا به بازار تزریق بشه خودبخود این اشتهای کاذب هم پاسخ داده میشه و قیمت نرمال میشه.

در مجموع فقط چیزهایی که خوندم رو به صورت خلاصه نوشتم، گفتم شاید بدرد کسی بخوره. خودم هم که شرکت تولید هارد دیسک ندارم بگم چقدر طول میکشه یا واقعیت قضیه چیه. :snitch:

mx2fix

Registered User
لایک‌ها
313
دو هزار کارگر از هفته گذشته مشغول پاکسازی شهرک صنعتی Bangpa-in شدن که کارخونه شرکت Western Digital هم در این شهرک قرار داره.

30170356-01_big.jpg

پیش بینی میشه 90 کارخونه ای که کارگران اونها در امر پاکسازی مشارکت داشتند تا یک ماه آینده تولیدات خودشون رو از سربگیرند. مدیر این شهرک صنعتی گفته از سرگیری تولید کاخونه ها بستگی به آمادگی ماشین آلات و پشتیبانی مالی کارخونه ها داره و ما انتظار داریم برخی از اونها تا یکماه آینده تولید رو از سر بگیرند.

حالا اینکه WD کی تولید رو از سر میگیره و با چه ظرفیتی میخواد شروع بکنه برای من هم سئوال هست و البته زیاد هم نباید خوشبین بود و فکر می کنم تا 2 ماه آینده خبری از کاهش قیمت نباشه.

لینک خبر

hwt

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
به نظر من تا فروردین 91 قیمتها به شکل عادی برنمیگرده ، یعنی حالت خوشبینانه اینه که فوریه یعنی بهمن ماه و اسفند ماه قیمت جهانی کاهشش رو شروع کنه . اما با توجه به موجودی انبارهای ایران در اواخر سال شمسی احتمالا کاهش قیمتی در کار نخواهد بود .

ali_kermanshah

کاربر فعال هواشناسی
کاربر فعال
لایک‌ها
367

Benyaminj

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
لایک‌ها
1,888
البته من از يه بنده خدايی که چندين سال تو بازار کامپيوتر ایران مغازه داره پرسيدم گفت اين جريان سيل بهانه هست..تاجرانی که اين هارد هارو وارد می کردند مخصوصاً جلوی ورود هارد های 500 رو گرفتن و وارد بازار نمیکنن تا هارد های 1 تراشون به فروش بره.

در واقع اون قيمتی که شما واسه هارد 1 ترا میدی بسيار با صرفه تر از اين هست که هارد 500رو بخری..من همين شنبه هفته پيش يه سيستم واسه مشتری جمع کردم..هارد 500 رو 130 می داد و هارد ترا رو 165 تومان..که بنا به درخواست مشتری من همون 500 رو گرفتم ولی بسيار با صرفه تر هست که آدم تو اين وضعيت هارد 1 ترا بخره تا 500

• Like
Reactions: hwt

hwt

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
خیلی ربطی نداره به این قضیه . اگر اینجوری بود الان تو بازار 250 ide نمیریختن.
قیمت جهانی این 2 کالا حدود 35 دلاره . همیشه هم این نسبت بوده . وقتی که هارد 500 نزدیک 52 هزار تومن بود هارد 1 ترا 67 هزار تومن فروش میرفت.کلا میل بازار جهانی الان به 1 ترا داره بیشتر از 500 میشه . این طبیعت دنیای کامپیوتره.
یه دوره ای رم 1 گیگ رو بورس بود . الان 2 گیگ با 1 گیگ فرقش هزار تومن شده . در آینده هم رم 4 میاد و جای 2 رو تو بازار میگیره.

ali_kermanshah

کاربر فعال هواشناسی
کاربر فعال
لایک‌ها
367
راهنمایی در چه موردیش ؟

در مورد این که به نظر شما برای آرشیو کردن 2 ترابایت فیلم و عکس چه هاردی و با چه مشخصاتی را پیشنهاد میکنید ؟؟ راستی به نظرتون 2 تا هارد یک ترابایت بگیرم بهتر نیست ؟؟ قیمت هم زیاد برام مهم نیست فقط یه چیز خوب میخوام که زیاد پیچیده نباشه و
به قول معروف جون سخت باشه و به بتونم به تلویزیون وصلش کنم و با پورت هایی که لپتاپم که مدله DELL XPS L502 سازگاری داشته باشه .

ممنون میشم اگر راهنماییم کنید

hwt

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
الان که وقت خوبی برای خرید نیست . اگر میخوای فقط ارشیو کنی خوب هاردهای 2 ترابایتی وسترن آداپتوری بهترین گزینه است براتون . قیمتش حدود 200 تا 220 ه الان.

بالا