برگزیده های پرشین تولز

تورو خدا کمکم کنید

miigmiigii

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان

یک هفته ای هست که دوستم برام یک سیستم ارزان از لحاظ کارایی ولی با قطعات و گارانتی های درجه یک بست
( دوستم تو کار اسمبل و رفع مشکل سیستم های شرکت هاست )

ولی این سیستم پدرمو تو این یک هفته درآورد و دوستم تا جایی که تونست کمکم کرد ولی دیگه نمیاد چون میگه کارش زیاده میخواستم ببینم از دوستان میتونن منو کمک کنند

مشخصات سیستم :

main : elitegroup p33t-a
cpu : dual 2200
ram : patriot 512 * 2
vga : xfx 7200 gs
hdd : 160 sata wd
,.........

و اما مشکلی که سیستم داره :

اول که کامپیوتر رو روشن میکنم بوق بایوس نمیزنه و تو اون صفحه سیاهه که نوشته میاد به جای اینکه هارد و درایو نوری رو ساتا بشناسه ، ide میشناسه . حالا این هیچی وقتی میخواستیم روش ویندوز نصب کنیم انواع و اقسام ارور ها رو میداد تا بعد از 8 بار ویندوز بدون اشکال نصب شد و رفت . 2 روز که با سیستم کار کردم یه مرتبه ویندوز خودش ریست کرد و دوباره بالا اومد بعد از یک روز دیگه سیستم بالا نمیاد و رو صفحه ای ;iپسورد میاد تا لوگین کنیم اونجا میمونه صد بار ه کامپیوتر رو روشن و خاموش کردم ویا ریست کردم نشد

حالا کارایی که دوستم انجام داد :

1. باطری مادر بورد رو درآورد
2. cmos رو از طریق جامپر پاک کرد
3. انواع و اقسام کابل ها رو عوض کرد
4. همه قطعات رو عوض کرد و با قطعات دیگه تست کرد ,gd nvsj kan

ولی دیگه سیستم بالا نمیاد ، دیروز هم علانا گفت دیگه نمیاد ولی امیدوار بودم که امروز بیاد ولی بازم خودش زنگ زد و گفت من دیگه نمیام . گفت من همه چیو تست کردم به غیر از مادربوردت ، اون خرابه برو گارانتی عوضش کن

من هم امروز رفتم سازگار ارقام گفتم اینطوریه ، برام تست زدن گفتن موردی نداره گفتم آخه بایوس که بوق نمیزنه و به جای ساتا هم ide میشناسه گفتن بعضی مدل ها همینطوری هستن . همینطوری مادربورد رو بهم پس دادن
. منم خیلی بهش احتیاج دارم و امتحان ها هم نزدیکه و باید با کامپیوتر کار کنم . همین امروز دوباره رفتم همین مدل مادر بورد رو خریدم و آوردم نصب کردم ( البته خودم هم اسمبل بلدم ولی وقت اینکارو به خاطر درسام ندارم ) ولی بازم همون آش و همون کاسه !

الان هم یه 600 تومانی خرج کردم برای یک سیستم کامل و یه مادربورد نو هم دوباره خریدم .

دوستان یه کمکی بکنند بگن اشکال کار از کجاست آخه ، یه سیستم نو چرا باید اینطوری بشه

ممنون :(

sabzsib

Registered User
لایک‌ها
14
سیستم را بدون رم و کارت گرافیک هارد و غیره فقط با CPU روشن کنید(فقط مادر برد بلند گوی کوچک مادر برد و CPU ) اگر بوق نزد یعنی اینکه مادر برد حتما خراب است.

miigmiigii

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سیستم را بدون رم و کارت گرافیک هارد و غیره فقط با CPU روشن کنید(فقط مادر برد بلند گوی کوچک مادر برد و CPU ) اگر بوق نزد یعنی اینکه مادر برد حتما خراب است.

سلام استاد

دستت درد نکنه که اومدی بهم کمک کنی خدا خیرت بده

این کاری که شما گفتی کردم بازم بوق بایوس نیومد

آخه میدونی امروزدیگه کلا قاطی کردم و رفتم دوباره از همین مدل مادربورد یکی دیگه گرفتم ، یعنی الان دو مادربورد یه مدل دارم که اکبند هم هستند ولی از هیچ کدوم بوق درنمیاد

میدونی کارشناس سازگار گفت که بوق بایوس زیاد مهم نیست و بعضی از مادربوردا بایسشون بوق نمیزنه . البته تا جایی که از دوستان شنیدم شرکت سازگار ارقام کارش خیلی درسته ولی امروز نتونستم ازشون جواب بگیرم ، ولی زیاد بی راه هم نگفتن چون یه مدل آکبند دیگه مثل همین و با همین گارانتی همین امروز خریدم اون هم بوق نزد

حالا مجید مونده و حوضش .

شما اگه برات زحمت نیست بگو هرکاریش بگی عینه همون کارو میکنم

بچه ها شما هم بیان کمک

ممنونم از شما

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
دوست عزیز یه پیشنهاد هم من بهت میدم
رم هارو یه دونه یه دونه بزار
الان 2 تا اسلاتت توش رمه خب؟
رم اول رو یه بار تو اسلات اول بذار یه بار تو اسلات دوم
رم دومم یه بار تو اسلات اول بذار یه بار تو اسلات دوم
ببین تو یه حالت خاص درست میشه؟

گفتید قبلا دوستتون با قطعات دیگه هم تست کرد؟
ینی با رم های دیگه ، کارت گرافیک دیگه و ...؟
اگه اینطوره باید تو قطعاتی که تعویضشون نکردید دنبال ایراد بگردید
یه بارم کلا سی دی رام و .. رو همرو بکشید و فقط رم و سی پی یو و گرافیک باشن برای بالا اومدن

چون یه بار یکی یه سیستم مورد دار آورده بود
ماهم مثل شما رفتیم رم و ... و همه چیز رو تست کردیم
موقع نصب ویندوز هزار تا ارور میداد
بالا هم که اومد با بد بختی هی هنگ میکرد قبل از ورود به سیستم و ....
آخر دیدیم کابل ide دیویدی رام خرابه ما کلی قطعه عوض کردیم
شما هم یه بار کلا دیویدی و سیدی و فلاپی رو بکش ببین سیستم میاد بالا؟
راستی هارد رو هم عوض کردی با یه هارد دیگه ؟

miigmiigii

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوست عزیز یه پیشنهاد هم من بهت میدم
رم هارو یه دونه یه دونه بزار
الان 2 تا اسلاتت توش رمه خب؟
رم اول رو یه بار تو اسلات اول بذار یه بار تو اسلات دوم
رم دومم یه بار تو اسلات اول بذار یه بار تو اسلات دوم
ببین تو یه حالت خاص درست میشه؟

گفتید قبلا دوستتون با قطعات دیگه هم تست کرد؟
ینی با رم های دیگه ، کارت گرافیک دیگه و ...؟
اگه اینطوره باید تو قطعاتی که تعویضشون نکردید دنبال ایراد بگردید
یه بارم کلا سی دی رام و .. رو همرو بکشید و فقط رم و سی پی یو و گرافیک باشن برای بالا اومدن

چون یه بار یکی یه سیستم مورد دار آورده بود
ماهم مثل شما رفتیم رم و ... و همه چیز رو تست کردیم
موقع نصب ویندوز هزار تا ارور میداد
بالا هم که اومد با بد بختی هی هنگ میکرد قبل از ورود به سیستم و ....
آخر دیدیم کابل ide دیویدی رام خرابه ما کلی قطعه عوض کردیم
شما هم یه بار کلا دیویدی و سیدی و فلاپی رو بکش ببین سیستم میاد بالا؟
راستی هارد رو هم عوض کردی با یه هارد دیگه ؟

سلام دوست جون

چشم این کارایی که شما گفتی رو یکی یکی انجام میدم و خبر میدم ولی دیگه الان نمیشه چون سیستم تو پذیراییه برم سر و صدا کنم خونم پای خودمه فردا صبح زود امر شما رو اجرا میکنم دعا کن درست شه

بله دوستم همه چی رو عوض کرد به غیر از مادربورد حتی کابل ها رو هم عوض کرد وحتی رایترش رو که باهاش ویندوز نصب کردیم

ولی نه . هارد رو عوض نکرد گفتش که مطمئن باش از هارد نیست و ماله مادربورده . من هم که امروز عینه اون مادربورد رو خریدم بازم نشد . ممکنه به هارد مربوط باشه ؟ اخه هاردش نو هستش با ضمانت سازگار . ولی وقتی خریدیم جعبه نداشت و فقط نایلون روش بود یعنی همشون اینطوری بودند ممکنه زمین افتاده باشه و شانس من باشه .

این کارایی که شما گفتید رو انجام میدم نشد برم دنبال یه هارد ساتا

باز اگر چیزی به فکرتون رسید بگید منم رو سیستم پیاده کنم

بازم ممنون

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
ممکنه از هارد باشه ، بعید نیست
ربطی به نو بودن نداره
همه قطعاتتون نو هست درسته؟ پس نمیشه گفت چون نو هست مشکلی نداه
هارد هم همیشه با همین پلاستیک هست
اگر با این کارا که گفتمم حل نشد و گرافیک دیگه ای رو هم تست کردن و نشده
مادر بوردم که 2 تا گرفتید
در این صورت شک من به هارد هست
چون همه قطعات تعویض شدند الا هارد
اگه دسترسی داشته باشید یه سیدی ایکس پی یا اوبونتو live تهیه کنید یا روی فلش
که بتونید بدون هارد و از روی سیدی ویندوز رو بالا بیارید میشه خیلی راحت دید مشکل از هارده یا نه

MicroSystem

Registered User
لایک‌ها
0

soheilspeedart

Registered User
لایک‌ها
1
سلام دوستان

یک هفته ای هست که دوستم برام یک سیستم ارزان از لحاظ کارایی ولی با قطعات و گارانتی های درجه یک بست
( دوستم تو کار اسمبل و رفع مشکل سیستم های شرکت هاست )

ولی این سیستم پدرمو تو این یک هفته درآورد و دوستم تا جایی که تونست کمکم کرد ولی دیگه نمیاد چون میگه کارش زیاده میخواستم ببینم از دوستان میتونن منو کمک کنند

مشخصات سیستم :

main : elitegroup p33t-a
cpu : dual 2200
ram : patriot 512 * 2
vga : xfx 7200 gs
hdd : 160 sata wd
,.........

ممنون :(

ضمن احترام به شما و دوست محترمون باید عرض کنم که ایشون فقط پول شما رو حروم کرده!!!!

از کی تا حالا ایلایت گروپ شده درجه 1؟!!!! از کی تا حالا سازگار شده درجه 1؟ این کجاش ارزونه؟ بازم ضمن احترام به دوست شما، ایشون چقدر نامرده که یه سیستم ناقص واسه شما بسته و مسئولیت کارش رو قبول نمی کنه!!!!

دوست عزیز، 100 درصد شما با تعویض مادربورد مشکلت به کل حل می شه!!!! یه نکته ای رو عرض کنم شما خودت قضاوت کن، ایلایت گروپ، به خاطر کیفیت پایین محصولاتش دست به اقدامات خیلی عجیبی زده، مثلا شما برو بگو به من پاسکال بده (ایرونی!!!) با کمال تعجب متوجه می شی که ایلایت گروپ با حقه های مسخره، اسمش رو عوض کرده و....

شما دفه بعد خواستی سیستم بخری، اول یه جا سوال بپرس بعدش چنین اقدامات وحشتناکی انجام بده!!!!

سیستم مد نظر شما یه سیستم ارزون قیمت بوده دیگه؟ درسته؟

اگه شما از یکی از مدلهای آنبورد گیگابایت مثل 945GCMX-S2 استفاده می کردین ضمن صرفه جویی توی خرید کارت گرافیک، نیاز به داشتن 1 گیگ رم نداشتین و با یه پردازنده E450 سیستمی به مراتب قوی تر و پایدار تر از سیستم فعلی در اختیارتون بود، و این نکته رو توجه کنید که حداقل 100 تومن هم کمتر پول می دادین!!!!

متاسفانه فعلا هر کس که بلد باشه کدوم قطعه توی کدوم سوراخ می ره، اسم خودشو می زاره، مهندس سخت افزار!!!

بالا