• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

تور آنتالیا

emra_666

کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت
13 سپتامبر 2015
نوشته‌ها
25
لایک‌ها
4
سن
36
محل سکونت
تهران

تور آنتالیا
برای دیدن مقاله کامل در مورد تور آنتالیا بر روی عکس و یا عبارات لینک شده تور آنتالیا کلیک نمایید تا وارد صفحه مربوطه شوید.
شهر آنتالیا از کوههای توروس با پوشش گیاهی از درختان کاج بسمت پایین جایی که دریای زلال و جوشان مديترانه قرار گرفته امتداد می یابد و به خط ساحلی نا منظم خلیج دور دست منتهی میگردد که یکی از مناسب ترین تورهای نوروزی ، تور آنتالیامی باشد.
این شهر مرکز صنعت گردشگری و تور در کشور ترکیه است و ۳۰ درصد از کل گردشگران خارجی ترکیه به این شهر وارد می‌شوند. این استان دارای ۶۵۷ کیلومتر ساحل است که پلاژها، بندرها و شهرهای باستانی زیادی در کنار آن قرار دارد از جمله محل باستانی زانتوس که در فهرست میراث جهانی قرار دارد. موقعیت جغرافیایی این شهر در منطقه دریای مدیترانه واقع شده، در شرق آنتالیا شهرهای مرسین و کارامان، در شمالش قونیه، اسپارتا و بوردور، در غربش موغلا و در جنوبش دریای مدیترانه می باشد.

آنتالیا از نظر اقتصاد گردشگري ، نقش بسيار مهمي براي مردم منطقه و مردم کشور تركيه دارد بطوريكه اين شهر را پايتخت گردشگري اين كشور مي دانند و تور آنتالیا جز پرطرفدارترین تورهای حتی دربین سایر کشور ها می باشد..
همچنين آنتاليا تولید كننده محصولات کشاورزی شامل مرکبات ، پنبه ، گل ، زیتون ، روغن زیتون و موز است.


تاریخچه آنتالیا

نام شهر آنتالیا از حاکمی که در حدود 130 سال قبل از میلاد مسیح در این منطقه حکومت میکرد، گرفته شده است. نام این حاکم آتالوس نام داشت و در زمان حاکمیت روم شرقی در این منطقه حکمفروایی می کرده است.

تاریخ دقیقی نیز از اولین روزهای تشکیل شدن شهر آنتالیا وجود ندارد و مورخان و باستان شناسان با بدست آوردن آثاری تاریخی از این شهر ، تاریج شهر آنتالیا را 300 سال قبل از میلاد مسیح میدانند؛ می توان گفت حاکمیت آتالوس در منطقه غربی ترکیه، نیز باعث رونق این شهر و تبدیل شدن آن به یکی از شهر های مطرح در ترکیه از آن زمان به بعد ، بوده است.

شهر آنتالیا اما امروزه می توان گفت جزء مطرح ترین شهر های ترکیه محسوب می شود و قطب گردشگری در کشور ترکیه را آنتالیا می دانند.


Geography-Antalya.jpg


جغرافیای شهر آنتالیا

صحبت از جغرافیای شهر آنتالیا با ویژگی بارز این شهر که دارای آب و هوای مدیترانه ای است آغاز می نمایم.

آب و هوای مدیترانه ای که در دروس جغرافیا هم با آن آشنا شده اید، نوعی از آب و هواست که گرم و خشک بوده و در تمام سال حتی فصل زمستان دارای درجه حرارت معتدلی می باشد. شهر آنتالیا نیز دارای چنین آب هوایی ست.

درجه دما آنتالیا در سدترین زمان خود 9 درجه و در گرم ترین زمان 35 درجه می باشد.

در اکثر روزهای سال نیز حتی با توجه به ساحلی بودن این شهر و به خاطر نبون ارتفاعات در نزدیکی شهر آنتالیا، میزان بارش کم بوده و بیش از 250 روز در سال دارای هوای صاف و آفتابی می باشد.

این آب و هوای عالی از نکات خوب برای یک توریست میباشد که آنتالیا را به یکی از شهر های توریستی جهان تبدیل نموده است.

مساحت شهر آنتالیا: 20815 کیلومتر مربع می باشد.

مختصات شهر آنتالیا: شهر آنتالیا در مختصات ″00 ′ 50 °36 شمالی ″00 ′50 °30 شرقی در نقشه قابل مشاهده می باشد.

ساعت شهر آنتالیا : +2 نسبت به ساعت گرینویچ است.
 
Last edited:
بالا