• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

توصیه های ارسال پستی (مفید)

Quen

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,806
یکسری توصیه دارم برای ارسال پستی، شاید به دردتون بخوره:

1-وقتی بسته ارسال می کنید مواظب باشید مسئول حقه باز پست برای شما عنوان پاکت نزنه و باید بزنه بسته، چون قیمت پاکت نسبت به بسته هم وزنش حدود دوبرابر هست.

2-بگید دو قبضه نباشه (آگهی تحویل الکترونیک) بارها شده درخواست دو قبضه دادم اما امضا را نذاشتن داخل سایت. گاهی هم شده دوقبضه نفرستادم اما امضا را گذاشتن! کلا این مسئول باجه پست بهش نگی حتما دو قبضه را توی پاچه ات میکنه.

3- اگه مسئول باجه به شما گفت این بسته را سفارشی نمیشه بفرستید و باید حتما پیشتاز باشه بدونید حرف مفته و میخواد سرتون کلاه بذاره! هر بسته و پاکتی را میشه 1-سفارشی 2-پیشتاز و 3-ویژه 4-امانت فرستاد.

4- سفارشی و پیشتاز عملا فرقی نمیکنه (حداکثر یک روز) اما هزینه پیشتاز 2 الی 3 برابر سفارشی هست.

5- ویژه را میگن تعهد ارسال 24 ساعته ولی همش الکیه چون یک بار فرستادم رفت بالای 24 ساعت. هزینه ویژه حداقل 4-5 برابر سفارشی هست.

6- هر سه نوع پست سفارشی، ویژه و پیشتاز امکان رهگیری و همچنین بیمه تا سقف حدود 500 هزار تومن داره (کمی تفاوت دارن)

Last edited:

Quen

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,806
من بسته پیشتاز از اراک برای شهر مجاور (قم) فرستادم 4-5 روز طول کشیده! اما بسته سفارشی برای شهرستان های دورافتاده فرستادم 2 روزه رسیده! بارها هم اتفاق افتاده و اصلا حساب کتاب نداره! به هیچ وجه پیشتاز ارسال نکنید چون همش الکیه و همه مرسولات با هم میره و اینا همش بازی اداره پسته برای خالی کردن جیب شما...

afshin313

Registered User
لایک‌ها
3,767
من بسته پیشتاز از اراک برای شهر مجاور (قم) فرستادم 4-5 روز طول کشیده! اما بسته سفارشی برای شهرستان های دورافتاده فرستادم 2 روزه رسیده! بارها هم اتفاق افتاده و اصلا حساب کتاب نداره! به هیچ وجه پیشتاز ارسال نکنید چون همش الکیه و همه مرسولات با هم میره و اینا همش بازی اداره پسته برای خالی کردن جیب شما...
پیشتاز کردن از گیلان واسه من.۱۸ساعته رسید تجزیه مبادلات اراک.بعد ۲۴ ساعت دیگه طول کشید تا به دست من برسه :/
سفارشی از تهران قم همدان و شهرای اطراف معمولا یک روزه میرسه.

Quen

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,806
پیشتاز کردن از گیلان واسه من.۱۸ساعته رسید تجزیه مبادلات اراک.بعد ۲۴ ساعت دیگه طول کشید تا به دست من برسه :/
سفارشی از تهران قم همدان و شهرای اطراف معمولا یک روزه میرسه.

همین دیگه مشکل اینجاست که حساب و کتاب نداره:D الان دوباره بگی برات بفرستن کاملا زمانش فرق خواهد کرد...

majids5

Registered User
لایک‌ها
517
یه پست هست، میگه فقط پیشتاز داریم، سفارشی نداریم. این راست میگه؟؟
بازرسی چیزی ندارن شایت کنیم؟؟

aytayweb

Registered User
لایک‌ها
1,296
پیشتاز و سفارشی هیچ فرقی باهم ندارن ! فقط تو هزینه ها فرق دارن که اونم از جیب شما کنده میشه والسلام !

kingnothing1985

Registered User
لایک‌ها
125
دقیقا درسته.
من چند وقت پیش یه نامه اداری داشتم از گیلان به تهران.5شنبه بود و برای اینکه حتما تا شنبه قبل از ظهر به دست گیرنده برسه با ویژه فرستادم.تنها یه نامه تو پاکت بود و هزینه شد 23 تومن ! روی رسید هم ذکر شد : تا 10 صبح فردا به مقصد میرسه.نامه ارسال شد و 5شنبه هم تهران بود اما یکشنبه عصر به دست اش رسید.
به بخش شکایاتش زنگ زدم ، مرده میگه کلا این کد رهگیریت اشتباهه! می گم من اینجا میزنم تو سایت دارم میبینم که درسته می گه نه !
شکایت ثبت کردم و هیچ جوابی هم نگرفتم.

فایل های ضمیمه

• post.jpg
    post.jpg
    469.8 KB · نمایش ها: 20
  • post2.jpg
    post2.jpg
    330.9 KB · نمایش ها: 20

iranexplorer.net

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,153
همه مجموعه ها دچار مشکلات بسیار زیادی هستند فقط پست نیست (فرهنگی، اقتصادی، سلامت و .....)

majids5

Registered User
لایک‌ها
517
روحانی درست میگه که کارا باید قانونی باشه نه صلیقه ای.
الان همه جا صلیقه ای هست.

دقیقا درسته.
من چند وقت پیش یه نامه اداری داشتم از گیلان به تهران.5شنبه بود و برای اینکه حتما تا شنبه قبل از ظهر به دست گیرنده برسه با ویژه فرستادم.تنها یه نامه تو پاکت بود و هزینه شد 23 تومن ! روی رسید هم ذکر شد : تا 10 صبح فردا به مقصد میرسه.نامه ارسال شد و 5شنبه هم تهران بود اما یکشنبه عصر به دست اش رسید.
به بخش شکایاتش زنگ زدم ، مرده میگه کلا این کد رهگیریت اشتباهه! می گم من اینجا میزنم تو سایت دارم میبینم که درسته می گه نه !
شکایت ثبت کردم و هیچ جوابی هم نگرفتم.

orginalfilm

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,539
روحانی درست میگه که کارا باید قانونی باشه نه صلیقه ای.
الان همه جا صلیقه ای هست.
صلیقه روحانی خوبه !!

کلا پست خر تو خره !! ازش خوشم نمیاد هم گرونه هم بی مسولیتن

Quen

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,806
من روز سه شنبه، 3 تا بسته سفارشی با هم فرستادم. بسته اهواز پنجشنبه رسید، بسته بندرعباس شنبه رسید. بسته کرمان (بم) الان هنوز که بامداد یکشنبه هست نرسیده:D

خیلی خر تو خره

cinemaamooz

همکار بازنشسته
لایک‌ها
2,244
من یه روز یه بسته دادم که مادرم پست کنه ... رفته گفتن فقط پیشتاز می شه و اونم پیشتاز ارسال کرده. تازه هارد هم داشتم که می گفتن بیمه نمی کنیم !
حیف که خودم نبودم ؛ وگرنه یه داد و دعوایی راه می انداختم :D
فقط کارشون شده بچاپ بچاپ ...

M.MEHDI.SH

Registered User
لایک‌ها
147
من هر سری که میرم کلی باید باهاش چونه بزنم ک سفارشی میخوام نه پیشتاز
اکثرا دفاتر ها پیشتاژ و ویژه قبول میکنن که فقط هزینش زیادتره

signul

Registered User
لایک‌ها
938
دلتون خوشه ها
اینا به فکر خودشونن زورشون می آد سفارشی بزنن
رفتم دفتر خدماتی می گم این بسته سفارشی ارسال کنید بیمه هم نکنید می گه یعنی چی بیمه نکنم می گم خانم من نمی خوام این بسته بیمه بشه و خدمات الکترونیک هم نمی خوام می گم منظورتونو متوجه نمی شم اصلا یه وضعی هست که نگو

Quen

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,806
دلتون خوشه ها
اینا به فکر خودشونن زورشون می آد سفارشی بزنن
رفتم دفتر خدماتی می گم این بسته سفارشی ارسال کنید بیمه هم نکنید می گه یعنی چی بیمه نکنم می گم خانم من نمی خوام این بسته بیمه بشه و خدمات الکترونیک هم نمی خوام می گم منظورتونو متوجه نمی شم اصلا یه وضعی هست که نگو

خو شما اشتباه گفتی، بسته سفارشی خودش حق بیمه اش الزامی هست. شما باید بگی سفارشی عادی میخوام. بدون بیمه میخوای باید فرم امانت پر کنی که رهگیری اش هم ممکن نیست...

signul

Registered User
لایک‌ها
938
خو شما اشتباه گفتی، بسته سفارشی خودش حق بیمه اش الزامی هست. شما باید بگی سفارشی عادی میخوام. بدون بیمه میخوای باید فرم امانت پر کنی که رهگیری اش هم ممکن نیست...
حالا حق بیمش هم چیز زیادی نشد
ولی اگه نخوایم این خدمات الکترونیک و تیک بزنن واسه ما ، باید چی کار کنیم ؟

gogle

Registered User
لایک‌ها
1,069
یه پست هست، میگه فقط پیشتاز داریم، سفارشی نداریم. این راست میگه؟؟
بازرسی چیزی ندارن شایت کنیم؟؟

دقیقا این مشکل رو بنده هم داشته و دارم یه مدت بود زیاد با پست سرو کار داشتم به هیچ عنوان بسته سفارشی تحویل نمیگرفت :general208:
این بار سروکارم بهش بیفته قطعا از دستش شکایت میکنم

iranamir

Registered User
لایک‌ها
1,614
دقیقا این مشکل رو بنده هم داشته و دارم یه مدت بود زیاد با پست سرو کار داشتم به هیچ عنوان بسته سفارشی تحویل نمیگرفت :general208:
این بار سروکارم بهش بیفته قطعا از دستش شکایت میکنم
من مامور پست را سیبیلش رو چرب میکنم باهاش طرح رفاقت میچینیم. اونم هوامو داره!

بالا