• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

توصیه های ارسال پستی (مفید)

gafaneh

Registered User
لایک‌ها
286
مدیرکل پست چندماهی هست که عوض شده
شروع کارش را با درست کردن چاله چوله های مالی و ... (مثل حقوق بگیرانی که توی اداره رویت نشده اند و ... ) استارت زده که فعلا جواب داده و برای اولین بار پست توی ده سال گذشته به سوددهی رسیده!!!
کم کم باید بره سراغ روند ها و سرویس ها و خدمات اگر مثل مسائل مالی پیش بره میشه به این پست امیدوار بود (هرچند مشکل پست هم مثل خیلی شرکتهای دیگه دولتی اینه که اولا انحصاری هستند و رقیب خصوصی ندارند و مشکل دیگه اینکه ردیف بودجه دارند و همه کم کاری ها و بی کفایتی های مدیران با پول نفت جبران میشه)

adea1371

Registered User
لایک‌ها
217
دوست عزیز سفارشی پیشتاز تفاوت داره

ولی به شهر بستگی داره

بنده اصفهان هستم

سفارشات سفارشی و پیشتازم فرقی نمیکنه هر دوتاش زود میرسه

Quen

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,806
مدیرکل پست چندماهی هست که عوض شده
شروع کارش را با درست کردن چاله چوله های مالی و ... (مثل حقوق بگیرانی که توی اداره رویت نشده اند و ... ) استارت زده که فعلا جواب داده و برای اولین بار پست توی ده سال گذشته به سوددهی رسیده!!!
کم کم باید بره سراغ روند ها و سرویس ها و خدمات اگر مثل مسائل مالی پیش بره میشه به این پست امیدوار بود (هرچند مشکل پست هم مثل خیلی شرکتهای دیگه دولتی اینه که اولا انحصاری هستند و رقیب خصوصی ندارند و مشکل دیگه اینکه ردیف بودجه دارند و همه کم کاری ها و بی کفایتی های مدیران با پول نفت جبران میشه)

رقیب خصوصی ندارن؟ اقلا 10 تا رقیب خصوصی دارن! نمونش تیپاکس که الان بالای 15 سال سابقه داره! اما شرکتهای خصوصی بسیار ضعیف هستند و نمیان درخونه تحویل بدن. مشکل دقیقا از خصوصیهاست وگرنه اداره پست انصافا خدماتش خوبه... من حتی به مامور اداره پست سپردم هر وقت نبودم بسته ام را بندازه توی حیاط خونه که این کار را هم میکنه(اگه بارون نیاد) خدا خیرش بده، حالا شما برو با تیپاکس کار کن اصلا نمیان تحویل بدن

afshin313

Registered User
لایک‌ها
3,767
رقیب خصوصی ندارن؟ اقلا 10 تا رقیب خصوصی دارن! نمونش تیپاکس که الان بالای 15 سال سابقه داره! اما شرکتهای خصوصی بسیار ضعیف هستند و نمیان درخونه تحویل بدن. مشکل دقیقا از خصوصیهاست وگرنه اداره پست انصافا خدماتش خوبه... من حتی به مامور اداره پست سپردم هر وقت نبودم بسته ام را بندازه توی حیاط خونه که این کار را هم میکنه(اگه بارون نیاد) خدا خیرش بده، حالا شما برو با تیپاکس کار کن اصلا نمیان تحویل بدن
تیپاکس همیشه میاره جلو در خونه.قبلشم زنگ میزنن :general707:

Quen

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,806

والا افشین جان، شهرهای دیگه اینطور نیست بخصوص شهرهای کوچیک و شهرهایی که مرکز استان نیست طرف خودش باید بره تحویل بگیره. سلیقه ایه...

gafaneh

Registered User
لایک‌ها
286
اولا تیپاکس در مورد حجم بسته محدودیت داره و بسته های خاصی را میتونه قبول کنه (هرچند این موضوع هیچوقت اجرا نمیشه همانطور که پست بعضی موارد را نمیتونه قبول کنه و قبول میکنه)
ثانیا این قضیه اومدن در خونه و زنگ زدن فقط توی شهر شما اتفاق میفته! توی شهرهای دیگه فقط تماس میگیرند و میگن بیایید بسته تون رو بگیرید و حتی وقتی میرید اونجات خودتون باید بین رسیدهای اونها بگردید و بهشون بگید شماره بسته چنده !!!
ثالثا کرایه تیپاکس دست کم دو برابر کرایه پست هست

من منظورم از رقیب نداشتن وجود شرکتهای پست خصوصی مثل DHL و FEDEX بود با این کیفیت ارائه خدمات نه سرویس درب و داغونی مثل تیپاکس وگرنه من اینکه بری ترمینال و بسته را بدی دست کمک راننده اتوبوسی که به شهر مقصد میره رو رقیب جدی و قوی برای پست و تیپاکس میدونم!

AhangCity.CoM

Registered User
لایک‌ها
1,907
دوستان یه سوال بسته بندی رو خودمون باید انجام بدیم؟

Amir9891

Registered User
لایک‌ها
399
قضیه شرکت پست مثل ایرانخودرو و سایپا هست که پراید 20 میلیونی میندازن به ملت! بی رقیبن و تجارت انحصاری دارن...
همین م خ ابرات قبل اومدن ایرانسل یادتون رفته چجوری ملت و تیغ میزد؟ سیمکارت میفروخت دونه ای 1 میلیون!
از یه آشنا شنیدم که تا حالا شرکتهای بزرگی مثل Fedex و DHL سعی کردن تو ایران نمایندگی بزنن و در سطح شرکت پست فعالیت وسیع داشته باشن، ولی بهشون مجوز ندادن... میترسن اگه به اینا اجازه فعالیت در سطح بالا رو بدن پس فردا شرکت پست ورشکسته بشه! :-|

Poets Of Fall

کاربر فعال عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
486
تیپاکس تهران میاره دم خونه . دم خونه که هیچی تا دم در واحد تو آپارتمان هم خودش آورد ... برعکس پست که میاد جلوی در میگه بیا بگیر ... البته من از هر کدوم فقط یه بار بسته گرفتم .

iranamir

Registered User
لایک‌ها
1,614
قضیه شرکت پست مثل ایرانخودرو و سایپا هست که پراید 20 میلیونی میندازن به ملت! بی رقیبن و تجارت انحصاری دارن...
همین م خ ابرات قبل اومدن ایرانسل یادتون رفته چجوری ملت و تیغ میزد؟ سیمکارت میفروخت دونه ای 1 میلیون!
از یه آشنا شنیدم که تا حالا شرکتهای بزرگی مثل Fedex و DHL سعی کردن تو ایران نمایندگی بزنن و در سطح شرکت پست فعالیت وسیع داشته باشن، ولی بهشون مجوز ندادن... میترسن اگه به اینا اجازه فعالیت در سطح بالا رو بدن پس فردا شرکت پست ورشکسته بشه! :-|
دقیقا امیرجان همین طور هست. اگر فضا رقابتی بود این مشکلات کمتر بود

Quen

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,806
جدیدا بسته های ویژه به علت برف و بارون دو روزه میرسه! با این که تعهد 24 ساعته دارن... اصلا هم پاسخگو نیستن

سفارشی و پیشتاز هم همچنان هیچ فرقی نداره ! اگر بخواد 2 روزه برسه یا 5 روزه ابدا فرقی نمیکنه سفارشی باشه یا پیشتاز...

بیخود پولتون را صرف پیشتاز و ویژه نکنید... سفارشی بفرستید که قیمتش خیلی مناسبه!

Quen

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,806
در حال حاظر:
در مرسوله های هموزن پیشتاز : قیمت بسته بیشتر از پاکت هستش.
در مرسوله های هموزن سفارشی : قیمت پاکت بیشتر از بسته هست.

در پست ویژه خیلی تفاوتی نداره! هر دوش گرون هست...

mha1368

Registered User
لایک‌ها
1,033
پست هم به مانند گوگل ، شخمیانیک است

Quen

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,806
تعرفه های پستی مثل اینکه دوباره گرون شده

jetpack

Registered User
لایک‌ها
340
یه شرکت خصوصی درست درمون باید تاسیس بشه، با پست دولتی و تیپاکس نمیشه کار کرد هر کدوم حقه های خودشونو دارن. من یک بار با چاپار کار کردم خیلی راضی بودم اما همه جا خدمات نمیدن.

بالا