برگزیده های پرشین تولز

تیراندازی (هدف های پروازی ، تپانچه و اخبار رشته تیراندازی)

Exporter

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,172
می تونی چینی خوب بخری با این قیمت
فردا میرم بازار مینم تفنگ چینی چشم نواز و دقیق به تورم میخوره یا نه
47b20s0.gif

gnu

Registered User
لایک‌ها
87
یه همسایه داریم خیلی مومن و باخداست ، خدا حفظش کنه خیلی آدم پاک و درستکاریه
s050.gif

از پنجره ی اتاقم به دیششون دید دارم ولی پشتش یه منبع آب فلزیه. (فاصله 40 متر) . ینی اگه نخوره به LNB ـیه ، میخوره به منبع آبشون صداش ضایس تابلو میشم. دیگه ساچمه ی دوم ـو نمیشه شلیک کنم
اولین اشتباه آخرین اشتباهه
be1.gif
با یه شات باید تمومش کنم

پ ن : الان این احساسو دارم
collapse_40b_collapsed.png

Hitman_3_artwork.jpg

پ ن 2 : پـَ فعلاً هیچی. باید یکم صبر کنم یه پول گنده بیاد دستم برم یه هاتسان AT-44 بخرم
5150.gif

ادیت : پ ن 3 : کلاشینکف از AT44 ارزونتره
frantic.gif

تفنگ ترکیه ای اصلا خوب نیست . این delta fox اسپانیائیه . جواب کار شما رو هم راحت میده ، حالا اگه به دیش نخورد قطعا به خود همسایتون میخوره :دی

ARNE

Registered User
لایک‌ها
70
تفنگ ترکیه ای اصلا خوب نیست . این delta fox اسپانیائیه . جواب کار شما رو هم راحت میده ، حالا اگه به دیش نخورد قطعا به خود همسایتون میخوره :دی

برو تو یوتیوب فیلم های این تفنگ های هاتسان رو ببین. نظرت عوض می شه. یارو از چند ده متری به پلاک ماشین سه لایه شلیک می کنه ساچمه ازش رد می شه. یعنی پلاک ماشین رو دو بار خم کرده بود که سه لایه شده بود. با این اوصاف اگر این ساچمه به آدم بخوره احتمال مرگ خیلی بالاست. فکر می کنم برای همینه که مجوز لازم دارن.
دقتش هم خیلی بالاست. فکر می کنم اینکه از این تفنگ ها بد می گن به خاطر رقابتی بودن بازار هست.

gnu

Registered User
لایک‌ها
87
برو تو یوتیوب فیلم های این تفنگ های هاتسان رو ببین. نظرت عوض می شه. یارو از چند ده متری به پلاک ماشین سه لایه شلیک می کنه ساچمه ازش رد می شه. یعنی پلاک ماشین رو دو بار خم کرده بود که سه لایه شده بود. با این اوصاف اگر این ساچمه به آدم بخوره احتمال مرگ خیلی بالاست. فکر می کنم برای همینه که مجوز لازم دارن.
دقتش هم خیلی بالاست. فکر می کنم اینکه از این تفنگ ها بد می گن به خاطر رقابتی بودن بازار هست.

تفنگ های ترکیه ای هیچ حرفی توی دقت نمی تونن بزنن . اگر هم یکم اسم در کردن به خاطر همین قدرتشونه در صورتی که توی تفنگ بادی شما اگه نتونی هدفت رو از ۵۰ متری بزنی دیگه قدرت فایده ای نداره

ARNE

Registered User
لایک‌ها
70
تفنگ های ترکیه ای هیچ حرفی توی دقت نمی تونن بزنن . اگر هم یکم اسم در کردن به خاطر همین قدرتشونه در صورتی که توی تفنگ بادی شما اگه نتونی هدفت رو از ۵۰ متری بزنی دیگه قدرت فایده ای نداره

دلیلی مدرکی چیزی برای این حرفتون دارید؟ یا فقط شنیدید؟ دوستان که دارن و خیلی هم راضی هستند.

یکی از دوستان مدل زیر رو تازه خریده. می گفت که هم دقتش بالاست و هم قدرتش. می تونید با کلیک روی لینک مشخصاتش رو ببینید. قدرتش 1250 FPS هست.

Torpedo 150 TH

air_rifles_08.jpg

ARNE

Registered User
لایک‌ها
70
ویدئوی زیر رو مشاهده کنید. با گونه 4.5 میلیمتری این اسلحه از فاصله 15 متری به شیشه شلیک می کنه. ساچمه از شیشه رد می شه!!! خوب گونه 5.5 و 6.35 میلیمتری معلومه باید چکار کنه.

Hatsan 150 Torpedo, Air Rifle - YouTube

ARNE

Registered User
لایک‌ها
70
این هم ویدئویی از تست دقت دو گونه از تفنگ های هاتسان. مطمئن باشید این اسلحه با گونه های آلمانی هم قدرت رقابت داره. تفنگ های اسپانیایی که مطرح هم نیستند جای خود دارند.

HATSAN 105 vs RANGER AT-44 - YouTube

ARNE

Registered User
لایک‌ها
70
در ویدئوی زیر می تونید مشاهده کنید که طرف از فاصله 25 متری یک حشره رو روی سیبل با مدل BT65 هاتسان هدف قرار می ده. یا از فاصله 40 متری 6 بار شلیک می کنه که هر 6 ساچمه به محدوده ای به اندازه یک سکه برخورد می کنن یا از فاصله 45 متری بدون استفاده از دو پایه قوطی نوشابه رو هدف قرار می ده. خوب تعریف شما از دقت یک سلاح چی هست که اینها ندارن؟ برای من هم هضم این مساله که یک شرکت از ترکیه اسلحه ای ساخته که به همراه اسلحه های آلمانی بهترین در جهان هستن سخته ولی خوب واقعیتی هست که وجود داره. انکار من و شما هم چیزی رو عوض نمی کنه.

http://www.youtube.com/watch?v=TGuUoxT90yU

Exporter

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,172
کی پای دخل وای میسه ؟
اسامی زیادی براش تعریف شده
شاغرد
crazy.gif
/ دستیار / کمک خلبان / کمکچی / صندوقدار / متصدی فروش

دیش نه! LNB رو میخوام بزنم. دیش ـو که با تیرکمون سیمی هم میتونم بزنم
gigglesmile.gif

24j63d07yq6exqhn4md6.png

ویدئوی زیر رو مشاهده کنید. با گونه 4.5 میلیمتری این اسلحه از فاصله 15 متری به شیشه شلیک می کنه. ساچمه از شیشه رد می شه!!! خوب گونه 5.5 و 6.35 میلیمتری معلومه باید چکار کنه.

Hatsan 150 Torpedo, Air Rifle - YouTube
من به این بحث تکنیکی ئی که بین شما و جناب gnu در جریان هست دخول نمیکنم فقط در خصوص این صحبتتون خواستم بگم چون اصولاً 4.5 ها سرعت بیشتری نسبت به 5.5 ها میگیرن و همینطور به خاطر قطر کمتر ساچمه تونسته از شیشه عبور کنه ولی شاید 5.5 به خاطر قطر بیشتر و همینطور سرعت کمتر ، نتونه!

پ ن : این ویدئو ها رو که دیدم به نظرم اومد که PCP ها اصلاً لگد ندارن. همینطوره؟
312jtp0.gif

ARNE

Registered User
لایک‌ها
70
من به این بحث تکنیکی ئی که بین شما و جناب gnu در جریان هست دخول نمیکنم فقط در خصوص این صحبتتون خواستم بگم چون اصولاً 4.5 ها سرعت بیشتری نسبت به 5.5 ها میگیرن و همینطور به خاطر قطر کمتر ساچمه تونسته از شیشه عبور کنه ولی شاید 5.5 به خاطر قطر بیشتر و همینطور سرعت کمتر ، نتونه!

پ ن : این ویدئو ها رو که دیدم به نظرم اومد که PCP ها اصلاً لگد ندارن. همینطوره؟

همونطور که قبلا هم گفتم ساچمه گونه 5.5 و 6.35 میلیمیتری می تونه در فاصله چند ده متری از سه لایه پلاک ماشین عبور کنه. به نظر شما کدوم سخت تره؟

در مورد سوالتون باید بگم متاسفانه من خودم تا حالا PCP نداشتم. البته قصد خرید یکی رو دارم ولی فعلا در حال تحقیق هستم. تا جایی هم که اطلاعات کسب کردم بعضی از مدل های هاتسان در بازار جهانی مطرح هستن حتی بازار آمریکا که خودش بزرگترین تولید کننده سلاح در دنیا هست. شرکت هاتسان برای بازار آمریکا شات گان و ... هم تولید می کنه.

Mehdy54

Registered User
لایک‌ها
20
سلام
مجبور شدم بیام تو بحث
خوب شرکت هاتسان دو نوع تفنگ بادی داره فنری و PCP
قتری هاش قوی هستند ولی اکثرا زود خراب میشن و دقت لازم رو هم برای شما ندارن و روشون هم معمولا دوربین جواب نمیده و دوربین خراب کن هستند و فکر نکنم بتونید از 40 متری هدفی به اون کوچیکی رو بزنید
اما pcp هاش باکیفیت و بسیار با دقت و قدرت بالاتری هستند اما اینجا ممکنه به یک مشکل بر بخورید
قیمت pcp الان حدود 1200000 تومنه البته ارزونترینشون at44-s10 با تلمبه و دوربین و خود اسلحه که هر نوع lnb رو تو اون فاصله از کار میندازه
شما ابتدا باید مخزن تفنگ رو با تلمبه پر کنید و بعد از رسیدن به 200 بار که نفستون رو بند میاره میتونید 60 شلیک خوب داشته باشید البته تو 5.5 لازم به ذکره که معمولا این تفنگ ها خشاب دارن و با at44-s10 میتونه 10 تیر رو براتون شلیک کنه و البته ایتو هم اضافه کنم که pcp ها لگد ندارند ولی بجاش صدای وحشتناکی دارن که باید یک خفه کن هم تهیه کنید که اونم حدود 100 تومن براتون درمیاد
با بودجه شما میشه گامو شادو 1000 گرفت که باید نوع کپ فلزیش رو بگیرید
و البته میتونید از رنجر فنری مدل 125 تهیه کنید که هم بازوی قوی می خواد و هم ممکنه فنر بشکنه و هم شما رو از دنیای تفنگ بادی دور کنه ولی دوستانی هم بودند که مدل 125 براشون خوب کار کرده
به دلیل کنترل کیفی ضعیف هر نوع تفنگ قنری رنجر یک جور درمیاد و مثل هندونس
موفق باشید

AniuS

Registered User
لایک‌ها
671
من اگه تفنگی بخوام که صدا خفه کن (نخندین لطفآ سوال هست دیگه) بخوره وجود داره و همینطور دوربین؟
محدودیت مالی هم فکر کنین نباشه بعد میخوام بیشترین بردها رو هم با تمام قدرت بزنه چیزی ساخته شده و مهمتر از اون تو ایران هست؟

Last edited:

Exporter

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,172
سلام
مجبور شدم بیام تو بحث
قتری هاش قوی هستند ولی اکثرا زود خراب میشن و دقت لازم رو هم برای شما ندارن و روشون هم معمولا دوربین جواب نمیده و دوربین خراب کن هستند و فکر نکنم بتونید از 40 متری هدفی به اون کوچیکی رو بزنید
اما pcp هاش باکیفیت و بسیار با دقت و قدرت بالاتری هستند اما اینجا ممکنه به یک مشکل بر بخورید
قیمت pcp الان حدود 1200000 تومنه البته ارزونترینشون at44-s10 با تلمبه و دوربین و خود اسلحه که هر نوع lnb رو تو اون فاصله از کار میندازه
شما ابتدا باید مخزن تفنگ رو با تلمبه پر کنید و بعد از رسیدن به 200 بار که نفستون رو بند میاره میتونید 60 شلیک خوب داشته باشید البته تو 5.5 لازم به ذکره که معمولا این تفنگ ها خشاب دارن و با at44-s10 میتونه 10 تیر رو براتون شلیک کنه و البته ایتو هم اضافه کنم که pcp ها لگد ندارند ولی بجاش صدای وحشتناکی دارن که باید یک خفه کن هم تهیه کنید که اونم حدود 100 تومن براتون درمیاد
و البته میتونید از رنجر فنری مدل 125 تهیه کنید که هم بازوی قوی می خواد و هم ممکنه فنر بشکنه و هم شما رو از دنیای تفنگ بادی دور کنه ولی دوستانی هم بودند که مدل 125 براشون خوب کار کرده
موفق باشید
سلام
ممنون به خاطر اطلاعات خوبتون . در مورد دشوار بودن پر کردن مخزن هواش هم تو یوتیوب دیدم این کار رو با کپسول (کپسول هوا بود یا گاز خاصی بود نمیدونم) انجام میدادن. منتها همونطور که گفتید با قیمتش نمیتونم کنار بیام

من اگه تفنگی بخوام که صدا خفه کن (نخندین لطفآ سوال هست دیگه) بخوره وجود داره و همینطور دوربین؟
محدودیت مالی هم فکر کنین نباشه بعد میخوام بیشترین بردها رو هم با تمام قدرت بزنه چیزی ساخته شده و مهمتر از اون تو ایران هست؟
پـ نه پــ وجود نداره
crazy.gif
:دی
نصب دوربین که یه چیز خیلی معمول هست. فقط چون بعضی تفنگها لگد سنگینی دارن زود دوربینو خراب میکنن یا تنظیماتشو به هم میریزن
صدا خفه کن هم هست. نوشته ی دوستمون Mehdy54 هم اشاره ای به این موضوع داشت
من صلاحیت راهنمایی کردن شما رو ندارم ولی طبق اطلاعاتی که از سایتا کسب کردم اگه محدودیت مالی نداری و قدرت و دقت رو همزمان میخوای ، و همینطور میخوای از سایلنسر (خفه کن) و دوربین بهره ببری بدون شک دور فنریها رو خط بکش و برو سراغ PCP ها
PCP به اصطلاح اونهایی هستند که مخزن گاز دارند و بعد از تعداد مشخصی شلیک ، باید با پمپ یا کپسول ، مخزنشونو از هوا پر کنید

Mehdy54

Registered User
لایک‌ها
20
دوست عزیز شما میتونید از سوماترای سامیانگ استفاده کنید که تقنگ باید دقیق و پرقدرتی هستش و الان قیمتش باید حدود 1.8 تا 2.2 باشه البته فقط خودش ولی اگه برای تفریح می خواهید نمیارزه اینا رو بخرید باید با یک معمولی فنری شروع کنید و بعد برید سراغ PCP این اسلحه یکی از قویترینها تو ایرانه
Second hand Sumatra Samyang .177 / 4.5mm (airguns) Air Rifles for sale | GunStar.

mokhtar67

Registered User
لایک‌ها
302
سلام
مجبور شدم بیام تو بحث
موفق باشید

تفنگ ترکو با المان مقایسه نکیند هیچ وقت

من رنجر 125 دارم لگد قوی داره و صدای زیاد

دوست عزیز شما میتونید از سوماترای سامیانگ استفاده کنید که تقنگ باید دقیق و پرقدرتی هستش و الان قیمتش باید حدود 1.8 تا 2.2 باشه البته فقط خودش ولی اگه برای تفریح می خواهید نمیارزه اینا رو بخرید باید با یک معمولی فنری شروع کنید و بعد برید سراغ PCP این اسلحه یکی از قویترینها تو ایرانه
Second hand Sumatra Samyang .177 / 4.5mm (airguns) Air Rifles for sale | GunStar.

این تفنگ 100 ژول قدرت داره یه مدل با کپسول 500 سی سی هست و خیلی قوی هست این تفنگ

بم بم جان یکم پول بزار دیانا 56 بخر صدا خفه کنم داره و دقت خوبی داره .لگ نداره .وزنش زیاده.خوش دستم هست بهش میگن سلطان تفنگ بادی حدود 1. تا 1.200 هست

خرابی توش خیلی کم داره

Sharp Shooter

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
83
سلام خدمت دوستان عزيز
مي بينم که تاپيک بسيار فعال و با نشاط هست ! :p
گفتم يک پست بدم شايد باعث بشه دوستاني که در اين زمينه فعاليت مي کنند، سري بزنند به اين تاپيک.
بنده در رشته تيراندازي با تفنگ 10 متر فعاليت دارم و در باشگاه شهيد کبکانيان تهران تمرين مي کنم.
دوستان عزيزي که در رشته هاي مختلف تيراندازي کار مي کنند اگر تجربياتشون رو با ما در ميون بذارن خيلي خوشال ميشيم.
من هم اگر مطلب بدرد بخوري ببينم تو تاپيک قرار مي دم.
موفق و پيروز باشيد

sasan s

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
3,123
سلام خدمت دوستان

سلام خدمت دوستان عزيز
مي بينم که تاپيک بسيار فعال و با نشاط هست ! :p
گفتم يک پست بدم شايد باعث بشه دوستاني که در اين زمينه فعاليت مي کنند، سري بزنند به اين تاپيک.
بنده در رشته تيراندازي با تفنگ 10 متر فعاليت دارم و در باشگاه شهيد کبکانيان تهران تمرين مي کنم.
دوستان عزيزي که در رشته هاي مختلف تيراندازي کار مي کنند اگر تجربياتشون رو با ما در ميون بذارن خيلي خوشال ميشيم.
من هم اگر مطلب بدرد بخوري ببينم تو تاپيک قرار مي دم.
موفق و پيروز باشيد

دوست عزیز برای اینکه تاپیک فعال بشه نیاز به افرادی مثل شما هست که اطلاعاتشون رو با بچه ها در میون بگذارند.

خیر مقدم میگم خدمتتون و امیدوارم بیشتر در خدمتتون باشیم.

شاد و پیروز باشید

mokhtar67

Registered User
لایک‌ها
302
منم تفنگ دارم وایرخ 80 هست 5.5 هست شکار میریم باهاش یه مقداری هم گروپ میگیرم

یه مدته میخوام برم تراپ

الان چنده؟یه باشگاه بین طرف های نوبنیاد و مینی سیتی هست کسی میدونه چطوری هست؟

PersianKORG

Registered User
لایک‌ها
43
دوستان چون تیراندازی با تپانچه(یا همون کلت-به اشتباه) رشته تخصصی من هست و دیدم تاپیکی راجع بهش نیست گفتن این تاپیک رو بزنم تا دوستان اطلاعاتشون راجع به این رشته بره بالا...

تيراندازي فني است که وابسته به تکنيک قدرت بدني و ميل به کسب پيروزي در فرد تيرانداز مي باشد . اين موارد فوق عناصر لازم در اجراي تمرينات تيراندازي مي باشد .تمرينات بدني کافي در جهت کسب حالتهاي خوب بدني امري کاملاً ضروري مي باشد.اگر فرد از لحاظ بدني فعال نباشد نمي تواند از سلاح خود انتظار داشته باشد که در تمام طول مسابقه در دست هايش محکم و بدون لرزش باقي بماند. تحقيقات جديد نشان داده که هدف گيري فشار زيادي را بر روي عضلات و دستگاه عصبي وارد مي کند و در اتمام تيراندازي تغييرات مشخصي در نوار قلبي تيراندازان ديده مي شود . که در نتيجه کم خوني در عضلات و بافت عصبي به وجود مي آيد. همچنين زمان مرحله بازگشت به حالت اوليه يعني زماني که براي اعصاب و عضلات لازم است که بعد از هشت بار شليک به حالت استراحت در آيند نيز افزايش مي يابد. اين تغييرات در نتيجه کاهش اکسيژن بوجود مي آيد. که خود اين کاهش در نتيجه توقف تنفس هنگام هدف گيري است. کمبود اکسيژن بر روي عضلات ظريف مانند عضلات مژگاني چشم اثر مي گذارد و باعث کاهش تطابق چشم مي گردد ....

آمادگي جسماني در تير اندازي به دسته هاي متفاوتي تقسيم مي شود : 1 . تمرين دادن عضلات 2 . ورزش اعضاي داخلي بدن 3 . تمرينهاي بينابيني 4 . تمرينهاي تنفسي
آمادگي جسماني در تيراندازي : تيراندازي يک مهارت اکتسابي بوده که بوسيله تواناييهاي فيزيکي و فکري پيشرفت خواهد کرد . علاقه شخصي و پشتکار يک تيرانداز تعيين کننده ميزان موفقيت او در مسابقات خواهد بود نه قدرت بدني . دسته اي از مربيان در ابتداي آموزش تيراندازي به بيان مشکلاتي از قبيل سنگين بودن سلاحها و طولاني بودن زمان مسابقه با ارائه تمرينات مشکل و خشک ، موجب نوميدي و خستگي جسمي نوآموزان مي شوند . براي جلوگيري از چنين مشکلاتي ، مي توان با توصيف رشته هاي مختلف تيراندازي ، معرفي نخبگان اين رشته ورزشي ، پشتکار ، همت و نظم لازم بر تمرينات برگزاري بازي هاي دسته جمعي و حتي بازيهاي گروهي در بين تيراندازان ، آنها را به فراگيري علاقه مند ساخت .
مراحل آموزش : آشنايي با رشته مورد نظر : اولين گام تيرانداز انتخاب يکي از رشته هاي تيراندازي است که متناسب با سن و قدرت وي باشد . اين کار مي تواند با مشاوره مربيان انجام گيرد .
آشنايي با چگونگي استفاده از سلاح : قبل از پرداختن به تيراندازي بايستي نوآموزان را با سلاحي که قرار است با آن تيراندازي کنند آشنا کرد .

آشنايي با مسايل ايمني :
مربيان بايد به اين نکته مهم توجه داشته باشند که تير اندازي يکي از شيرين ترين ورزش هاست و نبايد با ناديده گرفتن مسائل ايمني موجب بروز صحنه هاي دلخراش در اين ورزش شد.آموزش نشانه گيري : در اين مرحله مربيان بايستي با روش هاي مناسب نحوه نشانه گير ي را به نوآموزان آموخته و با استفاده از نمودارهاي آموزشي و عکسها و پوسترها و فيلم ها آموزشي و ايجاد تصوير ذهني مناسب نوآموزان را در فراگيري هرچه دقيقتر ياري کنند.
آشنايي با وضعيت هاي تيراندازي استفاده از روشهاي ابداعي و دلخواه تا آنجا که مقررات اجازه دهد اختياري مي باشد. زيرا به کارگيري حالت يکسان در تير اندازي ممکن است با توجه به خصوصيات فيزيکي تيراندازي نتيجه يکسان نداشته باشد. گاهاً ديده شده که نوآموزان به دليل شهرت يک تيرانداز يا علاقه به يک فرد خاص يا مربي خود موجب گرديده است حالات او را تقليد کنند . آشنايي با تاکتيک هاي خاص در هر رشته :
آشنايي تيراندازان با مسائل علمي و مقررات تيراندازي مي تواند اعتماد به نفس و قدرت تيراندازان را افزايش داده و آنها رادر رويارويي با اتفاقات ناگهاني در حين تيراندازي ياري رساند. همين امر ضرورت مطالعه تاکتيک هاي رشته هاي مختلف تيراندازي را روشن مي سازد .
تلاش در يادگيري و رفع اشکال : تيراندازان بايستي اطلاعات و دانسته هاي خود را در اين رشته افزايش داده و همچنان آماده کسب مهارتهاي بيشتر باشند . تيراندازاني که ساليان متمادي و تنها با اتکا به تمرينات طاقت فرسا بدون کسب تجربيات نو، سعي در آماده نگه داشتن خود مي نمايند رفته رفته خسته مي شوند ، در حاليکه با قرار گرفتن در مسيري درست و سازنده مي توانند به بالاترين درجات تيراندازي برسند. تيراندازي ورزشي است آميخته با هنر و تيرانداز با بهره گيري از اين حقيقت مهم خود را از نظر روحي آماده سازد چراکه تازگي و نشاط در ورزش تنها با آموختن و پيشرفت حاصل مي گردد. تمرين دادن عضلات : ورزيدگي جسماني لازم براي محکم نگه داشتن سلاح به کمک موارد ذيل صورت مي گيرد
الف : تمرينات جسماني براي کسب ورزيدگي جسماني ورزيدگي جسماني عمومي با استفاده از وسايل ورزشي داخل سالن حاصل مي گردد . خم کردن بدن ، خم کردن زانوها، و چرخش بدن شنابرروي دست و پا چرخش سر و بلند کرددن دستها و پاها در حاليکه به پشت يا شکم بر روي زمين دراز کشيده اند. ورزيدگي جسماني به کمک ورزشهايي از قبيل :دويدن،دوچرخه سواري،اسکي، پياده روي، طناب بازي ، تنيس روي ميز،هندبال، واليبال، فوتبال و غيره بهبود پيدا مي کند.
ب: تمرينهاي اختصاصي
ورزيدگي جسماني اختصاصي توسط تمرينات خاصي حاصل مي گرددکه به گروه عضلات شرکت کننده در حالت گيري هاي خاص بر طبق اصول مربوط به سيستم هاي پرورشي تنظيم مي گردد .براي اين منظور تيرانداز مي تواندبا محکم نگه داشتن سلاح خود و اغلب با بالا آوردن و قرار دادن در وضعيت هدفگيري و با ثابت نگه داشتن در فضاي هدفگيري ، قدرت خاص عضلات را بدست آورد. شنا رفتن روي عضلات ، خم کردن زانوها ،فشار دادن يک تکه جسم سخت به جلو و عقب پرش از روي مانع کوتاه به سمت راست و چپ ، بلند کردن پاي کشيده شده به چپ و راست در حالت نشسته و خم و راست شدن براي براي اين منظوربسيار مناسبند.

ورزش اعضاي داخلي بدن : ورزش قلب و سيستم گردش خون و تقويت ريه ها اهميت ويژه اي درتمرينهاي آمادگي بدني به خود اختصاص مي دهند .زيرا در صورتيکه اين اعضا مورد استفاده واقع نشده و يا از آن استفاده کمي شود، عضلات ظرفيت ازياد يافته خود را به تندي از دست مي دهند.تاثير پرورش اعضاء داخلي هنگامي آشکار مي گردد که قلب يک ورزشکار با قلب يک غير ورزشکار مقايسه گردد . قلبي که اغلب تحت فشار بوده ، به مراتب از قلب يک غير ورزيده و نتيجتاً با ضربان بالا ، بزرگتر بوده و بنابراين داراي قدرت عمل بيشتري است. کليه تمرينهايي که براي حفظ آمادگي جسماني انجام مي گردند، براي اين منظور مناسبند.
تمرينهاي بينابيني : منظور از تمرينهاي بينابيني ، تمريناتي است که در فواصل زماني بين تمرينهاي سالن انجام مي گيرند. اين نوع تمريناتت يکي از مناسبترين اشکال تمرين براي افزايش قدرت ، سرعت و مقاومت است. شاخص ترين اين تمرينات ، فشاري است که برحسب آن بر اعضاي بدن وارد مي گردد. خصوصاً اينکه در آنها تيراندازمجاز به استراحت نمي باشد.
کليه تمرينهايي که فشار زيادي بر اندام ما وارد مي سازند براي محسوب شدن در زمره تمرينهاي بينابيني مناسبند. از جمله اين تمرينها به عنوان مثال مي توان از دويدن ، شنا کردن و بالا و پايين دويدن از پله و حرکت اسکات بدون وزنه نام برد. علت گزينش اين تمرينات آن است که تيرانداز مي تواند تمامي آنها را در هر مکان دلخواه بدون حضور وسائل ورزشي خاصي انجام دهد .
تمرينات بينابيني ، اکسيژن بيشتري به عضلات و سيستم ايمني رسانده و باعث مي شود تا تيرانداز بتواند بهتر حواس خود را متوجه کرده و نيازهاي شديد خود را برطرف سازد.
تمرينات تنفسي : در اينجا يک سري تمرينات براي سيستم تنفسي که توسط انجمن ورزش و طب انگلستان منتشر شده و در مجله انگليسي تيراندازي به چاپ رسيده است ذکر مي گردد: تنفس را تا حد امکان عميق کرده و سپس هوا را تدريجاً بيرون بفرستيد .بعد از بازدم نفس خود را نگه داشته و تدريجاً فاصله زماني بين دم و بازدم را زياد کنيد .دستانتان را به طور مخالف زير بغل گرفته (دست راست زير بغل چپ و دست چپ زير بغل راست ) و بعداً تا حد امکان نفس عميقي بکشيد .
بدون ايجاد هيچ گونه سر و صدا ناشي از تنفس ،عمل دم و بازدم را تا حد امکان عميق انجام دهيد .تمرينات بالا در صورتيکه هنگام صبح و جلوي يک پنجره باز انجام گيرند بيشترين تاثير را به همراه دارند .تمرينات تنفسي با عث افزايش ظرفيت ريه ها شده و همراه با تمرينهاي بينلبيني با عث تقويت اندام ها مي شوند. تنفس صحيح هم مثل حالت گيري صحيح و زمان سنجي صحيح به دليل تاثير بسزايي که در کيفيت شليک دارد بايد فرا گرفته شود.
کنترل ماشه : کنترل ماشه به روشي گويند که در آن حرکت انگشت تيرانداز روي ماشه هيچ آسيبي به نحوه نشانه گيري وي وارد نميکند و وضعيت اين عمل بايد به طور پيوسته، کنترل شده ، آرام و توام با خونسردي باشد. ماشه بايد به صورت پيوسته و طوري آرام فشار داده شود که خط سير گلوله منحرف نگردد.تير انداز بايد قسمت کوچکي از نوک انگشت سبابه خود را همواره روي ماشه قرار دهدو شست دست بايد به سمت جلو و به راحتي در کنار تفنگ قرار گيرد و قسمتي از آن دور قنداق پيچيده شود.انگشت اشاره به ترتيبي روي ماشه قرار گيرد که ماشه در محل بنداول انگشت و نوک انگشت قرار بگيرد. ضمناً انگشت اشاره نبايد قنداق را لمس کند و بايد به صورت عمودي روي مرکز ماشه قرار داشته باشد . فشردن ماشه بايد زماني صورت گيرد که تيرانداز آماده شليک باشد.اين فشار بايد به طور مستقيم، توسط خم کردن بند دوم انگشت اشاره صورت گيرد. تيراندازان بايد به طور پيوسته و در حاليکه نفس خود را حبس کرده اند،ماشه را به آرامي بکشند .

بالا