برگزیده های پرشین تولز

epsi1on

Registered User
لایک‌ها
2,595
سلام دوستان.
چند روز پیش مدیرعامل تیک‌تاک (که چینی هست) توی کنگره‌ی آمریکا حاظر شد و به سوال‌هاشون جواب داد. انگار آمریکایی‌‌ها داشتن طرف رو استنطاق میکردن و متهم میکردن.
سوالهای عجیبی می‌پرسیدن. مثلا این‌که تیک‌تاک از اطلاعات افراد سوء استفاده نمیکنه یا چیزهای این‌طوری که برای من بشخصه کمی نامئنوس بود...
به نظرتون یک شبکه اجتماعی چطور می‌تونه از داده‌ی کاربرهاش سوء استفاده کنه؟
فکر کنم مدیرهای عزیز بتونن بیشتر راهنمایی کنن چون بالاخره دید وسیع‌تری دارن.
ممنون

saeid700

کاربر فعال *همکار بخش شبکه های اجتماعی
همکار انجمن
لایک‌ها
5,283
همه چیز در مورد شخصیت افراده با تحلیل رفتار کاربران تو این اپلیکیشن ها میشه پی برد چه شخصیتی دارن به چیا علاقه دارن از چی بدشون میاد و یا حتی نقطه ضعفشون چیه !
برای همین برای افراد دولتی تو آمریکا استفاده ازش ممنوع شد. تیک تاک هم که چینی هست و به حکومت هم پاسخگو هست پس آمریکایی ها حق دارن در مورد استفاده ازش سختگیر باشن.

epsi1on

Registered User
لایک‌ها
2,595
اعضای کنگره، توی یکی از سوالاتشون خیلی تاکید کردن که تیک‌تاک نباید اطلاعات مربوط به وضعیت سلامت (احتمالا سلامت جسمانی) کاربرا رو جمع آوری کنه و از مدیرعامل تیک‌تاک خواستن این تعهد رو بده. به نظرتون چرا این قضیه اینقدر مهم بود؟

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
14,025
فکر میکنی درآمد غول های اینترنتی از تبلیغاته؟!! هر چی دارن از اطلاعاته...
خریدار اطلاعات
فروشنده اطلاعات
تحلیل اطلاعات
و...
وقتی من میرم یوتیوب. تبلیغات وبمستری برای من میاره!! ولی من دنبال آهنگم
این یعنی از رفتار من جاسوسی میشه
خب تا جایی حق داره
داره خدمات رایگان به من میده
یوتیوب چه پولی از من میگیره برای آپلود؟
اصلا یک روش درآمد از خدمات رایگان همینه

epsi1on

Registered User
لایک‌ها
2,595
فکر میکنی درآمد غول های اینترنتی از تبلیغاته؟!! هر چی دارن از اطلاعاته...
خریدار اطلاعات
فروشنده اطلاعات
تحلیل اطلاعات
و...
وقتی من میرم یوتیوب. تبلیغات وبمستری برای من میاره!! ولی من دنبال آهنگم
این یعنی از رفتار من جاسوسی میشه
خب تا جایی حق داره
داره خدمات رایگان به من میده
یوتیوب چه پولی از من میگیره برای آپلود؟
اصلا یک روش درآمد از خدمات رایگان همینه
بله خوب یکی از استفاده‌ها بازاریابی هست.
واسم یک سری از سوالاتشون عجیب بود. چون اونها که بی‌دلیل سوال نمیپرسن و بی اساس هم سوال نمی‌پرسن.
یک جاهایی صحبت از نسل‌های آینده‌ی کاربرها میکرد. یا سن کاربرها. یا وضعیت سلامتی کاربرها. اینها دقیقا چطور مربوط میشه به یه شبکه اجتماعی؟! بعد وقتی یه شبکه اجتماعی این قدر تاثیر داره توی زندگی طرف، پلتفرم‌های غولی مثل گوگل چقدر تاثیر دارن؟! اینستا؟ یا حتی همین پی‌تی خودمون :)

epsi1on

Registered User
لایک‌ها
2,595
یادش بخیر توی خدمت بعضی سربازا زیرآب بعضی سربازای دیگه رو میزدن یا مثلا تخلف‌شون رو گزارش میکردن. خوب طبیعی بود... بعضی وقتها یک شخص سومی میومد بهت میگفت فلانی زیرآبتو زده. این شخص سوم بعضی وقتها راست میگفت بعضی وقتها هم دروغ میگفت، چون خودش زیرآبت رو زده بوده :) خلاصه دو تا قشر داشتیم: یکی آدم‌فروش و یکی آدم‌فروش شناس! معلوم هم نبود کدومشون راست میگه کدوم دروغ میگه. البته واسه من هیچ وفت اتفاق نیوفتاد ولی دیدم برای بعضی ها این اتفاق افتاد...

حالا شده قضیه این بازجویی... کنگره و رسانه امریکا میخواد به همه بگه که تیک‌تاک از اطلاعات سوء استفاده میکنه و توی رسانه با تشریفات پخشش کردن کل دنیا ببینه...
امریکا = شخص سوم، تیک‌تاک = شخص دوم، من=شخص اول

Last edited:

mamadpuyol

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
24
دوست عزیز موضوع کاملا روشنه تا وقتی اطلاعات توی شبکه های آمریکایی یا وابسته به اونها باشه هیچی مهم نیست و نرماله اما وقتی این اطلاعات قرار باشه دست یه کشور دیگه قراربگیره اینجاست که موضوع اشکال دار میشه و امنیت ملی زیر سوال میره !.
حالا اینجا ممکنه به جز اطلاعاتی که به طور معمول برنامه دسترسی داره یه دسترسی های دیگه هم به طور مخفی به اطلاعات ما داشته باشند که من و شما نمیدونیم اما هم آمریکایی ها و هم چینی ها میدونند والان دارند بحث میکنند سرش که آره ممنوع کنید این شبکه رو چون رقیب هست و خطرناک.
به نظر من در سطح شخصی مهم نیست چون به هر حال اطلاعات مارو که میگیرند یا از گوگل یا اینستا یا هرجای دیگه و برای ما مهم نیست اما در سطح ملی و بین المللی خیلی مهم هست و امنیتی برای مسئولین کشور های قوی و قدرتمند.

epsi1on

Registered User
لایک‌ها
2,595
دوست عزیز موضوع کاملا روشنه تا وقتی اطلاعات توی شبکه های آمریکایی یا وابسته به اونها باشه هیچی مهم نیست و نرماله اما وقتی این اطلاعات قرار باشه دست یه کشور دیگه قراربگیره اینجاست که موضوع اشکال دار میشه و امنیت ملی زیر سوال میره !.
حالا اینجا ممکنه به جز اطلاعاتی که به طور معمول برنامه دسترسی داره یه دسترسی های دیگه هم به طور مخفی به اطلاعات ما داشته باشند که من و شما نمیدونیم اما هم آمریکایی ها و هم چینی ها میدونند والان دارند بحث میکنند سرش که آره ممنوع کنید این شبکه رو چون رقیب هست و خطرناک.
به نظر من در سطح شخصی مهم نیست چون به هر حال اطلاعات مارو که میگیرند یا از گوگل یا اینستا یا هرجای دیگه و برای ما مهم نیست اما در سطح ملی و بین المللی خیلی مهم هست و امنیتی برای مسئولین کشور های قوی و قدرتمند.
واقعا همینطوره که شما میگید. دیروز داشتم فیلمش رو نگاه میکردم، جزییاتش خیلی جالب بود. مدیر عامل تیکتاک میگفت ما یه شرکت تاسیس کردیم توی خاک امریکا با ۱۰۰ نفر کارمند امریکایی که فقط دیتای کاربرهای امریکایی رو نگه داری کنن تا دیتای کاربرهای امریکایی بیرون خاک و مرزهای جغرافیایی امریکا نره. ببین تازه چقدر تیکتاک خواسته با امریکا همکاری کنه ولی باز دست آخر کنگره بازم روی همون یه ذره دیتای مردمش حساسه و قبول نمیکنه.

یه قسمت دیگه از گفتگوهاشون:

آقای پالون عضو کنگره آمریکا: طبق آخرین رکوردهامون، هدف تیکتاک اینه که امسال حدود ۵۰ تا ۸۰ میلیارد دلار درآمد داشته باشه. این پیش‌بینی دقیقی هست؟
آقای چو، مدیرعامل تیکتاک: آقای عضو کنگره، ما بعنوان یک شرکت خصوصی ما اطلاعاتمون رو به اشتراک نمیذاریم.
آقای پالون عضو کنگره آمریکا: فکر میکردم این پاسخ رو بدید. تیک‌تاک به نشان دادن تبلیغات هدفمند به کاربرهاش چقدر پول در میاره؟ فقط به کاربرهای امریکایی. میتونید به من این اطلاعات رو بدید؟
آقای چو، مدیرعامل تیکتاک: دوباره، آقای عضو کنگره، با احترام ما بعنوان یک شرکت خصوصی ما اطلاعاتمون رو به اشتراک نمیذاریم.
آقای پالون عضو کنگره آمریکا: حساسیتی که شما ایجاد می‌کنید، ممم.. میدونید، شما نوعی سرویس عمومی دارید ارایه میکنید. شاید این چیزی نیست که شما میگید ولی من خریدار حرفتون نیستم. نگرانی من اینجا اولا در مورد حریم خصوصی هست، در حقیقت تیکتاک همه نوع پولی با جمع آوری اطلاعات خصوصی از امریکایی ها (اطلاعاتی که برای مقاصد تجاری خودشون نمیخوان) و بعد اون رو میفروشند. مان و قاضی میخوایم قانونی بزاریم که تا حد ممکن جمع‌اوری دیتای امریکایی ها رو برای تیکتاک و شرکتهای مشابه سخت کنه.
چیزی که من میفهمم اینه که خود امریکا ۱۰ الی ۲۰ سال پیش این مسیر رو رفته حالا گیر میده به تیکتاک و چیزایی میگه که من بشخصه برام خیلی جدید و عجیبه. یعنی خود امریکا به راحتی میتونه این کارها رو بکنه!

Last edited:

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,245
یادش بخیر توی خدمت بعضی سربازا زیرآب بعضی سربازای دیگه رو میزدن یا مثلا تخلف‌شون رو گزارش میکردن. خوب طبیعی بود... بعضی وقتها یک شخص سومی میومد بهت میگفت فلانی زیرآبتو زده. این شخص سوم بعضی وقتها راست میگفت بعضی وقتها هم دروغ میگفت، چون خودش زیرآبت رو زده بوده :) خلاصه دو تا قشر داشتیم: یکی آدم‌فروش و یکی آدم‌فروش شناس! معلوم هم نبود کدومشون راست میگه کدوم دروغ میگه. البته واسه من هیچ وفت اتفاق نیوفتاد ولی دیدم برای بعضی ها این اتفاق افتاد...

حالا شده قضیه این بازجویی... کنگره و رسانه امریکا میخواد به همه بگه که تیک‌تاک از اطلاعات سوء استفاده میکنه و توی رسانه با تشریفات پخشش کردن کل دنیا ببینه...
امریکا = شخص سوم، تیک‌تاک = شخص دوم، من=شخص اول
توی یه فیلم پلیسی میگفت فقط ۲۰٪ مخبر ها بخاطر پول مخبری میکنن.. باقی از روی کمبود این کارو میکنن..

epsi1on

Registered User
لایک‌ها
2,595
توی یه فیلم پلیسی میگفت فقط ۲۰٪ مخبر ها بخاطر پول مخبری میکنن.. باقی از روی کمبود این کارو میکنن..
ولی خوب بعضی‌هاشون هم هستن جرات و جسارت دارن، میان میگن من مخبرم و کار خودش رو گردن میگیره. دلیلش هم کمبود نیست، فقط نمیخواد توی پاتوق جو خاصی برقرار بشه... ولی یسریاشون همین جسارت رو هم ندارن ترجیح میدن اسمی ازشون برده نشه و پشت پرده بمونن...

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,245
ولی خوب بعضی‌هاشون هم هستن جرات و جسارت دارن، میان میگن من مخبرم و کار خودش رو گردن میگیره. دلیلش هم کمبود نیست، فقط نمیخواد توی پاتوق جو خاصی برقرار بشه... ولی یسریاشون همین جسارت رو هم ندارن ترجیح میدن اسمی ازشون برده نشه و پشت پرده بمونن...
درسته..
البته اینجا صحبت خدمت سربازی بود

sys_co2

Registered User
لایک‌ها
4,828
یکی آدم‌فروش و یکی آدم‌فروش شناس! معلوم هم نبود کدومشون راست میگه کدوم دروغ میگه. البته واسه من هیچ وفت اتفاق نیوفتاد ولی دیدم برای بعضی ها این اتفاق افتاد...

1680897106449.png

چطوری جووون ِ دل ؟

epsi1on

Registered User
لایک‌ها
2,595
تیک تاک توی ایران کار می‌کنه؟!

بالا