برگزیده های پرشین تولز

ثبت کارتخوان در سایت اداره مالیات

Mazi

* مدیر موبایل و اسمارت فون ها* مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,460
من ثبت نام کردم برای کارتخوانم 2تا کارت خوان به اسمم بود با اینکه یه دونه پوز دارم ممکنه کسی سو استفاده کرده باشه از این موضوع و به اسم من با یه کارت خوان دیگه کار کرده باشه؟حالا اون یه دونه رو غیر فعال کردم کسی میدونه موضوع از چه قراره؟
چیز خاصی نیست. بعضی ها براشون ۶ تا ۸ تا ثبت شده. خود من ۳ تا زده بودن برام تو سایت. منم دوتاش رو زدم غیرفعال. اینا اگه دقت کنی سریال کارتخوان ات چنده به صورت فیزیکی. یعنی از روی دستگاه بخون عددش رو بعد تو سایت اون که دستت هست و داری رو نگه دار بقیه رو حذف کن

آرتیمس محتشم

Registered User
لایک‌ها
158
چیز خاصی نیست. بعضی ها براشون ۶ تا ۸ تا ثبت شده. خود من ۳ تا زده بودن برام تو سایت. منم دوتاش رو زدم غیرفعال. اینا اگه دقت کنی سریال کارتخوان ات چنده به صورت فیزیکی. یعنی از روی دستگاه بخون عددش رو بعد تو سایت اون که دستت هست و داری رو نگه دار بقیه رو حذف کن
بله اون اصلی رو فعال کردم اون یکی رو زدم غیر فعال
عکس پنل رو براتون میذارم به زودی ببنید درسته

parviz_r

کاربر فعال بخش کار و سرمایه
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,821
از ۱۳ میلیون دستگاه کارتخوان، ۷ میلیون ابزار پرداخت تاکنون ساماندهی شده، ۳ میلیون غیرفعال شده و تعداد ۳ میلیون هم باقی مانده که تا پایان فروردین تعیین تکلیف شدند

مرحله دوم این قانون، تفکیک حساب‌های شخصی و تجاری است که متولی این امر بانک مرکزی است و باید زمان آغاز این مرحله را اعلام کند. به نظر می‌رسد این مرحله از اردیبهشت آغاز شود.

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,386
از ۱۳ میلیون دستگاه کارتخوان، ۷ میلیون ابزار پرداخت تاکنون ساماندهی شده، ۳ میلیون غیرفعال شده و تعداد ۳ میلیون هم باقی مانده که تا پایان فروردین تعیین تکلیف شدند

مرحله دوم این قانون، تفکیک حساب‌های شخصی و تجاری است که متولی این امر بانک مرکزی است و باید زمان آغاز این مرحله را اعلام کند. به نظر می‌رسد این مرحله از اردیبهشت آغاز شود.
مشخص نشده از هر کارت خوان چقدر مالیات میگیرن برای هر یک میلیون تومان فروش؟

آرتیمس محتشم

Registered User
لایک‌ها
158

سلام برام اس ام اس اومده باید اظهار نامه پر کنم برای کارتخوانم باید خودم پر کنم یا برم کافی نت؟

آرتیمس محتشم

Registered User
لایک‌ها
158

سلام برام اس ام اس اومده باید اظهار نامه پر کنم برای کارتخوانم باید خودم پر کنم یا برم کافی نت؟

parviz_r

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,821

آرتیمس محتشم

Registered User
لایک‌ها
158
میتونی اینترنتی و غیر حضوری خودت پر کنی
ممنون
یه اس ام اس دیگه برام اومده که هشدار داده باید نمیدونم کد 4 یه چیزی رو اگه اشتباه بزنی مالیات سنگینی بهت تعلق میگیره

parviz_r

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,821
تمامی کارتخوان‌ها و درگاه های پرداخت اینترنتی به پرونده مالیاتی متصل شد

parviz_r

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,821
کاسبها هم زرنگ هستند هر مغازه ای میریم میگن مبلغ کارت به کارت کنید
مهم نیست
کارت به کارت هم مالیات داره... :D

از 45 عدد واریز به کارت در سال معادل جمع کردن کارتخوان (دور زدن مالیات) محاسبه میشه

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,386
مهم نیست
کارت به کارت هم مالیات داره... :D

از 45 عدد واریز به کارت در سال معادل جمع کردن کارتخوان (دور زدن مالیات) محاسبه میشه
واقعا همچین قانونی هست؟از امسال اجرا شده؟

parviz_r

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,821
واقعا همچین قانونی هست؟از امسال اجرا شده؟
میزان مالیات کارت به کارت با دستگاه پوز تفاوتی ندارد

معاون سازمان امور مالیاتی اظهار داشت: به صراحت اعلام می‌کنم که پس از یک سال که برای صنوف برگه تشخیص مالیات صادر شد، متوجه خواهند شد که واریز وجه از طریق دستگاه‌های پوز یا از طریق کارت به کارت تفاوتی در میزان مالیات آنها نخواهد داشت .

Last edited:

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,386
میزان مالیات کارت به کارت با دستگاه پوز تفاوتی ندارد

معاون سازمان امور مالیاتی اظهار داشت: به صراحت اعلام می‌کنم که پس از یک سال که برای صنوف برگه تشخیص مالیات صادر شد، متوجه خواهند شد که واریز وجه از طریق دستگاه‌های پوز یا از طریق کارت به کارت تفاوتی در میزان مالیات آنها نخواهد داشت .

اها یعنی فقط کسایی که کارتخوان دارن کارت به کارتشون جز مالیات محسوب میشه؟
خوب کاسب میتونه از کارت یکی از بستگانش استفاده کنه

parviz_r

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,821
اها یعنی فقط کسایی که کارتخوان دارن کارت به کارتشون جز مالیات محسوب میشه؟
خوب کاسب میتونه از کارت یکی از بستگانش استفاده کنه
مالیات برای بستگان میره... :D

مثل منشی دکترها... :D

parviz_r

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,821
نه دیگه جدی میگم خوب نوشته که افراد عادی شامل مالیات کارت به کارت نمیشن
واریز به حساب بانکی (نقدی، کارت به کارت، چک، پوز و دستگاه کارتخوان، درگاه اینترنتی، ....)

هر ایرانی که در هر شعبه بانکی حساب داره، یک ( کد شهاب داره) منحصر بفرد هست، مثل کد ملی افراد

کافیه در سیستم تعریف کنید n بار واریز به کد شهاب، مشکوک جهت رسیدگی اداره مالیات

به همین راحتی... :D

parviz_r

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,821
رئیس اداره اجرایی مرکز تنظیم مقررات سازمان امور مالیاتی خبر داد / غیرفعال شدن ۹میلیون و ۴۰۰ هزار دستگاه کارت‌خوان

🔹اشکان هراتی، رئیس اداره اجرایی مرکز تنظیم مقررات سازمان امور مالیاتی از غیرفعال شدن ۹ میلیون و ۴۰۰ هزار دستگاه کارت‌خوان خبر داد. این تعداد دستگاه‌ها یا توسط صاحبان کارت‌خوان‌ها و یا توسط سازمان امور مالیاتی با هماهنگی بانک مرکزی غیرفعال شده است.

بالا