برگزیده های پرشین تولز

جام کنفدراسیونها2009-آفریقای جنوبی

به نظر شما قهرمان این دوره جام کنفدراسیون ها کدام تیم خواهد شد؟

• آفریقای جنوبی

Votes: 0 0.0%
  • آمریکا

• مصر

• عراق

• نیوزلند

• Total voters
    32
  • Poll closed .

Radiohead

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
184
من به اسپانیا رای دادم ولی همونطور که گفتم ایتالیا و برزیل رو دوست دارم قهرمان ببینم.

H-C

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
414
خدا و پیغمبریش رو اگه بخوایم حساب کنیم اسپانیا الان عالی هست !!! ولی اگه این دعوای دل بوسکه با بارسلونایی ها ادامه داشته باشه شاید ژاوی و اینیستا نیومدن !

ولی من به ایتالیا رای میدم. کلا لیپی ...
2296.gif

Bhrzk

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2,968
منم به خاطر شناخت فوتبال اسپانیا چه از نظر تاکتیکی چه از نظر شخصیتی , بیشترین احتمال رو داره که قهرمان بشه .

کلا فوتبالی که الان اسپانیا بازی میکنه خیلی جالب هست و به یک تکامل خاصی از نسل ها رسیده که شما میبینید در تمام خطوط زمین بهترین بازیکن های دنیا را دارند .

و همین طور یک مربی اسپانیایی با تفکر هلندی .

De Monarch

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
17
خب جام کنفدراسیون ها شرایطش با جام های دیگه فرق میکنه . وقتی کامرون میاد فینال یا همین کامرون برزیل رو شکست میده خودش بیانگر اینه که شرایط این جام با بقیه فرق میکنه . از squad تیم ها خبر ندارم اما اگه همون چیزی باشه که انتظار میره مطمئنا شانس اسپانیا بیشتره اما دلم میگه جام مال برزیل هست

sasan s

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
3,123
سلام خدمت دوستان
با توجه به اینکه مسابقات جام کنفدراسیون ها از فردا در آفریقای جنوبی آغاز خواهد شد بد نیست به این مسابقات نگاهی آماری بیندازیم .

فوتبال جام کنفدراسيون‌ها از نگاه آمار

سايت فدراسيون بين المللي فوتبال (فيفا) در آستانه آغاز مسابقات جام کنفدراسيون‌ها به نگاه آماري به اين رقابت‌ها پرداخته است.

هشتمين دوره مسابقات جام کنفدراسيون‌ها که پيش درآمدي بر رقابت‌هاي جام جهاني است، از روز يکشنبه به ميزباني آفريقاي جنوبي برگزار ميشود.

- از ابتدا تاکنون در مجموع 36 هزار نفر مسابقات جام کنفدراسيون‌ها را از نزديک تماشا کرده‌اند. در اين ميان، مسابقات سال 1999 مکزيک در مجموع با متوسط 60 هزار تماشاگر و 110 تماشاگر براي مسابقه فينال، از بيشترين استقبال برخوردار بوده است.

- کامرون با 572 دقيقه گل نخوردن، رکورد جديدي را در رقابت‌هاي 2003 جام کنفدراسيون‌ها از خود بر جاي گذاشت و توانست رکورد قبلي را که با 472 دقيقه توسط برزيل از سال 1997 تا 1999 ثبت شده بود، پشت سر بگذارد.

- رقم 100 درصد، رکورد کنوني ايتاليا در خاک آفريقا است. اين تيم هر سه مسابقه ملي خود را در اين قاره با پيروزي تمام کرده است که با برد 2 بر يک مقابل مصر در مقدماتي جام جهاني 1953 شروع شد و با پيروزي در ديدارهاي دوستانه اواخر همان سال مقابل چکسلواکي (سه بر صفر) و برابر تونس (4 بر صفر) در سال 2004 ادامه يافت.

- 50 گل، بيشتري گلي است که توسط برزيل در تاريخ مسابقات جام کنفدراسيون‌ها به ثمر رسيده و تيم‌هاي مکزيک و فرانسه به ترتيب با 33 و 24 گل در رده‌هاي بعدي قرار دارند.
تيم برزيل فقط در سه فينال اين رقابت‌ها موفق شد 13 گل از جمله شش گل مقابل استراليا در سال 1997، پيروزي 4 بر يک مقابل آرژانتين در فينال 2005 و شکست 4 بر 3 مکزيک در سال 1999 بزند.

- تيم ايتاليا با متوسط 28 سال و 7 ماه حضور در مسابقات جام کنفدراسيون‌ها، با سابقه‌ترين تيم در اين رقابت‌ها به شمار مي‌رود. عراق نيز با متوسط کمتر از 25 سال، جوانترين تيم شرکت کننده در مسابقات 2009 آفريقاي جنوبي است.

- "ساتوشي ياماگوچي" از تيم ژاپن که با 16 سال و هشت ماه در مسابقات 1995 شرکت کرد، همچنان رکوردار جوان‌ترين بازيکن در جام کنفدراسيون‌ها است. اما در مسابقات آفريقاي جنوبي "کريس وود" مهاجم نيوزيلد، جوانترين بازيکن از بين 184 بازيکن حاضر در اين رقابت‌ها خواهد بود.

- يازده پيروزي پياپي و 31 مسابقه بدون شکست: اين رکوردي است که اسپانيا را به عنوان يکي از مدعيان قهرماني در اين رقابت‌ها مطرح کرده است. اسپانيا از 15 نوامبر 2006 تاکنون نيز 21 مسابقه است که گل نخورده.

- اسپانيا 10 سال پيش هم براي يک جام جهاني ديگر به آفريقا رفت و با قهرماني برگشت. اميدهاي کنوني اسپانيا يعني "ايکر کاسياس"، "کارلوس مارچنا" و "ژاوي" در جام جهاني زير 20 سال 1999 که به ميزباني نيجريه برگزار شد، شرکت داشتند.

- "کواتموک بلانکو" و "رونالدينيو" با 9 گل، بهترين گلزنان تاريخ جام کنفدراسيون‌ها هستند که دو گل بيشتر از "روماريو" و "آدريانو" دارند. رونالدينيو اين رکورد را با شرکت در مسابقات 1997، 2003 و 2005 کسب کرد در حاليکه بلانکو فقط در دو دوره 1997 و 1999 توانست 9 گل بزند.

- شرکت تيم نيوزيلند با هفت بازيکن از تيم ولينگتون فونيکس استراليا، اين باشگاه را به پر نماينده‌ترين تيم باشگاهي در جام کنفدراسيون‌ها تبديل کرده در حاليکه تيم‌هاي ليورپول و والنسيا هر کدام با شش بازيکن، الاهلي، بارسلونا، يوونتوس و ويارئال هر کدام با پنج بازيکن در رده‌هاي بعدي قرار دارند.

- حضور در پنج دوره، 22 مسابقه و دو تيم مدال آور، "ديدا" را به با تجربه‌ترين و موفق‌ترين بازيکن جام کنفدراسيون‌ها تبديل کرده است. اين دروازه‌بان برزيلي که اينبار در ترکيب تيم ملي کشورش جايي ندارد فقط هشت دقيقه از پنج دوره حضور تيم ملي برزيل در رقابت‌هاي 1997 تا 2005 را از دست داده است.

- سه تيم از پنج تيم صدر جدول رده‌بندي فيفا يعني اسپانيا، ايتاليا و برزيل در مسابقات امسال حضور دارند. اين اولين بار است که در تاريخ جام کنفدراسيون‌ها چنين اتفاقي مي‌افتد.

- تيم هاي برزيل و فرانسه هرکدام با دو قهرماني، موفق ترين تيم هاي اين مسابقات هستند. برزيل با قهرماني در مسابقات 1997 و 2005 و فرانسه با قهرماني در سال هاي 2001 و 2003، چهار قهرماني از پنج دوره گذشته را از آن خود کرده‌اند در حاليکه آرژانتين قهرمان 1992، دانمارک قهرمان 1995 و مکزيک قهرمان 1999، فقط يک عنوان را به خود اختصاص داده‌اند.

- فقط يک تيم از عنوان خود در اين رقابت‌ها دفاع کرده است. فرانسه دو سال بعد از شکست ژاپن ميزبان در فينال جام کنفدراسيون‌ها 2001، دوباره در سال 2003 با پيروزي مقابل کامرون در خاک خود از عنوان قهرماني‌اش دفاع کرد.

- برزيل از زماني که جام کنفدراسيون‌ها زير چتر فيفا برگزار مي‌شود يعني سال 1997تاکنون در تمامي ادوار شرکت داشته و تنها بازمانده مسابقات 2005 است که براي ششمين دوره پياپي در اين رقابت‌ها شرکت مي‌کند.

منبع: ایرنا

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805
دیشب اسپانیا با نیوزلند چیکار کرد ؟

amk

Registered User
لایک‌ها
9
خب من تصمیم گرفتم دیگه تو رای گیریها شرکت نکنم :)
ولی احتمالا اسپانیا چون خیلی قویه....

sasan s

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
3,123
سلام خدمت دوستان
بازیهای جام کنفدراسیونها هم از دیروز شروع شد و در بازی افتتاحیه عراق مقابل میزبان مسابقات به نتیجه 0-0 رسید .
همچنین همانطور که دوستان گفتند در دومین بازی اسپانیا موفق شد با 5 گل نیوزلند نماینده اقیانوسیه رو شکست بده . تورس 3 گل و فابرگاس و ویا هم گلهای دیگه اسپانیا رو به ثمر رسوندند. شاد و پیروز باشید.

Hamid_311

Registered User
لایک‌ها
25
ایشالا ایتالیا قهرمانه.
اسپانیا رو خوشم نمیاد. تیم اصیل و پدر مادر داری نیست. سوسوله!
فقط ایتالیا.

H-C

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
414
امروز مصر با برزیل بازی داره ساعت 18:30 و ایتالیا هم با آمریکا بازی داره ساعت 23 به وقت تهران

پخش مستقیم هم داریم دیگه به امید خدا ؟

من منتظر بازی ایتالیا- آمریکا هستم ببینم د روسی چیکار میکنه اینبار :D

sasan s

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
3,123
پخش مستقیم هم داریم دیگه به امید خدا ؟

من منتظر بازی ایتالیا- آمریکا هستم ببینم د روسی چیکار میکنه اینبار :D

توی لیست برنامه های امشب شبکه 3 که اثری از پخش مستقیم نیست.:(
متاسفانه کانالهای free هم در ، ست اعلام پخش نکردن

De Monarch

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
17
پخش مستقیم داریم . دیشب که بازی اسپانیا - نیوزلند رو پخش کردن . ساعت های برگزاری خوبه . بازی های جام جهانی هم در همین ساعت ها هست احتمالا . چمن و خود ورزشگاه هم خوب بودن . تورس هم که به شخصه ترکوند نیوزلند رو

من منتظر بازی ایتالیا- آمریکا هستم ببینم د روسی چیکار میکنه اینبار

چرا د روسی؟ احتمالا باز چت زدی . گل به خودی رو میگی؟ اونو که Christian Zaccardo زد

توی لیست برنامه های امشب شبکه 3 که اثری از پخش مستقیم نیست

خب چون امشب برنامه دارن آقایون ظاهرا ... ولی برای شب های دیگه احتمالا پخش مستقیم رو داریم

Last edited:

H-C

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
414
چرا د روسی؟ احتمالا باز چت زدی . گل به خودی رو میگی؟ اونو که Christian Zaccardo زد

میگم دیوونه ای میگی نه !

بازی ایتالیا - آمریکا تو جام جهانی یادت هست ؟

یادت نیست د روسی با آرنج زد صورت یارو (اسمش یادم نیست !) رو ترکوند ؟

De Monarch

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
17
میگم دیوونه ای میگی نه !

بازی ایتالیا - آمریکا تو جام جهانی یادت هست ؟

یادت نیست د روسی با آرنج زد صورت یارو (اسمش یادم نیست !) رو ترکوند ؟

:دی

آها همون که د روسی به خاطرش چند جلسه محروم شد . من فکر کردم گل به خودی رو میگی . گل به خودی ای که نهایتا به نفع ایتالیا تموم شد . اسم اون بازیکن رو هم یادم نیست که زد با آرنج تو صورتش . با سرچ قابل دسترسی هست ولی حوصله ش نیست

Radiohead

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
184
بدبختانه فرصتی برای دیدن این بازی ها نیست! این تظاهرات و شلوغی ها بد موقعی پیش اومدن. هم وسط امتحانات، هم وسط جام کنفدراسیون ها.
bored.gif

به امید برد ایتالیا جلوی امریکا!

بالا