• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

حدس زدن آمارفروش یک فروشگاه

aasemi

Registered User
لایک‌ها
112
فرض کنید سایتی روزی 10 هزار ویزیت داره (توجه کنیدpageview منظورم نیستا) اگه فروشگاه جداگانه ای با دامین جداگانه راه اندازی کنه و دکمشو طوری نمایش بده که همه ببینن و گاه به گاه هم تبلیغ بنریشو انجام بده... به نظر شما با کمترین احتمال در روز چند فروش داره؟

amir-khan

Registered User
لایک‌ها
37
به هیچ عنوان نمیشه دقیق محاسبه کرد .

شما دو فاکتور رو باید بدست بیارید :

1- از این ده هزار بازدیدکننده چند نفر روی بنرها کلیک می کنند

2- از این کلیک کننده ها چند نفر خرید می کنند

خوب در مورد این دو فاکتور :

1- بطور مشخص در زمینه شماره یک آمار دقیق و تجربه زیادی ندارم ولی برای سایتهایی که داشتیم یا سایتهایی که توی سیستم تبلیغاتی ما کار کرده اند و می کنند این آمار ( کلیک های ورودی واقعی برای سایتهای پربازدید ) بین یک درصد تا یک هزارم هست . ( یک ورودی از صد یا هزار پیج ویو ) بقیه دوستان بیشتر می تونند راهنمایی کندد

2- اما در مورد فروش ، برحسب چندین سال کار در این زمینه و با روش های تبلیغی مختلف و فروشگاه ها و اجناس گوناگون ، آمار ما دقیق تر از مورد یک هست .
معمولا برحسب عواملی مثل ، جذاب بودن جنس ، قیمت مناسب ، تخفیفات مناسبتی ، هدیه و ..... براساس پیج ویو ، در بهترین شرایط بازار ( موقعیت استثنایی مثل چند سال که واقعا دست در فروش و تبلیغات کم بود ) 5 درصد و در بدترین شرایط معمولی بازار 1 درصد بود .

یعنی یک فروش در ازای هر 20 تا 100 بازدیدکننده .

البته سود متوسط همین یک فروش هم باید محاسبه بشه که بستگی مستقیمی به قیمت و نوع جنس داره . مثلا برای فروشگاهی از ما ف این فروش 10500 تومان متوسط بود و برای فروشگاهی که محصولات دیگری داره 3000 تومان ....

---------------------

امیدوارم تونسته باشم کمک کنم . به هرحال من فرمول رو خدمتتون عرض کردم . اگر بتونید فاکتورهای لازم رو پیدا کنید ، آمار دقیقی از فروش آیندتون خواهید داشت

chinatown

Registered User
لایک‌ها
179
فرض کنید سایتی روزی 10 هزار ویزیت داره (توجه کنیدpageview منظورم نیستا) اگه فروشگاه جداگانه ای با دامین جداگانه راه اندازی کنه و دکمشو طوری نمایش بده که همه ببینن و گاه به گاه هم تبلیغ بنریشو انجام بده... به نظر شما با کمترین احتمال در روز چند فروش داره؟

باید ببینی مخاطبای سایتت کیا هستن و محصولت چقدر میتونه جذبشون کنه !

مثلااگر سایت در زمینه موبایل داری فروش موارد مربوط به موبایل بیشتر از مثلا فروش گردنبند و ساعتو ... هست یا اگر سایتی در زمینه ابزارهای وب مستری داری فروش اسکریپت و هاست و ثبت دومین و... بهتره تا فروش موارد مربوط به موبایل !!

این تازه یه قسمت کاره ! اینکه محصولت چقدر جذاب و جدید و تک باشه ،خوش قیمت باشه و... هم دخیله !!

مثلا الان دیگه ساعت LED مثل اولش فروش نداره چون اون اول کمتر کسی داشت اما یدفه طی یک ماه همه فروشگاها آوردنو یکم لووس شده !

aasemi

Registered User
لایک‌ها
112
باید ببینی مخاطبای سایتت کیا هستن و محصولت چقدر میتونه جذبشون کنه !

مثلااگر سایت در زمینه موبایل داری فروش موارد مربوط به موبایل بیشتر از مثلا فروش گردنبند و ساعتو ... هست یا اگر سایتی در زمینه ابزارهای وب مستری داری فروش اسکریپت و هاست و ثبت دومین و... بهتره تا فروش موارد مربوط به موبایل !!

این تازه یه قسمت کاره ! اینکه محصولت چقدر جذاب و جدید و تک باشه ،خوش قیمت باشه و... هم دخیله !!

مثلا الان دیگه ساعت LED مثل اولش فروش نداره چون اون اول کمتر کسی داشت اما یدفه طی یک ماه همه فروشگاها آوردنو یکم لووس شده !

همینطوره...مرتبط بودن اجناسی که فروخته میشه و جذاب بودن خیلی مهم هست...ولی خوب من الان دارم به کلیات
مسئله فکر می کنم و برای زمانی که این عدد 10 هزار شد 500 هزار ...آینده اینکار چی میشه...به فکر هستم از این ترافیک برای فعال کردن فروشگاهی که مرتبط با مباحث سایت هست(با دامنه متفاوت ) استفاده بشه و بعدا که اون فروشگاه ترافیک لازم رو بدست آورد بقیه اجناس هم هم عرضه بشه...

به هیچ عنوان نمیشه دقیق محاسبه کرد .

شما دو فاکتور رو باید بدست بیارید :

1- از این ده هزار بازدیدکننده چند نفر روی بنرها کلیک می کنند

2- از این کلیک کننده ها چند نفر خرید می کنند

خوب در مورد این دو فاکتور :

1- بطور مشخص در زمینه شماره یک آمار دقیق و تجربه زیادی ندارم ولی برای سایتهایی که داشتیم یا سایتهایی که توی سیستم تبلیغاتی ما کار کرده اند و می کنند این آمار ( کلیک های ورودی واقعی برای سایتهای پربازدید ) بین یک درصد تا یک هزارم هست . ( یک ورودی از صد یا هزار پیج ویو ) بقیه دوستان بیشتر می تونند راهنمایی کندد

2- اما در مورد فروش ، برحسب چندین سال کار در این زمینه و با روش های تبلیغی مختلف و فروشگاه ها و اجناس گوناگون ، آمار ما دقیق تر از مورد یک هست .
معمولا برحسب عواملی مثل ، جذاب بودن جنس ، قیمت مناسب ، تخفیفات مناسبتی ، هدیه و ..... براساس پیج ویو ، در بهترین شرایط بازار ( موقعیت استثنایی مثل چند سال که واقعا دست در فروش و تبلیغات کم بود ) 5 درصد و در بدترین شرایط معمولی بازار 1 درصد بود .

یعنی یک فروش در ازای هر 20 تا 100 بازدیدکننده .

البته سود متوسط همین یک فروش هم باید محاسبه بشه که بستگی مستقیمی به قیمت و نوع جنس داره . مثلا برای فروشگاهی از ما ف این فروش 10500 تومان متوسط بود و برای فروشگاهی که محصولات دیگری داره 3000 تومان ....

---------------------

امیدوارم تونسته باشم کمک کنم . به هرحال من فرمول رو خدمتتون عرض کردم . اگر بتونید فاکتورهای لازم رو پیدا کنید ، آمار دقیقی از فروش آیندتون خواهید داشت

ممنون برای توضیحت بله اطلاعات خوبی هست.

در مورد اول گزارشتو اگه بر حسب پیچ ویو بگیم از هر 1000 تا بین 100-1 هست.

در مورد دوم هم آمار جالبی دادی و خیلی مفید بود.از هر 100 pageview بین 5-1 درصد فروش داشتی

مورد سوم هم جالب بود ولی خوب نمیشه بطور کلی گفت...چون بر حسب جنس فرق می کنه.ولی شاید برای فروشگاه هائی که همه چیز می فروشن صادق باشه.

Last edited:

iranamir

Registered User
لایک‌ها
1,614
اگر کل ورودی سایت از طریق اسپانسری گوگل باشه تخمینی 30 میلیون
اما اکر اینظور نباشه و تقریحی باشه سایت 50 هزار

بالا