• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

خانه

هلاکوخان

Registered User
لایک‌ها
4
سلام.
این تاپیک رو میزنم و فکر میکنم خیلی آموزنده بشه و به کار خیلی ها بیاد. میخواهم زمین بخرم و خونه بسازم (نه آپارتمان) برای خودم. من همینطوری سوال میکنم شما جواب بدین کم کم بحث رو میبریم جلو. چون میدونم دوستانه باتجربه در این باره اینجا زیاد هست.(بنگاه معاملات ملکی همشون تا خرخره دروغ گو هستن و فکر جیب خودشونن نه من). به خاطر همین با شما مشورت میکنم :blush:
۱-الان سایت نیازمندی های همشهری رو نگاه میکردم برای مناطق شما تهران و چیزی های خوبی به چشمم میخورد.
http://www.rahnama.com/component/mtree/گروه/35475/فروش-زمين-مسكوني-تا-250-متر.html
مثلا زده شمال پونک - تعاونی جهاد , 150متر - 12 میلیون , 300متر - 25 میلیون
این تعاونی یعنی چی ؟

۲- کدام مناطق آب و هوای خوبی دارن ؟ (حالا بحث میکنیم دربارش)
۳-کدام مناطق از نظر گسل زلزه امن نیست و صلاح نیست اونجا زمین خرید ؟
http://www.vojoudi.com/earthquake/cities/edu_teh_03_per.htm
این زلزه برای من خیلی مهم هست و میخواهم خونه ام امنیت صد در صد داشه باشه چون زلزله تهران دیرو زود داره اما خداییش سوخت و سوز نداره. بالاخره نوبت تهران هم میرسه :f34r:
۴-من این آگهی ها رو میبینم میگن سند منگوله دار یعنی چی ؟ یعنی خوبه ؟ فقط اگهی هایی که سند منگوله دار دارن بدرد میخورن ؟
۵-ساخت یه خونه یک طبقه چقدر هزینه و زمان میبره ؟ (از چیز های پیش ساخته هم استفاده میشه کرد و اهل سنگ و این چیزا نیستم)
۶-نکته اخر هم اینکه نمیخواهم دوروبرم اپارتمان باشه. میخواهم همسایه ها خونه باشن همش چون این خیلی مزایا داره. هم منطقه خلوت میشه . هم همه همدیگرو میشناسن اینطوری . هم اینکه وقتی خونه سبک میسازی آپارتمانی کنارت نیست که با زلزله رو سرت خراب بشه ...

خوشحال میشم دوستان بحث رو ببرن جلو و کلا هر خبری چیزی دارن بگن چون بحث مسکن داره باز داغ میشه

webarts

Registered User
لایک‌ها
9
مثلا زده شمال پونک - تعاونی جهاد , 150متر - 12 میلیون , 300متر - 25 میلیون

این زمینهای ارزان در تهران اگر سند منگوله ای داشته باشند با این وجود اجازه ساخت ندارن مگر اینکه اتفاقی خاص بیفته. سالهاست آگهی می دن و می فروشن ولی اجازه ساخت نداره.
زمین در جنوب تهران حدود متری 1 تومان است.

هلاکوخان

Registered User
لایک‌ها
4
ساخت که نه. یک طبقه هست ... یک طبقه که ساخت و ساز نمیخواهد

متری ۱ تک تومن ؟؟ یعنی اینقدر ارزونه ؟ البته جنوب تهران که بیابون هست همون ۱ تومن هم پول مفته. من فقط شمال تهران میخواهم. یک طبقه هم میخواهم بسازم. هیچ ساخت و سازی لازم نداره یک طبقه. میشه از پیش ساخته استفاده کرد کمیش رو

chinatown

Registered User
لایک‌ها
179
ساخت که نه. یک طبقه هست ... یک طبقه که ساخت و ساز نمیخواهد

متری ۱ تک تومن ؟؟ یعنی اینقدر ارزونه ؟ البته جنوب تهران که بیابون هست همون ۱ تومن هم پول مفته. من فقط شمال تهران میخواهم. یک طبقه هم میخواهم بسازم. هیچ ساخت و سازی لازم نداره یک طبقه. میشه از پیش ساخته استفاده کرد کمیش رو

:blink:

داداش ما شهرستان توی کوره داهاتاش زمین توی بر بیایبون نه خود روستا تازه بدون آب،زیر متری 5000 تومن نداریم ،منظورش 1 میلیون تومن بوده !!

هلاکوخان

Registered User
لایک‌ها
4
زمین تو جنوب تهران متری یک میلیون تومنه یعنی ؟ شوخی میکنی ؟ آخه زمین تو بهترین جاهای تهران زیر پانصد هزار تومن آگهی هست واسش. بعد تازه تو مرکز تهران آپارتمان هست با بهترین امکانات متری نهصد هزار تومن ...
اون متری یک میلیون جنوب تهران شوخی شهرستانی بود ؟! :دی

brainsore

Registered User
لایک‌ها
3,189
زمین تو جنوب تهران متری یک میلیون تومنه یعنی ؟ شوخی میکنی ؟ آخه زمین تو بهترین جاهای تهران زیر پانصد هزار تومن آگهی هست واسش. بعد تازه تو مرکز تهران آپارتمان هست با بهترین امکانات متری نهصد هزار تومن ...
جااان؟!! :blink: سپاهان شهر اصفهان که یه شهر جدید هم هست آپارتمان متری 800-900 تومنه. با این حساب هم قیمت تهرانه؟! اصلا تو باغ نیستیا!

phoenix_i06

Registered User
لایک‌ها
175
زمین نیست، خونه کلنگی باید بخرید. 3،4،5،6،7 میلیون

هلاکوخان

Registered User
لایک‌ها
4
جااان؟!! سپاهان شهر اصفهان که یه شهر جدید هم هست آپارتمان متری 800-900 تومنه. با این حساب هم قیمت تهرانه؟! اصلا تو باغ نیستیا!
اگه اون قیمته آره ! همین بنگاه محل من دیدم کونه ۹۵۰ تومن متری آوارتمان ده دوازده ساله ...
زمین نیست، خونه کلنگی باید بخرید. 3،4،5،6،7 میلیون
چرا زمین نیست ؟
اگر نیست اون آگهی های همشهری خالی بندیه ؟

jujushow

Registered User
لایک‌ها
1,108
برادر اینجا جای عادیه شهرستان متری 100 ت هست ، منطقه خوب شهرستان زمین تا نیم میلیون میرسه به راحتی اونوقت شما میخوای با این پولا تهران زمین بخری ؟ اونم شمال تهران و جایی که اپارتمان نباشه ؟!
فک کنم اون چیزی که شما تو ذهنته با ساخت همون 1 طبقه خونه لااقل 200-300 میلیون اب میخوره :blink::D:D:lol:

phoenix_i06

Registered User
لایک‌ها
175
شاید مردم خبر ندارن یا پولشون زیادی کرده که میرن یه آپارتمان 180 متری تو پونک میخرن 300-400 میلیون.
برن یدونه از این زمین های 300 متری به قیمت 25 میلیون بخرن، 300-400 تومن هم هزینه ساخت میشه. به جای یدونه 180 متری، صاحب 5 تا 180 متری بشن. بنظرتون با عقل جور درمیاد؟

چرا زمین نیست ؟
اگر نیست اون آگهی های همشهری خالی بندیه ؟

هلاکوخان

Registered User
لایک‌ها
4
البته ۲۰۰ میلیون برای من خیلی مشکل نیست. نظرم رو صد تومن بود. چون یه جای ۶۰ ۷۰ متری هم بسه برام
ولی تو این همشهری کلی اگهی زمین هست تو جای مناسب با قیمت مناسب. پس شما میگین اونها کشک ؟ نباید توجه کنم ؟

brainsore

Registered User
لایک‌ها
3,189
شما یه زنگ بزن برو ببین همین متری 300-400یا را ببین ولی اینجا که اصفهانه زمین یه جای به درد بخور زیر 1 تومن پیدا نمی کنی!

هلاکوخان

Registered User
لایک‌ها
4
دیدن چه فایده. دوستان همین بالا گفتم همشون کاسه زیر نیم کاسشون هست ....
گویا فقط باید کلنگی بخرم خرابش کنم تا زمینش رو استفاده کنم.

هلاکوخان

Registered User
لایک‌ها
4
حالا کلنگی هفت تیر به بالا تا رسالت جایی که خلوت باشه و هواش خوب باشه چه قیمت به نظرتون گیر میاد ؟ این کانال منوتو رو نگاه کرده باشین تو برنامه منوتو+ یکی هست هرهفته میاد اخبار اقتصادی میگه به اون دو تا دخترا و قیمت زمین اینها رو هم میگه. یک هفته میگفت آوارتمان یک و خورده اینا هفته بعدش یک دفعه خونه رو گفت متری هفت هشت میلیون ....
حالا اونها ایران نیستن مزنه دستشون نیست. شما چی فکر میکنید ؟

هلاکوخان

Registered User
لایک‌ها
4
البته زمین اگر جای خوب و درست حسابی باشه متری یک میلیون هم ارزش داره چون خونه خرج زیادی نداره ساختش

هلاکوخان

Registered User
لایک‌ها
4
-ساخت یه خونه چقدر هزینه داره حالا ؟ با هفت هشت میلیون میشه ساخته آره ؟ چون یک طبقه چیز زیادی نداره
-نقشه دقیق گسل های تهران رو کسی داره ؟ که بگه کجا امنه کجا خطرناک ؟

My_Computer

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
همه دارن از تهران فرار می کنند به خاطره گرونی و دود

تازه تو این شلوغی, آب و هوای روستا رو می خوای ول کنی بیای تهران با 7-8 میلیون تومن خونه بسازی ؟
من که بهم نصف تهرانم بدن حاضر نیستم ماست و شیر تازه روستا رو ول کنم

jujushow

Registered User
لایک‌ها
1,108
-ساخت یه خونه چقدر هزینه داره حالا ؟ با هفت هشت میلیون میشه ساخته آره ؟ چون یک طبقه چیز زیادی نداره
-نقشه دقیق گسل های تهران رو کسی داره ؟ که بگه کجا امنه کجا خطرناک ؟

برادر قیمت رو خیلی کم گفتی . من فک میکنم واسه 1 طبقش بدون اینکه بخوای تجملیش کنی حدود 40-50 ت باید کنار بزاری .

هلاکوخان

Registered User
لایک‌ها
4
حالا کی گفت من از روستا دارم میام تهران !
تهران جای خوش آب و هوا هم داره. اگر هم کفایت نکنه دستگاه تصفیه هوا بگیر بزار خونت !
شهرک غرب مزنه چنده ؟ زمین هست ؟ کلنگی که فکر نکنم باشه ولی تو گوگل ارث نگاه میکنم خونه هاش مثل کلبه میمونه. میشه راحت با خاک یک سانش کرد و مال خودم رو بسازم. خلوت هم به نظر میاد. شما هم با شهرک غرب موافیقید ؟

برادر قیمت رو خیلی کم گفتی . من فک میکنم واسه 1 طبقش بدون اینکه بخوای تجملیش کنی حدود 40-50 ت باید کنار بزاری .
۵۰ تومن که میشه آپارتمان ساخت !

Last edited:
بالا