• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

خداحافظی با بنزین ۴۰۰ تومانی و وضعیت اقتصاد و معیشت !

miim

Registered User
لایک‌ها
451
در حالی که فاز دوم هدفمندی یارانه ها رسما از روز پنج شنبه به شکل کامل اجرایی شده است، نگاهی به آمار منتشره در خصوص شاخص فلاکت جهانی در سال 2013 نشان میدهد که ایران در رتبه دوم شاخص فلاکت جهانی قرار گرفته است. این امر بیش از پیش نگرانی ها در خصوص افزایش تورم و فشار بر معیشت افراد را افزایش میدهد.

در رتبه بندی کشورها به لحاظ شاخص فلاکت یا Misery index کشور ونزوئلا با رقم 79.4 واحد در راس کشورهای جهانی و در رتبه یک قرار گرفته است که البته کارشناسان بر این باورند که این شاخص در خصوص کشور ونزوئلا چندان صحیح نیست زیرا بر اساس نرخ تورمی اعلام شده از نهادهای رسمی این کشور – برابر با 56.2 درصد – برآورد شده است. در حالی که نرخ تورم واقعی در این کشور بیش از این است.

لینک خبر
ونزویلا هم بخاطر اینکه با ایران متحده به این وضع افتاده :D

Rivolta

Registered User
لایک‌ها
220
مطالب این تاپیک رو کامل خوندم .. دیدگاه های اقتصادی و تحلیلی اجتماعی دوستان کامل و در نوع خودش جالبه .. صرف نظر از بحث هایی که در مقام مقایسه مطرح شده و ملاک بر مقیاس هست .. ذکر چند نکته که از دیدگاه من دارای اهمیته لازم دونستم
۱- یادمه اگه اشتباه نکنم سال ۸۶ بود .. بحث بنزین سهمیه ای لیتری ۱۰۰ تومن تو تجمع دوستانه ای که داشتیم (( غالبن کسبه بازار )) داغ بود .. موافق و مخالف داشت ولی در مجموع منفی گرایی نداشت مباحث شبیه همین هایی بود که مطرح شد الان در تاپیک
۲- رسیدم به هدفمندی یارانه ها.. مخالفا زیاد بود موافقا کم .. یه سری گفتن حالا چی میشه .. چه جوری جبران کنیم ؟؟؟یه سری حال و اوضاشون مث سابق .. برا یه سری شد این شاخه اون شاخه .. یعنی کسی که پیکی بود گوشی هم شرایط میکرد .. گوشی فروش پول نزول میداد .. سبزی فروش زد تو کار ساختمون
۳- دلار گرون شد ..طلا شد طلااااااا سکه ترکوند .. مرغ پرواز کرد اون یه سری که دفه قبل فک کردن سرشون کلا رفته .. ارز مسافرتی گرفتن شبم که تو صف خرید سکه خابیدن .. اون سری هم که اینقد این شاخه اون شاخه کرده بودن دیگه میمونم درس میدادن
نتیجه اخلاقی :
دیگه هیشکی سر جاش نبود
همه ته زرنگ بودن ولی سه لا پهنا تو پاچشون بود
بی اعتمادی غوغا میکنه چون اونایی که باید میشدن سمبل اعتماد دیگه قابل اعتماد نبودن
نهایت عکسلعمل ظاهری شد (( نوچ نوچ )) وباطنی شد (( چه چوری موج سواری کنم))
.
.
بعله دوستان ... از ماست که بر ماست
اگر تغییر رو از خودمون شروع نکنیم.. اگر یاد نگریم همبستگی چیه .. معرفت چیه .. هر جا زور بالا سرمون اومد راهمون رو کج نکنیم .. ۸ سال بعد این تاپیک رو با تیتر بنزین ۵۰۰۰ تومنی از اول میزنیم .. همین نظراتم تکرار میکنیم

زنده باد , کارت درسته من اگه سردبیر یه روزنامه بودم صد در صد این متنو چاپ می کردم , بعدم هر دومونو می گرفتن می بردن هتل !
کار همتون درسته , پس چرا وضع اینه ؟؟

taralius

Registered User
لایک‌ها
2,393
367305_122.jpg.html

آرمانهامون چه شد پس؟

saeednot

Registered User
لایک‌ها
282
گاهی به این نتیجه میرسیم که هر اوضاعی بهتر از این اوضاعه
صد در صد موافقم!!
دیگه بدتر از اینم مگه میشه؟؟گذشته کشورهای همسایرو با گذشته کشور خودمون مقایسه کنید بعد بیاید زمان حالو مقایسه کنید!!همین ترکیه یا عراق یا...(چند سال دیگه --------------}یا افغانستان!!!!!!!!!!!!)

taralius

Registered User
لایک‌ها
2,393
k
صد در صد موافقم!!
دیگه بدتر از اینم مگه میشه؟؟گذشته کشورهای همسایرو با گذشته کشور خودمون مقایسه کنید بعد بیاید زمان حالو مقایسه کنید!!همین ترکیه یا عراق یا...(چند سال دیگه --------------}یا افغانستان!!!!!!!!!!!!)
نتیجه گیریتون غلطه.
انشالله و به حول و قوه الهی و در زیر سایه دولت تبخیر امید ملت ایران به زودی شاهد چنان اوضاعی خواهند بود که به خر بگن غضنفرر....
اندکی صبر .....

unnam

Registered User
لایک‌ها
2,321
به حول و قوه الهی دیگه اخراشه..............
(به همین خیال باشید حداقل خابتون ببره:D)

Last edited:

saeednot

Registered User
لایک‌ها
282
k

نتیجه گیریتون غلطه.
انشالله و به حول و قوه الهی و در زیر سایه دولت تبخیر امید ملت ایران به زودی شاهد چنان اوضاعی خواهند بود که به خر بگن غضنفرر....
اندکی صبر .....
:general304::general304::general304:

:general502:
:)

Tidus

Registered User
لایک‌ها
11,628
ونزوئلا لاقل توش حجاب اجباری نیست مشروبم آزاده و مردمشم اعتراض می کنن. ولی ما چی؟
دلتون رو خوش نکنید که یکی مونده به آخری هستیم... از ایران بدتر تو دنیا نیست.

Armadillo

Registered User
لایک‌ها
6,374
در حالی که فاز دوم هدفمندی یارانه ها رسما از روز پنج شنبه به شکل کامل اجرایی شده است، نگاهی به آمار منتشره در خصوص شاخص فلاکت جهانی در سال 2013 نشان میدهد که ایران در رتبه دوم شاخص فلاکت جهانی قرار گرفته است. این امر بیش از پیش نگرانی ها در خصوص افزایش تورم و فشار بر معیشت افراد را افزایش میدهد.

در رتبه بندی کشورها به لحاظ شاخص فلاکت یا Misery index کشور ونزوئلا با رقم 79.4 واحد در راس کشورهای جهانی و در رتبه یک قرار گرفته است که البته کارشناسان بر این باورند که این شاخص در خصوص کشور ونزوئلا چندان صحیح نیست زیرا بر اساس نرخ تورمی اعلام شده از نهادهای رسمی این کشور – برابر با 56.2 درصد – برآورد شده است. در حالی که نرخ تورم واقعی در این کشور بیش از این است.

بر همین اساس ایران با شاخصی برابر با 61.6 درصد در رتبه دوم جهانی قرار گرفته است و در واقع بعد از ونزوئلا بدترین رتبه را در بین کشورهای جهانی به خود اختصاص داده است.

لینک خبر
ما رکورد زدیم؟ again؟
کشور به این رکوردشکنی دارید قدر نمی دونید بابا برید خداتون رو شکر کنید که نفس می کشید چه قدر پرتوقع هستید شماها.

patch2image.php

koonkooa

Registered User
لایک‌ها
2,542
تاسكيراني ٥٠٠ تا ٦٠٠ برده رو كرايه بعد دعوا سر اينه كه الان نبايد افزايش ميدادن و ١٥ ارديبهشت بايد افزايش بدن !!!! جالب هست كه ٣٠ درصد افزايش دادن نسبت به هر نفر كه سوار تاسكي ميشه !
بنزين رو ١٠٠٠٠ تومن هم كنيد مردم مغز خر نخوردن تو پيكان يا سمند تو گرما و سرما وقت ، پول و اعصاب خودشون رو به گاج بدن

Last edited:

Tidus

Registered User
لایک‌ها
11,628

miim

Registered User
لایک‌ها
451

ARTAS

Registered User
لایک‌ها
383
بنده تمام پست هارو خوندم (دیگه سرگیجه گرفتم :android12:)و بسی خوشحال شدم که دیدم افرادی هم هستن که حداقل شکایتی میکنن از این اوضاع
99 در صد مشکل ما به دلیل بی سوادی مردمه باور کنید که اکثر ملت چه دکترا داشته باشن چه سیکل بیسوادن (چه بسابی سواده بیشتر از کسی که دکترا داره حالیشه) یادمه یجا خوندم که زمانی که اسکندر ایران رو تصرف کرد گفت اینا مردمی نیستن که به این راحتی زیر بار چیزی برن و از مشاوراش مشاوره خواست اون ها هم گفتن برای حکومت کافی دو کار رو انجام بده اول اینکه ملت رو بی سواد نگه دار دوم اینکه ملت رو گشنه نگه دار . که الان وضعیت ما دقیقا همین شده هم گشنه ایم هم بی سواد که اینم توی طولانی مدت اسیبی باور نکردنی رو بهمون زده توی یکی از همین تایپیک های P.T چیزی رو خوندم که باورم نمیشد اینکه متوسط ضریب هوشی ایرانیان 80 هستش(چند تایی منبع هم داشت)!!!!!!!!!!!!!یعنی میدونید این چه فاجعه ای هست دیگه از ملت چه انتضاری دارید-- اخه ضریب هوشی 100 به بالا متوسطه به بالاست زیر 80 هم یعنی کودن ناقص تا کامل و...
نه تو مدارس درس میدن (فوقش پول میدی میپری بالا ) کنکور هم که شده حفظ کردن میانبر ها و زدن تست مثل توطی و اوردن رتبه ی یک کنکور (اخه رو همینشم کلی بحث هست که جاش اینجا نیست اگه قراره عدالت تو اموزش باشه روش هارو برای همه توی کتاب درسی بزارید اگر هم نیستو نمیشه روش سنجش رو تغیر بدید که الان به جای علم ازمایی زور ازمایی شده و هم چنین هر کی پول داره از روش های نوین برخوردار میشه هرکی هم که نداره حتما مخش اون همه کار میکرده و احمق بوده !!! نکته ی جالب هم سیاست جالبی که در این ضمینه به کار بردن و تو جامعه فرهنگ انداختن که هرکی نره دانشگاه مثل اینکه مجرمه که حالا بحثو خیلی واردش نمیشم چون جاش نیست(حالا سهمیه ها هم جریانی داره برا خودش) اخه این شد فهمیدن و ارزیابی استعداد یک فرد برای یک کار..... حالا بگذریم)
میری دانشگاه ترمی چند میلیون پول میدی (برای هر کاری هم قشنگ تیغت میزنن تا جیبشون قشنگتر پر شه از امکانات هم که خبری نیست) استاد هر جور حال کرد درس میگه که خدا شاهده اکثرشون خودشون هم نمیدونن چی میگن اونوقت با این وضعیت انتضار دارن بقیه بفهمن -- اعتراض هم که نداریم یعنی کسی جرات داره بکنه تا نتیجه رو ببینه. دیگه از این سیستم اموزشی میخواین چه کسایی بیرون بیان-- سیستمی که کلا با استبداد داره میچرخه و یکی حق اعتراض نداره اعتراض هم کنی میگن مگه بزرگترت نیست چرا بهش احترام نزاشتی !!!! تمام این ها نتیجش میشه همینه که الان توش هستیم.

دانشگاه هم نری اگه پسر باشی میفرستنت سربازی که مخی رو که پوک کردن کاملا با هرچی که حال میکنن پرش کنن که بعدا شر نشی یهو--- اگه زنارم نمیبرن به خاطر اینه که بیشتر این قضایا توی کشور ما دست مرداست و مواردی دیگر

همه بی سواد هستن و هرکی هرچی گفت باور میکنن و میگن درسته کسی هم جرات اعتراض (جرات چی فکرشم از همون اول بچگی از ذهن ادم پاک میکنن) اونور اب اکثر موفقیت ها و رفاهشون به خاطر سواد بالای مردمشه اگه ندونید باورتون نمیشه که نظریه ی دانشمند بزرگی مثل هاوکینگو شخصی که 30 سال کارش لوله کشی بوده ردکرده!!!!!!!!!!!:confused::eek: اونوقت افراد با سواد ما توی همون رشته ی خودشون هم بی سواد هستن
پس اینجوری میشی که اقایون میان یه بار 30 هزار یه بار 45 هزار و رقم های کوچکتری مثل 8 هزارو اینا (که پول خورده پیش اینا و کسی بهش توجهی نداره) بر میدارن میرن و اقتصاد رو کاملا فلج میکنن و مردم هم به امید اینکه دستگاه های مسعول با قاتعیت تمام دارن ردشون رو میگیرن نشستنو نگا میکنن. البته من که نفهمیدم اون 30 هزار تای قبلی چی شد دو تا بدبخت بی خبر رو (منشی بودن فکر کنم)بردن اوجا اعدام کردن نه اصلیا معلوم شدن نه خود پول معلوم شد که چی شد (یه چیزایی گفتن اما فک کنم خودشونم نفهمیدن که چی گفتن)
و این گونه شد که رسیدیم به اقتصاد مقاومتی که از اونجا هم داره میل میکنه به اقتصاد مقا-ر*بتی

به قول قاف: اینجا ایرانه - یه چیزی بدتر تر از اونیکی بهرام دم زد ازش بچه هاشم ترفند بلد گندهاش بلدن در رن فقط .....

Last edited:

arrow2014

Registered User
لایک‌ها
736
بنده تمام پست هارو خوندم (دیگه سرگیجه گرفتم :android12:)و بسی خوشحال شدم که دیدم افرادی هم هستن که حداقل شکایتی میکنن از این اوضاع
99 در صد مشکل ما به دلیل بی سوادی مردمه باور کنید که اکثر ملت چه دکترا داشته باشن چه سیکل بیسوادن (چه بسابی سواده بیشتر از کسی که دکترا داره حالیشه) یادمه یجا خوندم که زمانی که اسکندر ایران رو تصرف کرد گفت اینا مردمی نیستن که به این راحتی زیر بار چیزی برن و از مشاوراش مشاوره خواست اون ها هم گفتن برای حکومت کافی دو کار رو انجام بده اول اینکه ملت رو بی سواد نگه دار دوم اینکه ملت رو گشنه نگه دار . که الان وضعیت ما دقیقا همین شده هم گشنه ایم هم بی سواد که اینم توی طولانی مدت اسیبی باور نکردنی رو بهمون زده توی یکی از همین تایپیک های P.T چیزی رو خوندم که باورم نمیشد اینکه متوسط ضریب هوشی ایرانیان 80 هستش(چند تایی منبع هم داشت)!!!!!!!!!!!!!یعنی میدونید این چه فاجعه ای هست دیگه از ملت چه انتضاری دارید-- اخه ضریب هوشی 100 به بالا متوسطه به بالاست زیر 80 هم یعنی کودن ناقص تا کامل و...
نه تو مدارس درس میدن (فوقش پول میدی میپری بالا ) کنکور هم که شده حفظ کردن میانبر ها و زدن تست مثل توطی و اوردن رتبه ی یک کنکور (اخه رو همینشم کلی بحث هست که جاش اینجا نیست اگه قراره عدالت تو اموزش باشه روش هارو برای همه توی کتاب درسی بزارید اگر هم نیستو نمیشه روش سنجش رو تغیر بدید که الان به جای علم ازمایی زور ازمایی شده و هم چنین هر کی پول داره از روش های نوین برخوردار میشه هرکی هم که نداره حتما مخش اون همه کار میکرده و احمق بوده !!! نکته ی جالب هم سیاست جالبی که در این ضمینه به کار بردن و تو جامعه فرهنگ انداختن که هرکی نره دانشگاه مثل اینکه مجرمه که حالا بحثو خیلی واردش نمیشم چون جاش نیست(حالا سهمیه ها هم جریانی داره برا خودش) اخه این شد فهمیدن و ارزیابی استعداد یک فرد برای یک کار..... حالا بگذریم)
میری دانشگاه ترمی چند میلیون پول میدی (برای هر کاری هم قشنگ تیغت میزنن تا جیبشون قشنگتر پر شه از امکانات هم که خبری نیست) استاد هر جور حال کرد درس میگه که خدا شاهده اکثرشون خودشون هم نمیدونن چی میگن اونوقت با این وضعیت انتضار دارن بقیه بفهمن -- اعتراض هم که نداریم یعنی کسی جرات داره بکنه تا نتیجه رو ببینه. دیگه از این سیستم اموزشی میخواین چه کسایی بیرون بیان-- سیستمی که کلا با استبداد داره میچرخه و یکی حق اعتراض نداره اعتراض هم کنی میگن مگه بزرگترت نیست چرا بهش احترام نزاشتی !!!! تمام این ها نتیجش میشه همینه که الان توش هستیم.

دانشگاه هم نری اگه پسر باشی میفرستنت سربازی که مخی رو که پوک کردن کاملا با هرچی که حال میکنن پرش کنن که بعدا شر نشی یهو--- اگه زنارم نمیبرن به خاطر اینه که بیشتر این قضایا توی کشور ما دست مرداست و مواردی دیگر

همه بی سواد هستن و هرکی هرچی گفت باور میکنن و میگن درسته کسی هم جرات اعتراض (جرات چی فکرشم از همون اول بچگی از ذهن ادم پاک میکنن) اونور اب اکثر موفقیت ها و رفاهشون به خاطر سواد بالای مردمشه اگه ندونید باورتون نمیشه که نظریه ی دانشمند بزرگی مثل هاوکینگو شخصی که 30 سال کارش لوله کشی بوده ردکرده!!!!!!!!!!!:confused::eek: اونوقت افراد با سواد ما توی همون رشته ی خودشون هم بی سواد هستن
پس اینجوری میشی که اقایون میان یه بار 30 هزار یه بار 45 هزار و رقم های کوچکتری مثل 8 هزارو اینا (که پول خورده پیش اینا و کسی بهش توجهی نداره) بر میدارن میرن و اقتصاد رو کاملا فلج میکنن و مردم هم به امید اینکه دستگاه های مسعول با قاتعیت تمام دارن ردشون رو میگیرن نشستنو نگا میکنن. البته من که نفهمیدم اون 30 هزار تای قبلی چی شد دو تا بدبخت بی خبر رو (منشی بودن فکر کنم)بردن اوجا اعدام کردن نه اصلیا معلوم شدن نه خود پول معلوم شد که چی شد (یه چیزایی گفتن اما فک کنم خودشونم نفهمیدن که چی گفتن)
و این گونه شد که رسیدیم به اقتصاد مقاومتی که از اونجا هم داره میل میکنه به اقتصاد مقا-ر*بتی

به قول قاف: اینجا ایرانه - یه چیزی بدتر تر از اونیکی بهرام دم زد ازش بچه هاشم ترفند بلد گندهاش بلدن در رن فقط .....
یکی از بهترین پست هایی بود که تو پی تی خوندم وبسیار عالی بود دوست عزیز

arrow2014

Registered User
لایک‌ها
736

یکی از بهترین پست هایی بود که تو پی تی خوندم وبسیار عالی بود دوست عزیز

Amirbahal3

Registered User
لایک‌ها
538
کاش جلیلی رئیس جمهور می شد دردمون بیشتر می شد ولی زودتر خلاص می شدیم...;)
اونایی که به روحانی رای دادن شرکت نمی کردن هم جلیلی رئیس جمهور می شد و شماره معکوس رو زودتر می کرد و هم درصد مشارکت به طرز فاحشی پایین میومد و می شد یه پوئن مثبت برای هر چه زودتر رفتن نذام متبرک! دیگه آمار رو دستکاری می کردن هم لاقل تو تهران که مردم مخالف زیادین کسی نمیومد دستشون رو می شد!
دیگه اعصاب واسم باقی نمونده می رم بیرون می بینم مملکت پر از زر و گوهر مثل بهشت داریم به خاطر یه مشت ... و ترس خودمون وضعمون اینه. من دیگه تحمل ندارم....

خب مردم بشینن تو خونه و امید داشته باشن که خدا یه کاری بکنه ، یا مثلاً به صورت خود جوش درصد مشارکت بره پایین یا بالا ، هیچی درست نمیشه. اگه به چیزی معتقدی و براش دلیلی داری باید براش تلاش هم بکنی و چهار نفر رو متقاعد بکنی. نه اینکه بشینی تو خونه بگی کاش فلان حکومت سقوط کنه تا ما خوشبخت بشیم اتفاقاً ملتی که نشسته توی خونه اگه حکومتش هم سقوط بکنه باز بدبخت میشه و گیر یه گروه دیگه میوفته. و سقوط حکومت و حرکاتی از این دست انقدر هزینه داره که خیلی از افراد عاقل به این راحتی ها بهش تن نمیدن برای کشورها و مناطق خودشون در عصر ما و دیگه چی بشه ...

یه دوستی دارم به اسم سپهر، تقریباً هر بار با هم حرف میزنیم همین بحث ها رو داریم، من به اون میگم خیالباف، اونم به من حرف هایی مثل حرف های شما رو میزنه.
البته مشکل من با اون سر امپریالیسمه، اون از کمونیسم مارکس حمایت میکنه، من هم میگم همینی که هست هست!
مردم ما اکثریتشون صلاح خودشون رو نمیدونن (م. به دشمن مردم هنریک ایبسن) اون درصد کمی هم که میفهمن باز دو دسته میشن، دسته بیشترشون مثل من واقعاً دیگه اهمیت نمیدن به سرنوشت این مردم و دنیا، کمترین درصد هم شما هستید که بدی رو میشناسید، خوبی رو میخواید و حاضرید در راهش اقدام کنید، نتیجش هم اتفاقی که به صورت نمادین برای دکتر استوکمان افتاد،
من خیلی وقته از اکثریت مردم ناامیدم، شخصیتی هم که بخواد (از نظر فکری) درگیر شه و چیزی رو بفهمونه به مردم، لااقل الان دیگه اینجوری نیستم،

حالا دوست شما که فکر میکنه خوبی و بدی رو تشخیص داده چرا مارکسیسته!

ونزویلا هم بخاطر اینکه با ایران متحده به این وضع افتاده :D
ونزوئلا که پوکید از وقتی آقایون سوسیالیست اصلاحات سوسیالیستی رو توش شروع کردن! همون سال هایی که آقا محمود با چاوز رفیق بودن رشد اقتصادی ونزوئلا منفی بود یادمه.

Last edited:

mostafa_gm

Registered User
لایک‌ها
438
واقعا فکر می کنید نشستن پای کامپیوتر و غز زدن تو فروم ها و سایت ها تاثیری هم تو زندگی تون داره؟
سال بعد که بنزین شد 2400 تومن مطمئن باشید باز هم ماها نشستیم و داریم غر می زنیم.
بنده به این نتیجه رسیدم به جای اینکه با فکر کردن به این چیزا آرامش و اعصاب خودم رو بهم بریزم باید برم دنبال یه کاری که بتونم وضعیت اقتصادیم رو بهتر کنم و دیگه غصه نخورم چرا بنزین گرون شد نون گرون شد ماست گرون شد کوفت گرون شد...
فکر می کنید اکثریت مردم تو این چند ساله چیکار کردن؟ از همین گرونی و تورم بهترین استفاده رو کردن و بیشترین سود رو بردن. به جای اینکه تو امواج غرق بشن نهایت سواری رو ازش گرفتن. چرا کسی صداش در نمیاد؟ چون از این وضعیت راضی هستن. این ذهنیت رو بذارید کنار که کسی اعتراض کنه یا سر و صدایی بلند بشه.
تا وقتی خودمون به فکر خودمون نباشم هیچ کی به فکرمون نیست.

saeedtz

Registered User
لایک‌ها
6,804
واقعا فکر می کنید نشستن پای کامپیوتر و غز زدن تو فروم ها و سایت ها تاثیری هم تو زندگی تون داره؟
سال بعد که بنزین شد 2400 تومن مطمئن باشید باز هم ماها نشستیم و داریم غر می زنیم.
بنده به این نتیجه رسیدم به جای اینکه با فکر کردن به این چیزا آرامش و اعصاب خودم رو بهم بریزم باید برم دنبال یه کاری که بتونم وضعیت اقتصادیم رو بهتر کنم و دیگه غصه نخورم چرا بنزین گرون شد نون گرون شد ماست گرون شد کوفت گرون شد...
فکر می کنید اکثریت مردم تو این چند ساله چیکار کردن؟ از همین گرونی و تورم بهترین استفاده رو کردن و بیشترین سود رو بردن. به جای اینکه تو امواج غرق بشن نهایت سواری رو ازش گرفتن. چرا کسی صداش در نمیاد؟ چون از این وضعیت راضی هستن. این ذهنیت رو بذارید کنار که کسی اعتراض کنه یا سر و صدایی بلند بشه.
تا وقتی خودمون به فکر خودمون نباشم هیچ کی به فکرمون نیست.

تو قسمت نظرات پاین خبر گرون شدن بنزین یارو نوشته چه خوب 100 تومن جنس انبار داشتیم شد 130!
اینجوریاس
دیگه به هم فکر کردن دورش تمومه باس به فکر خودش باشه هرکس
Sent from my F**king life

saeednot

Registered User
لایک‌ها
282
از ماست که برماست.
خیلی عذر میخوام ولی گهی که نسل قبل خورده تو گلوی ما گیر کرده!جالب اینجاست خیلی از دهه چهلیا راضین و میگن دیگه از این بهتر چی میخوای!!!

Sent from my LG-P970 using Tapatalk

بالا