برگزیده های پرشین تولز

خواص درمانی بره موم

kamyar rezaei

کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت
26 سپتامبر 2019
نوشته‌ها
28
لایک‌ها
3
محل سکونت
ایران
سلام دوستان امروز میخوایم به بیان یکی از مطالب مفید سایت اهوتا بپردازیم. اونهم چیزی نیست جز خواص درمانی بره موم

خواص بیولوژیک بره موم
گروهی از محققان روشی برای اضافه کردن عصاره‌های اتانولی بره موم به محلول‌های آبی ارائه کردند و نشان دادند که آن، به عنوان آنتی‌اکسیدان و محافظ امواج رادیویی عمل می‌کند، احیای بافت را تحریک نموده و خصوصیات تنظیم سیستم ایمنی را از خود نشان می‌دهد. مقالات دیگر، دستاوردهای محققین در بکارگیری بره موم برای درمان سوختگی‌ها، زخم‌های وریدی، التهاب چرکی استخوان و ورم مفاصل، همچنین عوارض جراحتی پس از عمل جراحی را توضیح داده‌اند.

بره موم در مدل‌های آزمایشی مختلف، اثرات حفاظتی از خود به جای گذاشته است. این ماده از بافت کلیوی در مقابل مسمومیت، رادیکال‌های آزاد و سایر اثرات جانبی ناشی از دیاتریزوات محافظت کرد. بره موم سبز تایوانی، از کبد در مقابل بیماری‌زایی فیبروز (تصلب بافت‌ها) محافظت می‌کند. عصاره آن، از بیضه در مقابل مسمومیت ناشی از دوکسوروبیسین محافظت می‌کند، بدون اینکه قدرت ضدسرطانی آن را کاهش دهد. اگرچه، موارد کمی از آلرژی نسبت به بره موم و التهاب تماسی پوست گزارش شده‌اند، اما زنبورداران معمولاً حساسیت نسبت به آن را گزارش می‌دهند.

محققان گزارش نموده‌اند که آلرژی تماسی نسبت به بره موم، در میان زنبورداران رایج بود، اما به نظر نمی‌رسد که این افراد، مشکل را شناسایی کرده و خود را بخوبی در برابر این مسئله محافظت کرده باشند. همچنین جوش‌های پوستی در یک بیمار، در واکنش به قرارگیری مرتب در معرض بره موم ایجاد شده بود. برخی خصوصیات بیولوژیک، بطور گسترده مورد تحقیق قرار گرفته‌اند و بیشترین تحقیق در مورد بره موم تاکنون درباره خاصیت ضدمیکروبی آن بوده است. همچنین، خواص ضدالتهابی، ضدتومور، آنتی‌اکسیدانی و تنظیم سیستم ایمنی و سایر خواص آن نیز مورد بررسی قرار گرفته‌اند.
 
بالا