برگزیده های پرشین تولز

خواص عسل

irbee

کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت
6 اکتبر 2015
نوشته‌ها
4
لایک‌ها
0
سن
37
خواص درمانی عسل در سخنان امام رضا (ع) :

امام رضا علیه السلام در بیانی دیگر عسل را شفای دردها و بیماریها دانسته اند. از امام الرضا (علیه السلام) از پدرانش از پیامبر (صلی الله علیه واله) نقل شد که فرمود: اگر در چیزی شفا باشد در حجامت و نوشیدن عسل است.

امام رضا علیه السلام در جایی دیگر عسل را راه درمان و پیشگیری از سرماخوردگی معرفی کرده اند. آن حضرت می فرماید: هر که می خواهد در همه ی زمستان از سرماخوردگی دور بماند ، هر روز ، سه لقمه شهد (عسل) بخورد.

در حدیثی دیگر به نقل ار امام کاظم علیه السلام درباره خواص درمانی عسل فرمودند: در عسل ، درمان هر دردی است ، هر کس ناشتا یک انگشت از آن را بلیسد ، این عسل بلغم را پایان می دهد ، صفرا را فرو می نشاند ، تلخه ی سیاه ( زرداب) را مانع می شود ، ذهن را صفا می بخشد و اگر که همراه با کندر خورده شود ، حافظه را نکو می سازد.امام رضا علیه السلام در روایتی دیگر عسل را مایه تقویت حافظه برشمرده اند.
عسل درمانی عفونت واژن :
مقداری عسل طبیعی را به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه به ناحیه واژن خود بمالید تا علایم بیماری تسکین یابد. سپس عسل را پاک کنید و واژن را به خوبی بشویید. در واقع عسل طبیعی برای زخم و عفونت های رح زنان مفید است.
درمان جوش صورت با عسل :
عسل می تواند یک درمان موثر برای پوست صورت باشد چرا که منفذهای پوست را تمیز می کند و میکروب ها را از بین می برد. و به خاطر خاصیت رطوبت دوستی عسل باعث شادابی و طراوت پوست شما می شود. یک لایه نازک از عسل را بر روی پوست خود بمالید. و بعد از حدود بیست دقیقه که عسل خشک شد صورت خود را بشویید.

پورتال زنبور عسل ایران
 

minajooon

Registered User
تاریخ عضویت
8 نوامبر 2014
نوشته‌ها
232
لایک‌ها
66
سن
24
در مورد فواید عسل هیچ حرفی نیست ....اما برای پوست و لیزر و کیست مویی حتما به این سایت مراجعه کنید و از مطالب بهره ببرید
 
بالا