برگزیده های پرشین تولز

خوبی ها و بدی چند گوشی pocketpc

en2fa

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
8
من چند روز هست که دنبال پيدا کردن گوشي مناسب براي خودم هستم براي همين به تعداد زيادي گوشي برخورد کردم.
هر کدوم يک سري خوبي ها و يک سري بدي ها داشتن،و تنوع تقريباً زياد گوشي ها باعث شد که تقريباً گيج بشم که اصلاً دنبال چه جور گوشي اي هستم گفتم که اين پست رو بزنم و سعي کنم هر چي که تا حالا در مورد اين گوشي ها فهميدم رو بنويسم که هم همه چيز يکجا جمع بشه و هم اينکه به ديگر دوستان کمک کنه.
اگر چيزي رو فکر ميکنيد اشتباه هست يا نياز به اصلاح يا اضافه شدن داره بگيد که در همين پست اصلاح کنم.
قيمت ها بسيار تقريبي هستند.ايشالا درست ميشن بزودي.

نکات قابل توجه :
1.هر جا علامت ؟ ديديد يعني من اطلاع کافي در مورد اين مورد ندارم،يا اينکه اين موضوع هنوز کامل مشخص نيست.
2.edge سيستم پر سرعت تر اينترنت بر اساس gprs هست که چون irancell از اين سرويس استفاده ميکنه،به عنوان يک ايتم در تمامي موارد ذکر شده است.
3.سرعت کم که براي اکثر cpu هايي که 200mhz هستند گفته شده است به اين معني نيست که اجرا کردن برنامه ها بسيار کند هستند.چون سرعت کلي ppc به موارد ديگري هم بستگي دارد.
اما مطمئناً در multitasking با برنامه هاي زياد و يا انجام کار هايي همچون پخش فيلم هاي divx خيلي فشرده شده بعضاً امکان داره به مشکل بر خورد کنيد.
4.اکثر اطلاعات مشخصات گوشي ها از سايت gsmarena گرفته شده اند.مطمئناً مراجعه به سايت اصلي گوشي دقيق ترين اطلاعات را دارد.
5.براي سؤال و اطلاعات بيشتر و اطمينان از انتخاب مناسب با توجه با کاربري خودتون از قسمت هاي ديگر سايت استفاده کنيد.
6.وجود rom wm6 مزيت خيلي خاصي نيست چون بر روي اکثر device ها هنوز stable نيست.مگر اينکه اين rom update از طرف خود شرکت سازنده باشد.
اين موارد رو هم فقط بر اساس شنيده ها و پست هايي که در xda-developers زده شده است نوشتم.براي اطلاعات بيشتر و يا اينکه چگونه update رو انجام بدهيد به همان forum مراجعه کنيد و يا در بخش هاي ديگر
اين forum سؤال کنيد.در هر صورت اگر بدون اطلاعات کافي اقدر به update کنيد حتماً دستگاه خودتون رو از بين ميبريد و جداي از اينکه از گارانتي نيز خارج ميکنيد.

Eten E500/Everex E900 : ( ~? toman)
WM3SE-64RAM-128ROM-400MHZ-BT1.1-INFRA-NO WIFI-? EDGE-1.2MP-170g-SD-USB HOST
مزايا:
معايب:
1.سيستم عامل قديمي

نکات ديگر:

Eten G500/G500+ : (~500 toman)
G500 : WM5-128ROM-64RAM-400MHZ-BT2-NO INFRA-NO WIFI-NO EDGE-1.3MP+FLASH-191g-MINISD-GPS
G500+ : WM5AKU2-256ROM-64RAM-400MHZ-BT2+EDR-NO INFRA-NO WIFI-NO EDGE-1.3MP+FLASH-191g-MINISD-GPS

مزايا:
1.داشتن gps
2.قمت تقريباً مناسب (550?)
3.سرعت و پرفورمنس خيلي خوب

معايب:
0.سنگين، قديمي
1.صداي بسيار کم speaker و headset
2.نداشتن wifi-edge
3.کيفيت دوربين نچندان خوب
4.کيفيت نامناسب بدنه و پوشش هاي پلاستيکي
5.باطري نه خيلي خوب(؟)

Eten M600/M600+ : ( ~?/550 toman)
M600 :WM5-128ROM-64RAM-400MHZ-BT1.2-NO INFRA-WIFI(b)-NO EDGE-1.3MP+FLASH-165g-SD
M600+ :WM5AKU2-256ROM-64RAM-400MHZ-BT2-NO INFRA-WIFI(b)-NO EDGE-2MP+FLASH-174g-SD

مزايا:
1.قيمت تقريباً مناسب (550?)
(البته فقط رمضاني داشت که ديگه نداره)
2.سرعت cpu مناسب
3.کيفيت تقريباً خوب دوربين گوشي(m600+)
دوربينش 2 مگه، در مقايسه با k750 تعريفي نداره ولي بهترين دوربين رو داره بين ايتن هاي موجود در بازار

معايب:
1.صداي بسيار کم speaker و headset
2.نداشتن edge
3.کيفيت نامناسب بدنه و پوشش هاي پلاستيکي
4.باطري نه خيلي خوب(؟)
5.داشتن echo در صدا در هنگام مکالمه
6.نداشتن miniusb(؟)
7.bulky design
8.! عوضش سنگين نيست با توجه به حجمش. ال سي دي هم حداکثر روشناييش يه خورده کمه.
9.بعد ايمکه کلاً ايتن ها با پردازش صدا يه خورده اي مشکل دارن و از نظر بلندي و کيفيت خيلي خوب نيستن. ولي m600+ رو مي گن ازاين لحاظ مشکلي نداره.

Eten X500 : ( ~? toman)
WM5-128ROM-64RAM-400MHZ-BT-NO INFRA-WIFI(b/g)-EDGE-2MP+FLASH-146g-microSD-GPS-FM
مزايا:
1.داشتن همه امکانات بدرد بخور ،gps,wifi,edge,fm
2.قيمت مناسب(حداقل در خارج از ايران با قيمتي زير 600$)
3.اندازه مناسب و قطر بسيار کم
4.ديزاين فوق العاده

معايب:
1.microSD
2.از بين رفت تعداد زيادي از تنظيم ها بعد از softreset
3.کيفيت صدا
4.کيفيت دوربين
5. a2dp مرخص
6. ايران پيدا نمي شه

---
کلاً انتخاب خيلي خوبيه

Eten M700 : ( ~? toman)
WM5-128ROM-64RAM-400MHZ-BT-NO INFRA-WIFI(b/g)-EDGE-2MP-165g-GPS-FM
مزايا:
1.دستگاه خيلي کامليه
2.مصرف باطري فوق العاده بهينه
3.کي بورد فوق العاده

معايب:
1.دوربين خيلي بد
2.کيفيت صدا
3. a2dp مرخص
4. ايران پيدا نمي شه

I-Mate JAMIN/Qtek S200 : (~500/455 toman)
WM5-64RAM-128ROM-195MHZ-BT2-INFRA-WIFI(b/g)-EDGE-1.3MP+FLASH-160g-miniSD
مزايا:
1.قيمت مناسب
2.اندازه خوب
3.دوربين خوب
4.سبک قطر کم
5.کيفيت a2dp خيلي عالي
6.مقاوم بودن قاب و تعويض آسان تر

معايب:
1.سرعت cpu بسيار کم
2.جنسش نسبتاً cheap به نظر مي ياد
3.صداي فوق العاده کم اسپيکر (و سوختن اسپيکر در صورت زياد کردن صدا براي مدت طولاني)
4.تک اسپيکر بودن

نکات ديگر:
1.وجود rom wm6
-------
تقريباً گوشي رند بازار

I-Mate K-Jam/Qtek 9100/O2 XDA minS : (~550/490/560 toman)
مزايا:
1.داشتن keyboard
2.داشتن فلش
3.مجهز بودن به دو اسپيکر قوي جهت پخش موزيک

معايب:
1.سرعت cpu بسيار کم
2.دوربين 1.3
3.عويض قاب به دشواري صورت مي گيرد
4.عدم مرغوبيت رنگ قاب که به سرعت رنگ نقره اي آن رفته و ظاهر خود را از دست مي دهد
5.نداشتن دکمه ويندوز و ok که کار با گوشي با يک دست را دشوار مي سازد
6.شل شدن سريع قلم (( محفظه و کشوي قلم ))
7.قطر زياد

نکات ديگر:
1.وجود rom wm6

I-Mate JasJar: ( ~? toman )
WM5-64RAM-?ROM-520MHZ-BT-INFRA-WIFI(b)-NO EDGE-1.3MP-285g-SD
مزايا:
1. 3.6inch VGA
2.سي پي يو قوي
3.کي بورد خيلي خوب
4.ديزاين فوق العاده

معايب:
1.اندازه بسيار بزرگ و وزن زياد
2.بلوتوث 1.2
3.قيمت بال
4.نداشتن edge
5.دوربين ضعيف

-------
support بسيار خوبي از xda-developers خواهيد داشت.صفحه بسيار خوب vga.امکان upgrade به wm6.اما براحتي در جيب جا نميشه در هر صورت!

I-Mate JasJam: ( ~880 toman )
WM5-64RAM-128ROM-400MHZ-BT2-INFRA-WIFI(b/g)-EDGE-2MP+FLASH-160g-microSD
مزايا:
1.داشتن شتاب دهنده گرافيکي
2.داشتن cpu مناسب و امکانات کامل
معايب:
1.قيمت بسيار بالا

-----------
انتخاب بسيار خوبي هست اگرمشکلي با قيمت بسيار بالا گوشي نداريد،ومهم نيست که پول اضافه براي 3g ميپردازيد!

I-Mate PDA2 : ( ~? toman)
WM?-?RAM-?ROM-?MHZ-BT-? INFRA-? WIFI-? EDGE-?MP-?g-?SD
مزايا:
معايب:
1.قديمي

I-Mate PDA2K: (~? toman )
WM?-?RAM-?ROM-?MHZ-BT-? INFRA-? WIFI-? EDGE-?MP-?g-?SD
مزايا:
1. صفحه نمايش 3.5 اينچي
2.سي پي يو قوي
3.کي بورد
4.سيستم عامل wm2003se (که قابل آپگريد به wm5 هم هست)

معايب:
1.دوربين
2.بعضي قيمت هاي نجومي که روش مي زارن
3. مصرف باطري نسبتاً زياد (يه extended battery بد نيست واسه همچين دستگاهي)
4.قديمي

-----
در کل اگه به قيمت مناسب پيدا بشه انتخاب خوبيه.

HTC P3300 : ( ~? toman )
WM5-?RAM-?ROM-200MHZ-BT-? INFRA-? WIFI-? EDGE-?MP-?g-?SD
مزايا:
1.داشتن gps
2.قيمت تقريباً خوب(در خارج)
3.ديزاين فوق العاده خوشگل

معايب:
1.سرعت cpu کم
2.مموري ميکرو اس دي که بقل سيم کارت قرار مي گيره
3. قيمت نامربوط (هم قيمته با X500 )

Hyundai A200 : ( ~400 toman )
WM5-64RAM-192ROM-520MHZ-BT1.2-INFRA-WIFI(b/g)-NO EDGE-1.3MP-150g-?SD
مزايا:
1.سرعت cpu بسيار بالا
2.قيمت بسيارخوب و نازل
3.داشتن keypad

معايب:
1.نبود هر گونه support در اينترنت
2.گارانتي(؟)
3.اندازه بزرگ
4.طراحي بد

-------
در صورتي که بزرگي دستگاه براتون مهم نيست،مطمئناً با توجه به قيمت بهترين انتخاب براي ppc هست.

Gigabyte G-Smart(I-Teq BOND) : ( ~500 toman)
WM5-64RAM-64ROM-416MHZ-BT1.2-NO INFRA-WIFI(b)-NO EDGE-2.1MP+FLASH-153g-TV-FM-miniSD
مزايا:
1.داشتن fm/tv
2.داشتن برنامه هاي بسيار زياد و خوب با گوشي
3.سرعت مناسب cpu
4.ظاهر جالب

معايب:
1.هنگ کردن
2.مشکل در دريافت تلفن و برقرري ارتباط
3.باطري بسيار کم
4.صفحه کوچک
5.نبود rom update هاي جديد براي رفع اشکالات
6.support بد gigabyte و iteq

-------
مدير سايت pocketpcdubai در يک پستکه من پرسيدم آيا هنوز ارزش خريدن رو داره اين گوشي، گفت "dont even get close to this phone"

Gigabyte G-Smart i(i-teq xbond) : ( ~580 toman)
WM5-64RAM-64ROM-416MHZ-BT1.2-NO INFRA-WIFI(b)-NO EDGE-2.1MP+FLASH-TV-FM-130g-miniSD
مزايا:
1.داشتن fm/tv
2.داشتن برنامه هاي بسيار زياد و خوب با گوشي
3.سرعت مناسب cpu

معايب:
1.هنگ کردن بسيار زياد(?)
2.مشکل در دريافت تلفن و برقرري ارتباط(?)
3.باطري بسيار کم(?)
4.support بد gigabyte و iteq

Gigabyte i300 : ( ~600-660 toman)
WM5AKU3-64RAM-256ROM-520MHZ-BT2+EDR-NO INFRA-WIFI(b/g)-NO EDGE-2.1MP+FLASH+FOCUS-116g-GPS-miniSD
مزايا:
1.داشتن gps و wifi
2.سرعت cpu مناسب
3.حافظه کافي
4.دوربين خوب با اتو فکوس و فلش
5.طراحي و ظاهر جالب
6.قيمت مناسب

معايب:
1.نداشتن edge
2.صفحه کوچک 2.4inch
3.امکان داشتن مشکلات نرم افزاري و bug هاي rom مثل ساخت هاي قبلي gigabyte؟
4. باطري خيلي ضعيف همراه دستگاه (extended battery قطعاً لازم مي شه)

-----
اگه با صفحه نمايش 2.4 اينچي مي تونيد کنار بيايد به 600 تومن مي ارزه واقعاً

Asus P525 : ( ~700-750 toman)
WM5-64RAM-128ROM-416MHZ-BT-INFRA-WIFI(b)-NO EDGE-2MP+AUTOFOCUS+FLASH-160g-miniSD
مزايا:
1.کيفيت خوب ساخت
2.داشتن keypad مناسب

معايب:
1.قيمت بالا
2.نداشتن edge

نکات ديگر:
1.نبود wm6 تا اين تاريخ!

--------
انتخاب بسيار خوبي هست در صورتي که قيمت بالا اين گوشي براي شما خيلي مشکلي نيست

Asus P535 : ( ~750 toman)
WM5-64RAM-256ROM-520MHZ-BT-INFRA-WIFI(b/g)-NO EDGE-2MP-145g-GPS-SD
مزايا:
معايب:

O2 Atom : ( ~600 toman)
WM5-64RAM-128ROM-416MHZ-BT1.2-INFRA-WIFI(b)-EDGE-2MP+FLASH-140g-FM-miniSD-miniUSB
مزايا:
1.سرعت مناسب
2.طراحي زيبا

معايب:
1.باطري کم(?)
2.بلوتوث 1.2
3. a2dp مرخص

O2 Atom Exec : ( ~850-900 toman)
WM5-64RAM-192ROM-520MHZ-BT1.2-INFRA-WIFI(b)-EDGE-2MP+FLASH-140g-FM-miniSD-miniUSB
مزايا:
معايب:
نکات ديگر:
1.تنها فروشگاهي که در زمينه وارد کردن اتم اگزک بود،گفته ديگه وارد نمي کنه اونم بدليل مشکلات رجيستر،اتم اگزک نو در حدود 850 تا 900 بود

iDo S601 : ( ~ toman)
WM5-64RAM-128ROM-350MHZ-BT1.2-INFRA-WIFI(b)-NO? EDGE-2MP+FLASH?-140g-miniSD
مزايا:
1.وزن بسيار کم
معايب:

iDo S630(Tin) : ( ~515 toman)
WM5-64RAM-128ROM-350MHZ-BT1.2-INFRA-WIFI(b/g)-? EDGE-2MP-?g-?SD
مزايا:
معايب:

Everex Neon : ( ~540 toman)
WM5-?RAM-?ROM-350MHZ-BT1.2-INFRA-WIFI(b)-? EDGE-2MP-?g-miniSD
مزايا:
معايب:

X_Farhad

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
4
من چند روز هست که دنبال پيدا کردن گوشی مناسب برای خودم هستم برای همين به تعداد زيادی گوشی برخورد کردم.
هر کدوم يک سری خوبی ها و يک سری بدی ها داشتن،و تنوع تقريباً زياد گوشی ها باعث شد که تقريباً گيج بشم که اصلاً دنبال چه جور گوشی اي هستم گفتم که اين پست رو بزنم و سعی کنم هر چی که تا حالا در مورد اين گوشی ها فهميدم رو بنويسم که هم همه چيز يکجا جمع بشه و هم اينکه به ديگر دوستان کمک کنه.
اگر چيزی رو فکر ميکنيد اشتباه هست يا نياز به اصلاح يا اضافه شدن داره بگيد که در همين پست اصلاح کنم.

Eten g500/g500+:
WM5-128ROM-64RAM-400MHZ-BT-NO INFRA-NO WIFI(b)-NO EDGE-1.3MP+FLASH-191g-MINISD-GPS

مزايا:
1.داشتن gps
2.قيمت تقريباً مناسب (550?)
3. سرعت و پرفورمنس خیلی خوب
معايب: سنگین، قدیمی، کیفیت دوربین خیلی پایین، بدون edge و wifi

eten m600/m600+:
WM5-128ROM-64RAM-400MHZ-BT-NO INFRA-WIFI(b)-NO EDGE-2MP+FLASH-165g-SD

مزايا: دوربینش 2 مگه، در مقایسه با k750 تعریفی نداره ولی بهترین دوربین رو داره بین ایتن های موجود در بازار، سرعت و پرفورمنس خیلی خوب، قیمت مناسب (البته فقط رمضانی داشت که دیگه نداره)
معايب: bulky design ! عوضش سنگین نیست با توجه به حجمش. ال سی دی هم حداکثر روشناییش یه خورده کمه.
بعد ایمکه کلاً ایتن ها با پردازش صدا یه خورده ای مشکل دارن و از نظر بلندی و کیفیت خیلی خوب نیستن. ولی m600+ رو می گن ازاین لحاظ مشکلی نداره.

eten x500:
WM5-128ROM-64RAM-400MHZ-BT-NO INFRA-WIFI(b/g)-EDGE-2MP-146g-microSD-GPS-FM
مزايا: دیزاین فوق العاده، gps sirf3 ، کلاً انتخاب خیلی خوبیه
معايب: کیفیت صدا - کیفیت دوربین - a2dp مرخص - ایران پیدا نمی شه

eten m700:
WM5-128ROM-64RAM-400MHZ-BT-NO INFRA-WIFI(b/g)-EDGE-2MP-165g-GPS-FM
مزايا: دستگاه خیلی کاملیه، مصرف باطری فوق العاده بهینه، کی بورد فوق العاده
معايب: دوربین خیلی بد، کیفیت صدا ، a2dp واقعاً مرخص - ایران پیدا نمی شه

i-mate jamin/qtek s200
WM5-64RAM-128ROM-195MHZ-BT2-INFRA-WIFI(b/g)-EDGE-2MP+FLASH-150g-miniSD
مزايا: قیمت پایین- دوربین خوب - سبک - بلوتوث2 - کیفیت a2dp خیلی عالی
معايب: سرعت cpu کم، جنسش نسبتاً cheap به نظر می یاد، صدای فوق العاده کم اسپیکر (و سوختن اسپیکر در صورت زیاد کردن صدا برای مدت طولانی)

i-mate kjam
مزايا: کی بورد، قیمت مناسب بین می بورد دار ها (می گن به 490 رسیده)
معايب: سرعت cpu کم ، دورین

i-mate jasjar:
WM5-64RAM-?ROM-520MHZ-BT-INFRA-WIFI(b)-NO EDGE-1.3MP-285g-SD
مزايا: 3.6inch VGA ، سی پی یو قوی، کی بورد خیلی خوب، دیزاین فوق العاده
معايب: اندازه بسيار بزرگ و وزن زياد، edge ، دوربین، قیمت بالا، بلوتوث 1.2

i-mate jasjam:
WM5-64RAM-128ROM-400MHZ-BT2-INFRA-WIFI(b/g)-EDGE-2MP+FLASH-160g-microSD
مزايا:
evil_grin.gif

معايب: قيمت بسيار بالا
4628.gif

i-mate pda2k:
مزايا: صفحه نمایش 3.5 اینچی - سی پی یو قوی- کی بورد - سیستم عامل wm2003se (که قابل آپگرید به wm5 هم هست)
معايب: دوربین- بعضی قیمت های نجومی که روش می زارن - مصرف باطری نسبتاً زیاد (یه extended battery بد نیست واسه همچین دستگاهی) در کل اگه به قیمت مناسب پیدا بشه انتخاب خوبیه.

htc p3300
مزايا: gps sirf3 ، دیزاین فوق العاده خوشگل، htc RoLr
معايب: سرعت cpu کم، مموری میکرو اس دی که بقل سیم کارت قرار می گیره، قیمت نامربوط (هم قیمته با x500 )

hyundai a200
مزايا: قیمت پایین در کنار امکانات مناسب - پرفورمنس و سرعت خیلی خوب
معايب: حجیم - بقیه رو دوستانی که خودشون دارن دستگاه رو بگن بهتره

gigabyte i300:
WM5-64RAM-256ROM-520MHZ-BT2-NO INFRA-WIFI(b/g)-NO EDGE-2.1MP+FLASH+FOCUS-116g-GPS-miniSD
مزايا: امکانات خیلی خوب، gps sirf3 ، قیمت مناسب---اگه با صفحه نمایش 2.4 اینچی می تونید کنار بیاید به 600 تومن می ارزه واقعاً
معايب: edge ، صفحه نمایش 2.4 اینچی ، باطری خیلی ضعیف همراه دستگاه (extended battery قطعاً لازم می شه)

en2fa جان، کنار هم گذاشتن این اطلاعات ایده ی خوبیه...ولی هیچی مثل خوندن یه ریویو کامل از دستگاه مورد نظر توی سایتایی مثل pdagold.com و mobilereview نمی شه!
icon12.gif

درضمن دوتا نکته اول همه ی پستای مشاوره برای خرید نوشته بشه: حداکثر بودجه ، و اینکه می تونید از خارج خرید کنید و با ایرانسل تا کنید یا نه

X_Farhad

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
4
اوه! می بینم که باید سرعت عملمو ببرم بالا
1.gif

en2fa

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
8
والا review ها خيلی هم خوب نيستن.چون هيچ وقت به bug های کوچيک و بعضاً مهمی که در دستگاه هست اشاره نميشه...
چون هميشه review ها زودتر از release عمومی دستگاه نوشته ميشن و در جواب اين اشکالات فرض رو ميزارند روی اينکه در rom update های بعدی رفع ميشه...
اما خوب هيچ وقت چنين update هايی نمياد.
مثال خوب gigabyte ها که بسيار بد ازش ميگن الان user ها و همچنين hyundai a200 (anextek) هست،که هيچ کدوم از مشکل هاش در review نبود.
بيشتر هدف من برسی از اين منظر بوده...اما تقريباً همه اين review ها رو ديگه خوندم...سعی ميکنم نکته اونها رو هم اينجا بنويسم.

در مورد ايرانسل فکر کنم همه اين گوشی ها بايد کار کنند.

و ممنون از کمکت.اول فکر کردم فقط quote کردی...با اجازه پستت رو ادغام ميکنم.

X_Farhad

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
4
در مورد ايرانسل فکر کنم همه اين گوشی ها بايد کار کنند.
می دونم. ولی اگه از خارج تهیه کنید 90% احتمالش هست که با مخابرات کار نکنن!!

والا review ها خيلی هم خوب نيستن.چون هيچ وقت به bug های کوچيک و بعضاً مهمی که در دستگاه هست اشاره نميشه...
اتفاقاً pdagold این کارو می کنه. یعنی هر pda رو دو سه هفته کامل تست می کنه. ولی خوب این طور ریویو های کامل فقط برای دستگاه های جدید از برند های معروف ارائه می شن.
برای دستگاه هایی مثل a200 پرسیدن مشکلات کسایی که تهیه شون کردن خوب فکر خوبیه. ولی در نظر داشته باشید که یه کاربر تازه کاری که تاحالا wm نداشته، شاید به خاطر نا آشنا بودن با محیط کار یه سری مشکلاتی پیدا کنه و اینجا عنوان کنه که واقعاً مشکل نیستن. مثلاً هنگ کردن غیر عادی که زیر معایب a200 نوشتید شاید به خاطر ناسازگاری a200 با یه برنامه ی خاص باشه که ahmad reza ی عزیز نصب کردن! بعدم کلاً نیاز به سافت ریست بعد 10-12 ساعت کار واسه اکثر wm ها هست...مشکل ارسال sms روهم که دو سه نفر داشتن دیدید که یه راه کار ساده داشت که با یه خورده حوصله و یکم تحقیق، sservati عزیز پیداش کردن. خلاصه که باید حواستون باشه تا یه وقت ترد پر از شر و شایعه نشه!!

مشکل آنتن دهی هم که نوشتید هیچ کدوم ازین دستگاه ها ندارن ظاهراً (کسی ریپورت نکرده) ، اگرم داشته باشن با یه رام آپدیت که یه ورژن جدید تر radio داشته باشه احتمال زیاد مشکل حل می شه

درضمن در مورد وجود rom update برای دستگاه های مختلف، اکثر دوستان تازه وارد هیچ به فکر سرچ کردن نیستن خودشون. xda-dev یه مرجع کامل برای آپدیت دستگاه های ساخت htc هستش، ولی این معنیش این نیست که برای دستگاه های دیگه رام آپدیت ی جدید وجود نداره و یا توسط یوزر ها هک شده اش ارائه نمی شه. مثلاً تاحالا حداقل 5-6 نفر توی ترد آپگرید e900 به wm5 پست دادن که فایل ها پاک شده، ولی هیچکدوم از دوستانی که پست دادن و خودشون e900 دارن نرفتن توی eten-users.net یه سرچ کوچیک بکنن و یا یه پست درخواستی بدن.

بعد یه چیز دیگه هم اینکه وجود رام هک شده ی wm6 مزیت نیست. برای hermes و universal چرا، چونکه اینا واقعاً به یه سورس wm6 که یه برند ناشناخته داشته آماده می کرده دسترسی پیدا کردن و حالاهم این دولوپرها حسابی دارن ساپورت می کنن رام های هک شدنشون رو و هی ایمن تر می کنن پروسه ی آپگرید کردن رو.
ولی مثلاً در مورد s200/jamin ، اگه چشم پوشی کنیم از جمعیتی که زدن دستگاهشون بریک کردن موقع آپگرید، خیلی ازونایی که آپدیت کرده بودن به wm6 برگشتن به رام wm5 aku 3.3 ، می گن که پایدار تره.

آها راستی یه چیز دیگه. wifi نداشتن g500 به نظرم خیلی ضایعه ست!! آخه کم کم توی ایران هم Hotspot ها داره زیاد می شه، به شخصه دیروز رفته بودم فرودگاه (مشهد) ، دیدم روی tv نوشته که در این مکان مکرمه اینترنت وایرلس مفت و مجانی ارائه می شه(!)؛ 10 ثانیه بعد من داشتم روی اینترنت می گشتم، به سرعت برق و باد
2296.gif

en2fa

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
8
در مورد اين خارج خودمم هنوز تو شکم.مثلاً خوب اگر گوشی رو بخواريم و ماليات رو بديم و اگيستر کنيم هنوز احتمال اين هست که کار نکنه؟
اين جريان اينکه x500 اينجا نيست و رمضانی ميگه مشکل داره رو نميفهمم.چون خيلی طلبه اين گوشی شدم.

در مورد بقيه موارد هم حق داريد.من خودم چون خيلی کرم انگولک کردن هستم برام خيلی مهم هست که بتونم مثلاً wm6 يا Linux رو نصب کنم رو دستگاه،واسه اين به عنوان اينکه بدونم کدوم دستگاه ميشه و کدوم نميشه گزاشتم.
فکر کنم بهتر هست از معايب برداشته بشه و به نکات اضافه بشه!
در مورد مشکلات a200 هم،بله در جريان رفع مشکل ها بودم اما بهر حال اين مشکل رو همه user ها جديد خواهند داشت.مسله اينجاست که اين مشکل خوشبختانه از اونمشکل هايی هست که رفع ميشه.
در مورد هنگ کردن والا چند جای ديگه هم خونده بودم،و حتی مورد آنتن دهی رو از اينکه 6-7 user در forum های خارجی اين رو گفته بودند نوشتم،و البته همراه با علامت سؤال :)

البته wifi برای minisd هم هست انگار،اما خوب بستگی به قيمتش داره.اما آره خيلی بده که wifi نداره و بدتر از اون اينکه edgeنداره
اما خوب gps واقعاً چيز با ارزشی هست،حداقل واسه من که خير سرم مهندس عمران هستم،حداقل پزش رو ميشه امد :)
اما فکر نکنم هنوز تو ايران يا تهران 10 تا hotspot داشته باشيم.

semorena

Registered User
لایک‌ها
2
اتفاقاً pdagold این کارو می کنه. یعنی هر pda رو دو سه هفته کامل تست می کنه.
دوست عزيز هميشه هم اينطور نيست. مثلا گوشي iDo مدل S601 كه من خريدم، چون تو اروپا و امريكا توزيع نميشه براي همين تو سايت‌هاي معروفي مثل pdagold و gsmarena چيزي دربارش پيدا نميشه. درحاليكه چيزي از آيميت و اچ‌تي‌سي كم نداره.
بنظرم اگه مزايا و معايب گوشي‌ها بطور تخصصي اينجا ارائه بشه خيلي مفيد واقع ميشه.

X_Farhad

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
4
دوست عزيز هميشه هم اينطور نيست. مثلا گوشي iDo مدل S601 كه من خريدم، چون تو اروپا و امريكا توزيع نميشه براي همين تو سايت‌هاي معروفي مثل pdagold و gsmarena چيزي دربارش پيدا نميشه. درحاليكه چيزي از آيميت و اچ‌تي‌سي كم نداره.
بنظرم اگه مزايا و معايب گوشي‌ها بطور تخصصي اينجا ارائه بشه خيلي مفيد واقع ميشه.

دقیقاً، کارخونه هایی مثل kinpo روی بازار آسیا کار می کنن بیشتر، و با اینکه بعضی از ریویور های سایت های معروف خودشن ساکن چین و تایوان هستن، ترجیح می دن دستگاهی رو ریویو کنن که از همه جای دنیا برای سایشون ترافیک درست کنه. واسه همین اگه دوستانی که پیه رو به تنشون می مالونن(!) و یکی ازین دستگاه های نسبتاً ناشناس رو می خرن، لطف کنن چند تا بنچ مارک با spb و tcpmp بگیرن و اینجا پست کنن، و همراهش مشکلات مختلفی که هنگام کار کردن با دستگاه روبرو شدن رو بگن، خیلی عالی می شه:)

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
ان 2 فا جان کار واقعا عالی کردی
اما چند نکته رو اجازه بده اضافه کنم:

کجا خوندی ایکس 500 و ام700 ساپورت a2dpندارن؟

جس جار دوربینش مرخصه
جسجم یک مزیت ش داشتن شتاب دهنده گرافیکی هست
اپ تی سی 3300 سی پی یو ش خیلی هم ضعیف نیست ،مشکل بزرگش ، چیپ ست جی پی اس ش هست که آشغاله
خیلی به این هیوندایی ظلم کردی
در مورد گیگابایت ، جایی خوندی که گیگا هم ساپورت ش مثل باند مرخصه؟
هنوز زود هست که بگی ایسوس از ویندوز مبوایل 6 بی بهره خواهد موند
همین امروز برای ام700 و ایکس 500 ؛ سایت رسمی ای تن نوشت که رام ویندوز موبایل 6 ریلیز می کنه
باطری اتم ، به تجربه من ، اصلا هم کم نیست ، فقط چون هم رادیو و هم وای فای داره ، معلومه که زود تر ته بکشه وگرنه از باطری ام600پلاس بیشتره
موفق باشی

semorena

Registered User
لایک‌ها
2
دقیقاً، کارخونه هایی مثل kinpo روی بازار آسیا کار می کنن بیشتر، و با اینکه بعضی از ریویور های سایت های معروف خودشن ساکن چین و تایوان هستن، ترجیح می دن دستگاهی رو ریویو کنن که از همه جای دنیا برای سایشون ترافیک درست کنه. واسه همین اگه دوستانی که پیه رو به تنشون می مالونن(!) و یکی ازین دستگاه های نسبتاً ناشناس رو می خرن، لطف کنن چند تا بنچ مارک با spb و tcpmp بگیرن و اینجا پست کنن، و همراهش مشکلات مختلفی که هنگام کار کردن با دستگاه روبرو شدن رو بگن، خیلی عالی می شه:)
بنظرم تنها ايراد اين دستگاه‌ها همين نسبتا ناشناس بودن باشه و خريدشون ريسك محسوب بشه درحاليكه مثلا همين S601 بعنوان سبك‌ترين پاكت پي‌سي مطرحه و كاملترين نسخه‌هاي arabizer و برنامه‌هاي عربي روش نصبه. و صفحه كليد سخت افزاري نام‌پد جدا داره كه بصورت اختياري ميشه روي گوشي نصب كرد.
لطفا لينك بنچ‌مارك ها رو بفرماييد تا نتيجش رو اينجا بزنم.

en2fa

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
8
X-Farhad
خیلی به این هیوندایی ظلم کردی
آره شايد يکم زياد بد گفتم :) ..آخه از اينکه بزرگ هست خيلی ناراحتم وگرنه امونش نميدادم برای خريدن...

در مورد گیگابایت ، جایی خوندی که گیگا هم ساپورت ش مثل باند مرخصه؟
آره تو چند تا از اين سايت ها که مشخصات گوشی رو ميزارن و مردم comment ميزارن نوشته بود.البته 2-3 نفر بيشتر نبودن اما خوب...

باطری اتم ، به تجربه من ، اصلا هم کم نیست ، فقط چون هم رادیو و هم وای فای داره ، معلومه که زود تر ته بکشه وگرنه از باطری ام600پلاس بیشتره

والا اين مهمترين چيزی بود که وقتی search کنی atom و cons ميياد.حالا نميدونم شايد اونجا چون باهم استفاده ميکنن اينجوری هست اما همه ميگفتن اگر فقط گوشی باطری زيادی داشت خيلی خوب ميشد.
هر چند که زياد هم گفته بودند که گوشی خييلی غير stable هست.اما خوب يادم هست برو بچ اينجا برعکس گفته بودن.

در ضمن برو بچز،اگر گوشی های ديگه اي هم هست که مناسب هست برای اضافه شدن،بقيه رو از لطف خودتون محروم نکنيد!

X_Farhad

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
4
در پست شماره ی 2
4628.gif

+
البته این دستگاه ها ورژن بلوتوثشون 2 ــه پس از لحاظ سخت افزار مشکلی ندارن، بعید نیست با آپدیت به wm6 کیفیت a2dp شون خوب شه...

اپ تی سی 3300 سی پی یو ش خیلی هم ضعیف نیست ،مشکل بزرگش ، چیپ ست جی پی اس ش هست که آشغاله
نه دکتر، چیپستش sirf star III ــه و توی ریویو ها هم نوشته بودن که خیلی عالی جواب می ده. یه خوبیشم اینه که tom tom 6 روشه، که به درد ماها نمی خوره!! ولی قیمتش رو برده بالا.
از نظر پرفورمنس هم توی توی بنچ مارک های spb اگه اشتباه نکنم یا در حد s200 بود یا یه خورده پایین تر

هنوز زود هست که بگی ایسوس از ویندوز مبوایل 6 بی بهره خواهد موند
راستش توی ترد p525 چند نفری نوشته بودن ساپورت asus گفته بوده که برنامه ای برای ارائه آپدیت wm6 ندارن... ولی خوب بعید نیست رام p735 رو کاربرا یه جوری هک کنن برای p535

اتم باطریش بیشتره، ولی در عوض مصرف باطریش وحشتناک بالاست
164.gif
...توی اون ترد معایب اتم یک چند تا تست باطری گرفته نوشته بودم براش... به معایب اتم (معمولی) این هاروهم اضافه کنید en2fa جان: بلوتوث 1.2 ، a2dp اینم رسماً مرخص! (اینو دیگه خودم تست کردم
220.gif
)

چشم، لینک هارو می زارم
20.gif

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
X-Farhad

آره شايد يکم زياد بد گفتم :) ..آخه از اينکه بزرگ هست خيلی ناراحتم وگرنه امونش نميدادم برای خريدن...

آره تو چند تا از اين سايت ها که مشخصات گوشی رو ميزارن و مردم comment ميزارن نوشته بود.البته 2-3 نفر بيشتر نبودن اما خوب...

والا اين مهمترين چيزی بود که وقتی search کنی atom و cons ميياد.حالا نميدونم شايد اونجا چون باهم استفاده ميکنن اينجوری هست اما همه ميگفتن اگر فقط گوشی باطری زيادی داشت خيلی خوب ميشد.
هر چند که زياد هم گفته بودند که گوشی خييلی غير stable هست.اما خوب يادم هست برو بچ اينجا برعکس گفته بودن.

در ضمن برو بچز،اگر گوشی های ديگه اي هم هست که مناسب هست برای اضافه شدن،بقيه رو از لطف خودتون محروم نکنيد!

قربان ، اتم در نسخه های اولیه رام ش ، بی ثبات بود ، الان به نظر من ، یکی از با ثبات ترین دستگاه ها ، با وجود اومدن چندین دستگاه بعد ازاون هست.

در ضمن ، اینکه نوشته بودید که هات اسپات کم هست ، اجازه بدید در همین تهران رو براتون بشمرم:
1.بیمارستان هاشمی نژاد
2.بیمارستان شریعتی
3.بیمارستانا امام
4.بیمارستان رسول اکرم
5. فرودگاه امام
6. مرکز کامپیوتر پایتخت
7.مرکز کامپیوتر رضا
و حداقل 4 تا کافی شاپ که در تهران هستن
پس از 10 تا رد شدیم
21.gif

en2fa

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
8
بنظرم تنها ايراد اين دستگاه‌ها همين نسبتا ناشناس بودن باشه و خريدشون ريسك محسوب بشه درحاليكه مثلا همين S601 بعنوان سبك‌ترين پاكت پي‌سي مطرحه و كاملترين نسخه‌هاي arabizer و برنامه‌هاي عربي روش نصبه. و صفحه كليد سخت افزاري نام‌پد جدا داره كه بصورت اختياري ميشه روي گوشي نصب كرد.

من ido رو هم اضافه کردم.از تجربتون و مشکلاتی که داريد بگيد خيلی کمک خواهد کرد.و تقريباً چند خريديد.
ممنون

ebidooost

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
I-Mate JAMIN/Qtek S200 : (~500 toman)
مزايا:
1.قيمت مناسب
2.اندازه خوب
3.دوربين خوب
4.سبک
5.کيفيت a2dp خيلي عالي
7.وجود rom wm6

یوجود rom wm6

یعنی امکان ارتقا از 5 به 6 میسر هست رفیق درسته ؟ چه جوری میشه انجام داد

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
در پست شماره ی 2
4628.gif

+
البته این دستگاه ها ورژن بلوتوثشون 2 ــه پس از لحاظ سخت افزار مشکلی ندارن، بعید نیست با آپدیت به wm6 کیفیت a2dp شون خوب شه...

نه دکتر، چیپستش sirf star III ــه و توی ریویو ها هم نوشته بودن که خیلی عالی جواب می ده. یه خوبیشم اینه که tom tom 6 روشه، که به درد ماها نمی خوره!! ولی قیمتش رو برده بالا.
از نظر پرفورمنس هم توی توی بنچ مارک های spb اگه اشتباه نکنم یا در حد s200 بود یا یه خورده پایین تر

راستش توی ترد p525 چند نفری نوشته بودن ساپورت asus گفته بوده که برنامه ای برای ارائه آپدیت wm6 ندارن... ولی خوب بعید نیست رام p735 رو کاربرا یه جوری هک کنن برای p535

اتم باطریش بیشتره، ولی در عوض مصرف باطریش وحشتناک بالاست
164.gif
...توی اون ترد معایب اتم یک چند تا تست باطری گرفته نوشته بودم براش... به معایب اتم (معمولی) این هاروهم اضافه کنید en2fa جان: بلوتوث 1.2 ، a2dp اینم رسماً مرخص! (اینو دیگه خودم تست کردم
220.gif
)

چشم، لینک هارو می زارم
20.gif

اقا شرمنده قاطی شد، من فکر کردم اچ تی سی 3600رو می گه ، که از اول هم جی پی اس ش فعال نبود ، این یکی ارتمیس خیلی هم قوی هست ، اصلاح می شه.
من هم منظورم راه ها غیر معمول برای هک رام بود :happy:

en2fa

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
8
یوجود rom wm6

یعنی امکان ارتقا از 5 به 6 میسر هست رفیق درسته ؟ چه جوری میشه انجام داد

در پست اول يک مورد برای اين سؤال شما اضافه کردم.لطفاً بخونيدش.
در کل خيلی توصيه نميکنم اين کار رو انجام بدهيد.

semorena

Registered User
لایک‌ها
2
من ido رو هم اضافه کردم.از تجربتون و مشکلاتی که داريد بگيد خيلی کمک خواهد کرد.ممنون
حتما درباره مزايا و معايب اين گوشي پست ميزنم. درحال حاضر فكر كنم مشكلاتي كه با اين گوشي دارم بخاطر تازه‌كار بودن من باشه و اكثر پاكت پي‌سي‌ها يك سري مشكلات رو داشته باشن.
يكreview انگليسي پيدا كردم كه قسمت مشخصات گوشي و بنچ‌ماركش رو اينجا آوردم:
review2.JPG
تقريباً چند خريديد.
540 تومن با گارانتي تجارت ياس جهان از علاءالدين گرفتم.‌ (رفته بودم S200 بگيرم اما هيچ‌جا با گارانتي نميفروخت. فقط گارانتي نرم‌افزاري داشت. اما اين گوشي گارانتي سخت‌افزاري كامل داشت.)​

بالا