برگزیده های پرشین تولز

خير ببيني به منم كمك كن

neecheh

Registered User
لایک‌ها
86
سلام به همه داداشي جونام
غرض از قلم ساييدگي
عرض كنم اينجانب بوق الاعظم بعد از ساليان متمادي قصد عوضيدن و اپ ديت كردن سيستم گرفتيم.اومديم تو شبكه جهاني دنبال يه سيستم ماماني بگرديم و خلاصه خدا تا ارزو داشتيم.بعد از كلي اين در اون در زدن و ترجمه زبون اين زبون نفهما چشمتون روز بد نبينه اقا ما ديگه فرق چيپ ست و سي پي يو رو هم يادمون رفت.بس كه لا مصبا زياد و متنوع جنس از خودشون در ميكنند.چه كنم چه نكنم رسيديم اينجا.يه گشتي تو فوروم زديم ببينيم خرت به چند من حسابمون ميكنند يا نه.ديديم اي كم و بيش اينجا موجود دوپا رو ادم حساب ميكنن.مخصوصآ يه اقايي به اسم هاردوار(hardware ) اگه درست نوشته باشم هست كه از نوشته هاش خيلي حال كردم.گفتيم الا الله ما ميندازيم تو دجله و فشنگي ميريم تو بيابون البته فرقش اينه كه ما نيكي نميندازيم. اما نيكي ميخوايم.
خوب بعد از اين همه وراجي برم سر اصليه :wacko:
اقا اين قطعات اين پايينو يه نظر بندازيد
1-cpu-ht -p4 intel
2-mainboard-intel p4-USB 2.0 و FireWire-ATA/133. RAID در صورت امكانSerial ATA -
Intel® 875P chipset
3-vga 128-
4-hard-120-ata
5-ram

خوب حالا درد من اينه كه اولآ من ميخوام يه چيز خوب از هر كودومشون بگيرم كه جون به لبم نكنه.مثلآ من تا 3 ماه پيش اينتل 800 هاف داشتم و بدك نبود.يعني بازي عزيز منو خوب مي اورد.اما سوخت مام رفتيم يه توالتين 1200 اشغال خريديم حالا بازي ما نمياد!!!! بازي من هم age of empires هست.اين يه دردمه :wacko:
خوب اطلاعات بيشتر واسه اون خدا بيامرزي كه تا حالا اين اراجيف رو خونده و دوام اورده:
اقا من در اين حد ميخوام خرج كنم.به ترتيب بالا:
1-cpu=100-150
2-mainboard=100-150
3-vga=100-130
4-h.d.d=100
5-ram=50-100
خوب حالا ميخوام شما به ما بفرمايي مثلا rdram بهتره و قيمتش فلان يا نميصرفه يا فلان مدل خيلي خوب در اومده
من در طي كاوشهاي فوق بشري كه انجام دادم يه سري اراجيف ديدم كه اين پايينه ميارمشون كه اگه نطري هم داريد ما رو بي نصيب نذاريد:
1-mainboard=Intel® Desktop Board D875PBZ
vga=?
cpu= Intel® Pentium® 4 processor supporting Hyper-Threading Technology

:blink: :blink: :blink:
خلاصه شرمنده از اين همه اراجيف واسه يه سيستم نصفه نيمه و درب داغون :wacko: :wacko:

hardware

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام عزيزم
شرمنده که من چون 5شنبه جمعه ها اینور اونورم نمی تونم جواب بدم
خوب از cpu شروع کنیم ببین cpu ht بخواهی بهترین انتخابت 6/2 است البته قیمتش در حدود 168 اینطورا بود شاید یه کمی ارزونتر شده باشه البته 4/2 ش هم گیر می یاد حدود 15 تومن ارزونتره.
اما مادر بورد چون چیز بالایی می خواهی بهت پیشنهاد می کنم که asus بخری اگه می خواهی فایر وایر و ... ها هم داشته باشه باید بری سراغ delux ها که البته اگه P4c800 Delux را بخواهی که فکر می کنم بهترین سری chip 875p باشه باید حدود 170 تومن پول بدی ولی به نظر من می تونی با حدود 110 تومن یه p4p800 delux بخری که فقط چیپش865 pe هستش البته من اینها رو هم تایید می کنم:
soltek 87cwfl 150000
albatron px865pe proII 134000
در مورد هارد بگم که با حدود 100 تومان یه maxtor 120gb 7200 sata می تونی بخری فقط دقت کن 8 مگ بافر باشه.
اما vga سعی کن با مادربوردی که می خری از یک کارخانه باشد البته نمی گم حتما ولی در صورتی که فرق قیمتی زیاد نداشته باشند بهتره که اینجوری باشه
1-Asus fx 5600
soltek fx 5600 xd
albatron fx 5600 eq
lead tek a310 td
همشون جز آخری که احتمالا یه کم گرونتره در همان رده ای که می خواستی قرار دارند.
اما رم الان یه کم بازارش خرابه اگه سراغ kingstone رفتی دقت کن گارانتی سریر یا یک گارانتی درست حسابی باشه چیپستش هم hynix نباشه بهتره چون الان ریمارک ها رو هم با چیپ hynix زدند. پس چیپ های infineon یا nanya یا kingstone یا mosel( که آرمش یه دایره است با چند تا نقطه) بهتره اما من پیشنهاد می کنم که اگه الان می خواهی بخری kingmax بخر با گارانتی آواژنگ که تازه اومده ولی رماش خوبه
یک 512 مگابایتی باس 400 در حدود 67 تومن باید باشه
در مورد مادر بورد بگم که همه جا asus اوله و اینتل به پاش نمی رسه البته این موضوع مربوط به مادربوردهای سطح بالا می شه وگرنه مادربوردهای سطح پایینش اصلا چنگی به دل نمی زنه و البته مادر بوردهای amd اش هم در سطح اول قرار ندارد
بازم اگه سوالی داشتی خوشحال می شم کمکی بکنم.

neecheh

Registered User
لایک‌ها
86
به نقل از hardware :
سلام عزيزم
شرمنده که من چون 5شنبه جمعه ها اینور اونورم نمی تونم جواب بدم
خوب از cpu شروع کنیم ببین cpu ht بخواهی بهترین انتخابت 6/2 است البته قیمتش در حدود 168 اینطورا بود شاید یه کمی ارزونتر شده باشه البته 4/2 ش هم گیر می یاد حدود 15 تومن ارزونتره.....
.
سلام هاردي جون
اول اينكه دشمنت شرمنده.
خدا خدا ميكردم جواب بدي :blush: . جوابات ادمو سير ميكنه :)
خوب ميدوني هارد خان من بيشتر ميخواستم نظرت رو در مورد قطعات شخصي بگي.ديروز يه جا تو همين فروم ديدم كه شما به يه بنده خدايي گفتي فلان سي پي يو خوب جواب داده و اون بنده خدا هم ميگفت نميصرفه به خاطر فلان مقدار فلان سرعت رو ازش بگذرم.
نميدونم تونستم خوب منظورم رو برسونم يا نه؟! :wacko: ;)
مثلآ ميخوام بدونم به نظرت 2.4 بهتر در اومده يا 2.6 يا فلان مدل.يا مثلآ فلان مادربرد با فلان گرافيك و سي پي يو خوبه
اخه ميدوني من يه بار مثه همون بنده خدا كه باهات كل كل ميكرد ما هم با يه بنده خدايي كل كل كرديم سرمون تا ته رفت تو گل.حالا عينه پير زنا شديم.
پس شما لطف كن از همه اين قطعه ها هر كدوم رو كه به نظرت توپه و با هم هم سازگاري بيشتري دارن رو بگو.(رو كه رو نيس دروازه .... هه)
من شخصآ از وقتي كه صرف جواب دادن به من كرديد تشكر ميكنم :blush:

hardware

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خوب رسیدیم به شما
همه اونهایی که من معرفی کردم به نظرم خوب میایند و هیچ مشکلی ندارند.
اما من نظرم اینه که در مورد Cpu 2.6 نسبتا معقوله ولی بالاترش گرونه ودیگه بیشتر پول دادن نمی صرفه من اگه خودم باشم 2.6 رو می گیرم نه 2.4 .(هرچند که احتمالا می رم سراغ amd)
اما مادربورد من فکر می کنم فعلا همون سری chip 865 pe خوب باشه چون هنوز قیمت 875 ها بخاطر جدید بودنشون زیاده. من همون asus p4p800 delux را ترجیح می دم ( البته اگه پولش برام مسئله ای نباشه p4c800 deluxرو می گیرم که الان فکر می کنم بهترین مادربورد جهانه) ولی خوب سعی می کنم حتما delux باشه که همه چی داشته باشه. اما از نظر ساند اون albatrone ارجحیت داره چون چیپش بهتره و 7کاناله هم است. البته من از هیچ کدوم از این ساندهای onboard خوشم نمی آید و مسلما برای خودم ساند creative می گرفتم اگه پولم زیاد بود zs واگر نه همون live 5.1 اما این در صورتی است که حداقل برای اسپیکر 100 تومنی گذاشته باشم که یه اسپیکر creative یا altec lansing و یا klipsch بخرم که متاسفانه من اون آخری رو هنوز تو ایران ندیدم. با این حساب اگه برای صدا نمی خواهی زیاد خرج کنی زیاد به این موضوع اهمیت نده و بچسب به خود مادر بورد.
البته روی رم خیلی دقت کن
توی رمهایی که برای p4c800 پیشنهاد می شهkingmaxاش دقیقا تو ایران هست(توی سایتasus مشخصات نوشته)
ولی مثلا من رمsuzuki را امتحان کردم شدیدا مشکل داشت.
در مورد گرافیک هم اگه من پول داشته باشم یه fx 5600 می خرم که همه اونهایی که گفتم خوب بودند و نمیشه گفت کدوم بالاتره.
هاردم که تکلیفش مشخصه
بازم اگه سوالی داشتی دقیقا موردش را مشخص کن تا بحث کنیم.
چون فکر کنم اگه تکه تکه بررسی بشه برات بیشتر جا می افته.

neecheh

Registered User
لایک‌ها
86
سلام.
خوبي هاردوار خان.ببخشيد اگه از حرفام ناراحت شدي.من پسر بدي نيستم به خدا.فقط برام جالب بود كه يك نفر چه جور به اين همه ادم جواب داده .
به هر حال من تصميمم رو تقريبآ گرفتم.
ميخوام:
1-cpu 2.6-ht
2-p4c800
3-asuse fx 5600
4-king max 512
بگيرم.
اما چند تا سوال دارم كه اگه هنوز حوصلم رو داري جواب بده:
1-در مورد سي پي يو ميخوام بدونم وقتي ميخوام بخرمش به اون اقاهه چي بگم؟!!!!منظورم اينه كه اين سي پي يو باسش چقدر هست. كش چقدر داره.
و از همه مهمتر از كجا بفهمم ريمارك هست يا نه؟
2-در مورد مادربرد هم همينطور از كجاش بفهمم اصليه.چيني و افغاني و غيره نيست؟
3-در مورد رم هم هميينطور!
4- كارت گرافيك هم همينطور.
ميدوني ميخوام خيلي مسلط برم تو مغازه.به من من نيفتم.
در مورد سوند بايد بگم واقعآ برام مهمه.اما يه سوند حرفه اي با يه اسپيكر تاپ ميخوام.مثلآ يه سوند ميكسر خوب كه بشه صداي خواننده رو از موزيك جدا كرد.شما يه همچين سوندي ميشناسي؟
در مورد اسپيكر :
من پارسال تو نمايشگاه يه اسپيكر ديدم كه خيلي كوچيك بودند اما از اسپيكر فعلي من كه در اصل اسپيكر نيستند با كيفيت تر و قوي تر بودند.اما هر چي ميگردم نميبينمشون.اسم سازندش هم يادم نيس.من الان سوندم رو وصل كردم به يه ظبط سوني.!!!
مرسي از حوصلت :blush:

hardware

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ببین جونم
1-در مورد سی پی یو بگم تمام ht ها باسشون 800 است(لازم وکافی) و 512 کیلو کش دارند. باکس که بگیری معمولا ریمارک نداره روش هم نوشته hyper threating البته از جای معتبر بخر تازگی ها تو باکس ها هم میشه سی پی یو نباشه برای همین روش را سوراخ می کنند تا ببینند هست یا نه.(از بازار رضا یا ایران یااینا بخری معمولا درسته)
2-روی خود مادر بورد حک شده که کجاییه بگردی پیدا می کنی اما از آنجاییکه asus زود چینی میشه بعید نیست چینی باشه سری قبلی هاش که چینی اند ولی اینو نمی دونم چینی شده یانه. خیلی هم مهم نیست فقط گارانتی الماس باشه (حتما برچسبشو دقت کن)
3 رمهای kingmax الان با گارانتی ـواژنگ(GB) تو بازار هستند وهمشون درست و حسابی اند . پک پلاستیکی دارند. چیپهاشون یا kingmax یا mosel است (من چیز دیگه ندیدم) شماره هاشم شبیه ایناست:
mosel: V58C2256804SAT5
king max:KDL388P4EA-50
که البته بسته به باسشون ممکن عددش یه تفاوتی بکنه.
روی ماژول هم KINGMAX نوشته و چیپ moselهم روش یک دایره است وچند تا نقطه.
4-کارت گرافیکی مشکلی نداره فقط اونم چیپهاشو نگاه کن چون قاطی شون همه چی هست چیپهای mosel-nanya-samsung-hynix-winbond و اینا خوبند و فکر نکنم اصلا تو خریدش مشکل داشته باشی اونم دقت کن گارانتی الماس باشه (اگه رفتی بازار رضا ترابایت نمایندگی asus است البته بازهم جاهای دیگه قیمت کن بعد برو سراغش).

ببین عزیزم در مورد ساند بگم بهترین creative است خوب اگه 96 تا بخواهی پول بدی audiogy 2 zs بهترین انتخابه و کمتر هم بخواهی پول بدی (30 تا) live 5.1 البته اولی 24 بیتیه.
اما نمی دونم این کاری رو که تو بخواهی بتونه انجام بده یا نه. در اصل اینی که تو می گی خیلی به ساند کارت مربوط نمی شه مگه اینکه مثلا نوع ضبط آهنگ karaoke باشه که بشه از صدا جداش کرد که این امکان رو فکر کنم اون اولی داشته باشه اما اگه روی آهنگ معمولی بخواهی چنین کاری کنی باید یک نرافزار dsp داشته باشی که بتونه فرکانسها رو تشخیص بده. و زیاد به ساند مربوط نمی شه.
نمی دونم چه اسپیکری دیدی ولی اگه قیافه اش و یا رنج قیمتش رو بگی شاید بتونم کمکی بکنم. اما creative ها خوبند و alteck lansing هم مدلهای خوبی داره (البته رو ارزون قیمت هاشون خیلی حساب نکن چون اونها رو فقط برای از دست ندادن بازار ساخته اند) توی اسپیکرهای معمولی microlab probit از بقیه مناسب تره و حدود 19 تومنه اما بالا تر اگه بخواهی( بالای 100 یا 200) پیشنهادهای دیگه ای دارم. البته اگه یه اسپیکر 5.1 درست و حسابی داشته باشی( حداقل creative 5300 حدود 85 تومن البته خیلی وقته نخریدم) خرید ساند ارزش داره واگر نه همون onboard هم خیلی خوبه اگه من این موضوع را مطرح کردم برای این بود که یه مقدار رو ساند حساسم ولی این روزا توی ایران کسی پول بابت این چیزا نمی ده شاید اگه ساندها onboard نمی شد قضیه فرق می کرد.
نمی دونم مفید بود یا نه اگه بازم چیزی بود بپرس.

neecheh

Registered User
لایک‌ها
86
سلام.
در مورد سوند بايد بگم كه از گرافيك هم برام بيشتر اهميت داره و به تبع اون اسپيكر.
اون اسپيكري هم كه ديدم چهارتا اسپيكر بودن كه جفت جفت بودند.از نظر ظاهري هم مثه قيف بودند.يعني يه مخروطي.رنج قيمتشون هم فكر ميكنم 110 هزار.
اما يه چيز ديگه و اون اينكه شما گفتي احتمالآ سراغ amd ميرفتم؟؟
ميدوني من چند سال پيش يه سيستم گرفتم كه سي پي يو اون همين amd بود.اقا همه كاري ميكرد الا ام پي تري خوندن!!!! باور كن 3 ماه همه چيزشو ور رفتيم درست نشد كه نشد.اخر فهميديم از سي پي يوشه.از اون موقع تا حالا ديگه فكرشو از سرم كردم بيرون.ميدونم غير منطقيه و ممكنه براي اينتل هم پيش بياد.
اما حالا كه از شما اينو شنيدم به قول معروف تنمون تكون خورد(چه قول معروفي؟؟؟!!)
حالا سوالم اينه كه :
واقعآ چه تفاوتي بين اين دو تا هست.اگه واقعآ تفاوتي ندارند پس اين همه فرق قيمت واسه چيه؟
بعد ميخواستم دوباره بپرسم
1- هيچ راهي واسه فهميدن ريمارك بودن سي پي يو نيست؟
2- كدوم چيپ ماله گرافيك از همه بهتره
3- شما كه لطف كردي تو امضات نوشتي " هميشه از جاي مطمين خريد كنيد‌" ميشه يكيشو به ما بگي.
4- خودت تو كار نيستي؟؟

باز هم از حوصلت ممنون يه دنيا

hardware

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آقا من چون خوشم میاد با شما کل کنم سر فرصت جوابتو می دم.
در مورد اون اسپیکری که می گی الان چیزی تو خاطرم نیست.
اما در مورد amd واینتل.
ببین آقاجون من از اون اولی که اینتل پاش رو گذاشت وسط و خواست وارد بازار pc بشه و با Zilogو motorola رقابت کنه میکرو پروسسور هاش از همه جهت کم داشت چه از نظر پورتی چه از نظر وقفه و ارتباط سریال و ....که خیلی هاش مربوط به icهای هم خانواده میکرو ها هم می شد. ولی در مورد 16 بیتی ها یه ریزه وضع عوض شد و میکروی خوبی به بازار عرضه کرد و توانست سهمی از بازار رو بگیره(درست زمانی که باید بهترینها معروف می شدند) البته معمولا میکروهای اینتل کارهای عجیب و غریب برای بالا بردن performance انجام نمی دادند ولی در عوض به گیر کمتری بر می خوردند.(یا اصلا به گیر بر نمی خوردند) خوب از قدیم هم گفتند هرکه بامش بیش برفش بیشتر. همین موقع ها بود که اینتل سهم اعظم بازار را گرفت و چون صنعت تازه پا بود اینتل هم دیدش باز بود به هر قیمتی نگذاشت رقبا از صحنه خارجش کنند اما بعدش که پول کافی در اورد دیگه واقعا کسی زورش به اون نمی رسید. به این ترتیب هنوز تکنولوژی دست اینتله و اینتله که سرعت کلاک رو مشخص می کنه و آنقدر به پختگی رسیده که همیشه یه چیزی تو استینش داره که رو کنه.
اما amd واقعا خوب عمل می کرد اما یه جا خواست جلو بزنه و یه ریزه کج رفت و K6 رو بیرون داد که انصافا خیلی مشکل داشت و به نظر من اینجا می خواست بپره که افتاد تو چاله. البته من نمی دونم سیاست چی بود ولی آمار سی پی یو های ریمارک k6 II خیلی زیاد بود من خودم 5 تا cpu رو یه epox بستم که هرکدوم یه مشکلی داشت. و آخر با یه سلرون عوضش کردم.
ولی بعد مخصوصا با سری athlon بالا اومد البته من هیچ وقت فکر نمی کنم جای اینتل رو بگیره و لی میشه 30-40 درصد بازار رو براش پیشبینی کرد.
البته ارزونتر بودن amd ها چند تا دلیل داره :
1-همیشه یکی از فاکتورهای رقابت قیمته
2-هنوزهم گرما برای این cpuها یه معضله (البته تو این سریهای جدید گفته که این مشکل حل شده) من خودم یه cpu اینتل را برای 4-5 دقیقه بدون فن وصل کردم با اینکه سیستم هنگ بود ولی مشکلی برای cpu پیش نیومد
اما اگه همین اتفاق برای amd بیفته نا بود می شه.
3- هنوز amd به اون سرعت کلاکی که اینتل داره نرسیده البته شاید خود هم بدونی که کلاک خیلی مهم نیست چون یه cpu می تونه دستورالعملهایی داشته باشه که جبران کلاک رو بکنه.
یه مثال ساده :
cpu 1 با کلاک 10 هرتز(در مثل مناقشه نیست) دستور ضرب را در چهار کلاک انجام می دهد ولی cpu2 با کلاک 5 هرتز ضرب را در 1 کلاک انجام می دهد خوب برای اولی انجام ضرب 4/0 ثانیه طول می کشد در صورتی که برای دومی با کلاک کمتر 2/0 ثانیه.
البته این انجام عملیاتها به طریقه چیده شدن رجیسترها(cache) هم مربوط میشه و یا خیلی چیزهای دیگه.
ولی برای خیلی ها این کلاک خیلی مهمه (فکر می کنند سرعت یعنی کلاک)
اما در کل من از سری های جدید amd خوشم می یاد البته مخالف زیاد دارم(قبلا به هیچ وجه طرفش هم نمی رفتم ولی الان فکر می کنم به مسیر درست برگشته)
البته این پیشرفت تا حد زیادی مدیون مادربوردهای خوبش هم هست مخصوصا از زمانی که nvidia هم دست به طراحی چیپست زده و الحق و الانصاف کم نذاشته (هر چند که هنوز هیج مادربوردی رو ی ساند درست حسابی سرمایه گذاری نکرده)
البته هنوز هم به طور کامل اون خاطرات بد از یادم نرفته. برای همین برای آشنا و کسانی که اولین بار می خوان کامپیوتر بخرن اصلا این گزینه را مطرح نمی کنم میگم بیکاری یه وقت دردسر زیاد شه.
اما برای خواهر خودم بستم چون روش نظارت دارم و خوب هم کار می کنه (چشم نخوره) با اینکه من شدیدا بخاطر مادر بوردش که 7vaبود و ایرادداشت اذیت شدم و لی وقتی درست شد واقعا خوب بود.
در مورد cpu بگم که بعد از اینکه خریدی می تونی تستش کنی (یه برنامه روی سایت اینتل بود که سرعت واقعی cpu رو می گفت البته الان نمی دونم کجای سایتشه اگه پیدا کردید بد نیست اینجا هم مطرح کنید ) اما قبل از خرید راهی نیست مگه اینکه بدونید تمام تقلب های انجام شده تا بحال بر روی باس cpuبوده یعنی کاری می کردند که باس cpuاشتباه نشان داده بشه و در مورد p4 این مورد فقط برای 2.4 باس 533 وجود داشت که کاری می کردند که مادر بورد cpu 1.8 باس 400 را fhs 533 تشخیص بده که به تبع آن cpu 2.4 می شد. ولی برای بقیه فعلا سرعتهایی که اینجوری match شوند وجود نداره. برای amdهم گارانتی آلبالو گارانتی خوبیه و cpu هاش مشکلی ندارند. اینطور که می گند نمایندگی خود amd است.
برای گرافیک توی اینهایی که گفتم خیلی فرق نمی کنه اغلب شرکتها با چیپهای مختلف یه محصول را به بازار می دن که با هم فرقی نمی کنند (شرکتهای درست حسابی) چون اصولا اگه قرار باشه با هم فرق کنند طراحی به هم می ریزه و شرکت های بزرگ هم چنین ریسکی نمی کنند که بدون بررسی یک چیپ را جایگزین نمایند.
دیگه از این بیشتر نمی شه وسواس به خرج داد اه بخواهی باید بری سراغ اینکه ساختمان دقیق چیپ ها رو بررسی کنی و بعد طریقه آدرس دهی رو و بعد علم خودت رو هم باهاش جمع کنی (که مسلما علم ما از اونا عقبتره) بعد بفهمی که اون شرکته برای قیمت کمتر بوده که از اون چیپ استفاده کرده و یا برای کیفیت بهتر که این خودش یک دکترای الکترونیک آنالوگ را می طلبه. ( واین موضوع هم هست که datasheetها معمولا برای رم فقط طریقه استفاده و تاخیر و .. رو داره و از تکنولوژی ساخت حرفی نزده که خوب اینها برای معمول رمهای خوب یکسانه.
اما در مورد آخری :
از حسن اعتماد شما خیلی خیلی ممنون ولی ما فعلا تی تهران از این کارها نمی کنیم و در زنجان دفتر فروش داریم که اونجا هم خودمون با مشتری طرف نیستیم و فروشنده داریم و صرفا جنس می فرستیم. اما اگه استقبال و لطف دوستان وجود داشته باشه بدمون نمی آید که یک سیستم خوب فروش و پشتیبانی راه بیندازیم که فقط جنسهای تایید شده را بفروشه و روی هر چی که می آید تو بازار یه تحقیق جامع انجام بده و نتایج رو هم به مشتریها ارایه بده. البته در این خصوص از نظر سرمایه و کادر فنی خیلی مشکلی نداریم فقط می مونه استقبال کننده که باید به حدی باشه که برای سرمایه گذاری مقرون به صرفه باشه چون مسلما فروش جنس تکی که خریدش هم تکی باشه خیلی جالب نیست و با قیمتهای تخت بازار نمی شه رقابت کرد برای همین باید مسلا مطمئن باشیم که اگر 100 عدد از فلان مادر بورد تایید شده خریداری شد همانقدر هم مشتری دارد. لذا فعلا می خواهیم یه ریزه بیشتر روی بازار تهران تمرکز کنیم و یه تخمینی از تعداد مشتری هایی که واقعا به ما اطمینان می کنند و با خریدشون از ما پشتیبانی می کنند داشته باشیم. (باشد که بهترین اجناس رو در کنار بهترین قیمتها و بهترین پشتیبانی ها ارایه دهیم)
اما در مورد اینکه الان شما از کجا خرید کنید . من اشنا دارم ولی می دونم که قیمت خوبی بهت نمی دهند. برای همین بهتر می دونم یه سری به بازار رضا و بازار کامپیوتر ایران بزنی(به شرطی که دقیقا بدونی چی می خواهی چون اگه ببینند دودلی بعد از جلب اطمینانت، نظرت رو عوض می کننند و چیزی رو بهت می فروشند که خودشون می خواهند و در این مورد هم به نظراتی که می دهند خیلی توجه نکن و خودت تصمیم بگیر) از دو جا که قیمت بگیری دست می آید بعد برو بخر فقط یک مقدار به تاریخ های گارانتی و شرکت هاش تئجه کن که با قیمت ارزانتر گارانتی شرکتی (که اصطلاحا می گن گارانتی حضرت عباس) نگیری و اینکه مثلا مادربوردی که می گیری همه چیش روش باشه و کابل مابل کم نداشته باشه . همین . چنگ دیو هم نمی خواهی بری خیلی جدی نگیر اگه یکی هم یه چیزی بهت گفت و تو نمی خواستی یه جوری باهاش حرف نزنی که دیگه نتونی برگردی چون توی این بازار بعضی وقتها مجبور می شی یه چیز رو فقط از یه نفر که داره بگیری اونوقت ضایع می شی. با کمال خونسردی بگو بذارید یه کم فکر کنم یا یه دوری بزنم و بعد بیا بیرون مغازه و فکرهات رو بکن.
آقا چقدر حرف نوشتم دارم آموزش خرید می دم .آقا حله انشاالله که با هیچ قطعه ای مشکل نداشته باشی.

neecheh

Registered User
لایک‌ها
86
هاردي جون سلام.
انصافآ يه buy guide تاپ شده
.در مورد سي پيو ها تا اونجا كه حاليم شد كاملآ بات همنظرم.
اينكه من اينقدر حساسم هم توضيح ميدم.شايد توجيه خوبي واسه اين همه زحمتي كه بهت دادم باشه.
اول اينكه من طرفدار اين فلسفه هستم كه : مرگ يه بار شيون يه بار!!
يادمه7 سال پيش كه اولين سيستمم رو گرفتم يعني برام گرفتند چه مصيبتايي كه نكشيدم.البته اون موقع زياد بازار پي سي خوب نبود و منم ناشي محض. تا 4 سال پيش كه خودم خواستم پي سي بگيرم و قضيه همون amd و mp3 و از اين صوبتا.بعدش هم اين p3 رو گرفتم كه از ارور هاي پي در پي و اين صفحه ابي لعنتي و هنگ و
انواع بدبختياي ديگه.اومدم نشستم فكر كردم كه اخه چرا من هر چي ميگيرم اينجوري از اب در مياد.اين تفكر اسماني مال 2 ماه پيش هست كه بالاخره به اين نتيجه رسيدم كه بابا : هر كه بامش بيش برفش بيشتر!
يعني كه بابا من كه 15 توممن دادم ماله سوند صداي گيتار رو هم بايد تمپك بشنفم!!
خلاصه پولامونو جمع كرديم و سر بابا و داداش وابجي و خاله و ... گول ماليديم تا يه پي سي مقدس بگيريم.
اين مشكل اكثر ايرونيهاست كه البته به نظر من همش تقصير ما نيس.وقتي فروشنده ميخواد بنجلاش رو بندازه به يه بدبختي مثه من و مياد از tnt2 همچين تعريف ميكنه كه اب از لب ولوچه ادم و غير ادم ميريزه معلومه كه نه تنها ميخرمش بلكه ميرم واسه هر كس كه بخواد پي سي بخره از اون تعريف ميكنم خدا تا!!
انصافآ اگه فروشنده ها مشتري رو حاليش كنن كه بابا اين اشغاله خوب طرف به جاي اينه مثلآ 30 تومن بده 50 تومن ميده.قسمتي از اين ديالوگ جهنمي:
مشتري:سلام اقا يه كامپيوتر ميخوام باش فيلم بشه ديد و از اين صوبتا!!
فروشنده:حدود چقدر ميخواي بدي
مشتري:با چقدر ميشه يه چيز درست حسابي گرفت؟
فروشنده: چيز درست حسابي كه بايد 10 مليون پياده شي!!!!(بابا چرا بدبخت رو ميترسوني)
مشتري:نه ديگه اينقد درست حسابي.مثلآ با 400 -500 تومن ميشه?
فروشنده:اره كه ميشه.فردا بيا بگير!!
ليست قطعات:
128mb ram از اين ليبل كاغذي ها
mainbord sound-vga-modem onboard!!!!
Hdd 1mb!!!
……….
خيلي خوب انصافآ اگه فروشنده بهش ميگفت اره ميشه با 400 تومن يه سيستم جمع كني اما بايد 1 سال ديگه همين قدر بدي تا دوباره همين اشغال رو سر هم كني اما با -300-200 تومن اضافه يه چيز خيلي بهتر ميتوني بگيري كه نيازاي ايندت رو هم تامين كنه و از شر هزار تا درد بي درمون هم در اماني طرف راضي نميشد؟؟؟
نميدونم اين مثل مال كدوم ملتيه.اما مال هر كي هست دمشون گرم كه گفتن ما اينقدر پولدار نيستيم كه جنس ارزون(بخونيد بنجل) بخريم!
البته تك توك پيدا ميشن كه اينجور نباشن كه انصافآ جنابعالي يكيش هستي.البته ما ايرونيها اصرار داريم كه عالم و ادم ميخوان سرمون گول بمالن!!!
در مورد تصميمي كه داري به نظر من واقعآ يه كار شريف هست.
به نظر من يه بازار يابي و تبليغ درست حسابي ميخواد.اگه شروع كني من يه پايه تبليغ توپم.اگه مردم ما رو خوب توجيه كني شايد يه ذره مخشون تكون بخوره!!تو اين حلبي اباد كه تفريح ما همين لكنته هست حيفه كه ادم سرش دندون گردي كنه نه؟؟؟

hardware

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دمت گرم بابا خیلی چاکریم
البته در این مورد ماهم یک مقدار دودل هستیم که واقعا مردم چقدر می تونن بهمون اعتماد کنن ثانیا ما چقدار می تونیم به وظیفمون خوب عمل کنیم و اینکارو می خواهیم محکم شروع کنیم برای همین داریم یک مقدار موقعیت سنجی می کنیم.
در مورد پیشنهادی هم که دادی با کمال میل استقبال می کنیم و از لطفی که داری بی نهایت سپاسگذاریم.

ei_baba_bi_khial

Registered User
لایک‌ها
20
قربان كلي تو اين تاپيك به معلوماتمون اضافه شد خسته نباشي.

واقعا ته موضوع رو در ميارين.

از اتفاق اين تاپيك به درد ما هم خورد گفتم يه تشكري بكنيم :)

راستي حالا شما كدومي.اين يكي يا اون يكي يا اون يكي يكي؟ :blink: ;)

hardware

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ما هم خوشحالیم در ضمن اون قضیه هم منتفی شد پس شما هم بی خیالش شید (ای بابا بی خیال) منم سعی میکنم هر چی می تونم سریعتر به سوالات (در حد اطلاعاتم) جواب بدم که یه وقت ایجاد تداخل نشه.

neecheh

Registered User
لایک‌ها
86
هاردي جون سلام.
اول اينكه ما بيشتر :)
بعدشم اينكه شما دودل هستي يه نمه بهت حق ميدم.قصه ما مثه همون مار گزيدهه هست كه ديگه از ريسمون سياه و سفيدم ميترسه.حالا هي بيا بشون بگو بابا ما ميخوايم كار درست بكنيم مگه تو كتشون ميره.فقط موقعي اعتماد ميكنن كه مجبور بشن. :wacko:
در مورد اينكه چقدر ميتونن اعتماد كنن به نظر من راحت ميتوني اعتمادشون رو جلب كني.به نظر من يه فضا بخر و يه قسمت از اين فروم رو اختصاص بده به پرسش و پاسخ و توجيه مشتريها.باور كن فروم توي جلب اعتماد خيلي موثره.
فضا كه خريدي با هم همه جا تبليغشو ميكنيم.با بلاگرها صحبت ميكنيم كه معرفي كنن و اگه پولدار شدي به اندازه كافي يه تبليغ درست حسابي هم تو تلويزيون ميكني.اگه هم دلت خواست من تو 5 تا شهر رفيقهاي خوبي دارم و ميتونم تبليغ پلاكاردي كنم.بالاخره زورمونو كه بزنيم يه خبرايي ميشه نه؟؟

neecheh

Registered User
لایک‌ها
86
راستي كدوم قضيه منتفي شد؟؟

hardware

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
وا... ما نه مشكل جا داريم، نه مشكل سرمايه گذار و نه مشكل شناخته شدن در بازار و اعتبار. همين الان هم به قدر كافي تو بازار شناس هستيم كه اگه جنس توپي بيارن به ما هم يه خبري بدن. ولي چيزي كه ما دنبالش هستيم موضوع ديگه اي هست.
مي خوايم ان شاا... يه برنامه ايي پياده كنيم كه اگه 4 تا آدم حسابي هم قصد خريد دارن لا اقل اونها سرشون كلاه نره. الان اگه 10 ميليون هم پول تو جيبت باشه و بري بازار و بگي پولش برام مهم نيست ولي يه چيز خوب مي خوام. اون بابا سعي مي كنه اون چيزي رو كه داره بهت قالب كنه، نه اون چيزي كه واقعا سزاواره.
دوست نداشتم اينها رو اينجا بگم، ولي ديگه نمي شه!
من اگه قصد پر كردن جيبم رو داشتم جاي جواب دادن به سوالات بچه هايPT ، هزار تا كيسي رو كه 2 هفته پيش برام از دبي آورده بودن آب مي كردم. باور كنين همون 1000 تا پك انقدر نقطه مثبت داره كه اگه من فقط عكسش رو تو Persiantools مي زدم نصفش در جا فروش مي رفت. ولي فقط به يه دليل به هيچ كس نگفتم. چون خودم هنوز باهاشون كار نكردم تا ازشون مطمئن شم. و هنوز به هيچ كدوم از كسانيكه ازم راهنمايي خواستن پيشنهاد نكردم.
ما براي اون كاري كه شما گفتي ... يعني تبليغات گسترده، فكرهايي كرديم. ولي دنبال چندتا پايه ي خوب مي گرديم و البته بايد چند تا شعبه هم تو چند تا شهر داشته باشيم كه بشه مستقيما با شهرستانيها هم ارتباط داشت. به عنوان قدم اول الان چند وقته دفتر زنجان رو افتتاح كرديم. كه مسلما بدم نمي آد با اون دوستاي شما كه گفتي تو شهرهاي ديگه هم هستن صحبتي بكنيم.
اون طرح شما كه جوابگوي مشتريانمون روي يه Forum باشيم هم خيلي خوبه و الان داريم روش كار مي كنيم.
به هر حال هر چيزي زمان مي خواد. اين كنكور فوق ليسانس هم شده قوز بالا قوز!
به هر حال به كمك همه شما احتياج داريم. پيشنهادات و دستان ياريگر شما باعث دلگرمي ماست.
قربون همه شما....
ايده بدين!

neecheh

Registered User
لایک‌ها
86
داداشي سلام :)
من خيلي ناراحت شدم كه شما ناراحت شدي. :(
اما باور كن هر چي پستم رو خوندم نفهميدم چي گفتم كه ناراحت كننده بود.چون كاملآ يه پيشنهاد به سود من بود.اخه نه با حداكثر 200 تومن جيب كسي پر ميشه نه سرمايه واسه يه همچين كارايي تامين ميشه.
تازه اين پيشنهاد از طرف من بود و قبل از اين هم شما فقط راهنمايي كردي.
به هر حال من معذرت ميخوام و پستم رو اصلاح خواهم كرد :(
موفق باشي :)

hardware

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آقا من يه دنيا شرمنده ام. :rolleyes:
منظورم اصلا اين نبود كه ناراحت شدم.
به خدا سوئ تفاهم شده!!!!!!!!
من اتفاقا خيلي از شخصيت شما خوشم مي آد و از مصاحبت با شما لذت مي برم.
من فقط يه گزارشي از وضعيتمون بهت دادم كه بيشتر باهم آشنا شيم.
نمي دونم كجاي نوشته هام بوي ناراحتي مي داد! ولي بدي تايپ كردن همينه كه من ممكنه تو يه شرايط روحي بنويسم و شما تو شرايط روحي ديگه اي اونو بخوني و سوء تفاهم بشه...
به هر حال من جدا مي خوام اگه ايده اي دارين بهم بگين. خيلي ممنون مي شم.
به هر حال خيلي چاكرم. منو ببخش كه ناراحتت كردم.
حتما ايده بده... :)

neecheh

Registered User
لایک‌ها
86
داداشي سلام. :)
وااااااااااااااا بعد اينهمه كمك و زحمت اخرشم تو شرمنده اي :blink: :blink:
همونطور كه گفتم من فقط به خاطر اينكه فكر كردم شما رو ناراحت كردم ناراحت شدم.حالا كه من اشتباه برداشت كردم كه كلآ قضيه منتفيه :)
قبل از اينكه اين پستت رو بخونم اين متن رو اماده كرده بودم.فقط يه برداشت شخصيه ها !!
خوب در مورد تبليغ اول از همه بحث كنيم.چون هم از نظر تخصص و غيره مشكلي نيست.
به نظر من وبلاگها يه منبع تبليغ درست حسابي هستند.اگه بشه اعتمادشون رو جلب كرد و اونا يه معرفي مختصر و احتمالآ بنر سايت احتمالي رو بزارن توي وبلاگشون خيلي عالي ميشه.
وبلاگها مهم هستن چون:
1-قشر زيادي به خوندن اونا علاقه دارن
2-قشر فهميده اي به نسبت هستن
3-اعتماد بيشتري به اونا ميشه.چون مثه فروم ميمونه.هركس مخالفه ميتونه نظرش رو بده

بعد ميشه دوست و اشناها رو كه تو شهر هاي ديگه ميشناسيم رو راضي كنيم كه فقط به اطرافيان خودشون يه همچين چيزي رو معرفي كنن.به نظر من شهرستانها خيلي مهمترن چرا كه:
1-از مركز اجناس دور هستن
2-به تبع اون از مركز قيمت دورن
3-اطلاعات كمتر دارن(البته بعضي هاشون خيلي مخن.منظور من افراد عادي هست)
4-سطح وسيعتري از مخاطب داريم كه اماده تر از تهرانه

خوب من گفتم دوستام توي 5-6 شهر رو دارم.البته اونا هيچكدوم تو كار سخت افزار يا بعضآ اصلآ تو كار كامپيوتر نيستن.اما اصلآ لازم نيست كه صرفآ كساني رو كه تو اين كارا هستن رو جلب كرد.چراش رو ميگم.
ببين اگه شما يه مركز اينترنتي داشته باشي مثه يه دفتر فروش تو همه شهرهاست.خوب ميتونيم به اشناها و دوستاي صميمي كه داريم بگيم كه مثلآ يه پلاكارد تو يه جاي متناسب بزنن با ادرس سايت و تلفن و يه متن كوتاه و رسا.
يا كارتاي تبليغي بدن و....

يكي ديگه از راههاي تبلبغ يه مصاحبه تبليغي تو مجلات كامپيوتري پر فروش هست.به نظر من اگه بشه چي ميشه!!
ايجاد فروم هم كه قبلآ گفتم.من خودم شخصآ جاييكه فروم داره رو ترجيح ميدم.عامه مردم دوس دارن مشورت زنده كنن تا مطمين شن.خوب به نظر من اگه يه چيزي تو مايه هاي سايت قيمت دات كام باشه و فروم هم داشته باشه خيلي تاپ ميشه.البته اينكه سايت قيمت رو مثال زدم صرفآ به خاطر اين بود كه مثال زنده بهتري نميدونستم.چون اين سايت به كل مزخرفه و هيچ بدرد نميخوره واسه اينكه:
1-هيچ توضيحي در مورد كالا كه بدرد بخوره نداره
2-قيمتها دل به خواهي هستن
3-فروم نداره
4-متخصص نداره
5-براي پيدا كردن قيمت و جنس مناسب سوخت وقت و انرژي داره خفن!
اما اين ايده شما عالي هست چون:
1-خودت متخصص هستي
2-پشتيباني داره
3-قيمت ها درست هستند
4-خريد انرژي بر نخواهد بود
5-فروم داره !فروم داره ! فروم داره!!!
من نميدونم چرا اينقد به فروم علاقه مندم!!! واقعآ يه نعمتيه.البته واسه امثال من!
به هر حال من واقعآ با اين كار حال ميكنم واسه اينكه:
1-خيلي از سردرگميها رو از بين ميبره
2-ملت ميدونن چي ميگيرن
3-ملت با چشم باز انتخاب ميكنن
4-پيشنهاد يه متخصص پشت بند تصميمشونه
5-در صورت توصعه واقعآ عجب چيز تكي ميشه
خلاصه من سر حرفم هستم.سفت پشت اين ايدتم.اميدوارم كه موفق باشي
:) :rolleyes: :)

hardware

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آقا اون قضیه که منتفی شد ربطی به این چیزا که صحبتش می شه نداره. اون مربوط به یه اشتباهی می شد که پیش اومده بود و بعد تصحیح شد. و اصلا مربوط به این فرام نمی شد.
والا من از اینکه یه چنین دوست خوبی پیدا شده خیلی خیلی خوشحالم ما هم یه نظراتی داریم که انشا الله به زودی زود (کمتر از یک ماه) پیاده سازی می کنیم و اونجوری فکر کنم خیلی از نظرهای شما شکل واقعی به خود می گیرند.
البته ما چون با خود مسئول های pt روابط نزدیک داریم احتمال قریب به یقین تمام کارهایی که قصد انجامش رو داریم شاخه هایی از pt خواهد بود.
آقا من نمی دونم این همه شور را چه جوری می شه جواب داد امیدوارم در آینده نزدیک به کمک شما و دوستانی مثل شما یک مدینه فاضله درست کنیم که مردم بدون اینکه لازم باشه جنسی رو ببینند فقط با مشخص کردن سیستم مورد نظرشون اون را دریافت کنند و نگران هیچ گونه مشکلی نباشند.
در ضمن ایده های شما نیز بسیار بسیار جالب بود و با پیشرفت کار اونها رو هم در برنامه خود خواهیم گنجاند (البته فکر می کنم بهتره با مشاوره خود شما باشه اگه به ما افتخار بدید.)
به امید آینده ای سراسر اعتماد و درستی.

بالا