برگزیده های پرشین تولز

خیلی دور، خیلی نزدیک

Huashan

Registered User
لایک‌ها
13
قبل از دیدن فیلم واقعا اشتیاق خاصی داشتم چون کار میر کریمی رو در " زیر نور ماه " دیده بودم و انتظار داشتم که باز هم حرف جدیدی برای گفتن داشته باشه ولی با کمال تعجب دیدم که همون موضوع های قدیمی هزار بار کار شده که هم به شکل سریال بیان شده بودن و هم به شکل سینمایی .
یه شخصیتی که از اون ور آب می آید و اعتقادش به خدا کمه , کمی اعتراض می کنه و بعد از کمی کش و قوس ایمان می آورد . صحنه های کسل کننده هم کم نداشت از کارگردانی مثل میر کریمی بعیده که این همه زمان فیلمش رو صرف نمای حرکت ماشین از بیرون بکنه . آخه چرا کارگردان های ما این قدر به پیسی خورد ؟ چرا حرف جدیدی در فیلم هاشون نمی زنن ؟
در آخر نمی خواهم بگم که فیلم خوبی نبود اما برای من جز یک موضوع تکراری چیز دیگری نبود , نمی دانم شاید برای کسانی که خارج از ایران هستن , جذاب باشه ولی برای من که در ایران هستم و فیلم ها و سریال هایی شبیه به این , چه از نظر شخصیت سازی و چه از نظر روایت و.... رو دیدم چیز تازه ای نبود .
در کل از دو قسمت این فیلم خوش آمد , یکی صحنه اول که دکتر در صدا و سیما بود و دیگری زمانی که روحانی سوار ماشین دکتر می شه .

meli

Registered User
لایک‌ها
23
با اینکه هرکس رفته بود سینما به قول بهزاد می گفت خیلی چیز شعر بود ولی من که کلی باهاش حال کردم!
فیلم جالب بود پر محتوا و پر معنی!
مخصوصا سکانس آخرش فوق العاده بود!
17.gif

30yavash

Registered User
لایک‌ها
16
به نقل از Huashan :
یه شخصیتی که از اون ور آب می آید و اعتقادش به خدا کمه , کمی اعتراض می کنه و بعد از کمی کش و قوس ایمان می آورد .
می تونم بپرسم توی کدوم صحنه شخصیت اول فیلم ایمان آورد؟

به نقل از Huashan :
قبل از دیدن فیلم واقعا اشتیاق خاصی داشتم چون کار میر کریمی رو در " زیر نور ماه " دیده بودم و انتظار داشتم که باز هم حرف جدیدی برای گفتن داشته باشه ولی با کمال تعجب دیدم که همون موضوع های قدیمی هزار بار کار شده که هم به شکل سریال بیان شده بودن و هم به شکل سینمایی .
موضوع خیلی از فیلمهای دنیا تکراریه!

به نقل از Huashan :
آخه چرا کارگردان های ما این قدر به پیسی خورد ؟ چرا حرف جدیدی در فیلم هاشون نمی زنن ؟
مثلا چی بگن؟از مشکلات جامعه بگن!(مثل فیلم مارمولک که به اون سرنوشت افتاد)

به نقل از Huashan :
در کل از دو قسمت این فیلم خوش آمد , یکی صحنه اول که دکتر در صدا و سیما بود و دیگری زمانی که روحانی سوار ماشین دکتر می شه .
بله.این دو صحنه من رو هم گرفت.امیدوارم تعداد صحنه های این مدلی بیشتر بشه مخصوصا توی تلوزیونهای دولتی.

30yavash

Registered User
لایک‌ها
16
به نقل از DOOSTeKHOOB :
60%:D ولي به نظر من فيلم بدي نيست(نميگم عاليه) در اين قحطي فيلم كه سينماي ما نميتونه يك فيلم خوب بسازه و فيلم هاي مثل بيد مجنون و چهارشنبه سوري بشن بهترين فيلم سال بعد فيلمي مثل شارلاتان بشه پرفروش ترين فيلم سال:(

خیلی موافقم.
شارلاتان یک فیلم نبود یک افتضاح بود.

Arnona

Guest
لایک‌ها
0
من تلویزیونیش رو ندیدم اما حدس می زنم اون تکه هایی که می گفت من که خدایی رو ندیدم تو تلویزیون سانسور کردن... تو سینما یکی از برادران پشت سر من نشسته بود و موقع این سکانس غر غر می کرد... در ضمن آخرش مزخرف ترین قسمتش بود...جریان اون دوربین چی بود؟؟!!!! تقریبا تنها قسمت مزخرفش به نظرم این بود... بقیش یا خوب بود یا متوسط..
در ضمن به این هم توجه کنید که تو این کشور اگر فیلم سازی بخواد فیلمی بسازه که توش از این حرف ها بزنند باید
کلی هم باج داستانی بده تا بهش اجازه پخش بدن... من که از اعتقادات شخصی آقای میرکریمی اطلاعی ندارم...

Behrooz

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
292
من هم چون در سينما نديده بودم نشستم پاي تلويزيون و ديدم . آنهم با سابقه اي كه از آقاي ميركريمي داشتم . اما به نظر من فيلم خيلي معمولي بود . مطلب خاصي نداشت .

travis2

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از Arnona :
من تلویزیونیش رو ندیدم اما حدس می زنم اون تکه هایی که می گفت من که خدایی رو ندیدم تو تلویزیون سانسور کردن... تو سینما یکی از برادران پشت سر من نشسته بود و موقع این سکانس غر غر می کردQUOTE]

نه اين سكانس به طور كامل پخش شد

من با فيلمبرداريش خيلي حال كردم و چه بازيي ميكرد اين مسعود رايگان

farshad_1983

Registered User
لایک‌ها
11
به نقل از 30yavash :
خیلی موافقم.
شارلاتان یک فیلم نبود یک افتضاح بود.
شارلاتان افتضاح نبود
فیلم زیرکانه ای بود
اگه دقت کرده باشین کاملا به ملت گفت دنبال چه فیلم های هستند
واثباتش هم کرد(فروشش)

همچنین پولش رو هم گرفت

Persiana

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
129
من سينماييش رو نديدم، ميشه بفرماييد کجاهاش در ورژن تلويزيونيش سانسور شده بود؟

در ضمن فيلمبرداري خوبي داشت، صحنه هاي رانندگي در کويرش زيبا بود (اگر نخنديد من اولين بار که تبليغ اين فيلم را در يکي از مجلات ديدم فکر کردم تبليغ ماشين بنز الگانسه! بعدا فهميدم که صحنه اي از فيلم بوده!!).

30yavash

Registered User
لایک‌ها
16
به نقل از farshad_1983 :
شارلاتان افتضاح نبود
فیلم زیرکانه ای بود
اگه دقت کرده باشین کاملا به ملت گفت دنبال چه فیلم های هستند
واثباتش هم کرد(فروشش)

همچنین پولش رو هم گرفت
به نکته خوبی اشاره کردی.
به نظر من توی ایران بعضی از مردم تفاوت بین فیلم خوب و بد رو تشخیص نمی دن!
حتی نمی دونن چه فیلمی رو برای دیدن باید انتخاب کنن!
توی سینمای آمریکا کارگردانها وقتی می خان یه فیلم پر فروش بسازن آقا و خانم اسمیت رو می سازن.توی ایران هم کارگردانهای ما اگر بخوان یه فیلم پرفروش بسازن شارلاتان رو می سازن.

30yavash

Registered User
لایک‌ها
16
به نقل از Persiana :
من سينماييش رو نديدم، ميشه بفرماييد کجاهاش در ورژن تلويزيونيش سانسور شده بود؟

در ضمن فيلمبرداري خوبي داشت، صحنه هاي رانندگي در کويرش زيبا بود (اگر نخنديد من اولين بار که تبليغ اين فيلم را در يکي از مجلات ديدم فکر کردم تبليغ ماشين بنز الگانسه! بعدا فهميدم که صحنه اي از فيلم بوده!!).
منم سینماییش رو ندیدم ولی فکر کنم بخشی از اون قسمتی که خانم منشی آقای دکتر می یاد تا عکسهای سونوگرافی پسر آقای دکتر رو به دکتر بده سانسور شده بود.
(
همون قسمت که خانم منشی می پرسه: آقای دکتر اسبتون برنده شد.
آقای دکتر جواب می ده:تو این مسابقه شرکت نکرده بودم.
)

30yavash

Registered User
لایک‌ها
16
یه قسمت فیلم که برای من جالب بود.صحنه ای بود که آقای دکتر می ره توی اتاق پسرش و کامپیوتر پسرش رو روشن می کنه و کامپیوتر می گه برای دیدن کاغذ دیواری(اگر اشتباه نکنم) باید رمز عبور را وارد کنید.که احتمالا منظور کارگردان این بوده که پسر آقای دکتر عکسهای نامحرم روی سیستمش داشته (;

Behrooz

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
292
اما موسيقي متن فيلم بسيار زيبا است و از ساخته هاي آقاي محمدرضا عقيلي است . امروز سي دي موسيقي متن آنرا گرفتم و دوباره گوش دادم . فوق العاده بود .

Huashan

Registered User
لایک‌ها
13
می تونم بپرسم توی کدوم صحنه شخصیت اول فیلم ایمان آورد؟
شما به صحنه های آخر فیلم توجه کنید که دکتر چی کار می کنه و چه چیزهایی رو مرور می کنه حتی اگر اشتباه نکنم اون دعا یا تسبیه ای که اول فیلم پسر بچه به او می ده رو در دست می گیره

موضوع خیلی از فیلمهای دنیا تکراریه
خوب من نگاهشون نمی کنم :D , مگر اینکه از لحاظ بصری واقعا در حد عالی باشند

ببخشید استاد به نظر من یکی از صحنه های بی ربط فیلم بود و فقط برای هدر دادن زمان فیلم خوب بود .

من کم کم دارم به این خارجی ها شک می کنم , که رو چه حسابی به بعضی فیلم های ایرانی جایزه می دهند , یکی از دوستان می گفت که برای خراب کردن و شکست گیشه های سینمای ایران اینکار و می کنند .
و حتی به فیلمساز سفارش فیلم می دهند برای شرکت در جشنواره های خارجی

30yavash

Registered User
لایک‌ها
16
به نقل از Huashan :
شما به صحنه های آخر فیلم توجه کنید که دکتر چی کار می کنه و چه چیزهایی رو مرور می کنه حتی اگر اشتباه نکنم اون دعا یا تسبیه ای که اول فیلم پسر بچه به او می ده رو در دست می گیره
* ولی دکتر آخر فیلم تنها از اون دوربینی که همراهش بود خاطرات گذشتش رو مرور کرد.
* فقط یه بار اون دعایی که به شکل گردن بند بود رو به دست می گیره اونم به دلیل اینکه خودش ازش خبر نداشت و زیر صندلی افتاده بود و شاگردش پیداش می کنه و اون دعا رو روی آینه جلو اتومبیل نصب می کنه.در واقع وقتی دکتر اون گردن بند رو می بینه یاد اون پسر می یفته که اون گردن بند رو بهش انداخته بود.

* به نظر من کارگردان فقط صحنه نجات پیدا کردن دکتر رو گذاشت بدون اینکه نشون بده بعدش چه اتفاقی براش افتاده.شاید هدفش جلوگیری از لوس شدن فیلم بوده.می خاسته بیننده خودش نتیجه گیری کنه.

Huashan

Registered User
لایک‌ها
13
فقط یه بار اون دعایی که به شکل گردن بند بود رو به دست می گیره اونم به دلیل اینکه خودش ازش خبر نداشت و زیر صندلی افتاده بود و شاگردش پیداش می کنه و اون دعا رو روی آینه جلو اتومبیل نصب می کنه.در واقع وقتی دکتر اون گردن بند رو می بینه یاد اون پسر می یفته که اون گردن بند رو بهش انداخته بود
در چنین حالتی به یاد اون پسر می یفته کمی نامعقول نیست , نه به یاد پسره نمی افتد بلکه به یاد ....
خوب خداخیرت بده همین دیگه , انتظار نداری که بگه اشهد ان لااله الا الله

amaranth

Registered User
لایک‌ها
0
سلام!

خیلی وقت بود می خواستم یه تاپیک درباره این فیلم اینجا بزنم!

دیشب که فیلمو دوباره از کانال 3 پخش کردن یادم افتاد که این کارو بکنم:happy:

البته احتمالا قبلا یکی دربارش تاپیک زده ولی من پیداش نکردم:(

واسه شروع آهنگ تیتراژ سریال رو که جناب Azhy زحمتشو کسیدن میزارم :

http://forum.persiantools.com/showpost.php?p=1003581&postcount=44

------------
این سریال از معدود فیلم های سینمایی داخلی هست که روش کار شده و من با اینکه قبلا دیده بودمش دیشب دوباره نشستم دیدمش!:happy:

بالا