برگزیده های پرشین تولز

درباره فونت نگار

webbarg

Registered User
تاریخ عضویت
26 سپتامبر 2011
نوشته‌ها
572
لایک‌ها
61
فونت نگار

فونت نگار در تاریخ 28/1/1396 با هدف رشد و ارتقاء سطح گرافیک و هویت خط ایرانی پا به دنیای مجازی اینترنت گذاشت .
خط و قلم هویت ماندگار و معرف هر زبان و مملکتی است ، هر مملکتی که دارای خط و قلم بوده به استقلال فکری رسیده و توانسته تا فرهنگ و تاریخ خویش را مکتوب کند.

درباره نام و نشان فونت نگار​

تعریف فونت در ویکی پدیا چنین آمده :

به مجموعه‌ای از یک الفبایِ کامل و هم‌خانواده، با حالت‌های مختلفِ حروف و دیگر کارکترهایِ (اعداد و علائمِ) موردِ نیازِ حروفچینی، قلمِ رایانه‌ای و در انگلیسی تایپ‌فیس (به انگلیسی: Typeface) گفته می‌شود. از سویِ دیگر، به هر یک از حالت‌ها و اجزایِ این مجموعه که شاملِ حروف، اعداد و دیگر علائمِ نگارشی می‌باشند، فونت (به فرانسوی: fonte) (به انگلیسی: font خوانده می‌شود: فانت /fɑ:nt/) می‌گویند.
امروزه در محافلِ عمومی و با توجه به حروفچینیِ جدید و نوری، واژه‌یِ فونت نسبت به تایپ‌فیس، رواجِ بیشتری یافته‌ است. می‌توان گفت، مجموعه‌یِ حرف‌هایی که با رابطه‌هایِ گرافیکی تصویرِ نوشتاریِ یک زبان را نشان می‌دهند، قلمِ رایانه‌ای نامیده می‌شود که گاه در فارسی نیز، به پیروی از انگلیسی، آنرا فونت می‌خوانند.
تعریف نگار در ویکی پدیا چنین آمده :

نگار اسم است از نگاشتن. حاصل مصدر نگاشتن. نقش که بر کاغذ یا بر جایی کشند. چیزی که با رنگ به دیوار و کاغذ کشند. نقش‌ها و گل و بته‌ها و اشکال هندسی رنگارنگ که بر چیزی کشند.
در فونت نگار میتوانید تمامی فونت های فارسی را مشاهده و دریافت کنید ، با طراحان فونت های فارسی آشنا شوید و کار های آنها را دنبال کنید یا اگر طراح فونت هستید فونت های خود را ثبت کرده و نمایش دهید . همچنین فونت نگار این امکان را برای عموم طراحان فونت بوجود آورده تا بتوانند فونت های خود را ثبت و به فروش برسانند .

فونت نگار از هم اکنون آماده همکاری با تمامی دوستان و همکاران در ضمینه طراحی فونت و ... می باشد .
 
بالا