برگزیده های پرشین تولز

درخواست راهمایی برای فایل های زیپ دانولد شده از اینترنت

SiSil1

Registered User
لایک‌ها
135
سلام
من چند تا سوال داشتم درمرود فایل هایی که بصورت زیپ از اینترنت دانلود میشن

1. فایلهایی که چند تیکه هستن مثل 2 تا 1 گیگ و یه 200 مگ ! اینهارو بعد از درآوردن از حالت زیپ باید چیکار کرد ؟ با نرم افزار خاصی بهم وصل کرد ؟
2. اروری که خیلی وقت ها حین باز کردن فایل فشرده میده : (CRC failed) چرا و چطوری میشه این مشکلو حل کرد ؟
3. یه بازی دانلود کردم دو تا پارت داره وقتی پارت 2 رو میخوام از فشرده در بیارم این پیام رو میده > (you need to start extraction from a previous volume to unpack) چه مشکلی داره ؟
4. به یه ارور دیگه هم برخوردم اینه که میخوام یکی از این فابل های فشرده رو باز کنم این پیام رو میده :
Magical Snap - 2013.04.06 17.10 - 005.jpg
کمکم کنید لطفا
مرسی

Last edited:

hkhafan

Registered User
لایک‌ها
1,341
سلام
من چند تا سوال داشتم درمرود فایل هایی که بصورت زیپ از اینترنت دانلود میشن

1. فایلهایی که چند تیکه هستن مثل 2 تا 1 گیگ و یه 200 مگ ! اینهارو بعد از درآوردن از حالت زیپ باید چیکار کرد ؟ با نرم افزار خاصی بهم وصل کرد ؟
2. اروری که خیلی وقت ها حین باز کردن فایل فشرده میده : (CRC failed) چرا و چطوری میشه این مشکلو حل کرد ؟
3. یه بازی دانلود کردم دو تا پارت داره وقتی پارت 2 رو میخوام از فشرده در بیارم این پیام رو میده > (you need to start extraction from a previous volume to unpack) چه مشکلی داره ؟

کمکم کنید لطفا
مرسی

سلام؛

۱- دوست گل٬ بستگی به پسوند فایل هاتون داره
بعد از اینکه تمام پارت های یه فایل (چندبخشی) رو گرفتید٬ بنا به پسوند اون فایل ها٬ از برنامه ای برای اتصالشون کمک می گیرید.
اغلب اوقات هم روال کار به این صورت هستش که فقط بخش اول رو به اون برنامه می سپارید٬ و خود برنامه کار اتصال بخش ها (و احیانا خارج کردن از حالت فشرده) رو به عهده میگیره.
مثلا اگه پسوند فایل ها به این صورت بود: part1.rar , part2.rar ....
کافیه همون فایل با پسوند part1.rar رو با برنامه ای مثل Winrar ٬ extract کرد.
خود برنامه به طور هوشمند سایر بخشها رو هم شناسایی میکنه و به هم متصل میکنه
اگه هیچ بخشی مشکل نداشته باشه٬ فایل نهایی براتون ساخته میشه.

===

۲- دلیل این خطا٬ یکسان نبودن فایلتون با فایل اصلی هستش...به عبارت دیگه فایل مشکل داره و ناقصه
علتشم میتونه نوسان زیاد سرعت اینترنت هنگام دانلود یه فایل یا قرار داشتن فایل تو مکانی از دیسک باشه که دارای مشکل هستش و با عث شده اطلاعاتش از بین بره.
برای فایل های دانلودی ٬ تنها راهی که من می دونم٬ دانلود مجدد اون فایل هست
* دقت کنید٬ تو فایل های چند بخشی که مجزا دانلود میکنید ٬‌ فقط همون بخش خراب باید مجدد دانلود بشه

===

۳- جوابتون تو همون بخش اول هست!
این به این معنیه که شما باید کار اتصال فایل رو از بخش اول شروع کنید
اگه به انتهای اسم فایل ها نگاه کنید میتونید تشخیص بدید کدوم بخش اول هستش. ( برای مثال اونی که نوشته part1.rar )

SiSil1

Registered User
لایک‌ها
135
سلام؛

۱- دوست گل٬ بستگی به پسوند فایل هاتون داره
بعد از اینکه تمام پارت های یه فایل (چندبخشی) رو گرفتید٬ بنا به پسوند اون فایل ها٬ از برنامه ای برای اتصالشون کمک می گیرید.
اغلب اوقات هم روال کار به این صورت هستش که فقط بخش اول رو به اون برنامه می سپارید٬ و خود برنامه کار اتصال بخش ها (و احیانا خارج کردن از حالت فشرده) رو به عهده میگیره.
مثلا اگه پسوند فایل ها به این صورت بود: part1.rar , part2.rar ....
کافیه همون فایل با پسوند part1.rar رو با برنامه ای مثل Winrar ٬ extract کرد.
خود برنامه به طور هوشمند سایر بخشها رو هم شناسایی میکنه و به هم متصل میکنه
اگه هیچ بخشی مشکل نداشته باشه٬ فایل نهایی براتون ساخته میشه.

===

۲- دلیل این خطا٬ یکسان نبودن فایلتون با فایل اصلی هستش...به عبارت دیگه فایل مشکل داره و ناقصه
علتشم میتونه نوسان زیاد سرعت اینترنت هنگام دانلود یه فایل یا قرار داشتن فایل تو مکانی از دیسک باشه که دارای مشکل هستش و با عث شده اطلاعاتش از بین بره.
برای فایل های دانلودی ٬ تنها راهی که من می دونم٬ دانلود مجدد اون فایل هست
* دقت کنید٬ تو فایل های چند بخشی که مجزا دانلود میکنید ٬‌ فقط همون بخش خراب باید مجدد دانلود بشه

===

۳- جوابتون تو همون بخش اول هست!
این به این معنیه که شما باید کار اتصال فایل رو از بخش اول شروع کنید
اگه به انتهای اسم فایل ها نگاه کنید میتونید تشخیص بدید کدوم بخش اول هستش. ( برای مثال اونی که نوشته part1.rar )

سلام ممنون از راهنمایی

در رابطه با سوال اول من با نرم افزار winrar باز میکنم ولی خودش هوشمند این کار رو نمیکنه
تو یکی از سایت هایی که ازشدانلود میکنم نوشته بودن باید با نرم افزار Daemon Tools اجرا کنید ! ولی من نمیدونم کاربرد این نرم افزار چیه (خصوصا که نوشتن باید "اجرا" کنید)؟
این فایلهایی که دانلود کردم مربوط به گیم هستن و پسنودشون part01 الی ... هستن
با این حساب باید از چه نرم افزاری استفاده کنم ؟ با خود winrar نمیشه اینکارو کرد ؟ اگه آره به چه صورت ؟

hkhafan

Registered User
لایک‌ها
1,341
سلام ممنون از راهنمایی

در رابطه با سوال اول من با نرم افزار winrar باز میکنم ولی خودش هوشمند این کار رو نمیکنه
تو یکی از سایت هایی که ازشدانلود میکنم نوشته بودن باید با نرم افزار Daemon Tools اجرا کنید ! ولی من نمیدونم کاربرد این نرم افزار چیه (خصوصا که نوشتن باید "اجرا" کنید)؟
این فایلهایی که دانلود کردم مربوط به گیم هستن و پسنودشون part01 الی ... هستن
با این حساب باید از چه نرم افزاری استفاده کنم ؟ با خود winrar نمیشه اینکارو کرد ؟ اگه آره به چه صورت ؟

ببینید اون برنامه که گفتید، ماله بخش بعدی کارتون هستش...
یعنی برای وقتی که فایلها رو از حالت فشرده در آوردید و به هم متصل کردید...و نتیجش شده یک یا چند فایل نهایی
بعد باید اون فایل نهایی رو با برنامه های دیگه مثل همین deamin tools اجرا کنید

پس فعلاْ فکر اونو نکنید!

===

در رابطه با Winrar هم خیالتون راحت...برنامه ی درستی رو انتخاب کردید

خب...

اگه فایل ها (بخش ها) ٬ اسمشون ٬ به غیر از بخش پابانی یکی باشه ، خود winRar این کارو انجام میده
ینی حالتی که فایلا مثلاْ اینطورین:

khafan.part01.rar
khafan.part02.rar
و ...

تو این حالت فقط باید بخش اوّل رو به winrar بدید...بقیش با خود برنامس!
=====
اگر هم به طور خودکار نشد، موردی نداره!
شما روی فایل با پسوند part01 کلیک راست میکنید
extract رو انتخاب میکنید و فایل شروع میکنه از حالت فشرده درآد ؛
وقتی کار winrar با اون فایل 01 تموم شد ٬ حتماًیه پیغام بهتون میده و ازتون میخواد بخش بعدی رو بهش بدید...
همین کار ادامه پیدا میکنه تا زمانی که تمام بخش ها رو بهش میدید و فایل نهایی تولید میشه

* اگه پیغامی به این مضمون بهتون نداد، یعنی اینکه خودش تموم بخش ها رو شناخته و کار رو کامل کرده

====

بالا