برگزیده های پرشین تولز

درخواست راهنمایی برای انتخاب پردازنده؛ AMD یا INTEL

H.E.S.S.A.M

Registered User
لایک‌ها
19
سلام بر همه دوستان خسته نباشید

بنده قصد تهیه یک سیستم برای انجام امور روزانه را دارم که کاهی اوقات هم اگه وقت بشه می خوام بازی های روز هم بشه انجام داد

خودم برای اینکه هزینه پایین بیاد میخام یه سیستم بر مبنای سوکت fm2 بگیرم با یه پردازنده 4 هسته ای از سری های A8 ویا A10 که از گرافیک داخلی 8xxx برخوردار باشه تا نیازم برای تهیه کارت گرافیک مرتفع بشه...

نظر شما دوستان چیه ؟؟؟

اضافه کنم که تنظیمات برای هر بازی در حد معقول می خام باشه نه ماکس پرفورمنس نه مین

در اخر هزینه مورد نظرم فقط برای یک عدد کیس بدون هارد تا 800-900

با تشکر از شما

erfan33

همکار سخت افزار
همکار انجمن
لایک‌ها
466
سلام.
انتخاب خوبي هست.

H.E.S.S.A.M

Registered User
لایک‌ها
19
ممنون آقا عرفان

سوال بعدی که داشتم الان بهترین مادربردی که برای سوکت fm2 میشه تهیه کرد چیه که تا چند سال بشه استفاده کرد و قابلیت ارتقا داشته باشه

و یه سوال که شاید مبتدیانه باشه اینکه آیاقابلیت کراس فایر ( یا چیزی شبیه این ) رو میشه برای گرافیک داخلی پردازنده و کارت گرافیک فعال کرد!!!!!( در اینده که خواستم ارتقا بدم)

H.E.S.S.A.M

Registered User
لایک‌ها
19
دوستان کسی نظری راجع به بورد و یا نوع سی پی یو نداشت؟؟؟!!!

Molten

کاربر فعال سخت افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
1,413
به نظر من شما بهتره یکی دو ماه صبر کنی تا APU های جدید AMD وارد بازار بشه، البته مادربورد های سوکت +FM2 الان تو بازار ایران موجوده، ولی مدلا محدوده.
ارزش صبر کردن رو داره این تازه قدرت iGPU سری A8 هست :

index.php

با توجه به مصرف توان، یکی از بهترین گزینه ها همین A8 7600 هست

H.E.S.S.A.M

Registered User
لایک‌ها
19
ممنونم

این امکان که بعدا APU رو با کارت گرافیک کراس فایر کرد وجود داره؟ توی بعضی از لب تاب ها دیدم صورت گرفته!!!

Molten

کاربر فعال سخت افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
1,413
اسم این قابلیت "دوال گرافیک" هست، جالبه بدونید این قابلیت با توجه به اینکه هر دو GPU از معماری GCN برخوردارن، باعث پیشرفت چشم گیری شده:

35%20-%20Dual%20Graphics_575px.jpg

تنها ایراد این قابلیت، اینه که پردازنده ی گرافیکی مجتمع داخل APU فقط با یه کارت از سری R7 و از نوع حافظه ی DDR3 مچ میشه.

بالا