برگزیده های پرشین تولز

درخواست مشورت از باتجربه های گوگل ادسنس جهت راه اندازی یک فروم پزشکی

pedal

Registered User
لایک‌ها
21
خوب این راهی که شما انتخاب کردی قبل از همه چیز نیاز به آنالیز و تحلیل داره :blink:
ابتدا یک موضوع مورد علاقه رو انتخاب می کنی مثلا روانشناسی بعد می گردی و تاپ های اون موضوع رو در شکلهای وبلاگ، سایت، انجمن پیدا می کنی و بعد آمار الکسا رنکینگ اونا رو می بینی تا تعدادبازدیدکننده روزانه رو تخمین بزنی. بعد از روی میزان محبوبیت و میزان اطلاعات موجود در سایت و حرفه ای بودن محتوی و طراحی یه برآورد از ارزش سایت می کنی. حالا باید ببینی که می تونی به اون سایت برسی یا باهاش رقابت کنی یا اینکه چه چیزی اضافه بر اون برای مخاطب داری؟
در ضمن نگاهی به آگهی های موجود در اون فرومها و سایتها می کنی و حدس می زنی که با اون آمار چه نوع آگهی گرفتن. مثلا شاید بجای استفاده از سیستمهای آگهی از روش پذیرش آگهی مستقیم استفاده کرده باشن.
مثلا من اینکارو برای این سایت انجام دادم:
http://psychology-forum.com
رنک الکسا 520000 یعنی تقریبا روزی 300 بازدید کننده روزانه.
تنها یک آگهی در فوتر دیدم که از adbrite هست و البته به موضوع هم ربطی نداشت و فکر نکنم این سایت با این تعداد بازدید درآمدی داشته باشه.
بالاترین پرداخت به این سایت 10 سنت CPM بوده و طبق آمار ادبرایت:

http://www.adbrite.com/mb/advertise2d.php?opid=1734723&

* Over 70 unique users per day
* Over 430 pageviews per day
پس روزی 5 سنت درآمد داره :lol:

در مورد سایر موارد هم که در تخصص من نیست.

aasemi

Registered User
لایک‌ها
112
قصد دارم یه فروم تخصصی پزشکی به زبان انگلیسی راه بندازم و شدیدا به مشورت شما دوستان نیاز دارم
احتمالا میخوام در زمینه فوق تخصصی روانپزشکی کار کنم البته اگه زمینه فوق تخصصی بهتری سراغ دارین حرف همتونو گوش میکنم.
لطفا هر نظری که دارین دریغ نکنین میدونم خیلی کمک میکنه.

امکانات و قابلیتهایی که دارمو هم اینجا مینویسم که دوستان پست ندن که مثلا به زبان انگلیسی تسلط کامل داری یا نه؟؟! :

1. تسلط به زبان انگلیسی
2. تسلط مناسب به خلق و خوی گوگل (البته تا سه سال پیش که اون زمان 3تا چک هم از گوگل گرفتم و نقدم کردم ولی بعد ازون مشغله درسی نذاشت که ادامه بدم)
3.خودم سال آخر رشته پزشکی رو دارم میگذرونم و تا حد قابل قبولی اطلاعات دارم
4.پشتکار زیاد

هر ایده یا نظری در هر زمینه ای که باشه استقبال میشه
با تشکر

صحبتی که شما داری مثل کسی می مونه که میگه من می خوام قله هیمالیا رو به تنهائی فتح کنم... به نظر شما وقتی برگشتم پول جایزه ای که به من میدن رو تو بانک تجارت سرمایه گذاری کنم یا بانک ملی ؟ :lol:

خرداد

کاربر فعال ادبیات
لایک‌ها
82
جراحی مغزو اعصاب به نظر شما از چه لحاظ بهتره؟
روانپزشکی رو انتخاب کردم چون مشکلات روانی تو دنیا خیلی شایع هست و همه هم معمولا یه اظهار نظری راجع بهش میکنن. همین نکته باعث میشه مخاطبای خیلی بیشتری داشته باشه.
آیا شما منظورتون بالاتر بودن ارزش تبلیغ هاشه یا چیز دیگه ای وجود داره که من توجه نکردم؟

دوست گرامی من نه پزشکم نه تخصصی تو این زمینه دارم (این رو همین اول گفتم که نگید نگفتی:D) ولی چند وقت پیش ایده مشابه ای رو دنبال میکردم که بخاطر مشغله زیاد نتونستم دنبالش کنم .
داستان از اونجا شروع میشه که من بواسطه یکی از دوستانم با چند تا از بچه های توپ پرستاری آشنا میشم و این ایده به ذهنم میرسه که از تخصص این دوستان استفاده کنم و...
کلا من پرستاری و مسائل مربوط به پرستاری رو بهتون پیشنهاد میکنم هم خیلی باز تره هم جذابه تره (برای خودم که اینطوره) خیلی گسترده است از مامایی و.... گرفته تا بهداشت روان و... بنظر من بچه های پرستاری و کلا پرستار ها از دکتر ها خیلی بهتر و باحال ترن:blush: و راحت تر میشه باهاشون ارتباط برقرار کرد (شاید مشکل از پزشک هایی هست که من میشناسم:D)
کلا پرستاری و مسائل مربوط بهش خیلی جای کار داره از تشکیل گروه های پرستاری گرفته تا راهنمایی زنان باردار, نگهداری از کودکان, نحوه درمان و نگهداری از بیماران اعصاب و روان و هزاران سر فصل دیگه که مطمئنا شما اطلاع بیشتری ازشون دارید.
میتونید یه جمعی از بچه های دانشجو پرستاری رو از همه جای دنیا دور هم جمع کنید یا هر چیز دیگه ای, پیشنهاد من اینه تمرکز خودتون رو, رو پرستاری متمرکز کنید این جور دایره مخاطبین شما از من بی سواد :)(در رشته پزشکی) شروع میشه تا متخصصین و کارشناسان پزشکی یه جوری همه به این جور اطلاعات نیاز دارند.
ببخشید یکم طولانی شد
شاد باشید دوست من

Askarpour

Registered User
لایک‌ها
10
صحبتی که شما داری مثل کسی می مونه که میگه من می خوام قله هیمالیا رو به تنهائی فتح کنم... به نظر شما وقتی برگشتم پول جایزه ای که به من میدن رو تو بانک تجارت سرمایه گذاری کنم یا بانک ملی ؟ :lol:

خیلی ممنونم ازت ولی من نمیخوام تنهایی این کارو انجام بدم چندتا همکار هم دارم و کسایی که قول حمایت بهم دادن. در عین حال همینجا از دوستان پی تی که تجربه کاری در هر کدوم از زمینه های مورد نیاز این پروژه رو دارن دعوت به همکاری میکنم. سوابق و تخصص من هم که مشخصه اینم آیدی یاهو من:
advertisepm

Askarpour

Registered User
لایک‌ها
10
دوست گرامی من نه پزشکم نه تخصصی تو این زمینه دارم (این رو همین اول گفتم که نگید نگفتی:D) ولی چند وقت پیش ایده مشابه ای رو دنبال میکردم که بخاطر مشغله زیاد نتونستم دنبالش کنم .
داستان از اونجا شروع میشه که من بواسطه یکی از دوستانم با چند تا از بچه های توپ پرستاری آشنا میشم و این ایده به ذهنم میرسه که از تخصص این دوستان استفاده کنم و...
کلا من پرستاری و مسائل مربوط به پرستاری رو بهتون پیشنهاد میکنم هم خیلی باز تره هم جذابه تره (برای خودم که اینطوره) خیلی گسترده است از مامایی و.... گرفته تا بهداشت روان و... بنظر من بچه های پرستاری و کلا پرستار ها از دکتر ها خیلی بهتر و باحال ترن:blush: و راحت تر میشه باهاشون ارتباط برقرار کرد (شاید مشکل از پزشک هایی هست که من میشناسم:D)
کلا پرستاری و مسائل مربوط بهش خیلی جای کار داره از تشکیل گروه های پرستاری گرفته تا راهنمایی زنان باردار, نگهداری از کودکان, نحوه درمان و نگهداری از بیماران اعصاب و روان و هزاران سر فصل دیگه که مطمئنا شما اطلاع بیشتری ازشون دارید.
میتونید یه جمعی از بچه های دانشجو پرستاری رو از همه جای دنیا دور هم جمع کنید یا هر چیز دیگه ای, پیشنهاد من اینه تمرکز خودتون رو, رو پرستاری متمرکز کنید این جور دایره مخاطبین شما از من بی سواد :)(در رشته پزشکی) شروع میشه تا متخصصین و کارشناسان پزشکی یه جوری همه به این جور اطلاعات نیاز دارند.
ببخشید یکم طولانی شد
شاد باشید دوست من

مانعی وجود نداره که از مباحث تحت حیطه پرستاری هم بهره بگیریم چون اون قسمتی از پزشکی که میشه دربارش با عموم صحبت کرد مرز کاملا مشخصی با پرستاری نداره. اگه فکر میکنی میخوای ایده هاتو اینجا پیاده کنی من استقبال میکنم با ذکر این مطلب که من به ایده های خوب ارزش زیادی قائلم و شرایط همکاری در جهت ارضای خواسته های شما خواهد بود.
نقدا از نظرات به جای شما هم متشکرم

Askarpour

Registered User
لایک‌ها
10
ممنون از همه دوستان. فروم همین روزا آپ میشه. از راهنمایی همه دوستان متشکرم. البته همچنان تشنه نظرات مفید دوستان عزیزم.

بالا