برگزیده های پرشین تولز

دری وری های ایتالیایی

English Lord

کاربر فعال سریال های تلویزیونی
کاربر فعال
لایک‌ها
97
یه چندتا جوک بمناسبت کریسمس تو وبلاگم ترجمه کرده بودم که به درخواست دوستان که گفتن زشته زشته، از اونجا حذفش کردم، گفتم بیارم تو این تاپیک که مال بالای 18 ساله هاس بنویسم که بقیه استفاده کنن :D:lol:!

Due amiche al telefono:
«Cosa ti ha regalato tuo marito per Natale?»
«Un cazzo!»
«Faresti cambio con un foulard?»​
دوتا خانم پشت تلفن:
« شوهرت واسه کریسمس چی بهت کادو داد؟»
«یه ...ر!»
«حاضری با یه روسری عوضش کنی؟» :cool::D
Dialogo fra due prostitute a Natale:
«Ma tu cosa chiedi a Babbo Natale?»
«Sempre 200.000 lire!»​
صحبتهای دوخانم ... حشه تو کریسمس:
«تو از بابانوئل چی میخوای؟»
«مثل همیشه 200 هزار چوب!»:wacko::lol:

خیلی بی تربیتی:hmm::hmm::p...کاربر فرهنگ رو باش...:lol::lol::p:p(شوخی)
خیلی خوف بودن..بسی خندیدیم....اگه داری بازم بذار..:)
تسلط شما در این زبان واقعا crodere هست ...:)

English Lord

کاربر فعال
لایک‌ها
97
راستی خوب شد اومدی یه سری زدی..یه سوال..:
من الان دیگه نزدیک یه 1 ماهی میشه که دو کتاب خریدم ...به نام های la lingua italiana و per stranieri
خیلی ها تائیدشون کردن و از چندتا استاد این زبان هم تلفنی کمک میگیرم....نظرت دربارشون چیه؟من حخودم هم راضیم...اگه چندتا دیگه میشناسی بهم معرفی کن....:)
توی اون یکی تاپیک هم گفتم و الان اینجا دیدم که دقیقا شما هم نظرت با من یکی هست...:

این که از کمیاب ترین زبان های دنیا که میشه راحت اونو یاد گرفت در حد مکالمه و حتی ترجمه زیرنویس فبلم ها همون زبان ایتالیای هست که شما حتی نیازی به یادگیری قواعد این زبان رو هم نداری....چون یه جورایی نزدیک فارسی هست از لحاظ قواعدی:
مثلا شما میخوای بگی حداکثر ظرف دو ماه اینده برمیگردم...شما فقط معنی تک تکشون رو به زبان ایتالیایی بلد باش و بذار کنار هم....همینش که استاد زمان دانشجوییم اینطوری یاد ما داد ما رو جذب خودش کرد اما واویلا از زبان فرانسوی....واقعا تاول داغه:lol::lol::lol:بعضی ها میگن کسی که زبان فرانسوی بلد باشه(بطور بسیار کامل از هر لحاظ بخصوص ادبیات مدرن و کهن اش) قدرت تفکر و استدلالش خیلی میره بالا درست مثل بازی شطرنج....:)

یه پست کامل رو توی اون تاپیک دیگه دادم..خودتون ببینید...چیزی که در این زبان خیلی زیباست و ادم رو مجذوب خودش میکنه به نظر من لهجه ای که دارن....

kaveh_d

Guest
لایک‌ها
3
راستی خوب شد اومدی یه سری زدی..یه سوال..:
من الان دیگه نزدیک یه 1 ماهی میشه که دو کتاب خریدم ...به نام های la lingua italiana و per stranieri
خیلی ها تائیدشون کردن و از چندتا استاد این زبان هم تلفنی کمک میگیرم....نظرت دربارشون چیه؟من حخودم هم راضیم...اگه چندتا دیگه میشناسی بهم معرفی کن....:)
توی اون یکی تاپیک هم گفتم و الان اینجا دیدم که دقیقا شما هم نظرت با من یکی هست...:

این که از کمیاب ترین زبان های دنیا که میشه راحت اونو یاد گرفت در حد مکالمه و حتی ترجمه زیرنویس فبلم ها همون زبان ایتالیای هست که شما حتی نیازی به یادگیری قواعد این زبان رو هم نداری....چون یه جورایی نزدیک فارسی هست از لحاظ قواعدی:
مثلا شما میخوای بگی حداکثر ظرف دو ماه اینده برمیگردم...شما فقط معنی تک تکشون رو به زبان ایتالیایی بلد باش و بذار کنار هم....همینش که استاد زمان دانشجوییم اینطوری یاد ما داد ما رو جذب خودش کرد اما واویلا از زبان فرانسوی....واقعا تاول داغه:lol::lol::lol:بعضی ها میگن کسی که زبان فرانسوی بلد باشه(بطور بسیار کامل از هر لحاظ بخصوص ادبیات مدرن و کهن اش) قدرت تفکر و استدلالش خیلی میره بالا درست مثل بازی شطرنج....:)

یه پست کامل رو توی اون تاپیک دیگه دادم..خودتون ببینید...چیزی که در این زبان خیلی زیباست و ادم رو مجذوب خودش میکنه به نظر من لهجه ای که دارن....

با تشکر از شما. البته من خودم هنوز مبتدی هستم و کلی اشکال دارم. مخصوصا تو مکالمه حسابی لنگ میزنم. چون هیچکی دوروبرم نیست که ایتالیایی بلد باشه :(.

کتاب per stranieri رو ندیدم اما la lingua italiana رو دیدم، کتاب خوبیه هر چند امروزه کتاب Qui Italia رایجتره و تو مدرسه ایتالیاییها هم همین کتاب تدریس میشه :happy:

در مورد ساده تر بودن زبون ایتالیایی نسبت به بقیه زبونای اروپایی کاملا باهاتون موافقم. :)

راستی اون یکی تاپیک منظو.رتون کجاست؟:wacko:

English Lord

کاربر فعال
لایک‌ها
97
با تشکر از شما. البته من خودم هنوز مبتدی هستم و کلی اشکال دارم. مخصوصا تو مکالمه حسابی لنگ میزنم. چون هیچکی دوروبرم نیست که ایتالیایی بلد باشه :(.

کتاب per stranieri رو ندیدم اما la lingua italiana رو دیدم، کتاب خوبیه هر چند امروزه کتاب Qui Italia رایجتره و تو مدرسه ایتالیاییها هم همین کتاب تدریس میشه :happy:

در مورد ساده تر بودن زبون ایتالیایی نسبت به بقیه زبونای اروپایی کاملا باهاتون موافقم. :)
راستی اون یکی تاپیک منظو.رتون کجاست؟:wacko:

خب در مورد زبان ایتالیایی ..پایه هستی همینجا خودمون 22 نفری شروع کنیم؟...البته اگه مثل زبان های فرانسه و آلمانی نشه:)
در مورد کتاب هم ممنونم...اما میخواستم بدونم این کتاب بصورت course هست یا اینکه بصورت تک جلده...کمی درباره اش توضیح بدین ممنون میشم:)

خوشحالم که بالاخره یه نفر حرف ما رو تصدیق که ما حرفمون حساب و کتاب داره:) و از خودمون در نمیاریم:)گرچه ادعایی هم نداریم :)

اون تاپیک هم اینجا هست...:):):)

kaveh_d

Guest
لایک‌ها
3
خب در مورد زبان ایتالیایی ..پایه هستی همینجا خودمون 22 نفری شروع کنیم؟...البته اگه مثل زبان های فرانسه و آلمانی نشه:)
در مورد کتاب هم ممنونم...اما میخواستم بدونم این کتاب بصورت course هست یا اینکه بصورت تک جلده...کمی درباره اش توضیح بدین ممنون میشم:)
...

راستش من زياد تو جريان زبوناي ديگه نيستم. داستان اين 22 نفر چيه. همه ايتاليايي بلدن؟ ! آخه تو فاروم که نميشه مکالمه کرد. حداکثر مثل چت کردن ميشه که اونم کسي نيست تلفظاتو تصحيح کنه!:(

کتاب Qui Italia‌ دو جلد بزرگه (من از اندازه کتابها سر در نميارم منظورم اندازه A4 هست) که حدود 5000 تومن جلو دانشگاه کمي به سختي گير مياد. از للينگوا واضح تر نوشته شده و به روزتر هست. من از يه جا يه فصل نمونه اشو دانلود کردم اما آدرسش يادم نيست. شب يه چک ميکنم ببينم پيداش ميکنم يا نه. احتمالا تو سايت رسمي خودش نگاه کني پيدا کني.:happy:

English Lord

کاربر فعال
لایک‌ها
97
راستش من زياد تو جريان زبوناي ديگه نيستم. داستان اين 22 نفر چيه. همه ايتاليايي بلدن؟ ! آخه تو فاروم که نميشه مکالمه کرد. حداکثر مثل چت کردن ميشه که اونم کسي نيست تلفظاتو تصحيح کنه!:(

کتاب Qui Italia‌ دو جلد بزرگه (من از اندازه کتابها سر در نميارم منظورم اندازه A4 هست) که حدود 5000 تومن جلو دانشگاه کمي به سختي گير مياد. از للينگوا واضح تر نوشته شده و به روزتر هست. من از يه جا يه فصل نمونه اشو دانلود کردم اما آدرسش يادم نيست. شب يه چک ميکنم ببينم پيداش ميکنم يا نه. احتمالا تو سايت رسمي خودش نگاه کني پيدا کني.:happy:

:blink::blink::blink:
:lol::lol::lol::lol::lol::lol:
وای که خفه شدم از خنده.خدااااا:lol::lol::lol:
زیباترین سوتی عمرم توی همین بود ...من منظورم خودمون د نفر بودیم..2 نفر.........نه 22 نفررررر:lol::lol::lol::lol:
در مورد کتاب هم ممنونم...خدا رو شکر کتابی نیست که از زیر دست من برای خرید در یره..مگر اینکه وجود خارجی نداشته باشه...وواینطور که میگین کتاب خوبی هست...پس باید رفت تو کارش:):):)

راستی جریان این فایل pdf چی شد؟چند پست بالاتر بحثش بود که یه دفعه اصلا منحل شد...حالا چی شده این فایل؟:):):)

kaveh_d

Guest
لایک‌ها
3
:blink::blink::blink:
:lol::lol::lol::lol::lol::lol:
وای که خفه شدم از خنده.خدااااا:lol::lol::lol:
زیباترین سوتی عمرم توی همین بود ...من منظورم خودمون د نفر بودیم..2 نفر.........نه 22 نفررررر:lol::lol::lol::lol:
در مورد کتاب هم ممنونم...خدا رو شکر کتابی نیست که از زیر دست من برای خرید در یره..مگر اینکه وجود خارجی نداشته باشه...وواینطور که میگین کتاب خوبی هست...پس باید رفت تو کارش:):):)

راستی جریان این فایل pdf چی شد؟چند پست بالاتر بحثش بود که یه دفعه اصلا منحل شد...حالا چی شده این فایل؟:):):)

:lol:

اگه کتابه رو جلو دانشگاه پيدا نکردي ميتوني از مدرسه ايتالياييها تهيه اش کني. اون فايل PDF‌همون کتاب فرهنگ پنهان ايتالياييه که دو صفحه قبل معرفيش کردم.
صحبت از به روز کردنش بود نه اينکه از صفر شروع به نوشتن کنيم.

البته جلد اول يه کتاب خودآموز زبان ايتاليايي رو نوشتم که تو کتابخونه وبلاگم هست. اما يکساله که حوصله ام نکشيده جلد دومشو کامل کنم. :lol:

DNL

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
لایک‌ها
16
سلام کاوه جان ما قبلا توی یک فروم دیگه با هم آشنا شدیم:happy:
فقط خواستم بگم کارتون عالیه همین جور ادامه بدین
میخوام وقتی دایی ام از ایتالیا اومد چند تا فحش بهش بدم:p
آخه تا حالا بارها گفته میبرمت ایتالیا اما هنوز نبرده
306.gif

English Lord

کاربر فعال
لایک‌ها
97
:lol:
اگه کتابه رو جلو دانشگاه پيدا نکردي ميتوني از مدرسه ايتالياييها تهيه اش کني. اون فايل PDF‌همون کتاب فرهنگ پنهان ايتالياييه که دو صفحه قبل معرفيش کردم.
صحبت از به روز کردنش بود نه اينکه از صفر شروع به نوشتن کنيم.
البته جلد اول يه کتاب خودآموز زبان ايتاليايي رو نوشتم که تو کتابخونه وبلاگم هست. اما يکساله که حوصله ام نکشيده جلد دومشو کامل کنم. :lol:

والا من که چیزی رو پیدا نکردم...کاش خودت لینکش رو میدادی دانلود کنیم...:):):)

kaveh_d

Guest
لایک‌ها
3
سلام کاوه جان ما قبلا توی یک فروم دیگه با هم آشنا شدیم:happy:
فقط خواستم بگم کارتون عالیه همین جور ادامه بدین
میخوام وقتی دایی ام از ایتالیا اومد چند تا فحش بهش بدم:p
آخه تا حالا بارها گفته میبرمت ایتالیا اما هنوز نبرده
306.gif

خب من که نمیدونم کجا، اما از لطفتون ممنون:blush:

:lol::lol::lol:

English Lord

کاربر فعال
لایک‌ها
97

kaveh_d

Guest
لایک‌ها
3

از آشنايي دوبارتون خوش وقت شدم :happy:

ایولا...این شد یه چیزی....
ولی بی معرفت...حالا میری جای دیگه و صداش رو هم در نمیاری نه؟باشه من بعدا یه جالی به تو میدم..یکی طلبت:)

خب یکمی از اون پست هات رو اینجا بده:)منظورم فرهنگ نیستا:):):)

آخه اونجا جايزه ميده. اينجا که خبري نيست :lol:

English Lord

کاربر فعال
لایک‌ها
97
آخه اونجا جايزه ميده. اينجا که خبري نيست :lol:

نخیر اونجا جایزه نمیدن...چیزی که من دیدم...اونجا آش میدن.:lol::p
بنظرم اینجا هم اون مطالبت رو بگو...وگرنه خودم میذارمشون اینجا......پس چه بهتر که خودت بذاری....حال میذاری یا نه؟:hmm:دعوای میخوای هاااااااا؟:hmm::lol:

kaveh_d

Guest
لایک‌ها
3
نخیر اونجا جایزه نمیدن...چیزی که من دیدم...اونجا آش میدن.:lol::p
بنظرم اینجا هم اون مطالبت رو بگو...وگرنه خودم میذارمشون اینجا......پس چه بهتر که خودت بذاری....حال میذاری یا نه؟:hmm:دعوای میخوای هاااااااا؟:hmm::lol:

اگه منظورت تاپیک جملات کاربردی ایتالیاییه، منکه حال ندارم اون همه متن رنگی منگی رو با ادیتور ناقص پرشین تولز اینجا منتقل کنم. دلت خواست خودت زحمتشو بکش..:p:lol:

English Lord

کاربر فعال
لایک‌ها
97
اگه منظورت تاپیک جملات کاربردی ایتالیاییه، منکه حال ندارم اون همه متن رنگی منگی رو با ادیتور ناقص پرشین تولز اینجا منتقل کنم. دلت خواست خودت زحمتشو بکش..:p:lol:

ای بابا نمیخواد که اینجا رنگارنگش کنی...همینطوری از اونجا بردار بذار اینجا....

باشه خودم اینکارو میکنم...:):):)

kaveh_d

Guest
لایک‌ها
3
ای بابا نمیخواد که اینجا رنگارنگش کنی...همینطوری از اونجا بردار بذار اینجا....

باشه خودم اینکارو میکنم...:):):)

اگه فکر میکنی خوب میشه این کار رو بکن. منم اگه حسش دوباره پیش اومد ادامه اش میدم!:D

English Lord

کاربر فعال
لایک‌ها
97
اگه فکر میکنی خوب میشه این کار رو بکن. منم اگه حسش دوباره پیش اومد ادامه اش میدم!:D

خب فرض که خوب نشه ...واسه آدم هایی مثل من که الان شروع کردن بد نیست...شاخمون هم که نمیزنن:):D

بالا