• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

دلفي كاراش كمك كنن (كد پيج)

sefrvayek

Registered User
لایک‌ها
5
احتياجي به تعريف كد پيج نيست اگه از ويندوزي كه فارسيه ( مثل پارسا 99) استفاده ميكني معمولا مشكلي با فارسي ديدن نداري. البته توصيه ميكنم اسم فيلد ها رو به انگليسي بنويسي. چون بعدا ميتوني اونها رو توي Grid فارسي كني. ببينم ... خيلي مقيدي كه از پارادوكس استفاده كني؟

rezavalinezhad

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
متأسفانه الان روي سيستمم نصب نيست و نمي‌تونم صد در صد جواب بدم ولي تا اونجاييكه خاطرم هست با فرمت 7 paradox و كاراكتر كد ansi ميشه حروف يونيكد فارسي رو توي ديتابيس ذخيره كرد.
يك راه ديگه هم استفاده از فارسي‌سازهاست كه كاراكترهاي فارسي رو در محل كاراكترهاي انگليسي ذخيره مي‌كنند.

rmb_ali

Registered User
لایک‌ها
21
اقا ما از خير paradox 7 گذشتيم و ميخوايم بريم سراغ sql حالا يه سوال جديد :
كدوم ورژن sql براي فارسي بهتره اين يه سوال
سوال بعدي مربوط به فارسي سازي مي باشد و اون اينه كه سيستم عامل من ويندوز 2000 هست ولي اگر روي lan كسي پيغام فارس برام بفرسته اونو درست نشون نميده البته براي تايپ فارسي تو office هيچ مشكلي ندارم اگه كمك كنيد ممنون ميشم

rmb_ali

Registered User
لایک‌ها
21
اقا ما sql 2000 رو نصب كرديم ولي نميدونم چه جوري ارتباط بين دلفي با sql رو برقرار كنم راهنمايي بفرماييد

sefrvayek

Registered User
لایک‌ها
5
من بطور خلاصه برات ميگم. براي اتصال به sql server يا هر engine ديگري اول بايد مشخص كني كه از چه Data Access API ميخاي استفاده كني. معمولا از ODBC يا ADO استفاده ميشه. براي اتصال از طريق ODBC احتياج به ساختن يك Alias داري كه اين كار از طريق BDE Administrator يا ODBC Manager توي Control Panel قابل انجامه. براي دسترسي از طريق ADO بايد از يك Connection String استفاده كني. اينكار هم با قرار دادن يك كامپوننت به نام ADO Connection و تنظيم خاصيت Connection String اون قابل انجامه. بحث مفصليه بايد سوالتو ريز تر كني. :)

rmb_ali

Registered User
لایک‌ها
21
از راهنماييت خيلي ممنونم ولي من فكر ميكردم به اندازه كافي سوالم ريز و دقيق هست با اين حال روش اولو يادم كه چند وقت پيش شنيدم زياد روش خوبي نيست حالا به چه دليل نمي دونم ولي روش دوم كه تازه به گوشم خورده رو اگر ميشه بيشتر توضيح بده چون من رفتم توش دو تا انتخاب داشت كه باليي غير فعال بود و پاييني رو كه ردم يه ليست داد حالا اگه يه توضيح بدي ممنونتم

sefrvayek

Registered User
لایک‌ها
5
آره كلا اگه از BDE استفاده نكني خيلي بهتره. هم خيلي كنده و هم فايلهايي كه ميسازه وحشتناك بزرگه. من الان دلفي نصب شده ندارم و از روي حافظه ميگم.
يه فرم Data Module به پروژت اضافه كن. يه ADOTable و ADOConnection روش بزار. و يه DataSource . بعد Table و Datasource رو بهم لينك كن. بعد برو تو خاصيت Connection String مربوط به ADOConnection و Engine ت رو انتخاب كن. آخر سر هم يه تست از Connection ت بگير و در آخر Table ت رو Active كن و خلاص.

rmb_ali

Registered User
لایک‌ها
21
اقا دستت درد نكنه ولي يه مشكل اولا اين كه وقتي ميخوام engin رو انتخاب كنم براي sql دوتا engin داره يكي نوشته :
Microsoft OLE DB Provider for SQL server
يكي ديگه :
SQL server Replication OLE DB provider for DTS
كدوم به كدومه و هر كدوم به چه دردي ميخوره در ضمن چه جوري ميتونم اين data moudule رو به مثلا يه dbgride روي يه فرم لينك كنم بازم ممنون

sefrvayek

Registered User
لایک‌ها
5
چيزي كه شما دنبالشي همون اوليه. براي لينك كردن Grid اول توي unit ش ميري DataModule رو به ليست uses ها اضافه ميكني. اين كارو از منوي file-> useunit هم ميتوني انجام بدي. بعد ميري خاصيت DataSorce مربوط به Grid رو ميذاري اسم فرم ديتا ماژول نقطه اسم Datasorce.

rmb_ali

Registered User
لایک‌ها
21
اقا دستت درد نكنه ولي بايد بعدا اينو تست كنم فعلا خيلي گرفتارم

بالا