برگزیده های پرشین تولز

دنياي هري پاتر

milad22

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
در مورد کشتن هری که سهم ولدمورته باهات موافقم.
اما رفت و آمدهای مشکوک دامبلدور و خیلی چیزهای دیگری که از هری پاتر مخفی نگه داشته شده چی؟

Babak

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
32
ممنون ميلاد جان
سلام IcedAngel جان
مگه نديدي بعد از خوردن اون مايع روي هوركراس دامبلدور خيلي اصرار ميكرد كه اونو هري به اسنيپ برسونه
در واقع دامبلدور فكر همچين روزيو مي كرد برا همين بود كه به اسنيپ سپرد كه اگه يه همچين اتفاقي افتاد و دامبلدوره به صورت نيمه جون يافت براي پيوستن و ادامه جاسوسيش تو مرگ خوارا قرار بگيره و دامبلدور باختن مردنو به خاطر پايان سرنوشت هري و برنده شدن اون ترجيح ميداد و چون يه مغز خونه نابغه بود حتي والدمورتم نتونست اونو بشناسه و الان هري اگه اسنيپو به خاطر نفرتش نكشه يه مهره كليدي برا بردن در مقابل والدمورت داره
اونم اسنيپه

cracki

Registered User
لایک‌ها
23
منم درواقع دوست ندارم فك كنم كه دامبلدور مرده ! ولي از رولينگ بعيد نيست !
اين نويسنده حرفه اي تر از اين حرفاست كه هميچين پيش بينيهايي براي آخرين كتابش درست باشه
من فكر مي كنم كه هري حتما مي ميره ! حتما !!
ولي لرد سياه هم !
البته زنده بودن دامبلدور هم دور از ذهن نيست ! بارها شاهد روابط عجيب اسنيپ و دامبلدور بوديم !
خلاصه چيزيكه من فكر مي كنم اينه كه دامبلدور كارش احتمالا تمومه ! هري به زادگاهش مي ره و اونجا با اشخاصي آشنامي شه كه به اون كليدهايي رو مي دن. شايد از خانواده پاتر ها هنوز كسي مونده باشه (پدر بزرگي - كسي !)
احتمالا اين وسط لانگ باتن هم درگيري مهمي خواهد داشت !

mammad81

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
23
منم از هری پاتر خوشم میاد اما بنظرم همش سرکاریه شما دنبال دلیل مردن دامبلدور یا اینکه اسنیپ طرف کیه نباشین چون آخر سر این خانم رولینگ یه جادو از خودش اختراع میکنه اونوقت هر جور بخواد قصه اش رو تموم میکنه

cracki

Registered User
لایک‌ها
23
خب در باب اين موضوع كه دامبلدور زندست يا مرده چند تا نكته رو مي تونم بگم:
با توجه به اينكه رولينگ نويسنده فوق العاده باهوشيه نمي شه از بعضي نكات گذشت
من اينطوري فكر مي كنم:
اگه يادتون باشه طلسم آوداكاداورا كه اسنيپ با اون دامبلدور رو كشت كسي رو پرت نمي كرد !
اگه دقت كنيد حتي مثلا سدريك هم طوري مرد كه با صورت افتاد رو زمين
يا اون پيره مرد نگهبان خونه اجدادي لرد ساه هم وقت نكرد چشماش رو ببنده و مثل تخته سنگ خورد زمين
يا اون عنكبوته كه توي كلاس روش آزمايش مي كردن !!! يعني بلا فاصله مردن !
ولي دامبلدور پرت شد روي هوا و افتاد پايين برج !!!
همين پايين افتادن هم جاي شك داره ! دامبلدور يه لحظه از صحنه دور مي شه !! شكي نيست كه دامبلدور خودش از بزرگترين جادوگران زمانه ! پس براي اون و احتمالا چندتايي از گروه ققنوس كاري نداشته كه مثلا جسدي نمادين رو پايين ساختمان بزارن ( مثلا با اون معجون تغيير قيافه - معجون مركب پيچيده- )!!
آخه به قول يكي از بچه ها به جاي اينكه هري نقش اول باشه دامبلدور نقش اول بوده تا اينجا !
از طرفي اگه صحنه مرگ دامبلدور رو يادتون باشه چند ثانيه اي توي چشماي اسنيپ نگاه مي كرد و اسنيپ هم به اون خيره بوده ! همه مي دونن كه اسنيپ ذهن جوي بزرگيه و دامبلدور هم ! احتمال نداره با هم هماهنگي كرده باشن ؟!
اصلا چرا قبرش دامبلدور رو توي فضاي جلوي هاگوارتز گذاشتن ؟! چرا مديران قبلي رو اونجا خاك نكردن؟!
بعضي ها مي گن به خاطر اون طلسم رازداري كه اسنيپ با مادر دراكو بسته بود مجبور بود دامبلدور رو بكشه تا زنده بمونه
ولي جادوگري به قدرتمندي دامبلدور و اون گروهش نمي تونستن اون طلسم رو باطل كنن؟!

خلاصه اينكه خيلي جاي بحث داره و دقيقا به همبن دليله كه پرفروشترين كتاب دنيا شده !
تا تابستون بايد صبر كرد و كتاب آخر رو خوند !!

IcedAngel

Registered User
لایک‌ها
30
به نقل از cracki :
خب در باب اين موضوع كه دامبلدور زندست يا مرده چند تا نكته رو مي تونم بگم:
با توجه به اينكه رولينگ نويسنده فوق العاده باهوشيه نمي شه از بعضي نكات گذشت
من اينطوري فكر مي كنم:
اگه يادتون باشه طلسم آوداكاداورا كه اسنيپ با اون دامبلدور رو كشت كسي رو پرت نمي كرد !
يا اون پيره مرد نگهبان خونه اجدادي لرد ساه هم وقت نكرد چشماش رو ببنده و مثل تخته سنگ خورد زمين
يا اون عنكبوته كه توي كلاس روش آزمايش مي كردن !!! يعني بلا فاصله مردن !
ولي دامبلدور پرت شد روي هوا و افتاد پايين برج !!!
همين پايين افتادن هم جاي شك داره ! دامبلدور يه لحظه از صحنه دور مي شه !! شكي نيست كه دامبلدور خودش از بزرگترين جادوگران زمانه ! پس براي اون و احتمالا چندتايي از گروه ققنوس كاري نداشته كه مثلا جسدي نمادين رو پايين ساختمان بزارن ( مثلا با اون معجون تغيير قيافه - معجون مركب پيچيده- )!!
آخه به قول يكي از بچه ها به جاي اينكه هري نقش اول باشه دامبلدور نقش اول بوده تا اينجا !
از طرفي اگه صحنه مرگ دامبلدور رو يادتون باشه چند ثانيه اي توي چشماي اسنيپ نگاه مي كرد و اسنيپ هم به اون خيره بوده ! همه مي دونن كه اسنيپ ذهن جوي بزرگيه و دامبلدور هم ! احتمال نداره با هم هماهنگي كرده باشن ؟!
اصلا چرا قبرش دامبلدور رو توي فضاي جلوي هاگوارتز گذاشتن ؟! چرا مديران قبلي رو اونجا خاك نكردن؟!
بعضي ها مي گن به خاطر اون طلسم رازداري كه اسنيپ با مادر دراكو بسته بود مجبور بود دامبلدور رو بكشه تا زنده بمونه
ولي جادوگري به قدرتمندي دامبلدور و اون گروهش نمي تونستن اون طلسم رو باطل كنن؟!

خلاصه اينكه خيلي جاي بحث داره و دقيقا به همبن دليله كه پرفروشترين كتاب دنيا شده !
تا تابستون بايد صبر كرد و كتاب آخر رو خوند !!

پس کتاب آخرش تابستون در میاد ... یه سری هم میگفتن حتی سیریوس بلک هم نمیرده و بعدا" میاد دوباه :blink: نمیدونم کجا خوندم که اون هم کشته نشد فقط رفته تو یه دنیای دیگه که معلوم نیست میشه بیارنش بیرون یا نه
البته با سیر منفیی که 2 جلد آخر داره میره اگه بخواد همه چیز گل و بلبلی تموم بشه میشه کتاب هندی
حالا باید دید رولینگ افکارش چیه

cracki

Registered User
لایک‌ها
23
اينم زياد دور از ذهن نيست !
اگه توجه كرده باشيم مي فهميم كه رولينگ عاشق كاراي عجيبه !
خدارو چه ديدي ! يهدفعه ديدي براي كشتن لرد سياه همه برگشتن !
مگه موقع دوئل نبود كه پدر و مادر هري با سدريك از چوب دستي لرد سياه بيرون اومدن و درواقع به هري كمك كردن؟
بعيد نيست اينجا هم براي كشتن لرد سياه چنين اتفاقاتي بيافته
ولي چيزي كه اطمينان دارم اينه كه هيجان نقش اول رو بازي مي كنه

milad22

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اگه بخوایم یه گریزی بزنیم به داستان "ارباب حلقه ها" می بینیم که اونجا هم گاندولف که پس از مبارزه با اژدها همه تصور میکردن کشته شده باز گشت و هدایت جنگ رو برعهده گرفت و با راهنمایی های اون یک پسر جوون تونست کار رو به آخر برسونه. مسلما افکار و عقایدی شاید مذهبی پشت صحنه این داستانها هست. نباید تبلیغات وسیع یهودیان رو نادیده گرفت. البته اصلا دلم نمی خواست بحث رو به اینجا بکشونم. شرمنده!!

cracki

Registered User
لایک‌ها
23
نه مشكلي نيست !اطمينان دارم اينجا همه با جنبه هستن !
من شخصا به خاطر علاقه اي كه به شخصيت دامبلدور دارم روست دارم اون زنده باشه ( كما اينكه با توجه به پست قبلي هم اين ممكنه )
ولي نكته مهم اينه كه اگه دامبلدور نياد هم خيلي داسنات قشنگ مي شه ! فكرش رو بكنيد ! هري يه استاد درجه يك پيدا كنه ! مثلا همون كه جان پيج آخري رو برداشته بود ! واي !!! چه شود !

lord cyah

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
18
مثل اينكه هري در كتاب 7 فقط بايد دست به دامن مرده ها بشه بسكه خنگ بازي در اورد

ولي نكته مهم اينه كه اگه دامبلدور نياد هم خيلي داسنات قشنگ مي شه ! فكرش رو بكنيد ! هري يه استاد درجه يك پيدا كنه ! مثلا همون كه جان پيج آخري رو برداشته بود ! واي !!! چه شود !

دقت خيلي بالاي دارين البته دامبلدور اون موقع خيلي ضعيف شده بود.
ولي با در نظر گرفتن اون عنكبوت ، پرت شدنش عجيب بود.

احتمال وجود دامبلدور در كتاب 7 زياده حتي اگر بشكل يك انسان زنده نباشه
بالاخره يكي بايد به اين هري چنتا جادوي قوي ياد بده.

به نظر من كه اسنيپ بد ترين شخصيت اين داستانه و اخرش هم به دست لرد سياه كشته ميشه
البته نه به اين دليل كه طرف دار دامبلدور بوده.​

IcedAngel

Registered User
لایک‌ها
30
از اونجایی که ذهن رولینگز شدیدا" تحت تاثر کتای ارباب حلقه ها هستش بعید نیست .. تایید میشه

ببینم جریان جان پیج آخریه و نوشته توش چی بود ؟!؟! کسی فهمید ؟

cracki

Registered User
لایک‌ها
23
مرسي
اميدها به زنده بودن دامبلدور زياد شده و يا حد اقل حضورش !

در اينكه اسنيپ مي ميره كه من شكي ندارم ! ولي چرا بدست لورد سياه؟!

اما اون جان پيچ !
اصلا نمي شه حدسي زد ! چون حتما اشتباه در مياد ! ما هيچي نمي دونيم ولي مي تونيم چيزي رو بگيم كه اگه ما نويسنده بوديم مي نوشتيم:

من فك كنم برداشتن اون جانپيچه كار كسيه كه دامبلدور حتما مي شناستش. بعد نيست كه كسي بوده كه اين روش رو به لرد سياه ياد داده !
اگه يادتون باشه قبلا گفته شده كه تام براي يادگيري جادوي سياه به همه جا سفر كرده و با خيلي از جادوگران سياه و تبهكار آشنا شده.
من احتمال مي دم اين جادو رو از يه جادوگر خوب يادگرفته و اونم به زور
حالا اون طرف اومده و مي خواد با لرد مقابله كنه
طرف از جريان پيشگوئي ها باخبره ! پس حتما آشناست !
واي !!! خيلي دلم مي خواد بدونم كيه !

بچه ها ! جيني از هري جدا شد بالاخره يا ادامه مي دن ؟!

IcedAngel

Registered User
لایک‌ها
30
به نقل از cracki :
مرسي
اميدها به زنده بودن دامبلدور زياد شده و يا حد اقل حضورش !

در اينكه اسنيپ مي ميره كه من شكي ندارم ! ولي چرا بدست لورد سياه؟!

اما اون جان پيچ !
اصلا نمي شه حدسي زد ! چون حتما اشتباه در مياد ! ما هيچي نمي دونيم ولي مي تونيم چيزي رو بگيم كه اگه ما نويسنده بوديم مي نوشتيم:

من فك كنم برداشتن اون جانپيچه كار كسيه كه دامبلدور حتما مي شناستش. بعد نيست كه كسي بوده كه اين روش رو به لرد سياه ياد داده !
اگه يادتون باشه قبلا گفته شده كه تام براي يادگيري جادوي سياه به همه جا سفر كرده و با خيلي از جادوگران سياه و تبهكار آشنا شده.
من احتمال مي دم اين جادو رو از يه جادوگر خوب يادگرفته و اونم به زور
حالا اون طرف اومده و مي خواد با لرد مقابله كنه
طرف از جريان پيشگوئي ها باخبره ! پس حتما آشناست !
واي !!! خيلي دلم مي خواد بدونم كيه !

بچه ها ! جيني از هري جدا شد بالاخره يا ادامه مي دن ؟!
تو کتاب آخری که حدا شد ... ولی دیدی یه دفعه فیلم هندی شدا .. متن فارسیش منو کشته بود ... هی مینوشت " وقتی با هم راز و نیاز میکردن رون روش رو میکرد اونور"
11.gif

این جان پیچ آخریه داره اعصاب میزنه
18.gif
نکنه کار اسنپ باشه ؟!؟!

cracki

Registered User
لایک‌ها
23
برداشتن جان پيچ؟!
من بعيد مي دونم كار اسنيپ باشه !
بايد جادوگر بزرگي در حد دامبلدور باشه
شايدم قوي تر
چرا؟
دامبلدور با هري دوتايي با اون همه زحمت و آخرشم مسموم شدن دامبلدور جانپيچ رو برداشتن
ولي لون طرف خيلي حرفه اي نه تنها اونو برداشت بلكه خارج هم شد و تازه طوري عمل كرد كه انگار كسي نيومده !
فكر كنم كسي كه اينا رو به لرد سياه ساد داده اين كارو كرده !
واقعا كتاب آخر هيجاني خواهد بود !

milad22

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از lord cyah :
مثل اينكه هري در كتاب 7 فقط بايد دست به دامن مرده ها بشه بسكه خنگ بازي در اورد

دور از انتظار هم نیست...
و بهترین کسی که میتونه به اون کمک کنه مادر اونه. که همیشه نقش بزرگی در حفظ پسر برگزیده!! داشته. و این با عقاید یهود منطبق است.
راستی نظرتون در مورد اون فرد ایرانی که ادعا کرده بود داستانهای هری پاتر رو از اون دزدیدند چیه؟ فکر میکنم سال قبل بود که تو روزنامه خوندم. البته بنده خدا آبادانی بود!! و ادعا میکرد بعد از چند سالی که شهرشونو ترک کرده و به اصفهان رفته، هنگام بازگشت دیده که داستانهای اون به سرقت رفته. ضمن اینکه اگه اشتباه نکنم خانم رولینک هم در یکی از کتابهاش گفته بود که داستانهای خودشو از یک نوسنده شرقی الهام گرفته.
در ضمن از کدوم شخصیت داستان بیشتر خوشتون میاد؟

lord cyah

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
18
اتفاقا جلد 5 و6 شاهکار بودند فصل مرگ دامبلدور وسریوس لوس بود!!!!!!!! مرموز تر از جلد 6 تا حالا دیدید اسنیپ دامبلدورو کشت هنوز معلوم نیست طرف کدوم گروه

نظر من درباره جلد 5 همون هست كه گفتم البته از مرگ سريوس هيچ خوشم نيومد
چيزي كه واقا جلد 5 را مسخره كرد و از رولينگ با توجه به كتاب هاي قبلي بعيد بود
اون مبارزه مسخره يه مشت بچه (كه نصفشونم :wacko: بودن) با بهترين افراد لرد سياه بود.
و اخرشم مثلا برنده شدن و هيچ مشكل مهمي هم براشون پيش نيامد. و تازه وقتي اعضاي گروه امدن
نصفشون صدمه ديدن و يكيشون كشته شد.خلاصه براي من اصلا قابل قبول نبود حلا بقيه را نميدانم.

بله اسنيپ مرموز ترين شخصيت اين داستان است و بد ترينشون. اينم از هنر رولينگ كه تونسته تا حلا
اين شخصيت را شناخته نشده ، نگه داره.​

lord cyah

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
18
در اينكه اسنيپ مي ميره كه من شكي ندارم ! ولي چرا بدست لورد سياه؟
به نظرم اخرش لرد سياه هم نميتونه به اين شخصيت اعتماد كامل كنه و ترجيح ميده كه..:f34r:
مخصوصا كه اسنيپ ميتونه از نفوز ديگران به مغزش جلو گيري كنه.

راستی نظرتون در مورد اون فرد ایرانی که ادعا کرده بود داستانهای هری پاتر رو از اون دزدیدند چیه؟

مزخرف ميگفت .
اگر راست ميگفت ميتونست خيلي قبل تر ادعا كنه و براي اثبات حرفاش ما جرا هاي كتاب ها را بيش بيني كنه.
ولي تازه موقع انتشار كتاب 6 به اين فكر افتاد ، وحدسش هم درباره شاهزاده دورگه كاملا اشتباه بود . حتي نزديك هم نبود.

ببینم جریان جان پیج آخریه و نوشته توش چی بود ؟!؟! کسی فهمید ؟
من هنوز كتاب را كامل نخوندم فقط ترجمه هاي كه روي اينترنت بود را يك بار خواندم
ولي 20 درصد حدث ميزنم كار برادر سريوس باشه و لرد هم به همين دليل كشتش
اون سه حرف به اسم كامل برادر سريوس ميخورد( اگر اشتباه نكنم)

در ضمن از کدوم شخصیت داستان بیشتر خوشتون میاد؟
من از محيط اين اين داستان بيشتر خوشم مياد تا شخصيت ها
سيريوس - لوپين -فرد وجرج - لرد سياه​

cracki

Registered User
لایک‌ها
23
اون ايراني كه به نظر من حرفش غير قابل قبوله !
ولي منم معتقدم كه اون فرارشون از دست مرگ خوار ها خيلي ساده بود !
-----
توي اين داستان من از شخصيت مرحوم دامبلدور خوشم مياد ! خدايي اصل كارم اونه ! بعدش فرد - جرج !
در كل همه عالين ! حتي مالفوي هم براي خودش شخصيتي جالب و قابل تفكر داره ! اينه هنر رولينگ !!
-----
كمك از مرده ها ؟! ياد بارون خون آلود افتادم ! اونم خيلي مرموزه ! هيچ به اين فكر كرديد؟! اين روح ناشناس كيه؟! آيا به سرنوشت داستان ربطي داره؟ ما فهميديم نيك سربريده چطور مرد ولي بارون خون آلود رو نه !
نكته مرموز كه زياده ! مثلا دقت كنيد الان خانواده ويزلي به هري خيلي مديونن !
پس بعيد نيست در جنگ پاياني از اونا تلفاتي هم باشه ! (‌البته اگه جنگي باشه ! نمي شه اين رولينگ رو پيش بيني كرد)
-------
نكته هيجاني داشتان شايد اين باشه كه هري تفكرات دامبلدور رو ( از توي قدح انديشه ) پيدا كنه و مثلا دامبلدور قبل از سفر اون شبش با هري چيزايي اونجا گذاشته باشه
يا شايدم همونطور كه گفتم پيدا كردن يه استاد خيلي خفن !!
اگه قرار باشه دامبلدور مرده باشه اطمينان دارم مثل سيريوس بلك كلا از داستان خارج نمي شه !
گرچه به خارج شدن كلي بلك از داستان هم من شك دارم !

حدسم اينه كه اين داستان پايان خوشي نخواهد داشت !

IcedAngel

Registered User
لایک‌ها
30
ببینم اسم داداش سیریوس بلک چی بود که میگین جان پیچ آخری کار اون بوده ؟!؟!
شاید هم جان پیچ آخری یه تله بوده ... و شاید هم قلابی بوده و ولدمرت میخواسته رد گم کنه ...
من همچنان میگم... در مردن دامبلدور نمیشه شک کرد ولی از طرفی به قول دوستان ... تو کتابش دامبلدور با چشماش به اسنیپ نگاه میکنه و اسنیپ هم فکر خون ماهریه ... شاید نقشه ای با هم کشیدن ...
پرت شدنش هم توسط اون ورد ادراکدابرا غیر طبیعی نیست چون هیچ جای کتاب نگفته اون ورد آدم رو خشک میکن

اگه دامبلدور با اسنیپ نقشه ای کشیده بوده دیگه خیلی لوس شده که به هری نگفته ! مگه تو محفلشون کسی از هری مهمتر هم هست که بخوان رازی رو ازش پنهان کنن ؟!؟!

milad22

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از IcedAngel :
..........اگه دامبلدور با اسنیپ نقشه ای کشیده بوده دیگه خیلی لوس شده که به هری نگفته ! مگه تو محفلشون کسی از هری مهمتر هم هست که بخوان رازی رو ازش پنهان کنن ؟!؟!
نامردا خیلی از چیزا رو از هری پنهان میکردن....و حالشو میگرفتن تا وقتی بهش میگفتن.

بالا