برگزیده های پرشین تولز

دوربين فيلم برداري ديجيتال

alieseraj

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
به نام خدا
من مي خوام يه دوربين فيلم برداري ديجيتال(به فارسي: رقمي، رقومي) بخرم.
1. از بين مارك هاي موجود كيفيت كدوم بيشتره؟
2. چه قابليت هاي اضافه اي معمولا دارند؟(عکس، Webcam،...)
3. جاي دوربين عكاسي ديجيتال را مي گيرند؟(چون انگار مثلا 1MP اند :( )
4. بعضی هاشون Memory card دارند برای عکس و بعضی ندارند. حالا عکس روی Memory Stick باشد، چه مزیتی دارد؟
5. اکثرا USB اند. کمتر USB 2 یا Fire Wire اند. اشکالی ندارد؟ سرعت انتقال در USB چه قدر است؟
6. مدل Sony ای که دیدم، مدلش این بود: DCR-TRV350 NTSC . حالا برای من سوال پیش اومد که این که نوشته NTSC، یعنی برای نمایش آن روی تلویزون، باید TV مان NTSC را پشتیبانی کند؟

ehsan

Administrator
مدیر انجمن
Administrator
لایک‌ها
3,918
من هم چند مدل دوربين سوني با اين ويژگيها ميشناسم. memory stick خوبيش اينه كه خيلي كوچيكه و قابل حمل به جاهاي ديگه. براي استفاده از اون هم يه چيزي شبيه فلاپي همراه دوربين بهت ميدن كه memory stick رو ميذاري توش...
سرعت usb به نسبت خوبه و در حال حاضر فكر نميكنم براي استفاده هاي معمولي مثل اين از اين سريعتر وجود داشته باشه. تاحالا هم از اينا دوربيني رو نديدم كه firewire داشته باشه.

alieseraj

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
به نام قادر
از بين مارك هاي موجود كيفيت كدوم بيشتره؟
البته نسبت به قيمتش
فقط لطفا ديرنشه، چون مي خوام زود بخرم :D

ehsan

Administrator
مدیر انجمن
Administrator
لایک‌ها
3,918
من فكر ميكنم سوني. چون چند نمونه كارش رو ديدم.

alieseraj

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
به نان خدا
متشكر
ولي وقني شما مدل هاي ديگه را نديده اي، خيلي نمي شه حرفت را درست انگاشت.
چون Sony را دیده ای، میگی Sony. حالا اگر Panasonic دیده بودی می گفتی Panasonic بهتریته؟
الان من فقط 3 مارک در بازار می بینم:
Sony و Panasonic و JVC. هر سه هم خوبن
البته از Sony ها به این دلیل خوشم اومد که بزرگنمایی نوری شون 20X ه. Digital zoom شون( که برای من مهم نیست) هم 700x ه که بالاتریته. در هنگام بزرگنمایی(Zoom) هم جسم را سریه جلو می آرند.

ببینم وقتی ما نمی توانیم یک فیلم را در رایانه ویرایش خاصی کنیم(فوقش چند تیکه اش کنیم و تیکه ها را حذف و جابه جا کنیم)، اصلا دوربین فیلم برداری دیجیتال چه مزیتی بر معمولی ها دارد؟
حجم هر ساعت فیلم تقریبا چند MB می شود؟

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
سوني هم دوربين فيلمبرداريهاي ديجيتالش و هم دوربين عكاسيهاي ديجيتالش (سايبر شات) بهترين هستند در سطح جهان.
ميتوني براي اطلاع جامع تر و دقيقتر به سايتهايي كه اين دوربينها رو رويو (بررسي و تست) كردن مراجعه كني.
;)

alieseraj

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
0. به نام مهربون
سلام دوست عزیز
1. منم Sony خریدم
2. منظور Review بوده؟ چون دوربین های Rio یا همچین چیزی وجود دارند.
3. متشکر

bi_savatt

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سوني هم دوربين فيلمبرداريهاي ديجيتالش و هم دوربين عكاسيهاي ديجيتالش (سايبر شات) بهترين هستند در سطح جهان.

عكاسيش هم؟؟؟؟!... فيلمبرداري آره ولي عكاسي فكر كنم كنون و نيكون بهتر باشن ها...؟

ali

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
12
ببینم وقتی ما نمی توانیم یک فیلم را در رایانه ویرایش خاصی کنیم(فوقش چند تیکه اش کنیم و تیکه ها را حذف و جابه جا کنیم)

كي گفته !؟
حرفه اي ترين اديت ها با كامپيوتر انجام ميشه !
و حتي اگه حرفه اي نيستس هم كارهايي بيشتر از اوني كه گفتي ميشه انجام داد !
مثل اضافه كردن زير نويس اضافه كردن افكت به تصوير ها اضافه كردن موسيقي متن و نميدونم مثلا روي هم انداختن دو تا فيلم با هم يا يه عكس با يه فيلم( يا يه چيزي تو همين مايه ها به فارسي ;) ) يا مثلا تغيير شدت رنگ و تيزي رنگ و عوض كردن منبع نور و ....
خلاصه كه بيشتر اين كارهايي كه تو تلويزيون خودمون ميبيني !
فكر كنمم صدا سيما از يكي ار برنامه هاي Power Director استفاده كنه ولي دقيق يادم نيست !
يا مثلا بيشتر اين تيزر هاي مسخره تبليغاتي خودمون با Adop Premier ويرايش شده !
چند تا برنامه ساده و مفيد هم تو اين رابطه :

<a href='ftp://ftp.ulead.com/pub/Trial/MSP7/MSP7_T_E.exe' target='_blank'><span style='font-size:25pt;line-height:100%'>Ulead MediaStudio Pro 7.0 Trial Version</span></a> 87MB

و يكي از ساده ترين و كامل ترين برنامه ها باز تو همين رابطه :

<span style='font-size:25pt;line-height:100%'><a href='http://download.gocyberlink.com/english/download/ftpdload/trial/PDP25_Trial_Enu0919.exe' target='_blank'>CyberLink PowerDirector Pro 2.5 Trial Version</a>18MB</span>
حجم ها دقيق نيست !
جفتشون 30 روز Trial كار مي كنند ! ;)
من دنبال كركشونم اگه كسي خواست با من تماس بگيره ! ;)
جفت اين برنامه ها غير از تمام كارهايي كه گفتم قابليت ساخن فيلم هاي مولتي مديا رو هم دارند(ساختن منو براي فيلم هاي خودتون)
در رابطه با حجمم بستگي به فرمتت داره !
ببين فرمت MPEG 1 اگه بخوايم تقسيم بندي ستاندارد بكنيمش از 0.5Mbits در ثانيه شروع ميشه و تا 2Mbits ادامه پيدا مي كنه ! كه كيفيت اين VCD ها 1.5Mbits در ثانيه هستش كه البته اين فقط تصويره ! صدا هم حجم خودش رو داره كه بين 192Kbits تا 224Kbits در ثانيه حجم داره.(حجم صداي VCD<span style='color:white'>د</span> 192Kbits هستش)
در مورد MPEG 2 هم اين تقسيم بندي از 2Mbits بر ثانيه شروع ميشه و تا 6Mbits كه كيفيت DVD ادامه پيدا مي كنه !(حجم صداي DVD در ثانيه 224Kbits هستش)

من خودم با اين دوربين ها كار نكردم ! :( ولي يه دوربين M9000 دارم با يه Video Blaster كاملا حرفه اي !) ولي كيفيت ديجيتال فك كنم از SVHS هم بالاتر باشه ...!)
خلاصه مطلب كه رايت DVD تبديل VHS SVHS به DVD يا برعكي و رايت DVD بود بيايد همين كوچه بقلي در خدمتيم !

alieseraj

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
به نام مهربون
آقا دستت درد نكنه. اطلاعاتت خوب بود. استفاده كرديم
فقط، اين كارا رو خودم مي تونم انجام بدهم؟
ضمنا گفتم حالا كه اين قدر كمك كردي، برم ببينم سايني كه توي امضاته چيه؟ اينو نوشت:
This Account Has Been Suspended
Please contact the billing/support department as soon as possible.

ali

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
12
:D :D :D :D :D مشكلات مالي ديگه ! ;)
بصورت كاملا ساده .. از كار كردن با paint راحت تره!

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
0. به نام مهربون
سلام دوست عزیز

2. منظور Review بوده؟ چون دوربین های Rio یا همچین چیزی وجود دارند.
3. متشکر

سلام.
بله من منظورم همون Review بور كه تنبلي كردم و به فارسي نوشتم "رويو".. ;)

در مورد خريدن دوربين سوني هم به شما تبريك ميگم..چون سوني دوربينهاي ديجيتالش (چه عكاسي و چه فيلمبرداري) جزو بهترينها در سطح جهان هست.

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19

عكاسيش هم؟؟؟؟!... فيلمبرداري آره ولي عكاسي فكر كنم كنون و نيكون بهتر باشن ها...؟

بله..تو زمينه دوربينهاي عكاسي ديچيتال هم سوني از برترين ماركهاست.نو آوريهاي زيادي داره انجام ميده تو اين زمينه..
البته كسي منكر ماركهاي خوبي مثل كنون / نيكون نيست..اونها هم عالين..و رفابت شديد و نزديكي بين همه اين ماركها الان وجود داره.

ali

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
12
بابا دوربين حرفه اي در حد 2 3 مليون نيكا رقيب نداره ديجيتال شم فقط كنان!

Ghazmar

Registered User
لایک‌ها
3
خيلي با حرفت موافق نيستم. در مورد دوربين عكاسي ديجيتال، علاوه بر كيفيت، قيمت رو هم بايد در نظر گرفت. SONY بزرگترين مشكلي كه داره، اينه كه با امكانات مشابه از بقية مارك‌ها گرونتره. من Fuji مدل FinePix رو خيلي توصيه مي‌كنم. ضمناً بايد به حدود قيمتي كه مي‌خواين خريد كنين هم دقت كنين، چون ممكنه يك مارك تو يه رنج قيمتي، مدل خوبي نداشته باشه.
من براي دوربين عكاسي ديجيتال، با حدود 200 تا 300 تومن، Canon Power Shot A70 و يا Fuji FinePix A303 رو پيشنهاد مي‌كنم. بعد از اون Fuji FinePix 3800 حدود 500 تومن و بعد Fuji FinePix S602 كه حدود 700 تومنه و من خودم باهاش كار كردم. واقعاً شاهكاره.
بعد از اون SONY CyberShot DSC-F717 خوبه. و بعد از اون هم تو قيمت‌هاي بالاتر Minolta DiMAGE 7Hi و Nikon CoolPix5700 كه حدود 1 تا يك و نيم ميليونه.
به عنوان نمونه هم زهير معصوميان A70 داره و مي‌تونين تو فتوبلاگش نمونه عكس‌هاش رو ببينين. نمونة S602 رو هم مي‌تونين از خود من بخواين. بقيه رو هم تو سايت‌ها پيدا كنين!

mjme

Registered User
لایک‌ها
11
only FujiFinepix S602

اين دوربين جزو بهترين دوربينها در اين رنج قيمته و تو اين يكسالي كه دارم باهاش زندگي ميكنم واقعا عالي بوده و بارها مورد تحسين حرفه ايي هاي عكاسي بوده ( از جمله وحيد سالمي و حسن سربخشيان ) . ميتونيد نمونه عكسهامو در وبلاگ ببينيد.
www.rootooshbashi.blogspot.com

Ghazmar

Registered User
لایک‌ها
3
آي گفتي، دمت گرم. من هم بقدري از اين دوربين راضيم كه حد و حساب نداره. بسيار خوب و خوش‌دست و عكس‌هايي با كيفيت بسيار خوب. تازه من هميشه با 1MP عكس گرفتم چون بيشتر از اين نياز نداشتم. عكس‌هاي خيلي از دوربين‌هاي ديگر رو هم ديده‌ام و يا باهاشون كار كرده‌ام. وقتي مقايسه مي‌كنم مي‌بينم اين يه چيز ديگه‌اس. من اولين بار اين توصيه رو از ارسباران شنيدم. هنوزم كه هنوزه بهترين انتخابشون همينه.
من يك حافظة 128 مگابايتي هم بهش اضافه كردم.

buf

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
خب اين حضرت (دوربينه!) قيمتش چقدره؟...امكانات جانبيش چيه؟... امكان تنظيم دستي داره؟...

Ghazmar

Registered User
لایک‌ها
3
برو اينجا رو ببين. هم قيمت و هم مشخصات:
<a href='http://www.bestbuy.com/detail.asp?e=11181835&m=82&cat=83&scat=84' target='_blank'>http://www.bestbuy.com/detail.asp?e=111818...&cat=83&scat=84</a>

alieseraj

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
به نام مهربون
راستش من(یعنی بابام) دوربین عکاسی Canon گرفتم مدل Powershot S-50 که 5MP ه و جدید اومده. این قیمت که من گرفتم، پارسال 3mpی ش همین قیمت بوده. امسال واقعا ارزون شده اند. رفتم دیدم یه دوربینی بهتر ازیه دوربین دیگه است، ولی قیمتش ارزون تر. پرسیدم، گفت اونی که بهتره و ارزون تره، مدل امساله، اون یکیه مدل پارساله. یعنی پارسالی ها رو قیمتشو کم نمی کردن خل و چل ها.
دوربین فیلم برداری هم Sonyگرفتم مدل dcr trv 33 که MiniDV هستش و مال امساله. ولیییی احمقا نمی دونم چرا بزرگنمایی(Zoom)ش 10x ه و دیجیتاش 120x :-( آخه چراااا؟ مگه مرض دارن؟ ولی امکاناتش خوبه.
ولی این دوربین عکاسی ه خیلی جالبه. آخرشه. فقط بزرگنمایی نوری (Optical zoom)ش کمه و 3x ه و بزرگنمایی کلیش 12xه.
چه بی مزه که دوربین عکاسیت تا 15 دیقه فیلم با صدا بگیره، و دوربین فیلمبرداریت عکس بگیره (البته 1MPی). گرچه خوبه، ولی مسخره س.
ضمنا بگم که سونی هم اونقدر که دوستمون گفتن، گرون نیست. این کانن ی که گرفتم از مدل Sony امسال هم 100 دلار (کانادا دلارش 600 تومنه) گرونتره.
البته بگم که اون مال باباس، و من خودم یه Olympus دارم 2mpی، که از اون هم راضی ام.

بالا