برگزیده های پرشین تولز

دو ومیدانی - اخبار - مطالب

چقدر از این فیلم ها راضی بودید؟

• خیلی

Votes: 0 0.0%
  • اصلا

• کمی

Votes: 1 100.0%
  • نظری ندارم

• Total voters
    1

takesh

Registered User
لایک‌ها
4,325
ای بابا این روزا همه ملت واسه یه لقمه نون صبح تا شب دارن میدون باز واسه شما خوبه 100 متره :هه
واسه خیلی ها صبح تا شب چندبار کیلومتر صفر میکنه-آخرم بیشتر از 5تا تخم مرغ واسه شب در نمیاد :آه
ای دل بی داد
موفق باشی

amir3408

Registered User
لایک‌ها
1,415
الگوت اوسین بولت باشه برادر

amin850909

Registered User
لایک‌ها
10
ای بابا این روزا همه ملت واسه یه لقمه نون صبح تا شب دارن میدون باز واسه شما خوبه 100 متره :هه
واسه خیلی ها صبح تا شب چندبار کیلومتر صفر میکنه-آخرم بیشتر از 5تا تخم مرغ واسه شب در نمیاد :آه
ای دل بی داد
موفق باشی
شمام همینطور

amin850909

Registered User
لایک‌ها
10
الگوت اوسین بولت باشه برادر
نه برادر من شبا رو آسفالت میدوم تمرین میکنم
با این وضع تغذیه...
بولت چند تا دکتر مدام چکش میکنن
واسه تغذیه متخصص خصوصی داره
چند مدل مربی داره و.....و.... الگو نیس برا من.....شانس داره اینجا زندگی نمیکنه همین
هر جا میری باید پول بدی به کار چاق کن یا پارتی کلف داشته باشی

Microsoft Win

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
یکی هم بیاد سوال منو تو صفحه قبل جواب بده:(:wacko:

Microsoft Win

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
نه برادر من شبا رو آسفالت میدوم تمرین میکنم
با این وضع تغذیه...
بولت چند تا دکتر مدام چکش میکنن
واسه تغذیه متخصص خصوصی داره
چند مدل مربی داره و.....و.... الگو نیس برا من.....شانس داره اینجا زندگی نمیکنه همین
هر جا میری باید پول بدی به کار چاق کن یا پارتی کلف داشته باشی
عزیر شما که دونده ای ، استقامت هرکیلومتری چند دقیقه میدوی؟5 کیلومتر10 و 21 و ...
مسابقه تا به حال رفتی منم راهنمایی کن

amin850909

Registered User
لایک‌ها
10
عزیر شما که دونده ای ، استقامت هرکیلومتری چند دقیقه میدوی؟5 کیلومتر10 و 21 و ...
مسابقه تا به حال رفتی منم راهنمایی کن
من همیشه 100 متر مسابقه دادم
دوره دانشجویی بین دانشگاها همیشه بودم بعد دانشگاه نه
شیرودی رفتم تست گرفتن گفتن هفته ای 3 یا 4 روز بیا تمرین
با برنامه کاری من جور در نیومد
البته استعداد من فوتباله ولی شانس ترقی تو ورزشای گروهی کمه چون حرف اول آشنا پارتی و پوله
تنها شانسم دو ه به تنیسم یه نیم نگاهی دارم

_Saeed_

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
303
دویدن ورزش ساده است که نیاز به امکانات زیادی ندارد، انجام آن تنها نیاز به اراده و پشتکار دارد. انجام مداوم این ورزش فواید بسیاری برای سلامتی به همراه دارد.

جام کشکول؛ پایگاه اینترنتی انرژیکا، فایده اصلی و مهم دویدن را برشمرده است. می‌دانیم که ورزش برای سلامتی بسیار مفید است. از میان تمام ورزش‌ها، دویدن یکی از متداول‌ترین آن‌هاست که برای تناسب اندام و قوی‌شدن بدن توصیه شده است. آشنایی با فواید این رشته شاید به تنهایی گویای این باشد که چرا دوومیدانی را مادر ورزش‌ها نامیده‌اند.

دویدن 10 فایده مهم برای سلامتی دارد:

1- وزن بدن را کنترل می‌کند

خیلی از افراد برای کنترل وزن بدن‌شان می‌دوند. هنگامی که می‌دوید کالری‌های ذخیره شده در بدن را می‌سوزانید بدین ترتیب چربی‌های بدن برای جبران انرژی از دست رفته سوزانده می‌شود. دویدن یکی از ورزش‌های موثر در سوزاندن کالری است. یک دونده در هر ساعت حدود 50 کالری می‌سوزاند.

2- ساختن ماهیچه‌ و استخوان

رابطه مستقیم بین فعالیت و ساختن استخوان و ماهیچه وجود دارد. با زندگی ساکن از میزان ماهیچه‌ها و استخوان‌های بدن کاسته می‌شود. یکی از راه‌حل‌های این مشکل، دویدن است که تاثیر زیادی بر استخوان و ماهیچه‌ها دارد. دویدن باعث تراکم استخوان می‌شود و ماهیچه‌ها را قوی می‌کند.

3- تاثیرات قلبی عروقی و خونی

با دویدن ضربان قلب منظم‌تر می‌شود و فشار خون کاهش می‌یابد. همچنین دویدن میزان کلسترول خون را کاهش می‌دهد و احتمال لخته شدن خون در رگ‌ها و حملات قلبی را کم می‌کند.

4- کاهش استرس

دویدن استرس را کاهش می‌دهد و احساس عصبانیت و نارضایتی را کم می‌کنند. دویدن به مدت طلواین باعث می‌شود نگرانی‌های خود را فراموش کنید و آرام‌تر شوید. دویدن باعث مثبت‌گرایی و خوش‌اخلاقی می‌شود.

5- بالابردن اعتماد به نفس

افرادی که می‌دوند، اعتماد به نفس بالاتری دارند. با کم کردن وزن، افزایش حجم ماهیچه‌ها و سالم‌تر شدن، اعتماد به نقس نیز افزایش می‌یابد.دویدن به طور مداوم احساس بهتری نسبت به خودتان را ایجاد می‌کند.

6- کند شدن روند پیری

همان طور که اشاره شد، دویدن باعث محکم‌تر شدن ساختمان عضلانی و استخوانی بدن می‌شود. بدین شکل بدن در برابر بیماری‌ها مقاوم‌تر می‌شود و دیرتر نشانه‌های پیری مشاهده می‌شوند.

7- افزایش اراده

دویدن به طور مداوم آسان نیست. به همین دلیل خیلی از افراد پس از مدتی دویدن، این عادت را کنار می‌گذارند. با ادامه دویدن و غالب شدن بر تنبلی، اراده افزایش می‌یابد.

8- بالا رفتن ایمنی بدن

دویدن میزان گلبول‌های سفید خون را افزایش می‌دهد. این گلبول‌ها برای ایمنی بدن ضروری هستند. همچنین باعث کاهش خطر ابتلا به سرطان سینه دیابت و پوکی استخوان می‌شود.

9- بالا رفتن هماهنگی بدن

با وجود اینکه دویدن ورزش ساده است، هماهنگی اعضای بدن را زیاد می‌کند. به خصوص اگر این دویدن در زمینی با موانع کوچک انجام شود.

10- خواب بهتر

اینکه چه قدرت و چطور می‌خوابیم به سلامتی مربوط است. بعد از یک ورزش شدید مانند مانند دویدن بدن شما نیاز به استراحت و تجدید قوا دارد. بعد از دویدن بدن خسته می‌شود و می‌توان خوابی عمیق داشت. دوندگان معمولا سریع‌تر به خواب می‌روند و خواب عمیق‌تری نسبت به افراد عادی دارند.

Ali Subi

Registered User
لایک‌ها
588
اگر سر صبح بریم بدویم چی؟
تفاوت مصرف کالری وقتی که دویدن ارومه با وقتی که سریع هست چه قدره؟
مرسی.

tissit

Registered User
لایک‌ها
1,190
پرتاب نیزه

پرتاب نیزه یکی از رشته‌های دو و میدانی است.

در این رشتهٔ ورزشی، ورزشکار می‌کوشد تا نیزه‌ای از جنس فلز یا فایبرگلاس را به فاصله‌ای هر چه دورتر پرتاب کند.

پرتاب نیزه یکی از مواد پرطرفدار در رشته‌ی دوومیدانی است. در حالی که به نظر می‌رسد پرتاب یک میله نازک نوک تیز و حفظ تعادل آن در هوا کار آسانی نباشد، اما توجه به برخی اصول پایه می‌تواند یک پرتاب موفق و البته بلند را رقم بزند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، پایگاه اینترنتی wikihow در بخش رشته‌های ورزشی به پرتاب نیزه پرداخته و مراحل انجام یک پرتاب صحیح از ابتدا تا پایان پرتاب را شرح داده است.

پرتاب نیزه یکی از روش‌های دوومیدانی بازی‌های المپیک است، در این روش، یک نیزه با نوک فلزی را تا حد توان به دورترین نقطه پرتاب می‌کنند. پرتاب کردن نیزه کار سختی نیست، اما درست پرتاب کردن آن نیازمند تمرین و دانش کافی است. اطلاعات زیر برای ورزشکاران راست دست است و برای چپ دست‌ها باید راست و چپ را جابجا کرد.

5501.jpg

جهت مشاهده ادامه مطلب کلیک نمایید.

لندن 2012

Registered User
لایک‌ها
228
سلام به ورزشکاران و ورزش دوستان عزیز

همون میدونیم که چرا دومیدانی رو مادر ورزش ها بیان میکنند دلایل زیادی داره اما مهم ترین دلیلش اینه که بشر از بدو تولد با حرکت کردن زندگی خود را آغاز کرده است و هر ورزش دیگری نیازمند این حرکت و پایه و اساس اون می باشد جالبه اینم بدونید که مادر ورزش ها بیش ترین عضلات رو درگیر میکنه که ارزش این ورزش رو نشون میده.

دوستان این فیلم ها رو هیچ جایی در سایت های ایرانی پیدا نمیکنید.
امیدوارم لذت ببرید.

دانلود مستند دومیدانی بسیار جذاب بن جانسون و کارل لوئیس:
http://www.2meydani.ir/1392/09/دانلود-مستند-بن-جانسون-و-کارل-لوئیس.html/

دانلود فیلم تمرینات کوتاه برای دوندگان سرعتی دومیدانی:
http://www.2meydani.ir/1392/09/دانلود-تمرینات-کوتاه-سرعتی-
%D8%AF%D9%88%D9%85%DB%8C%D8%AF%D8%A7%D9%86%DB%8C.html/

دانلود مستند بچه کوچیکی که ورودی المپیک رو بدست آورد(بودهیا سینگ):
http://www.2meydani.ir/1392/09/دانلود-مستند-بودهیا-سینگ.html/

دانلود حرف های جذاب و صحبت با سریع ترین مرد دنیا(بولت):
http://www.2meydani.ir/1392/11/دانلود-فصل-تمرینی-یوسین-بولت.html/

دانلود دوی ماراتن قهرمانی جهان ۲۰۱۳ مسکو:
http://www.2meydani.ir/1392/11/دانلود-مسابقه-ماراتن-قهرمانی-جهان-2013-مس.html/

دانلود مسابقه فینال 110 متر با مانع دنیا:
http://www.2meydani.ir/1392/11/دانلود-مسابقه-فینال-110-متر-با-مانع-قهرما.html/

دانلود فیلم برنامه تمرینی برای دوندگان نمیه استقامت(سیکل کامل):
http://www.2meydani.ir/1392/11/دانلود-فیلم-برنامه-تمرینی-800-متر.html/

دانلود فیلم انفجار در ماراتن بوستون(BBC):
http://www.2meydani.ir/1392/11/دانلود-فیلم-حرف-های-خنده-دار-بی-بی-سی-در.html/

asaraei

Registered User
لایک‌ها
157
لینک زیر لیست کفش های رانینگ مردانه سایت آدیداسه
http://www.global.adidas.com/runnin...en_NG,sc.html?prefn1=gender&prefv1=Men&sz=120

میخوام برم نمایندگی سجاد مشهد بگیرم
میخواستم ببینم فرقی بین کفش های رانینگ روی تردمیل و رانینگ روی زمین معمولی آسفالت هست ؟

کدوم مدلا به نظرتون مناسب ترن

mo_toori

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
256
سلام دوستان بنده سوال داشتم که نتونستم جایی جوابمو گیر بیارم گفتم بهتر دیدم اینجا مطرح کنم اگه کسی اطلاعی داره لطفا دریغ نکنه(ممنون)
بنده میخواستم در مسابقات دو شرکت کنم و میخواستم بدونم چطوری باید ثبت نام کنم و تست بدم میخواستم بدونم جایی هست من تست بدم و یا ....
تمرکزم رو دو نیمه ماراتون (21 کیلومتر) و 10 کیلومتر هست و میخوام در مسابقات شرکت کنم از هرجا شده شروع کنم و برم بالا
من تا به حال عضو تیم و یا باشگاهی نبودم و خودم خیلی وقته تمرین میکنم تا نتیجه بهتر بگیرم و در حال حاظر در حال باز در حال تمیرین هستم و تا چند ماه دیگه میتونم راحت در مسابقات موفقیت کسب کنم ولی چون تا به جال مربی و ... نداشتم میخوام تست بدم و از این به بعد بهتر عمل کنم
آیا شما جایی و یا ... رو میشناسید که بتونه کارمو راه بندازه و کمکم کنه تا به مسابقات راه پیدا کنم
در حال حاظر 10 کیلومتر رو بین 31 تا 40 دقیقه میدوم و 21 کیلومتر رو 73 تا 82 دقیقه به خودم قول دادم تا 6 ماه دیگه رکورد کشور رو حداقل بزنم تا در تست بهترین نتیجه رو بگیرم
رو دوی سرعت هم تمرکز دارم ولی تا الان خوب عمل نکردم تا راضی باشم
سنم 21 هست وقد 175

زیاد حرف زدم :D
متشکرم

دوست دارم بدونم آلان این دوستمون کجاست

mo_toori

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
256
رفقا کسی در دو و میدانی تجربه ای داره؟

برنامه ای برای افزایش توان و رسیدن به ماراتون داشتید؟
توی اولین تجربه ام برای نیم-ماراتون تونستم 130 دقیقه رو ثبت کنم. میدونم اصلا خوب نیست. برام مهم بود که مسیر رو تموم کنم

بتونید راهنماییم کنید بسیار ممنون میشم.

بالا